Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 17:07   #381
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
joga ,ali koja
nije isto što se radi i kako se radi

na aštangi napraviš ti i sklekova i čučnjeva i trbušnjaka i leđnjaka i svašta nešto

jin joga je za istezanja, ligamente , zglobove
dok sam išla u teretanu morala sam barem jednom tjedno otići na masažu ,a stalno sam osjećala napetost u leđima i vratu
od kada idem na jogu , na masažu odem iz objesti
zadnji put sam bila prije godinu dana
prije mi je trebala da preživim , sada se ne sjećam kad me zadnji put bolio neki zglob, leđa, koljena
a bliže sam pedesetoj nego četrdesetoj
da se ne govori koliko više imam daha
svaka čast teretani, ali joga nipošto nije " za istezanje "
A vidis, mene tek teretana(utezi) lisi kojekakvih bolova, glavobolja, vrtoglavica, bolova u kicmi, nemogucnosti dugog sjedenja na poslu ili bilo gdje, problema s dugim stajanjem itd.
Ako osjetim ista od toga, to je uvijek zato sto dugo nisam uzela uteg v ruke.
Bez iznimke.

Velim, nemam nis protiv yoge. Istina, nije me nikada ni privukla ni zadrzala dovoljno dugo da ful osjetim prednosti ili mane, pa s te strane mozda i ne znam sto pricam. Mozda me jednako tako i od joge nis ne bi boljelo, dunno.

U konacnici, bitno je drzati se onoga sto mozes dugo raditi, sto god to bilo -
bolje je nego nista
TincH is offline  
Old 17.11.2017., 17:11   #382
Tika, provjerila sam jučer s trenericom, dobro radim vježbe za ruke. Problem je, znači, u težini i laktovima. Odlučila sam ih ne raubati previše i ipak koristiti manje težine, a druge vježbe (leđa, ramena, prsa) će sekundardo (nadam se) odraditi svoje i na rukama.

Inače, ja već nekih pola godine ujutro natašte (pola sata nakon Euthyroxa) pijem vodu s đumbirom i limunom. Navodno je dobra za pokretanje metabolizma. Iskreno, nisam primijetila baš nikakvu promjenu, ali fina mi je, pa je nastavljam piti.
zelena truba is offline  
Old 17.11.2017., 20:05   #383
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Tika, provjerila sam jučer s trenericom, dobro radim vježbe za ruke. Problem je, znači, u težini i laktovima. Odlučila sam ih ne raubati previše i ipak koristiti manje težine, a druge vježbe (leđa, ramena, prsa) će sekundardo (nadam se) odraditi svoje i na rukama.
Mudro. Rekla sam da ti izolacijske za biceps nisu nužne jer mišić radi kao support gotovo u svim vježbama za gornji dio tijela, a bome i kod DL. Čuvaj laktove i polako.

Quote:
Inače, ja već nekih pola godine ujutro natašte (pola sata nakon Euthyroxa) pijem vodu s đumbirom i limunom. Navodno je dobra za pokretanje metabolizma. Iskreno, nisam primijetila baš nikakvu promjenu, ali fina mi je, pa je nastavljam piti.
To su bapske priče, ali ako ti paše, zašto ne.
Tika is offline  
Old 17.11.2017., 22:24   #384
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Promaklo mi - pijes li terapiju (tiroksin) i koliko dugo?

I ne ganjaj neko savrsenstvo, jebes to. Ganjaj zdravlje

Umjereni trening utezima ubrzava puls i dize tlak, tjera masinu da radi, u hipo stanju to je vise nego dobroroslo.

Doduse ako bas bas volis jogu i sigurna si da ces biti konzistentnija s njome nego zeljezom - onda je ona mozda bolji izbor. Sretno


E da i jos nekaj za stitnu - magnezij!
Mi drmamo 400mg dnevno. Pod velikim fizickim stresom i 800mg ali rijetko.
Uzimam već pet i pol godina.
I nije to nikakav velik broj kila ali bolje se osjećam manje voluminozna a više frustrira to što tijelo odbija suradnju. Onak, fakju, Pješčana, i ti i prehrana i vježbe.

