Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Pogledaj rezultate ankete: Koji lik asoiaf sage smatrate najiritantnijim?
Daenerys Targaryan 49 31.41%
Sansa Stark 33 21.15%
Arya Stark 18 11.54%
Caitlyn Stark (Tully) 46 29.49%
Ned Stark 12 7.69%
Robb Stark 9 5.77%
Jon Snow 10 6.41%
Theon Greyjoy 18 11.54%
Victarion Greyjoy 21 13.46%
Aeron Greyjoy 18 11.54%
Brienne Tarth 14 8.97%
Sam Tarly 9 5.77%
Jaime Lannister 2 1.28%
Cersei Lannister 20 12.82%
Joffrey Baratheon (Lannister) 52 33.33%
Stannis Baratheon 16 10.26%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 156. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2014., 22:24   #81
Sansa bi se podosta trebala izmjeniti u budućnosti
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 23:59   #82
Cak je u njenim kasnijim poglavljima relativno ok, ali u pocetku sam zbog nje citao AGoT oko 6 mjeseci.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 14:37   #83
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 18:13   #84
Dany, Cersei i Jon su najiritantniji.

samo vi nastavite pljuvat po Sansi, jedva čekam reakcije kad ona ostane the last one standing dok vaši favoriti popadaju kao muhe
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:57   #85
Sansa se malo oporavila. Dany je uvjerljivo najgora.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 11:09   #86
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
samo vi nastavite pljuvat po Sansi, jedva čekam reakcije kad ona ostane the last one standing dok vaši favoriti popadaju kao muhe
Nakon ovakvih komentara poželim da je GRRM likvidira na najdosadniji mogući način, kakva je i ona kao lik. Ali nema on hrabrosti.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:26   #87
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
samo vi nastavite pljuvat po Sansi, jedva čekam reakcije kad ona ostane the last one standing dok vaši favoriti popadaju kao muhe
ja bi se složila s ovim možda neće ostati last one standing, ali vjerujem da će imati veću ulogu u kasnijim fazama serijala

Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Nakon ovakvih komentara poželim da je GRRM likvidira na najdosadniji mogući način, kakva je i ona kao lik. Ali nema on hrabrosti.
zašto bi ju i likvidirao?

mislim da je ona previše bitna za priču da bi ju samo tako maknuo...ako pogledaš, ona kroz čitave serijal ima svoj pov...to mora nešto značiti
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:32   #88
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Nakon ovakvih komentara poželim da je GRRM likvidira na najdosadniji mogući način, kakva je i ona kao lik. Ali nema on hrabrosti.
vidim da te buduća kraljica Sjevera presira

nema to veze sa hrabrosti. George ne smišlja priču u hodu, on je već smislio kraj priče prije nego što je krenuo pisati i da nije odlučio da je ona važna za radnju nebi joj dao tako veliku ulogu. i da nema u glavi neki način na koji će ona utjecati na priču (*cough* postati queen of the North *cough*) onda ona nebi još bila živa nakon 6 knjiga dok je pola likova oteglo papke
ako je imao hrabrosti ubiti popularne likove poput Robba i Neda onda sigurno ima hrabrosti ubiti Sansu
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:45   #89
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
ja bi se složila s ovim možda neće ostati last one standing, ali vjerujem da će imati veću ulogu u kasnijim fazama serijala
zašto bi ju i likvidirao?
mislim da je ona previše bitna za priču da bi ju samo tako maknuo...ako pogledaš, ona kroz čitave serijal ima svoj pov...to mora nešto značiti
Ne znači ništa, ali s obzirom da je slijedeći nastavak nekoć bio znan kao Vrijeme vukova
Starks are on the rise in it. Bez obzira koliko to nekoga iritira
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:46   #90
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
vidim da te buduća kraljica Sjevera presira
nema to veze sa hrabrosti. George ne smišlja priču u hodu, on je već smislio kraj priče prije nego što je krenuo pisati i da nije odlučio da je ona važna za radnju nebi joj dao tako veliku ulogu. i da nema u glavi neki način na koji će ona utjecati na priču (*cough* postati queen of the North *cough*) onda ona nebi još bila živa nakon 6 knjiga dok je pola likova oteglo papke
ako je imao hrabrosti ubiti popularne likove poput Robba i Neda onda sigurno ima hrabrosti ubiti Sansu
Sjever ide Rickonu...
Sansa može i kraljica postati. Samo je pitanje što će od 7k u tom trenutku ostati... A i stupanj iritantnosti pojedinih likova se mijenja.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:17   #91
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
vidim da te buduća kraljica Sjevera presira

nema to veze sa hrabrosti. George ne smišlja priču u hodu, on je već smislio kraj priče prije nego što je krenuo pisati i da nije odlučio da je ona važna za radnju nebi joj dao tako veliku ulogu. i da nema u glavi neki način na koji će ona utjecati na priču (*cough* postati queen of the North *cough*) onda ona nebi još bila živa nakon 6 knjiga dok je pola likova oteglo papke
ako je imao hrabrosti ubiti popularne likove poput Robba i Neda onda sigurno ima hrabrosti ubiti Sansu
Buduća kraljica kocki od limuna, sure.

