Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 21:45   #1621
Asije se ne zeli poroditi tu, kao da moze birati.
Narin: Asije, zatvori oci i zamisli gdje bi htjela biti...
Sta ti je iskustvo, ona jadna tako zivi cijeli zivot...zamisljajuci neko ljepse mjesto gdje bi htjela biti...

Mustafa: Ja sam tvoj tata. Zvat ces se Nar!!! Zvat ces se Nar. Zvat ces se Nar. Budi moja buducnost. Spasi me.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:49   #1622
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Asije se ne zeli poroditi tu, kao da moze birati.
Narin: Asije, zatvori oci i zamisli gdje bi htjela biti...
Sta ti je iskustvo, ona jadna tako zivi cijeli zivot...zamisljajuci neko ljepse mjesto gdje bi htjela bit
i...
e vala bas

a je mutava ova Asije ''oću da me muz drzi za ruku i bude uz mene'' ahahaaha pa draga moja ti stvarno mislis da je on na slobodi da bi bio uz tebe?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:03   #1623
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
e vala bas

a je mutava ova Asije ''oću da me muz drzi za ruku i bude uz mene'' ahahaaha pa draga moja ti stvarno mislis da je on na slobodi da bi bio uz tebe?
jadan lik žene...ne može se ne grčiti, ali štošta drugo može...braniti brak od Narin, a onda koristiti Narin, da joj kao spasi muža i brak...Tobe tobe...
a Durije ju dovela sinu kao igračku da se malo zabavlja. a sad kad se njen Aslan bey našao zabavljati nije joj po volji...

svi oru, po Narin, pa i ti sine Brute, Yasare, pa daj otkačite više od Narin. što bi svima Mustafa trebao biti najbitniji? sada je Yasar heroj, a do jučer kada je njegov brat maltretirao Narin, nikada mu se nije suprotstavio...kako ih nije samo stid te Bulute, da toliko besramno maltretiraju Narin...

znači po njima, ona ne smije imati svoj život, oni si daju za pravo da je uvlače svakodnevno u svoj vrtlog.

kakvi su to manipulatori, užas jedan. Mustafa bey , uvijek treba neku slamku za uhvatiti da bi se on izvlačio, pa sad eto mu dijete treba biti, budućnost da ga spasi... a nikako napredak, da vidi u samome sebi..pa nikako da počne od sebe, samo kukavički na druge se natakariti...nema premišljanja, gdje sam što sam, kako dalje, što sam pogriješio, koga sam povrijedio???

ništa, on nikoga ne moli za oprost, on da ne čuje vrisku svoje zakonite, pusti vodu da teče...tako i treba Mustafa, samo glavu u pijesak, ima onih koji će za tebe i tvoje grijehe okajati.

edit: teuta, jako lijepo.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:11   #1624
Narin me opet zasramila sa svojom plemenitošću








Doktor je opet pokazao svoju profesionalnost , nije došao u posjet Mustafi da bi „lobirao“ (a mogao je) kod svojih kolega da ga ne puste …došao je ljudski pitati kako je i na kraju kaže „lijepo da napreduje“ …

Mustafa može samo "zahvaliti" svome ocu Aslanu koji je htio po enti put svoga sina izvući iz pi..arija pa je predložio da ga tretiraju kao "ne uračunljivog" sigurno da nije očekivao da će se sudac i odvjetnica složiti s tim i poslati ga na razmatranje ...

Mustafa se raznježio u ulozi oca ...
posudila s dm, potpis autora je ispod videa ...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 27.06.2013. at 23:22.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:16   #1625
AKIF da ti ne kvotam cijeli post slazem se sa svim

bas to sta kazes, sta bi on brinuo svoju brigu pa tu je tatica bey da sve sredi sto se sredit da a i neda....
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:17   #1626
Otkud ova beba ovdje?



Mustafa dobio si kćerku.



Zvaćeš se Nar.Budi moja budućnost,spasi me.

__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:24   #1627
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
jadan lik žene...ne može se ne grčiti, ali štošta drugo može...braniti brak od Narin, a onda koristiti Narin, da joj kao spasi muža i brak...Tobe tobe...

kakvi su to manipulatori, užas jedan. Mustafa bey , uvijek treba neku slamku za uhvatiti da bi se on izvlačio, pa sad eto mu dijete treba biti, budućnost da ga spasi... a nikako napredak, da vidi u samome sebi..pa nikako da počne od sebe, samo kukavički na druge se natakariti...nema premišljanja, gdje sam što sam, kako dalje, što sam pogriješio, koga sam povrijedio???
Ja kužim Asije ..i dobro da je takva kakva je ..da je dobra..ili bolja ..tretirali bi je slično kao Narin.Ona se bori da opstane..i način na koji se bori je prikladan..kako drugačije u onoj sredini i u onakvoj situaciji...stil joj je prost i sirov..a ona ni ne zna drugačije..a oni taj najbolje razumiju
Ona nema drugog izbora..šta da radi..da se rastane..otišla bi materi na selo ..i teško da bi se ponovo udala..ko bi je oženio ..bila bi samo bivša žena "deli" Mustafe...još sa djetetom.