Magnezij ću pogledati, ašvaganda kontraindicira s terapijom.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 20.11.2017., 21:03   #385
Danas sam vozila sobni bicikl 63 minute, 30 km, ne znam koje opterecenje.
Pokazalo je 939 kJ iliti 224 kcal. Osjecaj je uzalud vam trud sviraci.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 20.11.2017., 23:08   #386
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Danas sam vozila sobni bicikl 63 minute, 30 km, ne znam koje opterecenje.
Pokazalo je 939 kJ iliti 224 kcal. Osjecaj je uzalud vam trud sviraci.
Jesi vozila s nepromijenjenim opterećenjem sve 63 minute ili si ga isprogramirala na povremeno povećanje i smanjenje opterećenja? Jesi unijela sve svoje parametre (težinu, spol i dob)?

Vožnja s nepromijenjenim opterećenjem troši relativno malo, da.

Zadnje uređivanje zelena truba : 20.11.2017. at 23:47.
zelena truba is offline  
Old 20.11.2017., 23:34   #387
Unijela sve parametre, a opterecenje sam mijenjala manualno.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 20.11.2017., 23:42   #388
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Unijela sve parametre, a opterecenje sam mijenjala manualno.
Hm, onda ne znam.

Meni je sat vremena na bajku ili orbitreku u prosjeku 500 kalorija, s tim da ponekad pojačam ili smanjim ukupan intenzitet, pa zna biti mrvicu više ili manje, ali nisu to neke pretjerano velike razlike u ukupnom broju.

Npr. jučer sam si dosta pojačala intenzitet, pa sam u 45 minuta potrošila skoro 500 kalorija, ali to je bio stvarno intenzivan trening i ne radim stalno tako.
zelena truba is offline  
Old 20.11.2017., 23:44   #389
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Danas sam vozila sobni bicikl 63 minute, 30 km, ne znam koje opterecenje.
Pokazalo je 939 kJ iliti 224 kcal. Osjecaj je uzalud vam trud sviraci.
Onda je mene moj sobni bicikl uvijek lagao jer bih ja za to vrijeme potrošila, ako se dobro sjećam, 500 kalorija. A ne bih odvozila 30km.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 20.11.2017., 23:47   #390
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Onda je mene moj sobni bicikl uvijek lagao jer bih ja za to vrijeme potrošila, ako se dobro sjećam, 500 kalorija. A ne bih odvozila 30km.
Nije bitna udaljenost, nego opterećenje.
zelena truba is offline  
Old 21.11.2017., 00:31   #391
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Danas sam vozila sobni bicikl 63 minute, 30 km, ne znam koje opterecenje.
Pokazalo je 939 kJ iliti 224 kcal. Osjecaj je uzalud vam trud sviraci.
Isuse, to mi izgleda nepodnošljivo dosadno!

Ja sam danas bila na bazenu oko 40 minuta. Nisam nikad razmišljala o utrošku kalorija.
mantisa is offline  
Old 21.11.2017., 01:08   #392
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Meni je uvijek žao da se od nečega što bi trebalo biti zadovoljstvo brige za sebe radi drama za koju je potrebno imati aplikacije i programe. Umjerenost je za zdravlje i izgled, filozofije su za bitke sa samim sobom.
Kad na internetu čitam ljude kako raspravljaju o vježbanju stječem dojam da šta god da čovjek radi krivo je, do te mjere da ovako sa strane bolje izgleda ostat na kauču jer kad si na kauču barem ne ulažeš trud u to da sve radiš krivo. Ako još ne prati teretana girls na instagramu pa ne uzgaja zamjeranje svom tijelu što ne izgleda kao njihova čovjek si može činiti dobro i osjećati se dobro umjesto da uzgaja razne nove načine da se osjeća nedovoljno ovo ili ono i zamjera si to.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 21.11.2017., 07:45   #393
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Isuse, to mi izgleda nepodnošljivo dosadno!
I jest
Bila sam sama u prostoriji i spojila sam to s meditacijom

Da, stvar je opterecenja. Nisam vozila na skroz najlaganije, ali nije ni da sam se nesto pretrgla Ali svejedno!
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 21.11.2017., 08:41   #394
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
I jest
Bila sam sama u prostoriji i spojila sam to s meditacijom

