Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 23:15   #261
e znam da je ovo tema vezano za raspravu općenito koji je kome bolji browser,ali ako bi se moglo jedno pitanjce iskrasti nebi bilo na odmet... Dakle imam pitanje vezano za Google Chrome,koristim windows 7 x64 bitni. Do sad nisam imao 64 bitni windows jer nisam imao dovoljno jak komp da bi mi trebao. Dakle pitanje je kad sam instalirao Chrome-u bilo je sve ok par puta prilikom otvaranja stranica,ali onda mi se počelo pojavljivat na skoro svakoj stranici gore žuti tab s porukom Instaliranje dodataka(za prikaz nekih elemenata na ovoj stranici potreban je dodatak). Iz prva sam mislio da je to samo neka stranica kaj ima nešto na sebi kaj nemre otvorit. Ali nije bilo i onda sam kliknuo na to da se instaliraju dodaci i ništa. Provjerio sam sve,i imam sve instalirano kao što je i normalno,Google Chrome-a instalira sve plugins-e i ostale stvari s browserom. Pitanje dali je netko upoznat s time i dali se ikako može to riješit jer me nervira da mi jedan put sve otvara bez obzira na žuti tab,a drugi put istu stranicu neće sve na njoj otvorit...???? Pozzz
mpopov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 18:27   #262
to je flash player a koliko znam on nema podrsku za x64 sistem
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 19:14   #263
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
to je flash player a koliko znam on nema podrsku za x64 sistem
Majke mi ti ga lupiš i ostaneš živ, što ljudi na 64 bita ne bi mogli ni youtube gledati po tebi? wtf?



http://www.adobe.com/products/flashplayer.html
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 20:06   #264
Vadim temu iz naftalina, no mislim da bi i dalje trebala biti aktualna. Stalno traje borba među browserima, godinama sam donedavno koristio isključivo Mozillu. Ne znam kakva su vaša iskustva no Mozilla se zadnjih nekoliko mjeseci skroz pogoršala. Koristi previše memorije, flash svako malo pada, počeo sam osjetit da mi PC baš pati kada je otvoreno nekoliko tabova, a ako je program uključen više od sat-dva, PC se toliko uspori da ponekad ne da moram samo browser restartat, nego moram ostavit nekoliko minuta čitav komp da se sabere. Uglavnom katastrofa, gotovo neupotrebljivo, dnevno sam znao slati i do 5-6 crash reportova. History, cookieje i ostali otpad poprilično redovito čistim tako da nije do toga.

Prvo sam pomislio, ma to je do PC-ja, ulazi već u 5-tu godinu rada bez ijedne nadogradnje pa reko gazi ga lagano vrijeme. Tada sam čisto eksperimentalno instalirao meni omraženi Chrome da vidimo kako će se ponašati, i preporod. Nema štekanja doslovno uopće. Sve klizi ko beba. Otvara stranice besprijekorno, razlika u opterećenju računala je očigledna. I da ne govorimo da Chromeu nije potrebna instalacija dodataka (java, flash...)

Kava su vaša iskustva? Što je to s Mozillom?
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:24   #265
Mozilla Firefox mi je bio omiljeni browser zbog puno meni bitnih detalja, ali iz istih ovdje spomenutih razloga morao sam ga odinstalirati. Postao je jednostavno užas, na žalost.

Chrome nikakvih sličnih problema, brz, sve ok, jedino eto neke opcije su mi bile puno bolje kod Firefoxa, ali to je gotova priča.
deepwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 08:26   #266
Uopće nemam nikakvih problema s Firefoxom, nikakvih.
IE koristim službeno zbog SharePointa, a Chrome mi je otpočetka bio odbojan.
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 09:11   #267
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Vadim temu iz naftalina, no mislim da bi i dalje trebala biti aktualna. Stalno traje borba među browserima, godinama sam donedavno koristio isključivo Mozillu. Ne znam kakva su vaša iskustva no Mozilla se zadnjih nekoliko mjeseci skroz pogoršala. Koristi previše memorije, flash svako malo pada, počeo sam osjetit da mi PC baš pati kada je otvoreno nekoliko tabova, a ako je program uključen više od sat-dva, PC se toliko uspori da ponekad ne da moram samo browser restartat, nego moram ostavit nekoliko minuta čitav komp da se sabere. Uglavnom katastrofa, gotovo neupotrebljivo, dnevno sam znao slati i do 5-6 crash reportova. History, cookieje i ostali otpad poprilično redovito čistim tako da nije do toga.

Prvo sam pomislio, ma to je do PC-ja, ulazi već u 5-tu godinu rada bez ijedne nadogradnje pa reko gazi ga lagano vrijeme. Tada sam čisto eksperimentalno instalirao meni omraženi Chrome da vidimo kako će se ponašati, i preporod. Nema štekanja doslovno uopće. Sve klizi ko beba. Otvara stranice besprijekorno, razlika u opterećenju računala je očigledna. I da ne govorimo da Chromeu nije potrebna instalacija dodataka (java, flash...)

