Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 22:21   #821
Kada se situacija malo smiri, terorizam utihne, onda mnogi okrenu plocu.
Glas javnosti se okrene, vise ne traze likvidacije nego po novom tvrde da su osumnjiceni ubijeni da ne bi odali prave naredbodavce (CIA i sl).
Jos ti napise; pa ti zbilja mislis da postoje "teroristi" i smije ti se (dobronamjerno, da bi te pridobio salom i posalicom).
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 21.08.2017., 22:55   #822
kako to da europljani nisu organizirali prosvjede kad su njihove politicke elite,igrale se sirenja demo(n)kracije....kad su naoruzavali teroriste...sto sijes to ces i poznjeti
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 21.08.2017., 23:00   #823
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
kako to da europljani nisu organizirali prosvjede kad su njihove politicke elite,igrale se sirenja demo(n)kracije....kad su naoruzavali teroriste...sto sijes to ces i poznjeti
Hoćeš reći da su žrtve iz Barcelone krive za odluke vlada europskih država? Imaš istu logiku kao i džihadisti koji su počinili pokolj.
Hiawatha87 is offline  
Old 22.08.2017., 08:23   #824
Ja bih ovima desnijima dao da vladaju Evropom nekoliko godina. Čisto da vidim dali bi oni sredili stvari
Upordown is offline  
Old 22.08.2017., 11:04   #825
Ono što mi je pomalo nevjerojatno da od svih silnih terorističkih napada niti jedan terorist se ne može uhvatiti živ i suditi mu da javnost čuje o širem planu tih terorističkih napada. Znam da je riječ o agresivnim pojedincima koji su spremni poginuti, ali da se baš niti jedan ne može uhvatiti od tih silnih specijalaca i obučenih ljudi za ovakve situacije, meni je pomalo nevjerojatno.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.08.2017., 11:10   #826
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ono što mi je pomalo nevjerojatno da od svih silnih terorističkih napada niti jedan terorist se ne može uhvatiti živ i suditi mu da javnost čuje o širem planu tih terorističkih napada. Znam da je riječ o agresivnim pojedincima koji su spremni poginuti, ali da se baš niti jedan ne može uhvatiti od tih silnih specijalaca i obučenih ljudi za ovakve situacije, meni je pomalo nevjerojatno.
Imaš dvije mogućnosti:

a) Sam je pao na nož par puta, uz to se upucao barem jednom.
b) Ulove ga živog, to ne govoriš dok ne propjeva. Kažeš medijima prvu opciju da se njegovi "drugari" ne razbježe.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Old 22.08.2017., 11:15   #827
Pritom, islamistički teroristički napadi su u pravilu samoubilački. Oni idu u "akciju" s očekivanjem da poginu, ne da pobjegnu. Prije je to bilo jasno ko dan, jer su uglavnom bili bombaši samoubojice, sad je taktika drugačija, ali i sad se najčešće dogodi da i ako pobjegnu nakon prvog napada vrlo brzo rade drugi. Tko krene uglavnom je samoubojica.
KLCCLK is offline  
Old 22.08.2017., 11:21   #828
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pritom, islamistički teroristički napadi su u pravilu samoubilački. Oni idu u "akciju" s očekivanjem da poginu, ne da pobjegnu. Prije je to bilo jasno ko dan, jer su uglavnom bili bombaši samoubojice, sad je taktika drugačija, ali i sad se najčešće dogodi da i ako pobjegnu nakon prvog napada vrlo brzo rade drugi. Tko krene uglavnom je samoubojica.
Ponukan ovim tekstom sam napisao post

https://www.logicno.com/politika/zas...sto-znaju.html

Znam da je riječ o samoubojicama i da neki od njih prežive napad, i da onda u kontaktu sa antiterorističkim jedinicama svi do jednog poginu. Meni je to malo sumnjivo.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.08.2017., 11:30   #829
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ponukan ovim tekstom sam napisao post

https://www.logicno.com/politika/zas...sto-znaju.html

Znam da je riječ o samoubojicama i da neki od njih prežive napad, i da onda u kontaktu sa antiterorističkim jedinicama svi do jednog poginu. Meni je to malo sumnjivo.
Onda ti je to opcija a)
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Old 22.08.2017., 12:01   #830
A nije to baš tako jednostavno kad imaš posla sa samoubojicom. Sigurno da bi bilo korisnije barem povremeno uhvatit jednog ili dvojicu, ali samoubojica je samoubojica. Izaći će iz vozila i pucat po policiji dok ga ne ubiju. Nije da će se netko od njih predat kad je opkoljen.