Šta.. sad bi se Musti mogao otkačit s Narin..i nać smisao života u kćeri..to bi bilo dobro..btw..mala ima ćaćin nos
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:28   #1628
Dobro došla mala bebo! Sretno ti bilo mala Nar. Hvala vam na slikicama. Enginu na glumi
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:30   #1629
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Ja kužim Asije ..i dobro da je takva kakva je ..da je dobra..ili bolja ..tretirali bi je slično kao Narin.Ona se bori da opstane..i način na koji se bori je prikladan..kako drugačije u onoj sredini i u onakvoj situaciji...stil joj je prost i sirov..a ona ni ne zna drugačije..a oni taj najbolje razumiju
Ona nema drugog izbora..šta da radi..da se rastane..otišla bi materi na selo ..i teško da bi se ponovo udala..ko bi je oženio ..bila bi samo bivša žena "deli" Mustafe...još sa djetetom.

Šta.. sad bi se Musti mogao otkačit s Narin..i nać smisao života u kćeri..to bi bilo dobro..btw..mala ima ćaćin nos
ajoj, znači i ti si vidjela taj nos...pa to ti velim samo da se više otkantaju s Narin...

no da, priznala bih ja toj Aysie, borbenost, primitivna je do bola, ali da druge ne uvlači...da se s drugima ne obračunava...neka sama vodi svoje bitke.
pa neka bude fajterica , koliko hoće, sve je to legitimno...ali kad njoj zagusti eto je , kleči, i posipa se pepelom.
pa onda pomisliš , naučila je nešto, na svojoj koži,
shvatit će sebe, pa i druge, no ne...kad nadođe, eto je opet, šepuri se,
i hvata pravdu, ali samo za sebe...sebična, užas...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:04   #1630
u početku sam malo zamjerila Narin i njen odlazak u bolnicu ali sam ga kasnije shvatila ...
meni se najviše dojmio doktorov dolazak u bolnicu ...





__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 27.06.2013. at 23:16.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:25   #1631
Eto rodila se mala Nar nadam se da će stvarno spasiti svog tatu

Kako me naživcirala Narin večeras kad se opet vratila onom smradu! Al eto ja se od početka serije pokušavam naviknuti da smo mi gledatelji i kao i većina likova (osim možda doktora) samo pasivni promatrači.I da možemo samo gledat što se zbiva i samo tražiti razloge zašto, kako i zbog čega neki lik nešto napravio ili nije napravio.



Vidim da se neki izjašnjavaju o naklodnosti određenom liku (Musti vs. Serdar) evo da se i ja izjasnim: Ja sam Doktor Team

Ps: zna li tko kakav link za praćenje serije preko neta? neću biti u mogućnosti pratit seriju putem TV-a, pa da ne budem u zaostatku.

Zadnje uređivanje Amona M : 28.06.2013. at 02:10. Reason: off
Ledolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:33   #1632
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ajoj, znači i ti si vidjela taj nos...pa to ti velim samo da se više otkantaju s Narin...

no da, priznala bih ja toj Aysie, borbenost, primitivna je do bola, ali da druge ne uvlači...da se s drugima ne obračunava...neka sama vodi svoje bitke.
pa neka bude fajterica , koliko hoće, sve je to legitimno...ali kad njoj zagusti eto je , kleči, i posipa se pepelom.
pa onda pomisliš , naučila je nešto, na svojoj koži,
shvatit će sebe, pa i druge, no ne...kad nadođe, eto je opet, šepuri se,

i hvata pravdu, ali samo za sebe...sebična, užas...
Ma ne može falit..sad smo sigurni da Asije nije švrljala

Sad bi trebali sjašit više.. a najprije Musti..ko ti može bit fokus i centar svijeta ako ne dijete..kao i smisao života ..sve drugo se može promjenit i zamjenit.. ili ide na drugo.. treće itd. mjesto u životu.Sad..vidit će mo kako će bebač utjecat na Mustija.

