Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2015., 20:43   #1
Kako zamišljate invaziju Othersa?

Kako čekamo invaziju kao ozebli sunce, ajmo malo mašti na volju.

Vjerovali ili ne, ali ljudi zapravo imaju sasvim dobre šanse protiv zombija, recimo mnogo bolje nego moderni ljudi.

Ja bih i inače volio neku usporedbu, kao u onim Ultimate Warrior serijalima, , pogledati kako bi se spartanski hopliti, makedonske falange ili rimski legionari borili sa zombijima.
Kako istima ne bi trebalo gotivo za prijevoz, industrijski proizvedeni meci kao streljivo niti struja, ja čak vjerujem da bi bili učinkovijtiji.
Ili čak srednjovjekovni vitezovi, uzmi štit,čak, buzdovan, neka imaš strijelce kao potporu, neki lagani oklop, i deri

Ali šalu na stranu, OK, ovo nisu bezumni zombiji nego sluge inteligentnog zla.

No opet, jesu li ljudi bez šanse?

Recimo da je pao Zid, i ova sića od Noćne Straže je pregažrena, što slijedi?

Mislim da će sama veličina irijetka naseljenost Sjevera zapravo biti važan saveznik ljudima.

Dok se ne pojave pred Bijelom Lukom, već će biti dovoljno glasina, svjedoka i dokaza da se ostalih 6 kraljevstava, makar psihički pripremi za napad.

Daleko je Dorne a i pitanje je koliko južno zima pada, tako da će biti mnogo zanimlivije što će biti od Jarka Cailin do Kraljeva Grudobrana, kako će se dovijati rat tamo, kako obrana i koliko će se ljudi pokazati sposobnima za te događaja.

S jedne strane rat jest uništio zalihe hrane i mnoge krajeve, ali s druge, ljudi već jesu dosta spremni i mobilizirani, te i mlađe generacije imaju aktivno vojno iskustvo, a sama prijetnja će ujediniti i najljuće nepriajtelje, jer ovdje se ne radi o ljudskom protivniku.

Što vi mislite?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 10:44   #2
Moja verzija (žešći spojleri na radnju prvih 5 knjiga i tv serije)

Nakon što je Zid magijom nestao (ili je bar nastala rupa u njemu, nebitno za ovo), Othersi i njihova vojska zombija lako svladaju Noćnu Stražu, a ubrzo i ostala ionako pusta sela između.

Nakon nekog vremena pojavljuju se u Oštrozimlju, gdje ih dočekuje Boltonova vojska, koja se pokušava oduprijeti, ali je teško poražena.

Preživjeli bježe sve do Bijele Luke, a panika se širi po svim velikim kućaa i posjedima Sjevera.
Dio ih se želi održati i dočekati Otherse u svojim utvrdama, ostatak bježi na jug.

Do sada je rijeka izbjeglica već stigla što do Blizanaca, što do Bijele Luke odakle masovno prelaze u Vale.

Lannisteri koji drže Riverrun nisu skloni povjerovati ovim glasinama, ali u Valeu su mnogi saveznici i prijatelji sjevernjaka, te se mnogo spremnije pokušavaju oduprijeti nadolazećoj prijetnji.

Tu sam za sada došao, teško je predvidjeti što bi bilo sa radnjom kada bi se Others pojavili pred Blizancima ili čak južnije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 11:39   #3
ovo si prilagodio teoriji ko bi najbolje preživio zombače walking deada

ja sam mislila kad je zima, zima je i u Dorneu, možda malo manje...
ako nije, možda se rastope dok dođu tamo
žaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 12:13   #4
Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favour fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.

__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 12:15   #5
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favour fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.

eto te romantična ka i Ramza
žaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 13:34   #6
Zamišljam da će GRRM i D&D napraviti antiklimaks sa Othersima.
Dany će dojahati na zmajevima i sve ih spaliti.
Pola epizode, pet stranica u knjizi.
The end.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 14:38   #7
Quote:
žaks kaže: Pogledaj post
ovo si prilagodio teoriji ko bi najbolje preživio zombače walking deada

ja sam mislila kad je zima, zima je i u Dorneu, možda malo manje...
ako nije, možda se rastope dok dođu tamo
Manje više, ne mogu naći odgovarajući podforum za to, ali sam se time sjetio i Othersa, kada već dugo Martin nije u svojim knjigama

