Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2003., 11:23   #1
Koja se vjera najviše drži Biblije?

U ove blagdane razmišljam malo o različitim kršćanskim zajednicama pa si mislim kako ne mogu sve one biti u pravu s obzirom na velike razlike među njima. Po vama koja je ona prava koja je Bogu po volji?
Duke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 11:54   #2
Pa Bibliju najviše štuju i obožavaju Amiši. No to je ipak malo previše... Sve je loše ako se pretjeruje. I hope you are satisfied with my answer.
__________________
Enjoy life. There's plenty of time to be dead.
Besmrtna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 15:19   #3
ma Amiši su zaostali
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 17:50   #4
Zanimljivo je kako ljudi ne mogu jednostavno odgovoriti na ovako jednostavno pitanje.....
Duke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 18:20   #5
prava vjera, Bogu po volji...

... je ona iskrena, iz srca.
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 22:23   #6
stari zavjet je u biti zbirka pripovjedaka i bajki...
novi zavjet je već okej. bitno je samo Isusovo učenje i ponašanje u skladu s njim.


a slijepo pridržavanje ičega dovodi do zaostalosti. kako mentalne tako duhovne, a i znanstvene i materijalne.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 22:25   #7
Re: Koja se vjera najviše drži Biblije?

Quote:
Duke kaže:
U ove blagdane razmišljam malo o različitim kršćanskim zajednicama pa si mislim kako ne mogu sve one biti u pravu s obzirom na velike razlike među njima. Po vama koja je ona prava koja je Bogu po volji?
Nije niti jedna, sve su zastranile, no, iskreni pojedinaca ima i bit će u mnogim tim zajednicama.
zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 22:26   #8
Quote:
Zanimljivo je kako ljudi ne mogu jednostavno odgovoriti na ovako jednostavno pitanje.....
Pitanje nije uopće jednostavno, već glupo postavljeno..vjerojatno zato nitko ne može na njega jednostavno odgovrit.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 22:00   #9
Katolička.
_th_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 22:12   #10
Zidovi se najvise drze Tore.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 22:25   #11
Re: Koja se vjera najviše drži Biblije?

Quote:
Duke kaže:
U ove blagdane razmišljam malo o različitim kršćanskim zajednicama pa si mislim kako ne mogu sve one biti u pravu s obzirom na velike razlike među njima. Po vama koja je ona prava koja je Bogu po volji?
Ne mozes "malo razmisljat" o razlicitim krscanskim zajednicama. To je jako kompleksno pitanje, a s obzirom na krvave ratove koje su medjusobno vodile (i vode), i jako osjetljivo.
Bogu je po volji dobar covjek. Tocka.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 00:39   #12
čovjek može,zajednica ne.
Zbog vanjskih i unutarnjih neprijatelja.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 01:24   #13
Bog ne gleda na vjere, religije, zajednice i sl. On ljude dijeli na one koji su prihvatili Isusa Krista i na one koji su ga odbacili; na spašene i nespašene. Možeš se nazivati pripadnikom bilo koje denominacije i ići u pakao... Možeš u pakao otići, a da ti se još ne osuši voda s lica tijekom krštenja... Možeš u paklu završiti pjevajući u crkvenom zboru...
Ono što je bitno u cijeloj priči je: jesi li spašen? Jesi li se nanovo rodio?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 00:54   #14
Isus rekao u bibliji da se treba biti musliman

zidovi sto su presli na islam preveli iz biblije na hebrejskog

40 Nije uèenik nad uciteljem. Pa i tko je posve "doucen"(musliman), bit ce samo kao njegov ucitelj.

Jesus said the word "Muslim" in Luke 6:40, and told others to be a Muslim:

Aramaic translated into Hebrew: "Ein talmeed na'leh 'al rabbo; shekken kal adam she'MUSHLAM yihyeh k'rabbo."



Taken from the Aramaic Bible society.

Translation in English: "No student can be above his teacher, but everyone that is a MUSLIM, can be as his teacher."

preuzeto sa

http://www.jews-for-allah.org
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 01:13   #15
A možeš li onda prevesti što znači muslim-mislim da li je to riječ vezana samo uz sljedbenike Muhameda ili postoji neko drugo-šire značenje?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 01:30   #16
Hajde, pošto to ne znaš, onda da ti objasnim.

Muslimani, To su ti - Bogu pokorni ljudi. Oni slijede poslanike koje je Bog poslao. Evo nekoliko primjera.

1. Oni koji nisu prihvatili Mojsija (a.s.), i poceli u njegovom odsustvu obožavat zlatno tele, nisu bili pokorni bogu, tj. nisu bili muslimani već nevjernici. A Aron i oni koji su ga slijedili bili su pokorni Bogu (muslimani) i nisu bili nevjernici već vjernici.

2. Oni koji nisu prihvatili Isusa (a.s.), i digli se protiv njega, htjeli ga ubiti... itd. - oni oni nisu bili Bogu pokorni (tj. nisu bili muslimani). A apostoli su bili muslimani jer su prihvatili glasnika i slijedili ga. I Isus je Bio musliman! U novom zavjetu NA ARAPSKOM JEZIKU, riječ musliman se mnogo puta spominje, a ne samo onamo gdje je Harun citirao!

3. Oni koji ne prihvaju da slijede Muhammeda, (s.a.) nisu Bogu pokorni (muslimani), jer ne prihvataju Božijeg glasnika.

Evo, npr. gospodin IL će biti musliman tek kada SRCEM I JAVNO posvjedoči riječi šehade, i prizna da je SAMO JEDAN Bog i da je Muhammed (s.a.) Božiji poslanik... iako on sada smatra da je - musliman.

