Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 13:13   #1401
Pravu osobnu ne možeš dobit samo ovo http://www.consilium.europa.eu/prado...ge-162965.html
Old 09.10.2017., 17:20   #1402
pozdrav,

želim prijaviti boravište u zagrebu (trenutno sam prijavljen u drugoj županiji) - postoji li način da to napravim bez da vlasnik stana sa mnom dolazi u zagreb na mup? (dotični ne živi u zagrebu i da odem po njega i vratim ga natrag doma mi je poprilična zajebancija).

Hvala
JabukaUSlafroku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:45   #1403
"ovjerena izjava stanodavca kojom on daje suglasnost za prijavu, ukoliko građanin prijavljuje boravište na adresi stanodavca"
http://stari.mup.hr/main.aspx?id=43#5
Old 12.10.2017., 19:43   #1404
pozz, zanima me jel se boraviste moze odjavit? naime imala sam podstanara koji vise nije u stanu pa me sad zanima jel mu mogu odjavit boraviste i moramo li oboje biti na mupu? jer on seli u drugi grad pa ne stignemo oboje na mup
amy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:39   #1405
Kad se tamo prijavi kod tebe će mu prestat boravak.možeš ga i sama odjavit.
Old 20.10.2017., 12:26   #1406
Za promjenu prebivališta trebam ispuniti onaj obrazac. Treba li stanodavac imati ikakvu dokumentaciju o stanu kojom dokazuje da je on vlasnik stana?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:42   #1407
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Za promjenu prebivališta trebam ispuniti onaj obrazac. Treba li stanodavac imati ikakvu dokumentaciju o stanu kojom dokazuje da je on vlasnik stana?
ne, samo treba potpisat izjavu kojom pod materijalnom i kaznenom odgovornošću tvrdi da je vlasnik.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:17   #1408
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
ne, samo treba potpisat izjavu kojom pod materijalnom i kaznenom odgovornošću tvrdi da je vlasnik.
Ok. Hvala.

Mogu li sa starom osobnom, koja još vrijedi, prelaziti granicu u procesu dobivanja nove?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:51   #1409
Pozdrav. Mijenjam prebivalište iz jednog grada u drugi, moram li se ja sama odjaviti s originalnog prebivališta ili to radi nadležna policijska uprava kao što sam pročitala na stranicama MUP-a? Kada mijenjam prebivalište, mogu li u isto vrijeme prijaviti i boravište ali na drugoj lokaciji (u istom gradu u kojem prijavljujem novo prebivalište)? Nedavno sam napravila novu osobnu, moram li ju mijenjati opet i zna li netko koliko će to mene sve koštati?
Tlakirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:04   #1410
Kad tamo prijaviš oni će sami odjavit bivše prebivalište.naravno da moraš mjenjat osobnu cca 75 kn.
Old 06.11.2017., 16:30   #1411
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kad tamo prijaviš oni će sami odjavit bivše prebivalište.naravno da moraš mjenjat osobnu cca 75 kn.
Hvala!
Tlakirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:24   #1412
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Ok. Hvala.

Mogu li sa starom osobnom, koja još vrijedi, prelaziti granicu u procesu dobivanja nove?
I mene ovo interesira.
mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 07:42   #1413
Do izdavanja nove stara vrijedi.
Old 15.11.2017., 00:04   #1414
pozdrav svima!
eto još jednog, uz pozdrav našoj papirologiji: čitava obitelji je prijavljena na istoj adresi već 30-tak godina. prije par dana utvrđeno je da smo zapravo prijavljeni na krivom kućnom broju, odnosno da naša kuća nije evidentirana u MUP-u (samo na katastru i kod sve ekipe koja nešto naplaćuje). ispostavilo se da smo prijavljeni u staru kuću koja se nalazi u istom dvorištu.

rekli su nam da prvo moramo prijaviti "novi" objekt, pa me zanima moramo li nakon toga mijenjati sve dokumente i upisivati novu adresu?
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:16   #1415
Ako će se mjenjat kućni broj mjenja se adresa i idu novi dokumenti.
Old 15.11.2017., 12:56   #1416
Imam prebivaliste vani.jel vozacka vezana za precivaliste?gdje produzit?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:25   #1417
Nemaš pravo na RH vozačku.Po propisima te zemlje gdje jesi dužan si imat njihovu vozačku koja ti naravno vrijedi i u RH.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.