Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 21:07   #41
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Polako..
HNS je potpisao platformu sa HDZ-om i oni legalno i komotno mogu dočekati regularne parlamentarne izbore, i drugu noć nakon izbora otići kući i više ih nećemo vidjeti..
No, za sada HNS participira u vlasti. Postoji Klub zastupnika HNS-a.

Pitanje je, i kako i sama kažeš, koliko će od 45.000 članova HNS-a prijeći u Novu narodnu stranku..?
vjeruj mi večina...
recimo cjeli zagreb sigurno, to kaj imaju klub ništa ne znaći ostalom članstvu kojeg je sram uopče reči da su u HNS-u..
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 06:12   #42
A tek Varaždin...
Ovi naši ga ne mogu smisliti odkada se slizao s Zločinačkom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:50   #43
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
vjeruj mi večina...
recimo cjeli zagreb sigurno, to kaj imaju klub ništa ne znaći ostalom članstvu kojeg je sram uopče reči da su u HNS-u..
Štromar drži sjeverozapad, dok Gjurković upravlja Splitom. U Slavoniji nije ostalo nikoga..
Nema sumnje da je sadašnje aktivno članstvo koje podupire Štromara na nekih par tisuća..
Nova narodna stranka koja će nastati preuzet će 85 % članstva..

Ali, opet želim naglasiti da je HNS odlučio do kraja ostati u koaliciji sa HDZ-om i nema namjeru izlazne strategije.
Stoga, teško je predvidjeti hoće li biti i nekih konkretnih pomaka koji će učiniti g.Štromara i možda ublažiti blasfemiju HNS-a.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:31   #44
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Štromar drži sjeverozapad, dok Gjurković upravlja Splitom. U Slavoniji nije ostalo nikoga..
Nema sumnje da je sadašnje aktivno članstvo koje podupire Štromara na nekih par tisuća..
Nova narodna stranka koja će nastati preuzet će 85 % članstva..

Ali, opet želim naglasiti da je HNS odlučio do kraja ostati u koaliciji sa HDZ-om i nema namjeru izlazne strategije.
Stoga, teško je predvidjeti hoće li biti i nekih konkretnih pomaka koji će učiniti g.Štromara i možda ublažiti blasfemiju HNS-a.
boldano je bitno, nije odlučio HNS nego Štromar i ekipa i zato bu HNS nestao...
Več sad se vidi da od velikih riječi nije ostalo ništa... Nit bu reforme školstva ni bilo kaj drugo...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:29   #45
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
boldano je bitno, nije odlučio HNS nego Štromar i ekipa i zato bu HNS nestao...
Več sad se vidi da od velikih riječi nije ostalo ništa... Nit bu reforme školstva ni bilo kaj drugo...
Uvjerena si u to ?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:29   #46
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Štromar drži sjeverozapad, dok Gjurković upravlja Splitom. U Slavoniji nije ostalo nikoga..
Nema sumnje da je sadašnje aktivno članstvo koje podupire Štromara na nekih par tisuća..
Nova narodna stranka koja će nastati preuzet će 85 % članstva..

Ali, opet želim naglasiti da je HNS odlučio do kraja ostati u koaliciji sa HDZ-om i nema namjeru izlazne strategije.
Stoga, teško je predvidjeti hoće li biti i nekih konkretnih pomaka koji će učiniti g.Štromara i možda ublažiti blasfemiju HNS-a.
Gjurković samo misli da upravlja Splitom. A Split nije jedini grad. Pokazali su se kao izdajice i prodane duše. Kod sebe imam Koalicijski sporazum između HNS-a i SDP-a gdje je izričito naglašeno to jest zabranjeno koaliranje sa HDZ-om.
Kao da su sami izašli na izbore pa da mogu raspolagati sa svojim mandatima.
Zgazili su koalicijski sporazum.
Zgazili su povjerenje birača.
Igraju za svoje interese. (i Gjurković i Klement Bašić te ostala sitna boranija)
I zna se vrlo dobro koja interesna ekipa stoji iza njih.
Jednostavno su i ono malo HNS-a upropastili
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:42   #47
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
boldano je bitno, nije odlučio HNS nego Štromar i ekipa i zato bu HNS nestao...
Več sad se vidi da od velikih riječi nije ostalo ništa... Nit bu reforme školstva ni bilo kaj drugo...
Koka. to ti traje od 10 miseca 2016 (to ono što ja znam). Tada sam bio direktno pitan o nekim ljudima iz HDZ-a. (SDŽ). Eto otvoreno pišem da sam dao preporuku za Antu Sanadera. Ali tada nije bilo govora o koaliciji sa HDZ-o,.
Bile su rpiće o projektima i nekoj budućoj suradnji na lokalnim nivoima. Nikakve koalicije i ovakve prodaje

I postavite si pitanje zašto je odletio Vrdoljak?
Ma briga njega za neke kurik. Reforme.
Ma briga njega za HNs.
Ljudi njegova guzica je u pitanju.
I ne samo njegova.
Posavec je pametan pa je nanjušio što se događa.
Njegovo vrime tek dolazi.
A Štromar je svjestan toga da mora iskoristiti što mu daju.
A posli će laditi jajca u svojim vinogradima (vino mu je loše).

