Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2006., 14:35   #61
Neobjašnjiva bol u abdomenu

Poštovanje!

Imam jedno pitanje,vezano uz moje "tegobe".
Unatrag nekog vremena osjećan neku teško opisivu bol ispod ili iza ili kraj desnog rebarnog luka.Često se preseli bočno,točno uz rub rebara.Povremeno se javlja neki neugodan osječaj prilikom saginjanja unaprijed,kao pritisak.
Bol nije stalna nego povremena,prilikom naglog pokreta,više me podsječa na mišićnu ili nervnu.
Bavim se aktivno sportom,star sam 41 god i često sam oznojen vani.
Bio sam kod doktorice,sa čuđenjem je poslušala moje tegobe,pokušala ih pripisati stresu ( stalno sam pod stresom ),ali me unatoč tome poskala na EKG i ultrazvuk abdomena.

I jedan i drugi nalaz su u redu.

U zadnje vrijeme počeo me i boljeti želudac.

Što bi to moglo biti?Da li je to stvarno stres?
Kako dalje?

Molim odgovor.

Hvala unaprijed!

Pozdrav,

Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 17:28   #62
Quote:
Smotani kaže:
Poštovanje!

Imam jedno pitanje,vezano uz moje "tegobe".
Unatrag nekog vremena osjećan neku teško opisivu bol ispod ili iza ili kraj desnog rebarnog luka.Često se preseli bočno,točno uz rub rebara.Povremeno se javlja neki neugodan osječaj prilikom saginjanja unaprijed,kao pritisak.
Bol nije stalna nego povremena,prilikom naglog pokreta,više me podsječa na mišićnu ili nervnu.
Bavim se aktivno sportom,star sam 41 god i često sam oznojen vani.
Bio sam kod doktorice,sa čuđenjem je poslušala moje tegobe,pokušala ih pripisati stresu ( stalno sam pod stresom ),ali me unatoč tome poskala na EKG i ultrazvuk abdomena.

I jedan i drugi nalaz su u redu.

U zadnje vrijeme počeo me i boljeti želudac.

Što bi to moglo biti?Da li je to stvarno stres?
Kako dalje?

Molim odgovor.

Hvala unaprijed!

Pozdrav,

Mišljenja sam kako biste trebali utjecati na dr. da vam da uputnicu i za druge pretrage.Zbog nečeg vas boli, a sad ako je uzv ok, ne znači da nije ništa. Zatražite uputnicu i za fizijatra, a ako vas boli želudac i za gastrointernistu.Već i krvne pretrage bi mogle dati puno naznaka.Nešto će na kraju isplivati.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 19:52   #63
Ha,to je lakše reći nego postići.
Naime,očito me ne shvaćaju ozbiljno,ni doktorica a niti moja supruga.Misle da si umišljam...
Za krvne pretrage mi je doktorica rekla da "su nepotrebne,jer su napravljene u ožujku i bile su u redu....".I kako da joj objasnim da se nalaz krvi može promijeniti dnevno,kad bi ona to trebala znati?
Očito,jedino mi je rješenje otići k privatniku,pa koliko koštalo,koštalo.Pa ako mi dokaže da si umišjam,dobrojoš bolje...
Samo ću morati otići potajice,da supruga ne zna...
Jer,ovo mi već ne da živjeti...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 11:06   #64
promijeni doktoricu sad je vrijeme za to i dalje na preglede
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:11   #65
Managerski sindrom, stres - najvjerojatnije. Ista stvar je sa mnom, samo na lijevoj strani. I isto me baš jučer jedan docent dr. gastroenterolog otpilio za 2 minute rekavši: UZV OK, krv OK, get-d-hell-outta-here-and-enjoy-life. I da je problem u kralježnici ili čemu već, a ne unutra... i što sad da radim - da probam zaboraviti na sve pa mi bude bolje? Možda je to ipak sve samo stres; znam par ljudi koji su imali iste probleme i nikakve pretrage nisu otkrile ništa... i nekako je prošlo (valjda)
Al najgluplje mi je to da me nije pravo ni saslušao, mislim detaljnije. A medicina nije matematika
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:17   #66
Quote:
Johnny 99 kaže:
Managerski sindrom, stres - najvjerojatnije. Ista stvar je sa mnom, samo na lijevoj strani. I isto me baš jučer jedan docent dr. gastroenterolog otpilio za 2 minute rekavši: UZV OK, krv OK, get-d-hell-outta-here-and-enjoy-life. I da je problem u kralježnici ili čemu već, a ne unutra... i što sad da radim - da probam zaboraviti na sve pa mi bude bolje? Možda je to ipak sve samo stres; znam par ljudi koji su imali iste probleme i nikakve pretrage nisu otkrile ništa... i nekako je prošlo (valjda)
Al najgluplje mi je to da me nije pravo ni saslušao, mislim detaljnije. A medicina nije matematika
Istina...
Ni mene nisu saslušali.
Ista situacija-dobio sam uputnicu za rentgen kralježnice...
Prokleto zanimanje.....
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:20   #67
moja dijagnoza ti je gastritis ali ti idi i provjeri
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 18:41   #68
Quote:
bibobu kaže:
Evo i mene boli vec 3-4 godine. Doktore sam izludila, povadila ciste i sve sta nije valjalo, al i dalja boli. Napravili mi sve moguce kontrole od crijeva, maternice, kicme ...sve u naj redu a mene i dalje boli
Toliko boli da sam se nekako vec privikla na tu bol i bez nje bi m bilo cudno
kakve su to kontrole crijeva?
mene nekad zna bolit ali ne cesto ko sta vi pise i nije to jaka bol ko sta se ovdje spominje nego onako vise neka blaga iritantna bol, ginekoloski je sve u redu, svi nalazi ok pa si mislim mozda je nesto sa crijevima ali nisam bila kod opce praxe pa neznam nis o tome, moze neki detalji? thx.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 21:44   #69
Unhappy Zanimljivo