Da ..o tom sam prije govorila ..svi oni tako funkcioniraju..i Narin su doveli s razlogom ..pa je tlačenje trajalo dosta dugo..pa su je zamjenili ..a nju brže bolje udali i riješili je se.Sad je došao momenat kad im opet treba ..pa su svi milostivi prema njoj..i tako u krug..zaklela bi se da bi je ponovo gazili kad im nije po volji.Vidiš da ni sada njih nije briga za nju samu..dolaze po nju u kuću bez obzira što ona ima muža i niko previše ne vodi brigu kako će učo reagirat na to...i da poslali malog Ibinog da je čuva
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:01   #1633
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
Ne smatram da se sinoć srozala, srozavala se ona prije gazeći one koji joj ništa nisu krivi, prepuštajući se svojoj pohlepi, a sinošnjom gestom ne...
Sinoć je bila žena koja se bori za život svoga muža i za oca svoga djeteta.
...............
Za Haruna sve potpisujem, ne branim njegove postupke, probam vidjeti šta on vidi..žena mu je zaljubljena u drugoga koji gaji ista osjećanja prema njoj, stalno visi u njegovom konaku. Serdar je utjeha i podrška cijeloj obitelji (uistinu je), Harun učen i naučen da je muževa glavna i neprikosnovena, a gle čuda...njega niko ne zarezuje...ponavljam ne opravdavam, gledam što vidi, pa kad i spomene odlazak, što bi za njih bilo jedino razumno rješenje ona odbija i samu pomisao na tako nešto...
Narin je žrtva i ima veliko srce, o tome ne dvojim, samo mislim da se manje žrtvovala da bi napravila puno više, na prvom mjestu ne bi bila udata za nekoga koga ne voli.
O igrački...
Ona nije igračka, ona je njemu život, da je igračka zamjenio bi on davno tu igračku.
Ne bih rekla posjedovati i dominirati, prije imati njenu pažnju i ljubav. Harun želi dominirati, Mustafa po meni Ne.
Ovo za srozavanje - da bih rijec rekla.

Sto se ice Narininog odbijanja da podje sa Harunom, ja ga ne gledam kao otpor Harunu.
Ona je i sa voljenim Serdarom odbila otici, zbog roditelja. Kako tek ne bi zbog bezveznog vodnjikavog Haruna, prema kojem je ravnodusna.

Iako osudjujem Mustafino ponasanje prema Narin, zlostavljanje, agresivnost, silovanje...i ja imam utisak da je ona njemu cijeli njegov (pomaknuti) svijet, a ne igracka.

Quote:
inarak84 kaže: Pogledaj post
Školovana,svjetska žena Indži me sve više nervira.Govori Narin da da Harunu još jednu šansu.Ma kakvu šansu razvod treba drago mi da mu je to i rekla Narin.A šta Serdar sad vaga opet?Majci govor a Harun izađe s Narin?Gdje ta borba?Šta i da su se potukli Serdar bi ga savladao i ne bi Narin morala ić.Nejasan mi je.Poetska pravda napokon da jedan Bulut pomogne Narin.Svaka čast Jašaru a Gulengul jadna misli i njoj se isto piše kao i majci kao da ne zna da je Jašar drugačiji.Kako su te žene tamo ubijene u pojam,užas.Bolje ne može,tako mi je kako mi je i ničem boljem se ne nadaju.Sreća pa ne živim tamo.
Ne moze Serdar reagovati, ako to Narin ne zeli, tj. protiv njene volje, a ona je otisla s Harunom.
Da je dala do znanja da zeli pomoc, bogme bi se doktor posaketao sa onom ljigom.

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
svi oru, po Narin, pa i ti sine Brute, Yasare, pa daj otkačite više od Narin. što bi svima Mustafa trebao biti najbitniji? sada je Yasar heroj, a do jučer kada je njegov brat maltretirao Narin, nikada mu se nije suprotstavio...kako ih nije samo stid te Bulute, da toliko besramno maltretiraju Narin...
Jasar se posao zauzeti i za Asije, pa mu nije uspjelo jer je invalid, koji se jos nije naucio kretati sa stakom kako treba.

Ako je reagovao za tamo neku Asije, rekla bih da je reagovao i za Narin, iako mi to nismo vidjeli, nije nam prikazano.
On se i isao izvinjavati njenoj majci jer je nije uspio zastititi.
On je taj koji je na kuknjavu majke kakav oni grijeh ispastaju, kad ih je snasla tako zla sudba (mislim da je tad kukala za njegovu invalidnost bas) rekao - eno, majko, tamo gore je nas grijeh (Narin na terasi)...