A da li biti želio biti musliman, Danaye? Fino bi bilo imati ovdje i jednog moderatora, muslimana, ne? Živio!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 02:26   #17
Smile S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

pozdrav,

Kao shto je i sam termin <<islam>> shirokog poimanja tako je i sa samom vjerom u Allaha (Boga, Elohima, Jehove) i Njegovih uskladjivaca <<muslimana>>. To nije nicija "prisvojena imovina" - i niko nema pravo reci: "to je moje vlasnishtvo, na to samo ja imam pravo".

ISLAM - je koncept zivota sa vjerom u Boga s kojim se uspostavlja mir, a ko uspostavi mir s Bogom uspostavio ga je i sa Njegovim stvorenjima.

MUSLIM - potice iz istog korijena / S,L,M,/ a to je onaj koji se samovoljno podredjuje Bozanskoj (Allahovoj, Elohimovoj, Jehovinoj) volji uspostavljajuci na taj nacin mir s Bogom, a samim tim i sa njegovim stvorenjima.

trokonsonantalni arapski korijen rijeci S,L,M, znaci M I R - SELAM.

lijep pozdrav
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 05:02   #18
ovdje el kalem i shady jedno pricaju a od mnogih drugih na IB sam cuo drugacije misljenje. oni (muslimani) misle da je musliman samo onaj koji je pripadnik islama. sve ostale nazivaju "nemuslimanima" pa makar bili i 100% vjernici.

btw, govorio sam im tamo da musliman znaci vjernik... ali eto, kad treba neku svoju pricu dokazati onda su i drugi muslimani... a dok ne prihvate islam, sve do tada ih ne smatraju muslimanima.

malo pravdaju ovu nelogicnost tako sto kazu da su oni prije muhameda muslimani iako su sljedbenici isusa, dok ovi danasnji nisu jer ne priznaju muhameda.

malo konfuzno, ali tako je to sa dogmama... glava zacas zaboli.:2up:
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 06:47   #19
Re: Isus rekao u bibliji da se treba biti musliman

Quote:
Harun kaže:
zidovi sto su presli na islam preveli iz biblije na hebrejskog...

Aramaic translated into Hebrew: "Ein talmeed na'leh 'al rabbo; shekken kal adam she'MUSHLAM yihyeh k'rabbo."...
Bez da sada ulazim u rasprave o tome koliko su semitski jezici medjusobno slicni (salaam i shalom, npr., iz korijena koje rijeci i dolazi "mushlam", upravo kao sto i "muslim" dolazi iz salaam) - to nikako nije moglo biti prevedeno s hebrejskog jer je krscanski Novi zavjet pisan na aramejskom i grckom (bilo bi zapravo zanimljivo znati da li je originalni jezik Lukinog evandjelja aramejski ili grcki - ja sam, naime, uvijek mislila da je to Evandjelje pisano na grckom jer je doticni i bio iz grckog svijeta), a i samo mjesto odakle je prevedeno (Lukino evandjelje) za Zidove nije Biblija pa mi nije jasno zasto bi netko tko iz konvertira iz jedne religije u drugu trazio dokaze za ispravnost svoje odluke u svetom pismu trece.

Jos nesto - rijec "muslim" znaci "onaj koji je pokoran Bogu" - ako dobro shvacam, nije Muhamed izmislio tu rijec, nego je samo primijenio... znaci ima nas ovdje na Religiji vise muslimana nego sljedbenika islama
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 08:28   #20
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

pozdrav,

Quote:
zagor kaže:
ovdje el kalem i shady jedno pricaju a od mnogih drugih na IB sam cuo drugacije misljenje. oni (muslimani) misle da je musliman samo onaj koji je pripadnik islama. sve ostale nazivaju "nemuslimanima" pa makar bili i 100% vjernici.
Nema drugacijeg misljenja, vec je kod sviju isto. Mozda je do tebe pa imash drugacije shvatanje. Ovako dragi moj, zagor otidji na podforum za nemuslimane, i otvori Damirov topic, "mu'min - muslim" pa cesh tamo vidjeti isto pojasnjenje.
ISLAM = MUSLIM - i to je neodvojivo jedno od drugog. Svako ko se samovoljno podredjuje Allahovoj (Bozijoj, Elohimovoj, Jehovinoj) volji uspostavljajuci na taj nacin kroz pokoravanje mir s Njim, je musliman. A pokoravanje Njemu izmedju ostalog podrazumjeva i priznanje svih Njegovih poslanika, mir neka je na njih, pomilovao ih Allah sviju.


Quote:
zagor kaže:
btw, govorio sam im tamo da musliman znaci vjernik... ali eto, kad treba neku svoju pricu dokazati onda su i drugi muslimani... a dok ne prihvate islam, sve do tada ih ne smatraju muslimanima.
Prenijecu sa IB-a moj post. Pogledaj kasnije dole.


Quote:
zagor kaže:
malo pravdaju ovu nelogicnost tako sto kazu da su oni prije muhameda muslimani iako su sljedbenici isusa, dok ovi danasnji nisu jer ne priznaju muhameda.
Upravo tako, jer oni koji ne priznaju Bozije poslanike nisu sklopili mir s Njim i nisu Mu se pokorili.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 30.11.2003. at 10:28.
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.