Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 13:28   #2161
postovi o lektiri su premješteni na ovu temu.


edit: vratih postove nazad jer sam naknadno skužila da ellyin link nije za skinuti priču. ugl. ak imate kakav link gdje se može skinuti lektira slobodno tam stavite.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 16.11.2017. at 13:52.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:20   #2162
Prijavljujem Zmiju u mojoj skoli http://mozaik-knjiga.hr/proizvod/zmija-mojoj-skoli/

Jako simpa, super su ilustracije, za sve koji vole otkacene slikovnice. Malo me u nekim dijelovima podsjeca na Superglistu, al ovo je ipak prica, nije u rimi. Kratka, otkacena, bas je fora. Onako kao podloga za ideje za crtanje super, mali se vec sprema danas nakon skole ici crtati nesto iz slikovnice (a inace ne voli crtati, to mu je bas tlaka)

Za citace pocetnike isto nije losa, mi smo malo kombinirali pa sam ja citala dugacke i pisane stvari, mali je citao kratke nazive ili povike i te kratke vece otisnute stvari
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:57   #2163
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
e to, za lektiru pitam znaci slikovnica, ok, mislila sam da je neka duza knjiga buduci da imaju jako puno vremena za procitati
ako pitaš baš za lektiru neće ti pomoći moja info (mislila sam da samo pitaš za štivo za slobodno čitanje)
K je trebala pročitati samo tu priču pa je bila čak i poželjnija forma slikovnice i taj mjesec su imali još neku slikovnicu (ne sjećam se više koju). No često učiteljice daju za lektiru baš zbirku Stanari u slonu uz naputak da pročitaju 2-3-4 priče a obrade samo jednu. Tako da ako ti je bitna info za lektiru, morat ćete vidjeti s učiteljicom koji je plan
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:01   #2164
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
potvrđujem. fora slikovnica
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:13   #2165
Preporuka za neku od Kasmir prometa? Daju popust a nisam dosad nista njihovo imala! 5-6 godina je dob
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:49   #2166
Stanari u slonu je naziv zbirke priča od kojih je jedna, jelte, Stanari u slonu . Meni bi bilo logično da trebaju pročitati par priča, a ne samo tu jednu po kojoj se zove zbirka, ali to bi starno trebalo vidjeti sa učiteljicom.

Moja je tak ove godine dobila Miševe i mačke naglavačke za čitati, zbirka pjesama, pa je morala pročitati cijelu, Grgu Čvarka također cijelu zbirku (prošle godine, tad je bila 2. razred).
Nije to nešto previše za pročitat, svaki dan pomalo. Druga je stvar kaj se mojoj ni jedna od tih zbirki nije svidjela (kod Čvarka su joj neke riječi i stihovi bili nerazumljivi, nije do pjesama, do nje je ).

Moja trenutno mrcvari Dnevnik Pauline P. (lektira), jednom ju je pročitala prije nekog vremena, sad joj se očito ne da (nakačila se na Minecraft igricu pa sad proučava te knjižice vezane za igru).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:04   #2167
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
cure, jel netko citao stanari u slonu?
to slikovnica ili knjiga? ne kuzim sa slika po netu
to je knjiga - zbirka prica a Stanari u slonu je jedna od njih.

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
imaš zbirku priča i pjesama gdje je to samo jedna od priča, no imaš stanari u slonu u formi slikovnice (to je obvezna lektira čini mi se u 2. razredu)
jep, al neki skolarci moraju citati bas pricu iz knjige jer je slikovnica pisana drugacije i mnogi ucitelji ne priznaju takav format

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
čitljivo na tabletu? imaš stvarno dobrih. Mogu i ja slati mail?
To ti ne garantiram, ja ih imam na kompu - tablet ne koristim je mi je i previse kompjutera i mobitela, a kada mi nesto treba onda to printam i print je super.

Sad cekam da se sve podigne na google drive pa da saljem linkove svima koji zele jer ne mogu staviti sve u RAR - muci me neki od zastitnih programa na poslu a kucni komp mi je na servisu vec mjesec dana
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:06   #2168
ma vazno mi je da je knjiga pa da mogu na kindle skinuti, slikovnice bas ne idu
imaju skoro 3 mjeseca za tu knjigu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:06   #2169
Wedding pls i meni
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:10   #2170
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma vazno mi je da je knjiga pa da mogu na kindle skinuti, slikovnice bas ne idu
imaju skoro 3 mjeseca za tu knjigu
Još nemamo kindle (mada u zadnje vrijeme razmišljam o njemu , za sebe), volim osjećaj knjige u rukama, a voljela bih da i mala to osjeti. Ionako bulji u ekrane neprestano. Ali ako ga ikad nabavim, javim se da podijelite sa mnom linkove