Što se tiče Dornea, ne znam baš

Quote:
Drone kaže: Pogledaj post
Zamišljam da će GRRM i D&D napraviti antiklimaks sa Othersima.
Dany će dojahati na zmajevima i sve ih spaliti.
Pola epizode, pet stranica u knjizi.
The end.
To po meni nikada nije ni bilo pitanje, ja ne vjerujem da će do invazije ikada i doći, ali čisto iz zabave možemo ovdje barem sanjariti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 14:56   #8
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Some say the world will end in fire,
Some say in ice.
From what I've tasted of desire
I hold with those who favour fire.
But if it had to perish twice,
I think I know enough of hate
To say that for destruction ice
Is also great
And would suffice.
Meni je ovo
Ima i ona priča o egzogenom i endogenom paklu
Quote:
žaks kaže: Pogledaj post
eto te romantična ka i Ramza
Bolje to, nego
Quote:
Drone kaže: Pogledaj post
Zamišljam da će GRRM i D&D napraviti antiklimaks sa Othersima.
Dany će dojahati na zmajevima i sve ih spaliti.
Pola epizode, pet stranica u knjizi.
The end.
Ne znam, nadam se da neće biti.

Dakle, po meni bi ovako trebalo biti.
Zid pada nakon što je netko (u knjigama "netjak", u seriji netko drugi) srušio dio Krajooluje. Postoji magična veza koja se tada prekida.

Othersi nadiru. Glavnina vojske kolje sve redom dok izbjeglice bježe na jug.
U knjigama je Stannis u Grudobranu (trebao bi biti), u seriji su Boltoni u WFu. Pitanje je gdje je LF.
Othersi metu sve pred sobom.
Porječje drže Freyevi, ne Lannisteri. Lannisteri drže Harennhall, a Lannisterka koja je oženjena Freyem Rijekotok.
Othersi gaze sve pred sobom, dolaze do KGa.
Dolinu sigurno, možda i lannisterski Zapad.
Između dolazi i others "gerila".
Možda se od gerile othersa stvara i druga vojska koja gazi jug (Dorne, Ravan, Olujne zemlje...).
KG je pun izbjeglica...
U tom trenutku treba doći do obrta.
Oružje Othersa su ledeni zmajevi (kojim su sredili sve u Hardhomeu), a oružje ovih obični zmajevi.

Samo to je teški kliše, koji se neće dogoditi.
Također treba se nešto dogoditi i u ostatku svijeta
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 15:02   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Manje više, ne mogu naći odgovarajući podforum za to, ali sam se time sjetio i Othersa, kada već dugo Martin nije u svojim knjigama
Što se tiče Dornea, ne znam baš
To po meni nikada nije ni bilo pitanje, ja ne vjerujem da će do invazije ikada i doći, ali čisto iz zabave možemo ovdje barem sanjariti
S Othersima dolazi i zima, oni bi smrznuli i Dorne.
Pa poanta je da oni nose zimu...
Na zemlji je bilo doba (snowball earth) gdje se cijela zemlja smrznula, čak i tropi
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 17:23   #10
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne znam, nadam se da neće biti.

Dakle, po meni bi ovako trebalo biti.
Zid pada nakon što je netko (u knjigama "netjak", u seriji netko drugi) srušio dio Krajooluje. Postoji magična veza koja se tada prekida.

Koji god badass misterij sam pratio više godina, uvijek su ga usrali.
Borg u Star Treku, alienska invazija u Dosjeima X, paralelna dimenzija u Twin Peaks, sve u Lostu...
Sve se bojim kako će ovo ispasti.

Računaj da je Staniša došao na Sjever potkraj treće knjige. Na kraju pete još nije dogurao do Winterfella, a winter is coming, pa će još sporije gurati dalje. Sumnjam da će dogurati do Grudobrana. Osim ako će GRRM napisati još deset knjiga.

Koja je magična veza Storm's Enda i Walla?
Osim što ih je navodno oboje izgradio Bran Bilder.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 18:23   #11
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Meni je ovo
Robert Frost, američki relativno suvremeni pjesnik, a zvuči kao engleski romantičari iz renesanse i baroka i malo me podsjeća na Cesarića. Ukratko - sjajno, a ova pjesma je kao stvorena za ovu sagu.