Ali vidimo da se on vraca iz vojske. Kod njih je vojni rok dvije godine.
Narin je dovedena prije dvije godine.
Buduci da se Jasar vraca ranije jer je ranjen, ali da Gulengul ne vidi nista cudno u njegovom povratku, vec je cudi njegovo drzanje rastojanja, te da se zabezekne kad shvati da je invalid, rekla bih da je on dozivio nesrecu pred sam kraj sluzenja vojske.
Ako dobro zakljucujem (mozda i grijesim) Jasar je otisao iz kuce vjerovatno vrlo brzo nakon sto je Narin dovedena...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:07   #1634
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Ja kužim Asije ..i dobro da je takva kakva je ..da je dobra..ili bolja ..tretirali bi je slično kao Narin.Ona se bori da opstane..i način na koji se bori je prikladan..kako drugačije u onoj sredini i u onakvoj situaciji...stil joj je prost i sirov..a ona ni ne zna drugačije..a oni taj najbolje razumiju
Ona nema drugog izbora..šta da radi..da se rastane..otišla bi materi na selo ..i teško da bi se ponovo udala..ko bi je oženio ..bila bi samo bivša žena "deli" Mustafe...još sa djetetom.

Šta.. sad bi se Musti mogao otkačit s Narin..i nać smisao života u kćeri..to bi bilo dobro..btw..mala ima ćaćin nos
Protiv koga se to ona bori?
Narinine nepokretne nijeme majke?
Mora da sam propustila mnogo epizoda u kojoj Asije ova danas bolesna zena cini svakakva grozna cuda i pakosti...
Protiv Narin?
Pa ta je nije krivo ni pogledala...

Da je kuckasta prema Durije kako je prema Narininoj majci, ja bi joj ode ispisivala...ali ne, ona je najgora prema onima koji su prema njoj najbolji...

Ja zaista podrzavam njenu borbenost, ma podrzavala bih i zlocu da je okrenuta na one koji su prema njoj zli, ali nije tako...

* * *

Evo gledam veceras...vidjela ona onu uspijusu pjevaljku u bolnici...i odmah krece na nju...
Pa jednom je vec napala tu zenu i to sledja, pa joj je ova dobrano vratila, umalo luda Asije nije bez djeteta ostala...
Mislim da je pocetak poroda spasao od novih batina. Pa mogla je vec shvatiti da pjevaljka nije Narin, ali da ni Narin vise nije luda naivna Narin i ona je pocela uzvracati...a kamoli svim farbama premazana pjevaljka...
A ona se opet zalijece, naucice ona nju pameti...a kad joj pukne vodenjak onda cvili - ne zeli se ona tu poroditi...
A meni se cini bas prigodno mjesto za porod djeteta takvih nerazumnih roditelja...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:29   #1635
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Protiv koga se to ona bori?
Narinine nepokretne nijeme majke?
Mora da sam propustila mnogo epizoda u kojoj Asije ova danas bolesna zena cini svakakva grozna cuda i pakosti...
Protiv Narin?
Pa ta je nije krivo ni pogledala...

Da je kuckasta prema Durije kako je prema Narininoj majci, ja bi joj ode ispisivala...ali ne, ona je najgora prema onima koji su prema njoj najbolji...

Ja zaista podrzavam njenu borbenost, ma podrzavala bih i zlocu da je okrenuta na one koji su prema njoj zli, ali nije tako...
Mogu samo podržat njenu borbenost.
Nisam ni rekla da je njen način borbe pozitivan.. i da joj se zbog toga divim..ali kužim šta i zašto to radi..

Njoj nije bitno da li je neko jak ili slab..zao ili dobar..ona se bori protiv svih koji njoj smetaju i koji su joj prepreka i smetnja na njenom putu do cilja...jer ona hoće svoj status ..udate žene..hoće da joj Musti bude muž u pravom smislu..i da bude kraljica tog bogataškog konaka...kad je već dospjela tu...u koji nikad nebi ni primirisala svojom voljom i na regularan način.

Stavila je ona i Duriji do znanja da će s njom imat papra a ona je i Durijina neka rođakinja..i kad je saznala da je Asije trudna ..zaprijetila je Mustiju..da nebi više slučajno digao ruku na nju..zamisli ironije.

Ona je klečala pred Hatun..molila Narin ..a sutra da osjeti da su za nju prijetnja i opasnost..bez problema bi im skočila u oči.

O tom govorim ..zamisli da je Asije tip sličan Narin ili Gulengul..kakav bi joj život bio..uvenula bi u konaku a da nitko ni ne primjeti.Njena situacija je izvukla ono najgore iz nje..vjerujem da u normalnim okolnostima uopće nebi bila takva..