Tak sam se ja čudila, prošle godine su imala skoro dva mjeseca za jednu knjigu (prosinac i siječanj). Već je pozaboravljala o čemu se u knjizi radilo dok je lektira došla na red
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:18   #2171
znas sto, volim i ja osjecaj knjige u ruci ali jos vise volim osjecaj bezbroja dostupnih knjiga na dohvat ruke
o citanju u mraku da ne govorim, i o cinjenici da mogu nositi 35 knjiga na more

sori na oftopiku ali morala sam
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:49   #2172
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Wedding pls i meni
posalji mi šalji mail u poruci
i ti elly isto
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:01   #2173
sve cure koje ste mi poslale mailove je proslijeđen google docs - samo ga kliknite i downloadajte
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:32   #2174
Hvala ti puno na trudu ❤️ super su sve. Odlična kolekcija. Imamo dosta toga i u papirnatom, al zgodno je imat i na tabletu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:40   #2175
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na trudu ❤️ super su sve. Odlična kolekcija. Imamo dosta toga i u papirnatom, al zgodno je imat i na tabletu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Bas mi je drago da ti se sviđa.
Trebalo mi je 4 sata da to uploadam jer me neso muci veza na poslu zato sto mjenjamo servere i sve instalacije ali bitno da je uspjelo.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:01   #2176
Što reći, skidam kapu nema puno ljudi koji bi se gnjavili s ovakvim kolekcijama, kamo li se gnjavili s uploadom i dijeljenjem. Znaj da je već proslijeđeno na još nekoliko adresa knjigoljubaca tako da ti trud nije bio uzaludan
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:22   #2177
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Što reći, skidam kapu nema puno ljudi koji bi se gnjavili s ovakvim kolekcijama, kamo li se gnjavili s uploadom i dijeljenjem. Znaj da je već proslijeđeno na još nekoliko adresa knjigoljubaca tako da ti trud nije bio uzaludan
šaljite slobodno svi dalje - ja sam se trudila zbog sebe i svoje djece, ali nije mi zao to podjeliti sa drugima. Sreca je moja sto ponekad imam vremena potraziti po internetu privatne stvari u vrijeme posla.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:27   #2178
Chris Riddel - Ottolina ide u školu, Ottolina i žuta mačka, Ottolina na putovanju

Laura Dockrill - Darcy Burdock, Darcy Burdock – Pozdrav do neba, Darcy Burdock - Takva sam, kakva sam.

Roald Dahl - BFG – Blagi Fantastični Gorostas

Preporuke moje devetogodišnjakinje i sad će krenuti na serijal Pet prijatelja, samo nek ih mama dovuče iz Zagreba u Split
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:42   #2179
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Chris Riddel - Ottolina ide u školu, Ottolina i žuta mačka, Ottolina na putovanju

Laura Dockrill - Darcy Burdock, Darcy Burdock – Pozdrav do neba, Darcy Burdock - Takva sam, kakva sam.

Roald Dahl - BFG – Blagi Fantastični Gorostas

Preporuke moje devetogodišnjakinje i sad će krenuti na serijal Pet prijatelja, samo nek ih mama dovuče iz Zagreba u Split
To je sve tvoja curka pročitala Moja da se ispiše iz škole i da joj je jedina obaveza čitanje knjiga, mislim da joj ne bi bilo dosta par godina za ovaj vaš popis. Stvarno svaka čast!
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:48   #2180
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
To je sve tvoja curka pročitala Moja da se ispiše iz škole i da joj je jedina obaveza čitanje knjiga, mislim da joj ne bi bilo dosta par godina za ovaj vaš popis. Stvarno svaka čast!
Ottolina ti nisu dugačke knjige, čine se debele, al su velika slova i dosta ilustracija.
Darcy joj se jako sviđa, kako je dobila jednu, htjela je i drugu.
Trenutno čita BFG, nakon Paxa, nakon kojeg smo proplakale i ona i ja.

I da, to dijete nije kao mala htjela da joj se išta čita, išta. Meni kao strastvenom čitatelju je to bilo strašnoo, al ona nije imala ni strpljenja ni živaca, kao šta ih mlađa ima, koja voli da joj sestra i ja čitamo. Zato sam sretna šta sad voli, a da napomenem kako nije znala uopće čitati kad je krenula u školu. Zato sad nadoknašđje.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.