Ali evo, ako se ne varam (Barcelona je bila u fokusu pa smo svi malo zanemarili Finsku) ovaj u Finskoj je uhićen?
KLCCLK is offline  
Old 22.08.2017., 12:31   #831
Svaka čast Španjolskoj policajki!! To ja zovem vatrena ženska hehe )

Inače napadi u Španjolskoj se možda događaju baš sada zbog čišćenja isisovog đepa na libanonsko sirijskoj granici i vješanja upravo Španjolske zastave na oslobođenom teritoriju jer su libanoncima španjolski instruktori pomagali.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 22.08.2017., 13:16   #832
Pa nikada se ne zna da li ti ljudi možda još nose bombe na sebi, pa zato je sigurnije ih ne hvatati žive.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.08.2017., 14:06   #833
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Svaka čast Španjolskoj policajki!! To ja zovem vatrena ženska hehe )

Inače napadi u Španjolskoj se možda događaju baš sada zbog čišćenja isisovog đepa na libanonsko sirijskoj granici i vješanja upravo Španjolske zastave na oslobođenom teritoriju jer su libanoncima španjolski instruktori pomagali.
Pa zašto napad onda nisu izveli u Madridu?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 22.08.2017., 15:07   #834
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa zašto napad onda nisu izveli u Madridu?
Zato sto je u Spanjolskoj Katalonija hotspot islamskog radikalizma...
Miss_Fine is online now  
Old 22.08.2017., 16:12   #835
I Barcelona je ekonomski zbog turizma veća meta.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.08.2017., 18:56   #836
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ono što mi je pomalo nevjerojatno da od svih silnih terorističkih napada niti jedan terorist se ne može uhvatiti živ i suditi mu da javnost čuje o širem planu tih terorističkih napada.
Širi plan je Veliki Izrael.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 23.08.2017., 18:59   #837
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Susjedstvo zbilja ima ozbiljan problem.
ništa novo

Quote:
Kronologija užasa: Najgori napadi radikalnih islamista u BiH od kraja rata do danas…

Stravično ubojstvo koje se dogodilo u Rajlovcu, a čiju pozadinu čine vjersko-ideološke pobude, nažalost nije prvo, a strahuje se ni posljednje tavo krvoproliće u Bosni i Hercegovini. Od kraja rata pa do sinoć državu je potreslo desetak sličnih napada, koji se na različite načine dovode u vezu s radikalnim islamistima koji su zaživjeli u postratnoj BiH

1. Prvi poslijeratni napad koji je tijekom istrage povezan s radikalnim islamistima dogodio se u Banovićima krajem 1995. godine, kada je nestao službenik UNPROFOR-a William Jefferson. Istražitelji su njegovo tijelo otkrili nakon serije razgovora službenika Federalnog istražnog biroa sa Ali Hamadom u zeničkom zatvoru.

2. Drugi i jedan od najtežih napada u postratnoj BiH dogodio se sredinom rujna 1997. godine u Mostaru, u kome je usljed aktiviranja automobila bombe u eksploziji povrijeđeno 28 osoba. Od strahovite eksplozije na tlu je ostao krater dubok gotovo metar i širok dva i pol metra, uništeno je oko 120 stanova i isto toliko automobila.

Istraga je utvrdila da su ovaj jezivi napad izveli Ali Hamad, Ahmed Zuhair, Saleh Nedal i Vlado Popovski, a dvojica napadača imala su izravne veze s Al Kaidom. Ahmed Zuhair je kasnije uhićen u Jemenu i prebačen u američku bazu Guantanamo na Kubi.

Istraga doduše nikada nije do kraja rasvijetlila ovaj slučaj pa se do danas sa sigurnošću ne zna je li napad u Mostaru bio isključivo vjerski motiviran ili je, kako se nagađalo, predstavljao osvetu jednog od članova grupe za zlostavljanja koja je, navodno, pretrpio u logoru HVO-a.

3. Stravičan pokolj dogodio se u selu Kostajnici kod Konjica, 2002. godine, kada je Muamer Topalović na Badnjak upao u kuću hrvatske povratničke obitelji Anđelić i ubio oca, majku i kćerku, a sina teško ranio. Topalović je tijekom sudskog procesa priznao da je ubojstva počinio iz vjerskog fanatizma, za što je osuđen na 35 godina zatvora.

4. Godine 2007. ostao je zabilježen slučaj Mirsada Bektaševića zvanog Maksimus, koji je s još tri osobe osuđen zbog planiranja bombaškog napada na neidentificiranu metu u Europi. Policija je u njegovom stanu u Sarajevu pronašla eksploziv, pištolj, streljivo i DVD s uputama kako napraviti bombu. Tada se pretpostavljalo da je meta napada trebao biti Američko veleposlanstvo u Sarajevu.

5. Godinu dana kasnije, krajem 2008., dogodilo se novo krvoproliće, kada je u trgovačkom centru u Vitezu aktivirana eksplozivna naprava. Poginula je jedna, a ranjene su tri osobe, a eksploziv je postavio Amir Ibrahimi.