Zadnje uređivanje Zlikavac : 03.07.2017. at 00:54. Reason: nastavak
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 01:02   #48
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Koka. to ti traje od 10 miseca 2016 (to ono što ja znam). Tada sam bio direktno pitan o nekim ljudima iz HDZ-a. (SDŽ). Eto otvoreno pišem da sam dao preporuku za Antu Sanadera. Ali tada nije bilo govora o koaliciji sa HDZ-o,.
Bile su rpiće o projektima i nekoj budućoj suradnji na lokalnim nivoima. Nikakve koalicije i ovakve prodaje

I postavite si pitanje zašto je odletio Vrdoljak?
Ma briga njega za neke kurik. Reforme.
Ma briga njega za HNs.
Ljudi njegova guzica je u pitanju.
I ne samo njegova.
Posavec je pametan pa je nanjušio što se događa.
Njegovo vrime tek dolazi.
A Štromar je svjestan toga da mora iskoristiti što mu daju.
A posli će laditi jajca u svojim vinogradima (vino mu je loše).

Pa da se onda opet malo vrnem.
Središnji odbor stranke(SOS) nikada nije dobio placet od članova, Žpupanijeskih organizacija ni Regionalnih saveza za odluku o koaliranju sa HDZ-om. Odlučili su sami, po svom nahođenju bez ikakvih pitanja baze.
I zato su oni trebali odletiti (kao golubovi prevrtači) iz HNS-a. I zato su oni kao takvi tebali možda tražiti neku novu stranku.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:52   #49
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Uvjerena si u to ?
da, gdje da potpišem
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:59   #50
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Pa da se onda opet malo vrnem.
Središnji odbor stranke(SOS) nikada nije dobio placet od članova, Žpupanijeskih organizacija ni Regionalnih saveza za odluku o koaliranju sa HDZ-om. Odlučili su sami, po svom nahođenju bez ikakvih pitanja baze.
I zato su oni trebali odletiti (kao golubovi prevrtači) iz HNS-a. I zato su oni kao takvi tebali možda tražiti neku novu stranku.
HNS kao ime je ovim činom nepovratno uništeno i umjesto da trošiš godine da to ime vratiš iz mrtvih bolje početi s nekim novim imenom od praktički nule....

Sad je pravi trenutak da se napravi neka takva stranka jer SDP glavinja i ljudi traže neku takvu opciju...
Nova stranka koja nebu opterečena ostavštinom Čačića, ferenćaka, pa možda i Vesnom Pusić (mada ju ja poštujem ko najdosljedniju politićarku) s "novim "licima i mislim da bez problema ta stranka može do nekih 10% na sljedećim izborima....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:16   #51
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nit bu reforme školstva ni bilo kaj drugo...
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Uvjerena si u to ?
Kao i u mnogo drugih pitanja, ni u pitanju o reformi školstva nije jasno što tko podrazumijeva pod "reformom" - zbog toga je nemoguće presuditi u svakoj okladi na tu temu .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:15   #52
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
HNS kao ime je ovim činom nepovratno uništeno i umjesto da trošiš godine da to ime vratiš iz mrtvih bolje početi s nekim novim imenom od praktički nule....