Quote:
Smotani kaže:
Istina...
Ni mene nisu saslušali.
Ista situacija-dobio sam uputnicu za rentgen kralježnice...
Prokleto zanimanje.....

Evo veceras sam posla u potragu za odgovorom na svoje pitanje po internetu, koje je u potpunosti identicno vasem
Zivim u inozemstvu i prije nekoliko dana sam otisla lijecniku sa slicnim problemom - pritisak na desnoj strani ispod rebara i u predjelu gornjeg abdomena - odgovor je bio slican - posto se i ja pomalo bavim sportom - nista narocito, vjerovatno povrijedjen glatki misic (?!) ali ja sam 'cak' dobila i Diklofenak! Naravno, nista nije pomogao

I osjecaj nije ni malo prijatan - nesto me muci, ne znam sta je a ako opet odem posjetiti lijecnika reci ce da nisam normalna...

Sta uciniti u ovoj situaciji?
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 11:46   #70
ako ste pod jakim stresom, to moze bit cesto razlog, mislim da znate da se i od jakoga stresa moze dobit i gastritis i cir zeludca..tako da nemora bit da "umirete"


nadam se, eto, da je stres u pitanju
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 13:38   #71
sad

jetrene nalaze napravit...odmah
__________________
ask the dust
nortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 20:11   #72
Ma ja bih zaista rado napravila nalaze jetre...samo ovdje u Nizozemskoj, gdje ja zivim, to je malo komplikovanije. Naime, lijecnik mora odobriti tako 'slozen' proces kao sto je UZV ili slicno, a da bi to uradio, mora biti uvjeren da ima valjan razlog. Ovaj moj me je pregledao - ako se pod tim podrazumijeva pipkanje u predjelu jetre, rekao da nista nema, nije oteceno, podobro mi to naplatio - 49,70 evra i to je to
A mene i dalje nesto pritisce
Srecom idu ovi blagdani, pa cu kuci, a tamo ce se vec neko naci....
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:04   #73
Quote:
nortal kaže:
jetrene nalaze napravit...odmah
Meni to isto "smrdi" na jetru. Lokacija se podudara. A bol nije nužno jaka, više nelagodna.