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 28.06.2013. at 00:46.
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 01:10   #1636
Riva Taš Ev, ma ja sam procvjetala kad je ocitala Durije za nesto...
Kad se setala sa onim modricama po dvoristu, dok se Durije skrivala u sobi da je ne gleda, tu sramotu - ja sam prosto gustala...
Sama sam napisala da nije borac imali bi jos jednu Narin u konaku, a to vec ni jakao gledatelj ne bih mogla podnijeti...

Medjutim ona je ogavna i kad ne treba biti, a pogotovo joj zamjeram ponasanje prema Narininoj majci.
Recimo kad su Narin i njeni presli u onu vikendicu...ona dolazi tamo samo da bi podhebavala:
- narucuje od Narin kafu, kao da joj je ova sluzavka
- podhebava opet ufino majku Hatun da je kraljica i da je to njeno prijestolje, podsjecajuci zenu na onu grozotu koju joj je priredila, kad ju je zalijevala necim i spominjala upisanu kraljicu i usrani prijesto, sta li vec...
- prca Narin za prosce

Razumijem ja i Mustafinu ljubav, koja je ogromna, ali ne svidja mi se reakcija koju izaziva kad do njegove svijesti dopre da ga Narin ne voli, niti ce...

Isto tako razumijem i Asijin bunt, ali neke reakcije koje taj bunt proizvodi su mi za svaku osudu, pa i za lomacu ponekad.
Nekad mi je bude zao, nekad mi je drago zbog neceg sto je uradila, ali nekad u meni izaziva potrebu da je nalupam.

Ipak mislim da zivot i prezivljavanje tamo trazi malo zestine u svemu - u ljubavi, u borbi, u tugovanju, u radovanju...
Tamo ako volis razumno i cekas pravo vrijeme - zakasnio si (najcesce).
Ako se boris, moras dati sve od sebe da prezivis, inace ces zavrsiti pod necijim nogama i niko te nece zaliti.
Ako tugujes svi ce ti se podsmijavati ili nece suosjecati, osim ako to cinis na neumjeren nacin, tad te se svi klone.
Sve je nekako ubrzano i prenaglaseno. Pa i reakcije ljudi moraju biti u skladu s tim, ako zele prezivjeti.
Tako da je lako preci granicu...okliznuti se i pretjerati...preci iz borbe za sopstveni zivot u to da si ti taj koji gazi nekoga kao bijednog crva, jer taj neko na podu nije dovoljno jak i to je dovoljan razlog da ga ne zalis...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 28.06.2013. at 01:17.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 01:11   #1637
ma meni je Asije obična guska …. ok boriti se , ja bi ju prva podržala i ja bi prva rekla, svaka joj čast na njenoj borbi ... ovako meni je njena borba bez svrhe.. samo histerizira ko kokoš, napada bez razloga a ponekad i ima razloga... cijeli taj njen lik je zbrčkano zamišljen
kao prvo , ali ona je „zvanična“ Mustafina žena i buduća vladarica konaka…i ona na taj svoj položaj ne gleda kao nešto prirodno što joj prirodnim poretkom pripada …nego isključivo kako će nekoga oko sebe skinuti s trona i ona zasjesti … Asije isto kao i Mustafa nema izgrađenu socijalnu kulturu i nije ponijela sa sobom lijepi kućni odgoj … kao takva došla je u konak i okružena totalno labilnim , nepredvidljivim osobama i po kojim psihopatom …možda je sve to nju činilo nesigurnom pa zbog toga ima stalno osjećaj da joj izmiče tlo pod nogama .. tužno je bilo gledati nekoga poput Asije kako se ponižava ali ja sam ju jedino tada razumjela …i to je bio jedini trenutak kad sam ju podržala ..
Ja sam svjesna toga da će se Asije vezati i s crnim vragom, i ne samo crnim, nego i sa svakim samo da dođe do svojeg cilja. .. ona je meni davnih dana pokazala svoje pravo lice….kod njen cilj uvijek opravdava sredstvo.. sve i svatko joj može poslužiti u ostvarivanju cilja ….i ona ne bira sredstvo i nema definiranu granicu između interesa i sredstva ..



__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 01:38   #1638
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Ne,nisam se našla prozvana,samo ponukana da pojasnim svoj stav.
Ja mislim da Mustafa treba pomoć,i to govorim od početka...i ne mislim da je Narin odgovorna za njegovu ljubav prema njoj ni išta slično,taman posla.Ja mislim da on ima problema u emocionalnom dijelu,i nagomilane frustracije više nije znao ni mogao kontrolirati.Bez sumnje je izgubio vezu s realitetom,to pokazuje njegovo ponašanje prilikom otmice,nakon izlaska iz bolnice kad očekuje da sve ide po starom,po dolasku na liječenje priviđa mu se Doc ...