Iste godine u ožujku, u Sarajevu i Bugojnu uhapšena je grupa Rijada Rustempašića, kojoj se sudi za pripremanje terorističkih napada na objekte Vlade RS, Katoličke crkve, jedinica EUFOR-a i Oružanih snaga BiH koje su upućene u Irak.

6. Jedan od najgorih terorističkih napada u BiH dogodio se u lipnju 2010. godine, u Bugojnu, kada je skupina radikalnih islamista digla u zrak policijsku stanicu. Napad se dogodio u zoru, u trenutku kada su policajci napuštali prostorije, a tom prilikom poginula je jedna osoba, dok je šest teško ranjeno.

Akteri ovog napada su uhićeni i osuđeni na dugogodišnje zatvorske kazne, a glavnim organizatorom se smatra Haris Čaušević zvani Oks.

7. Sarajevo je u listopadu 2011. godine potresao teroristički akt koji je izveo Mevlid Jašarević pucanjem na Veleposlanstvo SAD, prilikom čega je ranio jednog policajca. Agonija ispred američke ambasade trajala je oko pola sata, a napadač je savladan brzom akcijom specijalaca kada je pogođen u nogu.

Jašarević je bio pripadnik vehabijskog pokreta, a istraga je potvrdila da je više puta boravio u poznatom vehabijskom uporištu u Gornjoj Maoči kod Brčkog. U video poruci koju je snimio prije napada, obrazložio je da “Amerikance napada zato što se bore protiv islama i muslimana u cijelom svijetu, ubijaju ih i siluju njihove žene, i sa Srbima i Hrvatima pripremaju novi pokolj nad muslimanima”.

Jašarević je osuđen na 15 godina zatvora.

8. U travnju ove godine Nerdin Ibrić upao je u policijsku stanicu u Zvorniku i ubio pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srpske Dragana Đurića, te ranio njegove kolege Željka Gajića i Steva Milovanovića.

Napadač je ubijen u razmjeni vatre, a napad je okarakterisan kao ‘pucanj u RS’ i teroristički akt, iako su u javnost izašle i informacije da su oca Nerdina Ibrića početkom rata u BiH ubili upravo pripadnici zvorničke policije i drugih paravojnih jedinica iz Srbije, te da je ovo bio čin osvete.

Istraga je također pokazala i da se Ibrić posljednih mejseci prije napada družio s pripadnicima vehabijskog pokreta.

9. Najnoviji u nizu terorističkih napada dogodio se sinoć u Rajlovcu, kada je Enes Omeragić, opet blizak vehabijskom pokretu, ubio pripadnka Oružanih snaga BiH Armina Salkića i Nedeljka Radića, čime je još jednom potvrđeno da je radikalni islam postao opasan problem za Bosnu i Hercegovinu i da država mora pronaći način da zaustavi daljnje širenje nasilnog ekstremizma.

U protivnom karvopriliće u Rajlovcu sigurno neće biti posljednje na ovim prostorima!

http://poskok.info/wp/kronologija-uz...rata-do-danas/
Samo jako! 1994 is offline  
Old 23.08.2017., 21:07   #838
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Zato sto je u Spanjolskoj Katalonija hotspot islamskog radikalizma...
da, to govore i španjolske statistike.


uhićeni krive imama. a koji se je, po njihovim iskazima, trebao samospalit. al u to sumnjam. da je preživio exploziju u alcanaru, imam bi sigurno već bio u siriji.
takvi su isilu dragocjeni. oni se ne ubijaju, niti samospaljuju. jer imaju svetu misiju: vrbovanje medju mladim muslimanima.

naravno, val islamofobije koji se je proširio španjolskim internet mrežama, te stigao i na ulice u vidu grafita po džamijama, ne iznenadjuje.


Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ono što mi je pomalo nevjerojatno da od svih silnih terorističkih napada niti jedan terorist se ne može uhvatiti živ i suditi mu da javnost čuje o širem planu tih terorističkih napada. Znam da je riječ o agresivnim pojedincima koji su spremni poginuti, ali da se baš niti jedan ne može uhvatiti od tih silnih specijalaca i obučenih ljudi za ovakve situacije, meni je pomalo nevjerojatno.
zar četvero uhićenih, za sada, nije dovoljno ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 23.08.2017., 21:33   #839
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
zar četvero uhićenih, za sada, nije dovoljno?
To nisam znao. Gdje su zatvoreni ti ljudi? Jeli započelo suđenje? Prati li netko od medija tijek suđenja, jer to su super važne stvari?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 23.08.2017., 21:47   #840
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
To nisam znao. Gdje su zatvoreni ti ljudi? Jeli započelo suđenje? Prati li netko od medija tijek suđenja, jer to su super važne stvari?
Polako, tek su ih uhitili, a ti bi odmah prijeki sud
Sad ce to malo potrajat...a onda ce u zatvoru nastavit sa svojom pro-islamistickom agitacijom.
Miss_Fine is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.