Ali sve ti je to pod - može bit, i ne mora. Odi doktoru. Nema ti tu kruha.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 21:17   #74
Sad mi doktor liječi GERB....
Ali mi je "predskazao" gastroskopiju ako ne prođe za 2 tjedna...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 19:20   #75
možda je jetra, imaš li hepatitis
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 20:18   #76
Quote:
ciganche kaže:
možda je jetra, imaš li hepatitis
Na bih rekao...
Moj gastroenterolog kaže da je jetra čista...
A i nemam nekakvih subjektivnih jetrenih simptoma:umor,žutilo...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 22:06   #77
ne bi li se problemi s jetrom morali moci utvrditi vec na kompletnom pregledu krvi?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:07   #78
doktori ??

evo da se i ja javim mene su gledali doktori vani i ovde isti simptomi i nisu mi nista nasli nego sam jednim prilikom dosao u onoga borozana na gripama (kiroprakticar ) i nasao mi je da mi je ukljesten jedan prsljen odmah nasuprot rebrenog luka.
to mi je pritisnuo i nesto je puklo i od tada sam ok a kad mi se to pojavi uvijek nadem nekog da mi zgazi na to mjesto i posli budem ok .
jos uvik pokusavam nac dali je nesto drugo jer nekad osijecam kao da mi netko uzme snagu i ostavi malo samo da mogu hodat.
Sp@l@to is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:58   #79
Quote:
Sp@l@to kaže:
evo da se i ja javim mene su gledali doktori vani i ovde isti simptomi i nisu mi nista nasli nego sam jednim prilikom dosao u onoga borozana na gripama (kiroprakticar ) i nasao mi je da mi je ukljesten jedan prsljen odmah nasuprot rebrenog luka.
to mi je pritisnuo i nesto je puklo i od tada sam ok a kad mi se to pojavi uvijek nadem nekog da mi zgazi na to mjesto i posli budem ok .
jos uvik pokusavam nac dali je nesto drugo jer nekad osijecam kao da mi netko uzme snagu i ostavi malo samo da mogu hodat.
Mnogo hvala na informaciji!
Inače,mene su poslali i na rentgen prsne kralježnice,prekosutra idem po nalaze,pa ćemo vidjeti...
Inače,objektivno nemam osječaj gubitka snage,sportom se bavim normalno kao i ranije,čak sam za vrijeme te svoje "boleštine" postigao i neke od svojih najboljih rezultata..
Ne znam,nisam više pametan,danas mi je sedmi dan (od četrnaest) propisane terapije,ali baš mi i nije nešto bolje,sve mi se čini da mi ne gine gastroskopija ( i novih 400 kuna....)
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:24   #80
Quote:
Smotani kaže:
Mnogo hvala na informaciji!
Inače,mene su poslali i na rentgen prsne kralježnice,prekosutra idem po nalaze,pa ćemo vidjeti...
Inače,objektivno nemam osječaj gubitka snage,sportom se bavim normalno kao i ranije,čak sam za vrijeme te svoje "boleštine" postigao i neke od svojih najboljih rezultata..
Ne znam,nisam više pametan,danas mi je sedmi dan (od četrnaest) propisane terapije,ali baš mi i nije nešto bolje,sve mi se čini da mi ne gine gastroskopija ( i novih 400 kuna....)

Moguce je da je od kraljeznice...
Ja sam bila kuci i obavila neke pretrage - UZV jetre i gornjeg abdomena - sve super; zatim sam vadila krv - i to je super, lijecik nije htio da radim gastroskopiju, rekao je da nema potrebe da se mrcvarim, jer nista ne upucuje na zeludac...
I onda, kad sam spomenula da se bavim jogom, rekao je da je sasvim moguce da sam povrijedila taj unutarnji misic a da za to treba podosta vremena da se 'popravi'...

U medjuvremenu je stvarno prestalo da me zulja - ili mi je 'proslo' od silnog olaksanja kad sam dobila nalaze
Sta god da je, sad je ok.

Moguce je da je i kod tebe slican slucaj, pogotovo sto kazes da se osjecas super i da se i dalje bavis sportom...ne bi to bilo tako da je neki 'bed' u pitanju...

Kako god, zelim ti puno srece, jer zaista mogu zamisliti kako se osjecas.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.