Što se tiče Othersa, ne znam kako i gdje će se dogoditi prvi napad, to su tehnikalije, logično bi bilo da sjever prvi fasuje. Mislim da će slistiti sve pred sobom, ali ispasti pozitivci u priči, na čijoj strani će biti Bran, Jon, koji je Princ i Azor, ali skuži da su ljudi negativci, pa prijeđe k njima i postane njihov kralj i Bloodraven, a možda i Mel koja je zapravo svećenica leda, ali to ne zna, jer je izmanipulirana i toplo se nadam hladnim, ledenim zmajevima. Dany će muškarac koji je voli morati zaklati jer je pukla, ona je Nissa Nissa. Kako je Jon AA, onda će je vjerojatno on morati riješiti. Sa suzama u očima. Sklapa se mir s preostalim preživjelim ljudima, ali dinastija ledenih kraljeva Starg, koji su iako su s WW su ljudi, a čiji je osnivač Jon, uzima prijestolje i vlada sa Zida.

Amen
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:59   #12
Invazija u šestoj knjizi neka bude obavijena velom tajnovitosti.

Ne da mi se čitati novu bitku, budući da će šesta knjiga startati sa dvije bitke - u Zaljevu robova i Winterfell - , pa treća bitka bi bila suvišna.
Ionako smo već imali bitku na Zidu, još jedna nam ne treba.

Umjesto toga - mistika.
Na primjer:
- Davos nakon što zgrabi Rickona i Oshu i Shaggydoga sa Skagosa, ode u Eastwatch-by-the-sea jer tamo je Stanko parkirao flotu. Kad ono, mrtvilo, nema nikoga, pustoš, brodovi potopljeni.
- Great northern conspiracy - kuće sjevera se dopisuju da sruše Boltone, kad ono, pisma sve rjeđa i rjeđa, i to ne samo zbog zime.
- Melisandra na Zidu gleda u plamen da vidi budućnost, ali vidi samo smrt koja dolazi po nju.
- Samwell se nauči služiti staklenom svijećom, pa pri gledanju na Zid ne vidi ništa.
- Arya na dokovima čuje kako se neki ibbenski mornar žali kako nitko nije preuzeo njegova tuljanova krzna u Bijeloj luci jer je luka opustošena.


Dakle sama invazija ne treba biti bitka, jer smo imali fajtove sa WW, u uvodnom poglavlju prve knjige, i ono kad Samwell kokne vajtvokera.

Eventualno u posljednjem poglavlju bi moglo biti prikazano kako Night's king diže mrtve, scena koja bi mogla dići dlake na vratu onih desetak ljudi u svijetu koji čitaju knjige a ne prate seriju.

Zadnje uređivanje Drone : 24.07.2015. at 21:17.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 01:47   #13
Quote:
Drone kaže: Pogledaj post
Koji god badass misterij sam pratio više godina, uvijek su ga usrali.
Borg u Star Treku, alienska invazija u Dosjeima X, paralelna dimenzija u Twin Peaks, sve u Lostu...
Sve se bojim kako će ovo ispasti.
Računaj da je Staniša došao na Sjever potkraj treće knjige. Na kraju pete još nije dogurao do Winterfella, a winter is coming, pa će još sporije gurati dalje. Sumnjam da će dogurati do Grudobrana. Osim ako će GRRM napisati još deset knjiga.
Koja je magična veza Storm's Enda i Walla?
Osim što ih je navodno oboje izgradio Bran Bilder.
Boldana. Ima i neka priča o vječnom savezu Baratheona i Starkova, ali za to još nema dovoljno tragova.
Ovo usporavanja def. nije dobro. Realno se pitam da li će uopće biti invazije.
@Gošća, imaš Happy end, ne prolazi to kod Martina
@Drone, ne trebaju nam bitke, realno nam trebaju pokolji
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 14:09   #14
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Što se tiče Othersa, ne znam kako i gdje će se dogoditi prvi napad, to su tehnikalije, logično bi bilo da sjever prvi fasuje. Mislim da će slistiti sve pred sobom, ali ispasti pozitivci u priči, na čijoj strani će biti Bran, Jon, koji je Princ i Azor, ali skuži da su ljudi negativci, pa prijeđe k njima i postane njihov kralj i Bloodraven, a možda i Mel koja je zapravo svećenica leda, ali to ne zna, jer je izmanipulirana i toplo se nadam hladnim, ledenim zmajevima. Dany će muškarac koji je voli morati zaklati jer je pukla, ona je Nissa Nissa. Kako je Jon AA, onda će je vjerojatno on morati riješiti. Sa suzama u očima. Sklapa se mir s preostalim preživjelim ljudima, ali dinastija ledenih kraljeva Starg, koji su iako su s WW su ljudi, a čiji je osnivač Jon, uzima prijestolje i vlada sa Zida.

