Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 02:19   #721
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
Ro-Ma dućan s frizerskom opremom u West Gateu, na 1. katu je. sad sam pogledala račun od prošle kupnje, tubica je 78 kn. al kad pogledaš da su razne DM-ovske L'orealke koje su za 10 klasa lošije od Majirela koje je baš profi boja po 60 kn u DM-u, to fakat nije puno. a kosa enormno sjaji, boja je skoro uopće ne oštećuje i ne isušuje kao npr. Keune.

ako nisi iz ZG, možeš i naručiti s neta, ne znam točno odakle, al garant ima na eBayu il negdje. nisam nikad niš naručivala s neta pa ne znam...
joj hvala ti ide mi sestra slijedeći vikend do ZG-a pa ću je udavit da ode tamo, a ako ne bude stigla ionako ja idem slijedeći mj tako da ću si otić uzet
i ni nije to uopće toliko skupo.. mislim, nije jeftino, ali ja se ionako bojam svaka 3 mjeseca tako da mi je ovo sasvim ok e da samo znaš koliko dugo sam pokušavala doć do Loreal proff boja za kosu, ali sam bila totalno odustala jer nisam uspjela saznat gdje ih mogu kupit..
moram samo još negdje na netu nać nijanse jer zasad nisam uspjela na njihovoj službenoj str uoće nema primjera boja
s kojom se ti nijansom bojaš?
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:29   #722
Ja od nedavno koristim majirel sedmicu (plava) i meni je to bas lijepa smeda boja.. Prije sam koristila keune.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:10   #723
drago mi je da si zadovoljna. nema boljih boja od Majirela.

Xena, odmah kupi veću zalihu ako nisi iz ZG.
farbam se s 8.34... to izgleda ovako na dnevnom svjetlu:


a ovdje su linkovi za nijanser:
http://www.beauty-place.com/~beautyp...1l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautyp...2l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautyp...3l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautyp...4l-600x800.jpg

http://www.beauty-place.com/~beautyp...5l-600x800.jpg

i super što se farbaš svaka 3 mj., ja moram baciti farbu na glavu svakih 4-6 tjedana zbog pepeljastog izrasta.
srećom pa Majirel u kombinaciji s 6% hidrogenom ne oštećuje kosu pa to mogu podnijeti bez pol frke.

doduše prije 3 tjedna sam napravila "izlet" u Alfaparf pošto u WestGateu nije bilo moje nijanse zadnji put. i nisam zadovoljna jer se prebrzo ispire...
a Majirel 8.34 za novo farbanje je već nabavljen i na Staru godinu ide na glavu. jedva čekam.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:39   #724
Kolko je (i jeli uopće) moguće s tamnosmeđe na medeno plavu boju,jeli netko radio takav,prijelaz,koliko je uspjelo?
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:24   #725
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
hvala ti
p.s. ako te što tješi i ja bi se morala bojat svaki 4 tjedna da se bojam u neku svijetliju boju.. ovako mogu samo zato što je i moja prirodna negdje te nijanse pa se onda ne kuži izrast
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 23:56   #726
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
joj ma znam da te tamnije imaju te super crvekaste odsjaje koje ja baš volim, ali su mi te boje pretamne, ja bi bila neka smeđa
evo ovako, ali baš tako:
http://www.youtube.com/watch?v=R52y8PEdVwA
ko što ima ova smeđa ženska, ne ona crna, nego smeđa.. ja hoću takvu smeđu, ali ju nisam uspjela s ničim to postić a pokušavam to već skoro 3 godine
Mda... ja sam tu nijansu sasvim slučajno dobila prošle godine kad sam stavila Palette Instant Color 16 čokoladno smeđa (to su oni preljevi u paketićima), i to je zadnja boja koju sam stavljala i koja se isprala na to nesretno cimet svijetlo smeđe koje sada pokušavam zatuć i pokopat.

Quote:
a keune 6.19.. mislim da je ipak nešto svijetliji od ovog mousse 60 i castinga 600 ili je meni možda tako ispalo jer sam ga stavljala na puno svijetliju podlogu, ko npr što je tvoja..
Dobro da si mi rekla jer se, recimo, meni 6.19 čini bar ton, dva tamnija od Sublime 60. Douše, meni se sve dosta tamnije hvata, Garnierova šestica, tamno plava, mi je uhvatila tamno smeđe sa crvenim odsjajem.

Crimson Wind da li ti je ta jedna tubica Majirela dovoljna za jedno farbanje? Imam otprilike istu dužinu kose kao i ti, a pogledala sam ove nijansijere koje si stavila i ako stvarno ne isušuju kosu (tvoja baš fino izgleda - stavljaš maske, ili je to bez pomagala?) možda bih probala s tim.

