Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2011., 09:23   #741
A gle, to crvenkasto sam tak i tak samo ja vidjela sumnjam da bi ti se zacementiralo, jer ona spada kao pod prirodnu, bez ikakvog odsjaja (zlatni, crveni..) daj nadi na netu primjer svoje boje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 09:40   #742
Može li netko usporediti Majirel i Dikson boje?
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:52   #743
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
a.
od Majirela isto ne peče tjeme, po meni najjača boja. javi kad se ofarbaš! koju nijansu Majirela si uzela?
a mene je znalo peckati od Keunea. i isušio bi mi kosu, bila je beživotna i bez sjaja. i prebrzo se ispirao.

i da, nije ni taj West Gate na kraju svijeta. prežvjet ću. hvala svejedno.
U crno se farbam pa sam uzela 1, vidjela sam da oni imaju i neku intenzivno crnu pa cu i to možda koji put isprobat... farbam se iduci tjedan pa cu javit. I meni su Keune isušivale kosu (doduše tad sam se još u plavo farbala , al svejedno ništa mi njihovo nije baš pasalo)

Astona, meni su dikson bile dosta agresivne, peklo me tjeme iako se kosa fino sjajila...
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:56   #744
Pa, da, meni je od Diksona kosa počela pojačano opadati, pa sam ga prestala koristiti, ali to mi je bila najbolja boja koju sam ikada imala. Možeš li ju usporediti s Majirel bojom s obzirom na pokrivanje sijedih i ispiranje?
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:46   #745


Što je u pakiranju ove boje? Jel u tubi ili se mućka nešto u bočici? Jel hidrogen posebno, ima li maska? Dakle, sadržaj me zanima.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:13   #746
Koje boje su najbolje za polusijedu kosu, suhu....da ispadnu najvjernije slici na pakiranju, da se ne ispiru pretjerano, da su nekakav odličan omjer cijene i rezultata....do sad sam probala samo Subrina Charm...odlične su mi, ali mi imaju premalo nijansi.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 00:10   #747
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
A gle, to crvenkasto sam tak i tak samo ja vidjela sumnjam da bi ti se zacementiralo, jer ona spada kao pod prirodnu, bez ikakvog odsjaja (zlatni, crveni..) daj nadi na netu primjer svoje boje
Ja crvenkasto uvijek vidim, htjela-nehtjela

Ovo je od prije par mjeseci, no ništa se znatno nije promjenilo od tada





(horizontalno su jer mi se učinilo da se bolje vidi prijelaz sa izrasta na farbano)

i u sjeni



Nažalost, nikako ne mogu uhvatiti točan ton prirodne kada nije osvjetljena, al stavila sam na pretprošloj stranici sliku s neta koja je skoro točan prikaz. Meni se sada naravno čini da mi ništa neće prekriti to narančasto osim tamne (isprobavala sam sve i svašta na pramenovima zadnjih mjeseci, ispala sam čak i khaki zelena ), a baš nisam za tamno ponovno.

I, da... bi Majirel prekrio koju sijedu?
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 11:42   #748
bi. mamu su godinama farbali Majirelom (plava nijansa, neka osmica), a skroz je sijeda već godinama.
otkako se pojavila ona Inoa Supreme za žene sa sijedama je prešla na to. al i Majirel bi joj sve prekrio.
Inoa je pak meni bila li-la, prebrzo se ispirala. tu je Majirel jači, boja je dulje postojana i sjajnija.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 11:52   #749
[QUOTE=Astona;37237907]Pa, da, meni je od Diksona kosa počela pojačano opadati, pa sam ga prestala koristiti, ali to mi je bila najbolja boja koju sam ikada imala. Možeš li ju usporediti s Majirel bojom s obzirom na pokrivanje sijedih i ispiranje?[/QUOTE)

Meni se čini da od svake farbe malo više kosa ispada, pogotovo odmah nakon bojanja? Tad mi se uvijek učini više kose u kadi nego inače. Jel još netko to primijetio?

Ne znam ti za pokrivanje sjedih, jer ih nemam, bojam se ono čisto iz gušta, ali majirel je profesionalna trajna boja i morala bi u potpunosti prekrivat sjede... A kako čujem postojana je i ne ispire se baš. Javit cu svoje dojmove kad se ofarbam... Probaj, nemaš što puno pogriješiti, pogotovo mislim da je od diksona u svakom smislu bolja!
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:01   #750
Quote:
Vernona kaže: Pogledaj post
Meni se čini da od svake farbe malo više kosa ispada, pogotovo odmah nakon bojanja? Tad mi se uvijek učini više kose u kadi nego inače. Jel još netko to primijetio?
Jesam ja, ali sam mislila da je samo kod mene tako.
Kupila sam Majirel. Samo je 50 ml u pakiranju, a košta skoro 90 kn. Valjda će mi biti dobra.
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:07   #751
Quote:
Astona kaže: Pogledaj post
Jesam ja, ali sam mislila da je samo kod mene tako.
Kupila sam Majirel. Samo je 50 ml u pakiranju, a košta skoro 90 kn. Valjda će mi biti dobra.
Ne znam kolika ti je kosa, meni za cijelu dužinu obicno trebaju dvije tube, bilo koje farbe, al dužino bojam svaka 3-4 mjeseca, inace mjesecno za izrast mi je jedna tuba i više nego dovoljna. Kontam da bi se možda i jedna tuba dala razvuc na cijelu dužinu pogotovo šta sam čitala u nekakvom vodiću za bojanje od majirela, da kad se dužina boja samo zadnjih 5-15 min da se u preostalu smjesu dolije 10-15 ml vode... Al eto, ja volim dobro nasaftat farbom

Nadam se da ce ti bit dobra! javi nakon što se ofarbaš, ja cu sljedeci tjedan. I ja tek sad prelazim na Majirel nakon alfaparf. Te su mi bile super al ti sigurno ne bi bile dobre s obzirom kako se brzo ispiru, a i za sjede je upitno. ja sam na crno bila izvukla par svjetlijih pramenova čisto za malu promjenu pa su vječno ti pramenovi izvirivali iza alfaparf iako sam ih vec dva puta prekrila Al za kosu su bile Valjda ce i Majirel... Nadam se... Ako ne.... Jer taman mi se kosa oporavila u crnoj od pustih farbanja u sve živo...