Da, stvar je opterecenja. Nisam vozila na skroz najlaganije, ali nije ni da sam se nesto pretrgla Ali svejedno!
Ne znam, mislim da ne bih mogla duze od 10 min, psihicki ubija. Isto kao sto mi je puno teze trcati na stadionu u krug, nego negdje u prirodi gdje stalno ides dalje.
mantisa is offline  
Old 21.11.2017., 09:31   #395
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Danas sam vozila sobni bicikl 63 minute, 30 km, ne znam koje opterecenje.
Pokazalo je 939 kJ iliti 224 kcal. Osjecaj je uzalud vam trud sviraci.
To mi se čini premalo, mislim da ti strojevi katkad dosta loše mjere. To govorim iz usporedbe mog fitness sata i trake za trčanje, sat mi ispiše dosta veću potrošnju kalorija, a i realno, vjerujem mu mjereći i prema onome kad trčim vani.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Old 21.11.2017., 09:37   #396
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Nije bitna udaljenost, nego opterećenje.
Nisam vozila pod velikim opterećenjem. Bitna je i udaljenost. 30km u sat vremena je puno. Ja odradim 20 km u tom vremenu.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 21.11.2017., 17:39   #397
Zene, bude li vam kosa mokra nakon treninga i perete li i nju svaki put, mislim, jel vam dopici to?
Uhvatila sam sebe da sam pocela mjeriti kad cu ici trcati po tome kad mi je dan za prat kosu. Duga je i oznojim se totalno, dignem visoki rep al sve unutra bude mokro i dosadilo mi je da je stalno perem.
TheSpy is offline  
Old 21.11.2017., 18:18   #398
Svaki dan perem kosu nakon treninga ujutro, ali ja sam gotova za čas.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 21.11.2017., 18:19   #399
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Nisam vozila pod velikim opterećenjem. Bitna je i udaljenost. 30km u sat vremena je puno. Ja odradim 20 km u tom vremenu.
Bitno je oboje, htjela sam reći da samo kilometri ne znače puno, ako su odvezeni pod nižim opterećenjem.

Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Zene, bude li vam kosa mokra nakon treninga i perete li i nju svaki put, mislim, jel vam dopici to?
Uhvatila sam sebe da sam pocela mjeriti kad cu ici trcati po tome kad mi je dan za prat kosu. Duga je i oznojim se totalno, dignem visoki rep al sve unutra bude mokro i dosadilo mi je da je stalno perem.
Ja sam jedva došla do toga da se uopće uznojim na treninzima, kosa mi je skroz suha. Ali kužim da to može ići na živce, ako ti se uznoji tjeme.


Nego, ima li netko od vas iskustva s Powerplateom?
zelena truba is offline  
Old 21.11.2017., 18:19   #400
Pozdrav

Evo da se i ja priključnim vrijednim vježbačicama.

Prvo da napomenem da vježbam, s većim ili manjim pauzama, od tinejdžerskih dana.

Bilo je i faza kada mi je to vježbanje i briga o prehrani čak prešlo u svojevrsnu opsesiju, i to ne onu pozitivnu (vaganje hrane, zbrajanje kalorija, čak sam i bademe brojala, da ne nabrajam dalje).

Danas sam nešto 'malo' starija i pametnija i svjesna da sa 48 kila nemam nikakvog viška za skinuti.

Al' kako s godinama dolazi mudrost, tako dolazi i "mlohavo" tijelo.

E sad, redukcija kalorija znači ne dolazi u obzir.
No kako je meni pojam zdrave prehrane uz vježbanje uvijek bio posni sir, bijelo pureće/pileće meso, orašasto, sveže povrće u salati, voće (jabuka, bobicasto) i sl., uvijek na kraju dana završim u kalorijskom deficitu. Čak sam i zobene ubacila

Sad vas molim za savjet koje 'čiste' namirnica bi mogla još ubacit u jelovnik (osim ribe).

Vježbama u teretani, uglavnom kružne odradim jer su mi zanimljiviji i dinamičniji.
Kad ne stignem tu je Jillian M. Ona mi je stvarno sjajna. Odlično kombinira kardio i vježbe snage. Vjerna sam joj već desetak godina i stvarno se brzo vide rezultati nakon onih njenih polusatnih treninga.

Tu sam da podijelimo mišljenja, iskustva i budemo podrška jedni drugima.
Svaki savjet je dobro došao

Poslano sa mog Fun_S500 koristeći Tapatalk
cmokic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.