George ima glavni kraj u glavi, pitanje je koliko je to detaljno. A nema hrabrosti ubiti bitne likove, Robb nije nešto popularan niti glavni lik, a Neda je morao zbog priče likvidirati.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:52   #92
Brienne, definitivno najiritantniji lik. Djevojčura
Pogotovo u seriji

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
scarwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 18:26   #93
Arya-ne mogu tocno objasniti zasto,ali najvise me iritira. Najvise nakon onog trenutka kada nije htjela pomoci Psu.
juridika21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 18:46   #94
Quote:
juridika21 kaže: Pogledaj post
Arya-ne mogu tocno objasniti zasto,ali najvise me iritira. Najvise nakon onog trenutka kada nije htjela pomoci Psu.
Jer je iritantna dječakuša ?
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 13:52   #95
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
vidim da te buduća kraljica Sjevera presira

nema to veze sa hrabrosti. George ne smišlja priču u hodu, on je već smislio kraj priče prije nego što je krenuo pisati i da nije odlučio da je ona važna za radnju nebi joj dao tako veliku ulogu. i da nema u glavi neki način na koji će ona utjecati na priču (*cough* postati queen of the North *cough*) onda ona nebi još bila živa nakon 6 knjiga dok je pola likova oteglo papke
ako je imao hrabrosti ubiti popularne likove poput Robba i Neda onda sigurno ima hrabrosti ubiti Sansu
ja se potpuno slažem s ovim, ok, skoro potpuno ne vjerujem da će postati Queen in the North, ali stvarno bi voljela da se to dogodi

mislim da je za sad teško odrediti kako će točno kraj serijala završiti budući da se one stvari koje već odavno iščekujemo (danyna invazija i invazija drugih) nisu dogodile, a i pitanje je hoće li se i dogoditi


Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Jer je iritantna dječakuša ?


kad se kaže tomboy to onda tak slatko zvuči, ali kad se prevede na hrvatski ne baš
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 14:52   #96
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
kad se kaže tomboy to onda tak slatko zvuči, ali kad se prevede na hrvatski ne baš
ja uopće nisam skopčala da je to prijevod riječi tomboy, valjda zato što tomboy zvuči kao neki mili nadimak, a djevojčura baš zvuči grubo
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:43   #97
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
ja se potpuno slažem s ovim, ok, skoro potpuno ne vjerujem da će postati Queen in the North, ali stvarno bi voljela da se to dogodi
mislim da je za sad teško odrediti kako će točno kraj serijala završiti budući da se one stvari koje već odavno iščekujemo (danyna invazija i invazija drugih) nisu dogodile, a i pitanje je hoće li se i dogoditi
Fat chance rekli bi ameri
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post

kad se kaže tomboy to onda tak slatko zvuči, ali kad se prevede na hrvatski ne baš
A gle, trudio sam se
Sačekuša mi je bila uzor. Koja je riječ/fraza u hr. slična tome? Voli nositi hlače?
Shadow ima pravo, djevojčura ?
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:45   #98
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A gle, trudio sam se
Sačekuša mi je bila uzor. Koja je riječ/fraza u hr. slična tome? Voli nositi hlače?
Shadow ima pravo, djevojčura ?
što više razmišljamo tome, to mi manje ideja pada na pamet
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 09:02   #99
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
što više razmišljamo tome, to mi manje ideja pada na pamet
Djevojčura je tom boy. Baš ružna i iritantna riječ
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 16:52   #100
Djevojčura je wench, tako Jaime zove Brienne u knjizi, s tim da to može biti i cura, ne mora imati tako ružan prizvuk.

Za tomboy ima muškobanja i muškara, ali to mi ne zvuči dobro jer implicira stariju ženu, a ne djevojčicu. Vjerojatno bi trebalo prevoditi kao "dječačkog ponašanja" ili tako nešto.

Quote:
juridika21 kaže: Pogledaj post
Arya-ne mogu tocno objasniti zasto,ali najvise me iritira. Najvise nakon onog trenutka kada nije htjela pomoci Psu.
Koji je to trenutak, kad ga nije htjela ubiti? To joj je jedini čin milosrđa u cijeloj knjizi praktički.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.