On nije racionalan.Ne može prihvatiti gubitak Narin i mislim da zato odbija stvarnost-u njegovom svijetu oni su i dalje muž i žena.Slično kao kad osoba izgubi nekog bliskog u nesreći,pa se um brani i odbija prihvatiti tu činjenicu jer je jednostavno prebolna.Zašto je to za njega tako bolno i neprihvatljivo?Vraćam se na dio o emocionalnim teškoćama,potrebi za pripadanjem i traumama iz djetinjstva...mislim da je tu korijen svega,uz njegovu bolest i stigmu koju je ona na njemu ostavila.Mislim da sam negdje u prvim postovima rekla kako Narin njemu predstavlja sve ono lijepo i dobro što nije dobio kad je trebao...čak i ne sama Narin kao osoba i žena,mislim da je ona više predodžba onoga što on čitav život traži,predstavlja neku sigurnost i stabilnost koja mu treba a nije ju imao i ne nalazi ju u sebi samome.Jer,njemu nema života bez Narin,voljan je i umrijeti ,samo da ne ostane bez nje...On nije pronašao svoj smisao postojanja,nema vjere sam u sebe (koliko god galamio po čaršiji ),nema samopouzdanja.Ima loše mišljenje o sebi,boji se da će dijete naslijediti njegovu bolest...kao da kaže-zar svijetu nije dovoljan jedan Mustafa Bulut?

Liječenje takvih teškoća se sigurno može provesti i bez elektro-šokova,psiho-terapijom i lijekovima.A i samo tretiranje epilepsije dalo bi dobre rezultate,da se krenulo na vrijeme.
Jako mi se svidio ovaj opis, a nikako da stignem iskomentarisati sve sto zelim i sto mi zapane za oko.

I ja imam utisak da je ona njegov andjeo, da ga je privukla time sto je drugacija, sto je puna ljubavi, prastanja, suosjecanja...
I iako se ona boji njegove bolesti i on je toga svjestan, nikad nije iskoristila njegovu nesvjesnost u toku i nakon napada da ode od njega, uvijek je bila tu uz njega.
Njemu treba neko tako dobar, tako cistog srca, tako pun ljubavi, da bi zalijecio njega i njegove nedostatke.

On kao da je sebi utuvio u glavu da je njega Alah/Bog napravio malo zakinutim, a nju posebnu, da bi bas njih dvoje cinili idealnu cjelinu skupa na zemlji.

Quote:
milisent kaže: Pogledaj post
Jednu stvar sam zaboravila u vezi Serdara, a vec je to neko spominjao, sve njegove odluke idu preko Narininih ledja...evo i za odlazak kod Mustafe...on se kaje, zna da je pogrijesio, vidi izlaz i opet svali to na Narinina ledja...
Pa svi potezi, bilo koga, idu preko Narininih ledja, jer je ona u fokusu price.
Narin je doktor pustio da sama izabere kako ce postupiti.
On joj stalno nudi slobodu odlucivanja (jeste se malo durio sto nije svjedocila protiv Mustafe, ali shvatio je i to na kraju).
To je nesto sto joj se ne nudi bilo cijim djelima, samo Serdarovim.

Quote:
čobankardiš kaže: Pogledaj post
a i mene uvijek zapadne da zastupam neke lijeve likove ..Harun je proizvod svog okruženja i njegovi postupci proizlaze iz toga. usuđujem se reći da bi on još čekao, da je odnos sa ženom pomalo napredovao. ono što je vidio je, njegova žena, njegovo vlasništvo, sve dalje od njega, a stalno trči u doktorovu kuću i ozareno gleda u doca.postao je svjestan njenih osjeća prema serdaru i tu je pukao ...ne branim njega, ali ovo o davanju joj vremena mi ne drži vodu. ona za Haruna nikad i nije bila spremna i tko zna kako bi to završilo i bez mustafinog silovanja. ovako pak, nakon njegovog postupka u bolnici, ni sve vrijeme svijeta tu ne može pomoći

Mora neko i to.

On je obrazovan covjek.
Napravio je brzopletu gresku i njegovom akcijom su i on i Narin tu gdje jesu. Ona nije svojom voljom u braku, vec je to doslo kao rezultat njegovog zalijetanja. Medjutim ona je odlucila njega prihvatiti kao supruga, vidjela je u njemu neki spas i odlucila se potruditi da nesto postigne.
Na zalost, on joj nije dao dovoljno vremena.
Sve i da nije bilo silovanja, oni se i ne znaju, trebalo bi vremena, upoznavanja.
A kad jos silovanje uvedemo u racunicu - vidimo koliko je ta njegova ljubav sebicna.