Amen
Sviđda mi se ova teorija...a s obzirom da se zadnja knjiga zove a dream of spring (prije a time for wolves ) ovako nešt je lako moguće....nema proljeća dok vladaju othersi...
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 15:56   #15
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
@Gošća, imaš Happy end, ne prolazi to kod Martina
Pa, ako smatramo da je pola poklane zemlje happy end, onda da

Quote:
Šoki kaže: Pogledaj post
Sviđda mi se ova teorija...a s obzirom da se zadnja knjiga zove a dream of spring (prije a time for wolves ) ovako nešt je lako moguće....nema proljeća dok vladaju othersi...
Hvala, neki mix pročitanih teorija kako ja mislim da bi se moglo odigrati.

Sviđaju mi se oba naslova knjiga, moraju nešto značiti..moramo uzeti u obzir neke izjave Martina, kao na primjer onu da je on u duši romantik i čini mi se da je rekao da će na kraju biti neka romantika? Navodno je izjavio i da je Jon klasični junak i da će kraj biti bitter sweet. Za Jona jedina žena može biti neka od sestrični, ili Dany, nema tko drugi Može i Margaery, ali mislim da neće. Pričam o seriji, ne vjerujem da će uvoditi Val ili neku drugu žensku. I kad onda uzmemo u obzir proročanstvo da Dany čeka izdaja u ljubavi, to bi moglo biti to.

U principu, ja mislim da će se WW boriti protiv ovih na strani vatre, ne protiv ljudi, osim onih koji im se direktno suprotstave.

Ono što mene zanima je: zašto su se WW aktivirali baš sada? Rekla bih da je to zbog jačanja magije i vraćanja zmajeva. Ali zašto onda nisu bili aktivni za vrijeme zlatnog doba Targova? Tako da mislim da su se aktivirali sad nakon punih 8000 godina jer su osjetili neku opasnost koja tad nije postojala, a to je ili luđak u posjedu zmajeva, što prije nije bilo, zamislite šta bi bilo da ih je Aerys imao, ili rođenje AA.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:06   #16
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pa, ako smatramo da je pola poklane zemlje happy end, onda da



Hvala, neki mix pročitanih teorija kako ja mislim da bi se moglo odigrati.

Sviđaju mi se oba naslova knjiga, moraju nešto značiti..moramo uzeti u obzir neke izjave Martina, kao na primjer onu da je on u duši romantik i čini mi se da je rekao da će na kraju biti neka romantika? Navodno je izjavio i da je Jon klasični junak i da će kraj biti bitter sweet. Za Jona jedina žena može biti neka od sestrični, ili Dany, nema tko drugi Može i Margaery, ali mislim da neće. Pričam o seriji, ne vjerujem da će uvoditi Val ili neku drugu žensku. I kad onda uzmemo u obzir proročanstvo da Dany čeka izdaja u ljubavi, to bi moglo biti to.

U principu, ja mislim da će se WW boriti protiv ovih na strani vatre, ne protiv ljudi, osim onih koji im se direktno suprotstave.

Ono što mene zanima je: zašto su se WW aktivirali baš sada? Rekla bih da je to zbog jačanja magije i vraćanja zmajeva. Ali zašto onda nisu bili aktivni za vrijeme zlatnog doba Targova? Tako da mislim da su se aktivirali sad nakon punih 8000 godina jer su osjetili neku opasnost koja tad nije postojala, a to je ili luđak u posjedu zmajeva, što prije nije bilo, zamislite šta bi bilo da ih je Aerys imao, ili rođenje AA.
Prije su WW bili aktivni nego zmajevi.
scarwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:59   #17
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pa, ako smatramo da je pola poklane zemlje happy end, onda da .
Za Martina
Ima i jedna glasina da će Jon zbariti Aryu
Što se WWa tiče, navodno su ih divljaci otkopali dok su tražili Rog koji će zrušiti Zid koji ih je sprečavao da prezime u toplijim krajevima
Samo to je trebalo biti prije 20 god ili koliko već Craster žrtvuje sinove.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.