Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2006., 10:48   #1
Jelenji gulaš

Kupili smo meso jelena ga gulaš. Napravili salamuru od octa, vina, mrkve, kapule, češnjaka i peršina, ružmarina i lovorovog lista (možda još nečeg). Sad se salamura hladi, pa ćemo preliti meso.

Pliz recite kako se otprilike radi gulaš.. Da li treba iskoristiti pac ili povrće iz njega u gulašu?

Ajde ako ste radili, napišite kako...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 12:38   #2
Gulaš:

Meso obrišeš od paca, narežeš na kockice. Podinstaš luk, dodaš crvene paprike i narezano povrće (paprika, paradajz, mrkva, celer, peršin - sve ili samo ono koje voliš). Podliješ vodom i kuhaš dok meso ne omekša. (povrće nije iz paca)

Jelen na saft:

Koliko povrća imaš u pacu još jednom toliko sirovog (isto ovo koje sam i gore nabrojala). Podinstaš sirovo povrće, dodaš meso (narežeš na veće komade, šnicle) . Doliješ vode iz paca (ako je prekiselo onda samo dio + običnu vodu, u ovu varijantu ja ne stavljam papriku u prahu). Kuhaš dok ne omekša. Izvadiš meso, a povrće propasiraš pa vratiš meso. Okus dotjeraš sa vrhnjem, majoranom, muškatnim oraščićem. Uz ovo idu odlično lovačke knedle.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:01   #3
Hvala! Mi ćemo gulaš + njoki od kruha!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:23   #4
ja meso ne stavljam u pac i super je, dodam kod priprave jela koju šniticu domačeg špeka, oliti slanine - daje finu aromu
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 18:43   #5
pac mi je pod normalno samo ja nebi nis zaljevao vodom pacom ili necim trecim dok se to prvo nebi dinstalo bar sat vremena. ono, dodavat malo tekucine cist da ne zagori i lagano dinstat, tak najbolje omeksa. kasnije dodas vode, vina vogonogkajtivecpase: po zelji. e da, ja bi stavio i pol zlice masti na pocetku, kod dinstanja, znam da to zvuci grozno kao mast ovo ono, al vjeruj mi da ima svoje zasto.
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:28   #6
ja bih kod jelena preporučio malo dulje pacanje jer zna imati karakterističan, pomalo neugodan miris i okus, osobito ako se zaleti komadić sa kojom šarom masnijeg tkiva.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.