Razumijem ja njega i sta je to sto ga tisti i kako sve to izgeda iz njegovog ugla. Ali rjesenje nije zatuci protivnika maljem, a plijen odvuci silom u pecinu, toljagom po glavi, pa opleti po muzinskim pravima.
Neko skolovan i u takvoj prednosti u kakvoj je on, nad neukom Narin, mogao je naci nacina da osvoji njeno srce na bolji i ljepsi nacin i da taj brak profunkcionise nekako.
Ne bi to bila ljubav kao vatromet, ali bi mogli funkcionisati.

Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
Drago mi je sto si i ti primetila da tu nesto nije u redu. Mene zulja poprilicno njena zalopojka " Sta sam ja kriva", a tera po svom.

LJuta je na Haruna zbog ginekoloskog pregleda : "To mu nikada necu oprostit. Sta sam ja skrivila?"
Pa nije kriva za otmicu ali ni on nije kriv. Pa pregled bi se obavio i da ima 10 godina.Pa njemu je stalo, hoce da tuzi Mustafu, hoce satisfakciju i on je tako vaspitan ( na stranu sto je nama zao nje jer je "povredjena" a njega nije jer je nesimpatican) Budimo fer.
Sta tu ima cudno i nenormalno osim da on nije Serdar? On joj je muz.Ona je "svesno i voljno" pristala da se uda za njega-punoletna, bez obzira na okolnosti.
Drugo: Harun je zove sa njim na 2 dana u Ankaru,a ona onim njenim decijim glasicem : A da ja ne idem?...da ne ostavljam oca i majku. Sad se ne bih osecala spokojno.
On joj kaze: A ako te ovde ostavim ni ja necu biti spokojan.

Ali nju bas briga, ona onim njenim nevinim decijim glasicem :" Bit cu kod teta Indji." On opet: neces biti ni tamo, onda ostani ovde kod kuce.

Naravno,ona samo cuti, a ne pada joj na pamet da ga poslusa. Cak je i majka nagovara da ide sa njim, ali ne, ne slusa ni nju !

Harun se vraca kuci-ona kod Serdara - (kao zbog mame, a sve ceka mrak da njega vidi) iako joj rekao da ne ide. Zove je ona mu spusta slusalicu bez reci.
Pa naravno da je ljut: Hoces da me izludis...Ne cekas me ovde kuci ides kod Serdara"
I lepo joj kaze: "Nisam li ti rekao da ne ides? Ako ces ici idi po danu i budi s majkom...Uz to Serdar te dovezao. Zasto je taj doktor jos uvek u nasim zivotima. Zasto ga dovodis do nase kuce.?"

A "nasa" Narin: Nisam ja trazila da me doveze. Majka je rekla."

Sad je majka rekla. Pa majka joj rekla i da misli na sebe i ne ostavlja muza samog, ali Narin cvrsto i odlucno " Necu ici". Ona je donela odluku i kraj.

I nakon svega, Harun poludi i "siluje "sopstvenu zenu- mada verujem da je to tamo daleko od silovanja.

Ma shvatam ja da je ona i mlada i zaljubljena, ali ja samo zelim da istaknem da to uopste nije cok romanticno kako to nama izgleda jer Narin ima muza koga to izludjuje - a koga ne bi. To je njen oproban recept, cuti i tera po svom a onda sazaljeva sebe samu:" Pa sta sam ja kriva."

Pa se onda svi zgrazavaju kako sam mogla da kazem da je pasivno agresivna.Evo reci cu jos sto puta jer ja je tako dozivljavam. Pa i ignorisanje je agresija. I cutanje, ne pruzanje otpora otvoreno - naoko saglasan a onda po svom. Pa svi smo u zivotu nekog kaznjavali cutanjem a sad se cudimo.

Ma nije ona zla, naprotiv, ali njen nacin ....NACIN...i sve joj se vraca kao bumerang. Ali kao sto sam vec rekla to je njena licnost , to je njen nacin neslaganja sa stvarima koje joj nisu po volji.
A mene taj njen nacin iritira...A ono njeno "A sta sam ja kriva?"

Combo jel da trazim epku...?
Ma salim se naravno.
Lijepo si opisala taj nijemi otpor Narin i kako ona radi onako kako je srce vuce, iako je sama pristala na brak.