Sad je pravi trenutak da se napravi neka takva stranka jer SDP glavinja i ljudi traže neku takvu opciju...
Nova stranka koja nebu opterečena ostavštinom Čačića, ferenćaka, pa možda i Vesnom Pusić (mada ju ja poštujem ko najdosljedniju politićarku) s "novim "licima i mislim da bez problema ta stranka može do nekih 10% na sljedećim izborima....
Koka, eto ja sebi postavljam pitanje: Dali se boriti u redovima HNS-a i pokušati izbaciti (po meni izdajnike i prodane duše). A to znači unutarstranačka borba.
A to znači izlaganje sebe (i ne samo sebe) javnosti, koja je i te kako nemilosrdna pogotovu u malim mistima. Bemu miša, dok to radim ja sam njihov član. I sada imaš tu jednu interesantnu situaciju. Dio ljudi ostaje u HNS-u zbog same unutarstranačke borbe. Dakako da to golubovi prevrtaći to komentiraju u stilu "Nismo izgubili puno članova".Možda nisu izgubili puno članova(iako je moja procjena cca50% u SDŽ) . Ali Koka izgubili su garant 70% glasova od onoga što su dobivai
Inaće baš me briga za Čaćića, Pusičku, Vrdoljaka i možda sutra Štromara. (da ne zaboravim tu ni Mesića-onako u sjeni). Nikome se od njih ne divim nit me briga(iako sam sa svima njima morao i sjediti i komunicirati).
I onda se u toj ciloj priči zaboravi na H (Hrvatska), pa onda na N (narodna), te na S (stranka).
Pa onda na skračenicu (LD) (Tko se kada od njih sitio Gotovca ? ).
Ma niti je Hrvatska niti je narodna niti je stranka, a nije ni liberalna ma koliko oni o tome pričali. Samo budale to ne vide. Drugi pu i malo više
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 10:58   #53
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Gjurković samo misli da upravlja Splitom. A Split nije jedini grad. Pokazali su se kao izdajice i prodane duše.
Ako je pametan, ili bolje reći, ako su pametni odmah sada bi započeli sa izvedbom ; Zašto smo učinili nemoguće ?
Gjurković upravlja šačicama stranačkih članova, a uskoro neće ni biti toliko HNS jer svi prelaze GLAS.
Možda je za Gjurkovića mudrije zaposliti OJ tvrtku i predložiti Središnjem odboru da prihvate model kampanje u kojem mogu svesti svoju stranačku poruku na logo ; Kako smo spasili Hrvatsku od beznađa ?
To beznađe bi bili izbori.
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Kod sebe imam Koalicijski sporazum između HNS-a i SDP-a gdje je izričito naglašeno to jest zabranjeno koaliranje sa HDZ-om.
To je vrijedilo u aktualnoj koaliciji, a ne u post-koaliciji.
HNS je odlučo za sebe što želi. Legitimno..Šokantno, ali legitimno.
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Kao da su sami izašli na izbore pa da mogu raspolagati sa svojim mandatima.
Zgazili su koalicijski sporazum.
Zgazili su povjerenje birača.
Igraju za svoje interese. (i Gjurković i Klement Bašić te ostala sitna boranija)
I zna se vrlo dobro koja interesna ekipa stoji iza njih.
Jednostavno su i ono malo HNS-a upropastili
Pretpostavljam da im predviđaš nestanak sa političke scene kada dođu izbori ?
Problem će biti što su uzeli ime sa sobom..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:01   #54
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
da, gdje da potpišem
Koka, ne budi drska..
Poslušaj zvuk za dinamiku..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:02   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao i u mnogo drugih pitanja, ni u pitanju o reformi školstva nije jasno što tko podrazumijeva pod "reformom" - zbog toga je nemoguće presuditi u svakoj okladi na tu temu .
Sukob konzervativaca i liberala. To je bit.
Sukob ideja budućnosti.
Treba li nam uopće pola gradiva, vjeronauk i ostali nepotrebni tereti ?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:25   #56
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ako je pametan, ili bolje reći, ako su pametni odmah sada bi započeli sa izvedbom ; Zašto smo učinili nemoguće ?
Gjurković upravlja šačicama stranačkih članova, a uskoro neće ni biti toliko HNS jer svi prelaze GLAS.
Možda je za Gjurkovića mudrije zaposliti OJ tvrtku i predložiti Središnjem odboru da prihvate model kampanje u kojem mogu svesti svoju stranačku poruku na logo ; Kako smo spasili Hrvatsku od beznađa ?
To beznađe bi bili izbori.