Quote:
Lady M*: Kolko je (i jeli uopće) moguće s tamnosmeđe na medeno plavu boju,jeli netko radio takav,prijelaz,koliko je uspjelo?
Ako ti je prirodna, možeš potražiti neku na kojoj piše da posvjetljuje za par tonova (vidjet ćeš na kutiji; Palette ima nekoliko), pa onda još dodatnim farbanjem ili preljevima nekako doći do željene nijanse. Ako si farbana, vjerojatno bi morala skidati prvo tu tamnosmeđu, u protivnom će ti se bilo koja svijetlija boja uloviti samo na izrast. To se i meni desilo par puta; na tamnosmeđu sam stavljala Feriu Ice Blond i dobila medeno plavi/svijetlo smeđi izrast (prirodna tamnoplava/svjetlosmeđa sa crvenim pigmentom) i odsjaj na tamnosmeđem farbanom dijelu. Mislim da na temi o plavoj kosi imaš puno više informacija o tome kako prijeći iz tamne u svijetlu. Nije nemoguće al ima posla
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 01:05   #727
da, dovoljna mi je. 50 il 60 ml boje (ne znam koliko točno) + isto toliko hidrogena... doduše ne farbam se sama, nosim Majirel frizeru i on me farba jer on ne radi s L'orealom nego s drugom markom koja mi ne paše.
stavim masku 1x tjedno, niš skupo, crna Gliss Kur. a perem Keuneom za obojenu kosu.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:39   #728
Majirel se mijesa 1:1,5.. 50 ml farbe 75 ml hidrogena




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 21:12   #729
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Majirel se mijesa 1:1,5.. 50 ml farbe 75 ml hidrogena




Sent from my iPhone using Tapatalk
e super hvala na info
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:25   #730
Nabavila sam i ja Majirel!! Slucajno naletjela na to u nekom ducanu friz opreme, sad jedva cekam da probam!! Dosad sam se farbala alfaparfom i stvarno su mi bile super, al istina je da se više ispiru, čak i meni koja se farbam u crno... Al mi zato ništa kosu nisu oštecivale... Nadam se da ce tako bit i s majirelom... Javim dojmove
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:46   #731
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Majirel se mijesa 1:1,5.. 50 ml farbe 75 ml hidrogena
a, ok. mea culpa i hvala na info! frizer miješa uvijek pa nisam nikad pratila koliko stavlja, nisam imala pojma. jedino znam da se i Alfaparfače miješaju s 1.5. al ne bih ih nikome preporučila, Majirel je jači i od njega kosa više sjaji.

Vernona, Alfaparf vs. Majirel - Majirel ne da je ohoho bolji nego ono... vidjet ćeš i sama. zadnji put sam kupila i odnijela frizeru Alfaparficu jer moje nijanse Majirelke nije bilo u WestGateu. i mogu reći da se ispiru 4, 5x brže.
btw gdje si nabavila Majirel? ima ga još gdje osim u West Gateu? koji to dućan friz. opremom? pliz, javi ako se ne radi o RoMi u WG-u jer mi se ne da svaki put ići iz Dubrave do okolice Zaprešića.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 10:39   #732
Ja sam ti iz Splita pa ti nažalost nemam pojma di ima u zg... E sad tek jedva cekam probat, farbanje mi je iduci tjedan... Jeee!!! I mene to živciralo kako mi se alfaparf ispire ali mi stvarno nije ništa kosu oštecivao, ko da se ne farbam ( a prije toga sam isprobala sto različitih marki boja i većinom su me pekle i na duži rok osušile kosu, a od alfaparf ništa!). Vjreojatno se zato i ispiru brže jer nemaju neke ultra agresivne sastojke, i frizerka mi je rekla da su alfaparfice po sastavu nešto između farbe i preljeva... Zato i nisam više uopće probavala ništa drugo, al evo baš mi privukla ta Majirel pa javim rezultate...
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:20   #733
bok evo danas sam tražila po svom gradu po svim dućanima boju koju mi mama inače koristi, lorealovu 555, no ne mogu nigdje pronaći tu nijansu. gledala sam na lorealovoj službenoj stranici i također je ne mogu naći. da li su je povukli iz prodaje ili što?
malenadv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:41   #734
pozdrav,treba mi pomoć...htjela bi se ofarbat ovako kao Antonija Mandić http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater pa bi me zanimalo kako da ovo najbrže postignem,odnosno kojom točno bojom
iwonchy18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:22   #735
Antonija Mandić ima pramenove,a ne boju.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:31   #736
Quote:
Vernona kaže: Pogledaj post
Ja sam ti iz Splita pa ti nažalost nemam pojma di ima u zg... E sad tek jedva cekam probat, farbanje mi je iduci tjedan... Jeee!!! I mene to živciralo kako mi se alfaparf ispire ali mi stvarno nije ništa kosu oštecivao, ko da se ne farbam ( a prije toga sam isprobala sto različitih marki boja i većinom su me pekle i na duži rok osušile kosu, a od alfaparf ništa!). Vjreojatno se zato i ispiru brže jer nemaju neke ultra agresivne sastojke, i frizerka mi je rekla da su alfaparfice po sastavu nešto između farbe i preljeva... Zato i nisam više uopće probavala ništa drugo, al evo baš mi privukla ta Majirel pa javim rezultate...
a. znači toner, a ne boja. Keune ima te tonere, frizer mi je to jednom stavio. sve to stoji, ni meni nije nimalo Alfaparf oštetio kosu i sve je bilo super prva 2, 3 pranja, kosa sjajna, mekana, al kad se počelo ispirati...
od Majirela isto ne peče tjeme, po meni najjača boja. javi kad se ofarbaš! koju nijansu Majirela si uzela?
a mene je znalo peckati od Keunea. i isušio bi mi kosu, bila je beživotna i bez sjaja. i prebrzo se ispirao.