Medjutim za ginekoloski pregled se ne bih slozila.
On je trebao obratiti vise paznje na nju i njeno stanje, a manje na sebe i svoj povrijedjeni ego. Dovede joj doktora bez ikakvog pitanja i razgovora s njom, ona i ne zna sta joj se sprema. On je obrazovan covjek, nije toliko mutav da ne bi mogao shvatiti kako ce to djelovati na bilo koju zenu, a kamoli na Narin koja je takva kakva je (a privukla ga je svojom nevinoscu i svojom naivnoscu i saosjecajnoscu).

Ja shvatam kako to sve izgkleda iz njegovog ugla.
Ali niko od nas nema pravo svoju nemoc lijeciti agresijom prema nekom.
Ne samo zato sto Haruna glumi bezvezni ljigavi glumac.
Meni je od muskih likova najljepsi kao muskarac bas EA, tj. Mustafa. Ali i za njegov lik mislim isto - nema pravo svoju nemoc lijeciti agresijom prema Narin.
Ako je on (Harun) nemocan da osvoji svoju zenu, trebao je pokusati na drugi nacin.
Ako vidi da doktor u tome ima vise uspjeha, trebao je "prepisati" (ako vec nisi dovoljno pametan smisliti sam, prepisi od onog kome ide ). Pa imati vise razumijevanja, saosjecaja, paznje...

Mada mislim da je jos onim svojim postupkom u bolnici sebe zauvijek eliminisao kao osobu kojoj bi Narin mogla dati neku realniju sansu.
Ono divljanje i bacanje stvari po bolnici (prepisuje covjek od Asije, neuke i divlje, zar nema malo vise pameti da se ugleda na doktora) dok mu je zena slomljena i posramljena i navlaci plahtu preko sebe...
Onda onaj nasilni cin dovodjenja ginekologa i nje pred svrsen cin (nije se jadnica stigla ni psihicki pripremiti)...
Mislim da je tu u bolnici i tim radnjama sebe izbacio iz igre...
Narin se jos vise okrenula ka doktoru jer je on i u tim momentima postupio najnormalnije, pazio na njena osjecanja i potrebe. Naravno da, makar i nesvjesno, zeli biti bas u njegovoj blizini...pa ostaje duze kod Indzi da bi ga vidjela...
Jer taj covjek je melem za njene rane.
Harun je mogao i sam to postati, ko mu je kriv sto ne zna bolje od divljanja i sebicnosti.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 28.06.2013. at 01:56.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 02:09   #1639
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
Mene ta žena pak užasno začuđuje toliko da mi se čini kao da bi i njoj dobro došla jedna slična ustanova ili makar dobar razgovor sa psihologom...
Gdje je granica njezinom srozavanju ?

Dovodiš mu onu koju on želi, čije ime izriče u svakoj drugoj rečenici, moliš ju praktički na koljenima da dođe i onda još sretna gledaš kako on kraj nje oživljava .
:U ime oca i sina i duha svetoga: ....
Ja sam u bolnici vidjela dvije tuzne zene (Asije i Narin, svaka sa svojim bolom, a obje jake u svom bolu i suocavanju sa njim) i dva sretna muskarca (Jasar i Mistafa).
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:23   #1640
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post

ništa, on nikoga ne moli za oprost, on da ne čuje vrisku svoje zakonite, pusti vodu da teče...tako i treba Mustafa, samo glavu u pijesak, ima onih koji će za tebe i tvoje grijehe okajati.
Sorry na kraćenju posta....

Bold: razlog puštanja vode koji si navela nije taj koji misliš... ni ja u prvom gledanju nisam znala zbog čega je Mustafa tada pustio vodu dok je Asiye rađala, ali jedna naša draga forumašica @Amibel, koja se itekako razumije u te običaje, lijepo nam je tada davnih dana na BBO spojler temi dala objašnjenje ovog Mustafinog postupka.
Ne bih htjela pogrešno prenijeti njezin opis ove scene, pa ću ovdje staviti cijeli njezin post u kojem nema spojlera već se baš odnosi na tu scenu iz sinoćnje epizode.
Draga Amibel, hvala ti na ovom objašnjenju i nadam se da ti neće smetati što sam tvoj post stavila ovdje radi objašnjenja svim forumašima s ove teme, kojima ta scena nije bila jasna .

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1526


Inače, scene Mustafe i male Nar su meni osobno bile toliko dirljive i emotivne da me svaki puta iznova rasplaču i toliko dotaknu da ostanem bez daha i bez riječi.
Mala Nar u Mustafinom naručju, tako spokojna, tako opuštena...bebe ipak ne mogu glumiti.
Cijela ta njihova scena od početka do kraja meni je bila nešto posebno, prekrasno, savršeno i neponovljivo
Emma Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.