To je vrijedilo u aktualnoj koaliciji, a ne u post-koaliciji.
HNS je odlučo za sebe što želi. Legitimno..Šokantno, ali legitimno.
Pretpostavljam da im predviđaš nestanak sa političke scene kada dođu izbori ?
Problem će biti što su uzeli ime sa sobom..
Sforca imaš interesantna zapažanja. Dakako da im predviđam politički nestanak sa scene. Sigurno u SDŽ. Sve te ljude ja poznajem. Evo neke podružnice su imale izvanredne skupštine. Do sada bi uvijek iz županijskog Hns-a ili regionalnog saveza bio netko iz vrha. E sada ih više nema. Pa triba imati muda i doči na jednu takvu skupštinu. Jedino ako mene nisu smatrali svojim predstavnikom županijskog ili regionalnog saveza (što de fakto do jučer i jesam bio). I još da nešto velim: Ono što se potpisalo u vrhu sada se polako spušta na niže razine (za sada na županije). Klement Bašić je dobio odobrenje da može ići s kim hoće u SDŽ.
I imaš pravo što se tiče imena "stranke".
A možda je tako i bolje.
Cila ta ekipa je visila u mom kraju. Tu su im bili i naj bolji rezultati.
Bez obzira na sporazum sa SDP-pms-om, TKO IZDA PIZDA.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:45   #57
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Sforca imaš interesantna zapažanja. Dakako da im predviđam politički nestanak sa scene. Sigurno u SDŽ. Sve te ljude ja poznajem. Evo neke podružnice su imale izvanredne skupštine. Do sada bi uvijek iz županijskog Hns-a ili regionalnog saveza bio netko iz vrha. E sada ih više nema. Pa triba imati muda i doči na jednu takvu skupštinu. Jedino ako mene nisu smatrali svojim predstavnikom županijskog ili regionalnog saveza (što de fakto do jučer i jesam bio). I još da nešto velim: Ono što se potpisalo u vrhu sada se polako spušta na niže razine (za sada na županije). Klement Bašić je dobio odobrenje da može ići s kim hoće u SDŽ.
I imaš pravo što se tiče imena "stranke".
A možda je tako i bolje.
Cila ta ekipa je visila u mom kraju. Tu su im bili i naj bolji rezultati.
Bez obzira na sporazum sa SDP-pms-om, TKO IZDA PIZDA.
Zaboravih komentirati Gjurkovića i prelazak članova iz HNS-a u GLAS.
Svi mi znamo što je kroz medije najviše zastupao Gjurković. Međutim politika stranke se ne može svesti samo na Zakon o sportu. I plivati na tome. Mi imamo daleko većih problema. (p.s apsolutno podržavam novi zakon o sportu i micanje ove kriminalne strukture koja je još tamo). Pogledajmo nove zakone o koncesijama, pomorsko dobro, ovrhama, poreze na nekretnine (ne samo na kuće , vikendice, nego ubrzo i na zemljište), Agrokor valjda ne treba spominjati. Granice (tek je počelo sa slovencima). Sada ćemo gledati ćudesa sa Pelješkim mostom (po tko zna koji put). U kratko mislim da imamo opet izgubljene najmanje četiri godine a da nećemo riješiti esencijalne probleme ove naše lipe.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:23   #58
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Sforca imaš interesantna zapažanja. Dakako da im predviđam politički nestanak sa scene. Sigurno u SDŽ. Sve te ljude ja poznajem. Evo neke podružnice su imale izvanredne skupštine. Do sada bi uvijek iz županijskog Hns-a ili regionalnog saveza bio netko iz vrha. E sada ih više nema. Pa triba imati muda i doči na jednu takvu skupštinu. Jedino ako mene nisu smatrali svojim predstavnikom županijskog ili regionalnog saveza (što de fakto do jučer i jesam bio). I još da nešto velim: Ono što se potpisalo u vrhu sada se polako spušta na niže razine (za sada na županije). Klement Bašić je dobio odobrenje da može ići s kim hoće u SDŽ.
I imaš pravo što se tiče imena "stranke".
A možda je tako i bolje.
Cila ta ekipa je visila u mom kraju. Tu su im bili i naj bolji rezultati.
Bez obzira na sporazum sa SDP-pms-om, TKO IZDA PIZDA.
Ovo je vrijedno iskustvo..

HNS očito nije isto na sjeverozapadu kao i na jugu države.
Tu boljku ima i HSS..
Kod te dvije stranke vrlo je izražen taj regionalni rascjep i sukob mišljenja..
Dok je HNS-Jug sklon SDP, tako je i HSS-Jug sklon HDZ.
To je osebujan mentalni sklop povezan intimnom politikom poznanstva i lokalne memorije.

GLAS se formira, što znači da je potrebno što hitrije okupiti preostalo članstvo HNS-a i dogovoriti unutarstranačku strategiju preživljavanja jer što će se zbiti ako 45.000 članova HNS preko noći ode u GLAS ?

Znači li to da će HNS-Sjeverozapad sa cca. 3.000 članova sjediti u Vladi RH kao ključni faktor ?
Ako nemaš članstva, ta koga zastupaš ?!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:04   #59
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ovo je vrijedno iskustvo..

HNS očito nije isto na sjeverozapadu kao i na jugu države.
Tu boljku ima i HSS..
Kod te dvije stranke vrlo je izražen taj regionalni rascjep i sukob mišljenja..
Dok je HNS-Jug sklon SDP, tako je i HSS-Jug sklon HDZ.
To je osebujan mentalni sklop povezan intimnom politikom poznanstva i lokalne memorije.

GLAS se formira, što znači da je potrebno što hitrije okupiti preostalo članstvo HNS-a i dogovoriti unutarstranačku strategiju preživljavanja jer što će se zbiti ako 45.000 članova HNS preko noći ode u GLAS ?

Znači li to da će HNS-Sjeverozapad sa cca. 3.000 članova sjediti u Vladi RH kao ključni faktor ?
Ako nemaš članstva, ta koga zastupaš ?!
svoju guzicu .....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:44   #60
Taj čovjek je van svake pameti čim zine
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.