BTW meni tuba boje (bez hidrogena) dođe oko 60-70 kn! A hidrogen sam uzela onu veliku bocu isto majirel (jer se nadam da cu joj duže vremena ostat vjerna), ta je boca za skoro 10 farbanja.
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:20   #752
Kosa mi je do ramena, pa mislim da će mi jedna tuba biti dovoljna.
Nisam znala za ovo dodavanje vode u smjesu za bojanje cijele dužine, ali ima smisla jer je ta kosa već uništena prethodnim bojanjima i treba joj nešto blaže.
Probala sam i ovdje hvaljenu Hennaplus boju i nisam baš nešto oduševljena bila. Ispire se malo sporije, ali ode i ona.
Zeznula me frizerka koja mi je na bojanu kosu stavila plave pramenove. Ne znam ni sama kako sam se dala uvjeriti da je to baš super Sad ih se ne mogu riješiti.
Bojat ću se ovih dana, ali za procjenu mi je potrebno još tjedan-dva da vidim kako će se boja ponašati kasnije.
Gdje tuba Majirela košta 60-70 kn?
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:35   #753
Quote:
Astona kaže: Pogledaj post
Jesam ja, ali sam mislila da je samo kod mene tako.
Kupila sam Majirel. Samo je 50 ml u pakiranju, a košta skoro 90 kn. Valjda će mi biti dobra.
90? ja je uvijek kupujem u West Gateu u Ro-Mi za 77, 78 kn. nigdje nema baš za 60 ili 70, koliko znam.
gdje si vidjela za 90, jel u ZG? čak sam i spremna dati tih 13 kn više da ne moram klipsati do West Gatea svaki put.

a i bit će ti dovoljna 1 tuba jer se miješa u omjeru 1:1.5 s hidrogenom, na 50 ml boje ide 75 ml hidrogena. moja je dužine između ramena i brade i frizer je uvijek "nasafta" po punoj dužini i ostane nešto malo boje uvijek.

Vernona, ne boj se, neće je uništiti. čak od Majirela kosa još više sjaji, mogu reći.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 13:49   #754
E sad sam potražila vrećicu s Majirel bojom i pripadajućim računom i piše da je 78,80 kn. Ne znam kako sam ja to zaokružila na 90
Kupla sam ju u West Gateu.
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 18:06   #755
Mozda si uzela i hidrogen pa je ispalo oko 90 kn.. Meni je pola tube dovoljno za izrast, ja se farbam svakih mjesec- dva najvise.. Prvi puta sam stavila cijelu tubu na cijelu kosu tj nije mi pokrilo par pramena odozada/iznutra, ali ja sam imala slicnu boju kose prije..




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:11   #756
pozdrav djevojke...zanima me da li su syoss boje ok? jel isušuju kosu više nego druge farbe ili su čisto ok?
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:53   #757
Cure koje kupujete Majirel boje u tom dućanu u WG, da li oni drže i Majibrown kolekciju ?
Naime, iščeprkala sam na netu da ta linija je super za smeđu kosu koja ima puno crvenog pigmenta, a želi ga se eliminirati i dobiti čista smeđa, kao i da dobro prekriva sijede. I uspjela sam uhvatiti na eBayu jednu jedinu Majibrown 707 Olive Brown, što bi nadam se trebalo ispasti ovako nešto http://peonykiss.wordpress.com/2009/01/16/770/
pa sad, ako ima tih boja u WG i ova mi dobro ispadne, onda da se ne patim s eBayom.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:02   #758
Ah da i još nešto. Cure, postoje Artego boje koje su odlične i dobro pokrivaju sijedu kosu,a navodno su bez amonijaka. ja se s njima farbam već godinu i pol i kosa nije nimalo oštećena i super se sjaji. Dobro je i to što su tube ogromne, kao 3 Majirela otprilike. Loša stvar je što ih više nema nigdje kod nas za kupiti, a bilo ih je u Trilabu. No ima ih na eBayu i na netu se može naći nijanser. Znam i da u salonima Simple farbaju s tim bojama, ali ih ne prodaju. Problem mi je jedino u tome što stalno ispadam bronze smeđa, uvijek neka primjesa crvene, nikako potrefiti nijansu, a i sa 6.7 ispadnem dosta tamna,a ja bi svijetliju smeđu. I to en želim pepeljastu, nego toplu smeđu, ali bez crvene primjese. Sve mi se čini da je to nemoguća misija.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:29   #759
da, drže Majibrown.

lani kad sam bila prava brineta (a ne karamel ginger svijetlosmeđe plava kao sad, uopće ne znam odrediti tu Majirel 8.34 al mi je genijalna ) me ex frizerka bojala Majirelkama (ona je i radila s njima, sadašnji frizer radi s drugom firmom pa mu nosim Majirelke jer mi boje njegove firme ne odgovaraju, uništavaju mi kosu).
najbolje pomiješaj neke nijanse sedmice i osmice, ili čak probaj i čiste osmice. šestice već ispadaju srednje do tamnosmeđe kod Majirela.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:36   #760
Joj super što imaju Majibrown. Puno ti hvala
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.