Kava su vaša iskustva? Što je to s Mozillom?
isto, potpuno isto. usporeno, steka, povuce resursa vise nego da sam upalio ne znam koju igricu i ovo sto kazes, ako je upaljen duze vrijeme povuce jos svega i kad ga restartas, malo se sabere. zadnjih dana mi se poceo i smrzavat na par sekundi, ono dok onaj kotacic izvrti i to koliko sam za sad skuzio na fejsu, ne sjecam se da se jos negjde uocio, ali to mi je nije prije dogadalo, prije ove 54. verzije koliko se sjecam. a chrome nisam nikad volio, bzvz mi je, a ovo steka, ne znam sto cu sad
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:12   #268
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
isto, potpuno isto. usporeno, steka, povuce resursa vise nego da sam upalio ne znam koju igricu i ovo sto kazes, ako je upaljen duze vrijeme povuce jos svega i kad ga restartas, malo se sabere. zadnjih dana mi se poceo i smrzavat na par sekundi, ono dok onaj kotacic izvrti i to koliko sam za sad skuzio na fejsu, ne sjecam se da se jos negjde uocio, ali to mi je nije prije dogadalo, prije ove 54. verzije koliko se sjecam. a chrome nisam nikad volio, bzvz mi je, a ovo steka, ne znam sto cu sad
Da, i to mi se događalo i to prečesto. Gotovo svakih nekoliko minuta prilikom mijenjanja tabova pojavi se bijeli kotačić koji se vrti između 10 i 30 sekundi kako kada. Kao da ima problema sa prikazivanjem već od prije do kraja učitane stranice. Previše iritantno.

A da ne spominjem da meni nije bio problem samo sa facebookom, nego sa doslovno svim otvorenim stranicama u tabovima, uključujući i najobičniju wikipediju.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:37   #269
Quote:
deepwater kaže: Pogledaj post
Mozilla Firefox mi je bio omiljeni browser zbog puno meni bitnih detalja, ali iz istih ovdje spomenutih razloga morao sam ga odinstalirati. Postao je jednostavno užas, na žalost.

Chrome nikakvih sličnih problema, brz, sve ok, jedino eto neke opcije su mi bile puno bolje kod Firefoxa, ali to je gotova priča.
I ja sam napustio firefox prije nekih pola godine.
Prešao sam na Operu i za sad mi je OK.
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:14   #270
Ja koristim Firefox i Chrome. Mislim sam se prebaciti na novu Operu no uocio sam malo poznati Brave. Na njemu rade oni koji su napustili Firefox. Jos je u beti no ima adblock, vpn i htpps integriran, plus sve vise extenzija. Brzi je od firefox. Za viditi i pratiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
kigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:23   #271
Definitivno Chrome. Koristim ga u 99,99% slučajeva. Nekada se zalomi pa uleti Firefox
__________________
"Real estate cannot be lost or stolen, nor can it be carried away. Purchased with common sense, paid for in full, and managed with reasonable care, it is about the safest investment in the world” – Croatia property
Nick Titanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:41   #272
Samo firefox bajo moj...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:49   #273
Firefox, Explorer (moram, jebiga, tamo mi certifikati rade najmanje problema), pa Chrome..
Ka Firefoxu vuče srce, Chromeu razum, Explorer dođe k'o porez: ne želiš ga, al' je tu...
Često najmanje dva istovremeno otvorena...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:59   #274
A jel ima za Chrome AdBlock i NoScript? I meni FF ide na živce, ali ova dva dodatka volem (dobro, i NoScript me katkad raspizdi).
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:09   #275
Ima. Ja osobno koristim Ublock meni je bolji od ADBa
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:36   #276
Fala kume!

Će probamo...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:49   #277
opera for life. vpn, adblock integrirani, speed dial (meni bolji od chromeovog), dodatno optimizirani chromium (na kojem je i chrome baziran), dodatne opcije za smanjenje memorije i za slabiji hardware, opera turbo (za spore veze), a tek da vidite customizacije sa animiranim backgroundima i slično.

history i bookmarks bar je jebenica u odnosu na chromeov, one click "like" za page sa srcem itd.. ekstenzije kao i u chromea (jer je isti engine ispod (chromium)).
podrška za čitanje pdfa nativna pa ne trebam dodatno nikvi software tipa adobe i sl. sinkroniziranje svega preko opera profila, bilo koji uređaj bilo gdje.

more less to je za mene THE browser.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:47   #278
Moze li meni netko otkriti kvalitetan addon za operu - kao sto je nekad bio YouTube Center... znaci, addon raznih prilagodbi za youtube!

Koji koristite?!

Hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:47   #279
magic actions for youtube?
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:43   #280
Koristim mozillu I super je. Kako izbjeći reklame, a koristiti adblock. Neke stranice me zbog toga blokiraju.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.