i da, nije ni taj West Gate na kraju svijeta. prežvjet ću. hvala svejedno.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 00:37   #737
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
da, dovoljna mi je (...)
Hvala puno na informacijama

Quote:
suzuki750: Ja od nedavno koristim majirel sedmicu (plava) i meni je to bas lijepa smeda boja..
Ajde, molim te reci na kakvu podlogu si ju prvi put stavila? Svjetliju od te sedmice, ili tamniju; crveni pigment ili pepeljasti? Pokušavam jednom zauvijek dokrajčiti crvenilo u kosi, a htjela bih to sredit u jednom potezu, sa što manje grešaka, pa mi svako iskustvo dobro dođe

I prilog temi, ukoliko će ikome zatrebati: Granier Colour Naturals 6 Intenzivno plava ispada (bar meni) intenzivno kestenjasta; 7.1 pepeljasto plava teško da će ubit crveni pigment na prirodnoj kosi (meni je ispala svijetlo narančasta), a Casting Creme Gloss 645 Amber ispada tamnije, i baca na mahagonij, ne na jantar. Sve ovo na svijetliju podlogu, do tona 6.
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:02   #738
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Antonija Mandić ima pramenove,a ne boju.
ima i boju i pramenove, oboje balayage mislim
overburdened is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:17   #739
Quote:
Argo Navis kaže: Pogledaj post
Ajde, molim te reci na kakvu podlogu si ju prvi put stavila? Svjetliju od te sedmice, ili tamniju; crveni pigment ili pepeljasti? Pokušavam jednom zauvijek dokrajčiti crvenilo u kosi, a htjela bih to sredit u jednom potezu, sa što manje grešaka, pa mi svako iskustvo dobro dođe
Hmmm.. Ja sam ti imala puno toga na kosi ispod je keune 5.3 al drzan 18 min, s tim da sam stavila keune sedmicu prije majirela.. A ispod toga blajh i prirodna..

Majirel sam prvo stavila preko svega toga + moj izrast.. Pa nastavila samo sa izrastom.

Moja prirodna je neka sivo smeda..

Keune 5.3 ti ima zlatni odsjaj koji sam ja htjela, a majirel je bas neka prirodno smeda s tim da ima mrvicu crvenog odsjaja koji se s pranjem izgubi.. Pod ovo crveno ne mislim na onaj jaki crveni odsjaj tipa palette itd

Keune mi ima jako lijepe boje i uvijek je ispalo kak i pise na kutiji samo kaj dosta isusuje.. Nadam se da sam s majirelom nasla svoju top farbu.. Jedini bed je kaj me opet primila promjena boje.. Natrag u plavo.. U prijevodu kauguma od kose


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:51   #740
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Hmmm.. Ja sam ti imala puno toga na kosi ispod je keune 5.3 al drzan 18 min, s tim da sam stavila keune sedmicu prije majirela.. A ispod toga blajh i prirodna..

Majirel sam prvo stavila preko svega toga + moj izrast.. Pa nastavila samo sa izrastom.

Moja prirodna je neka sivo smeda..

Keune 5.3 ti ima zlatni odsjaj koji sam ja htjela, a majirel je bas neka prirodno smeda s tim da ima mrvicu crvenog odsjaja koji se s pranjem izgubi.. Pod ovo crveno ne mislim na onaj jaki crveni odsjaj tipa palette itd
Mišung sam takav Hvala ti na info, puno mi pomaže jer sam se ja prije farbala u tamno koje je sada isprano do narančasto-smeđe neprepoznatljivosti, pa mi vjerojatno ne bi ta sedmica sve to prekrila (a kakva je moja kosa, to nešto malo crvenkastog što si rekla da ta sedmica ima u sebi meni bi se ziher zacementiralo). Treba mi valjda nešto sivije, no vidjela sam da Majirel ima i takvih, pa ne bi trebao biti problem nešto pronaći.

A promjenu boje odsjedi dok ne prođe, pogotovo ako je rezultat Čunga Lunga kosa. Mene je tisuću puta ćopilo da se ponovno prefarbam u tamno, al mi se samo roletna spustila kad sam se sjetila da će mi kosa s vremenom opet izgledati kao naranča.
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.