Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2018., 18:48   #8301
Opet smo ujedinili SDA i gradzanske stranke.

http://ba.n1info.com/a256390/Vijesti...kog-mosta.html

http://ba.n1info.com/a256376/Vijesti...-Sporazum.html

Naravno tu je i zlatni ljiljan.

https://vijesti.ba/clanak/403169/hrv...se-obrate-un-u


Predivno
agentRico is offline  
Old 23.04.2018., 18:53   #8302
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Rio je tu dobar primjer.
Kod njih vlada jednadžba BiH=mi. A to je "pomalo" Miloševićanska filozofija koja nikad ne donosi dobre rezultate.
Begovat
Kako su u visenacionalnoj Jugoslaviji Srbi smatrali da imaju neka veca prava od ostalih, istu politiku danas kopiraju u visenacionalnoj BiH Bosnjaci.


Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Problem s Bosnjacima jest taj da oni vide sebe kao nekakav "temeljni narod" Bosne i Hercegovine, iako BiH nema temeljnog naroda, vec je ona bosnjacka jednako koliko je i srpska i hrvatska, i danas je tako kao i onda kada je bila formirana kao federalna jedinica SFRJ. A ako cemo ici daleko u povijest, onda bi ona prije bila hrvatska nego necija druga, jer su njome vladali katolicki vladari, sve do pocetka turske okupacije i prelaska na islam. Stoga, danasnji Bosnjaci ne mogu polagati pravo na BiH nista vise od druga dva konstitutivna naroda koji zive u toj drzavi.
Jedini narod koji je u tradiciji i narodnoj predaji sacuvao spomen na predtrusku povijest u bosni su Hrvati. I to su mukom sacuvali tu tradiciju usprkos osmanskim okupatorima i onima koji su bili u kvislinskoj sluzbi osmanskog okupatora.
I danas potomci onih koji su bili oslonac osmanlijske vlasti prisvajaju tu tradiciju kao svoju
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 23.04.2018., 18:56   #8303
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Isprika ali vidi se da si zelen u politici. Problem Hrvatske i Srbije nije nastao 1991 niti je završen 1995. Da si se malo više kretao među ljudima tamo znao bi da barem pola njih vjeruje kako će 'vratiti' pola Hrvatske kad tad u 'svoju maticu', druga polovica sanja osvetu, a barem 30% misli da Hrvati ne postoje kao nacija nego su to Srbi koji su se odnarodili i pokatoličili. To je ukorijenjeno jer kreće u odgoju na nivou familije.


Ovo je apsolutno čudnovato gledanje. Dakle sa jedne strane politička suradnja sa Srbima sa druge strane vojno jačanje da im ne padne na um napadati one koji sa njima surađuju ???

Ostatak je da oprostiš besmislen. Hrvatska jača vojno zbog Srba ali joj koristi savez sa Srbima u BiH ??? Da zajedno sa Srbima rasturi BiH? Zar nije bilo dosta takve nakaradne politike.

Što se tiče Mesića nisam ni za ni protiv, ali on je bio doktor za ove koji su iza njega došli. Nisu postigli apsolutno ništa ali su se zakrvili sa svima, dobili osudu u Haagu i zamjerili se Americi. Super uspjeh, ako gledamo kao djeca iz vrtića
Imas pravo, najbolje da se Hrvati i Srbi zarate do istrebljenja jednih ili drugih, a po mogucnosti obojih? I onda mirno da Bosnjaci preuzmu cijelu BiH za sebe, jel tako?
Mi dobro znamo gdje smo sa Srbima, ali dobro znamo i sto je nas interes u BiH, a to je drzava 3 u svemu ravnopravna naroda. Trenutno protiv tog interesa radi najvise bosnjacka politika, jer su umislili da 1 od 3 naroda ima vise prava nego druga 2. Cista kopija velikosrpske politike koju je provodio Milosevic.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 23.04.2018., 19:00   #8304
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Ne podmeći. Ne znam za druge Bošnjake, ali moj pogled na to je da su Bošnjaci kao narod esencijalni dio i da su pupčanom vrpcom vezani za BiH, za razliku od BH Hrvata i Srba koji jesu bitni i jesu BiH, ali nisu esencija.

Da je to tačno vidi se po tome šta smjerate i svi znamo šta biste dominantno radili radili sa Bosnom kada Bošnjaka ne bi nekim čudom bilo. Odmah bi je podijelili i to bi bio kraj za Bosnu.

A kako rekoh, ti si običan stranac koji sa Bosnom nema nikakve veze, osim što ima potrebu da po njoj virtuelno onanira.
Kako moze biti kraj jedne regije (Bosne) nazvane po rijeci koja protjece njome? Sto bi rijeka presusila? A regija bi nestala?
Kakva esencija su Bosnjaci do 1993. Muslimani? Jel to Alija utvrdio onomad kad je Erdoganu amanet ostavljao?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 23.04.2018., 19:06   #8305
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
U pravu si. Većina Hrvata iz Hrvatske jedva čeka da se zbratimi i udruži sa Srbima i u znak dobre volje ponudi im još zastava za paljenje i gaženje. Oni znaju da ih ministar Vulin zapravo visoko cijeni i samo se šalio. Hrvati iz Hrvatske jedva čekaju da Srbima pomognu napraviti veliku Srbiju. A s nestrpljenjem očekuju kada će pomoći Srbima da integriraju RSK u Srbiju.

Povlačim se, poražen sam. Otvorio si mi nove vidike
To sto smo mi sa Srbima u takvim odnosima ne znaci da trebamo popustati suludim zahtjevima bosnjacke politike.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 23.04.2018., 19:13   #8306
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
To sto smo mi sa Srbima u takvim odnosima ne znaci da trebamo popustati suludim zahtjevima bosnjacke politike.
naravno, to se podrazumijeva. No mislim da budalaste ideje kod Bošnjaka nose manju opasnost od isto takvih ideja kod Srba. Povijest nas uči takvom razmišljanju. Ako te susjedov mali dođe reketariti drugačije ćeš ga shvatiti nego lika koji ti je već dvaput razbio radnju.
rolandus is offline  
Old 23.04.2018., 19:13   #8307
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Neka tuze Hrvatsku u UN, ako misle da im je bilo kakvo pravo naruseno. UNCLOS predviđa neskodljiv prolaz, a nikako slobodan.
Slobodan prolaz se moze dati iskljucivo posebnim ugovorima ako se takvi sklope.
Naravno prije tuzbe trebaju se 3 naroda usuglasit o tuzbi, da ne bi Sakiba Softica opet iz pisarnice otpravili
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 23.04.2018., 20:04   #8308
Boriša Falatar iz gradžanske Naše Stranke najavio kandidaturu za hrvatskog člana predsjedništva. Nek ih je što više
f.gibbs is offline  
Old 23.04.2018., 20:31   #8309
Meni je zanimljivo da ni taj Falatar a ni Komšić kao ni ostali eventaulni kandidati bošnjačkih stranaka za hrvatskog člana Predsjedništva vjerovatno neće održati ni jedan predizborni skup ili nastup u mjestima gdje pretežno žive Hrvati.Ići će u Kalesiju,ići će u Goražde,Praču,Cazin,Bužim... ali u zapadnu Hercegovinu ili Kreševo,Orašje... ne i to neće nikome izgledati čudno .Neće im biti ni postavljeno pitanje na tu temu.
Pućko is offline  
Old 23.04.2018., 20:41   #8310
I El Bake šalje četitke povodom potpisa ugovora o izgradnji pelješkog mosta.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izet...titi/180423133

agentRico is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.