Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 04:08   #1881
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post

Ako gledaš cijenu u $, izgubio si oko 10%. Nije strašno.

Ako gledaš cijenu u BTC-u vidiš da si zapravo izgubio oko 60%. Dosta strašno
Po toj logici bi i u zivotu sve trebo gledat kroz cijenu zlata i odnosa kune prema zlatu odnosno eura prema zlatu?

Pa smo u biti svi zajedno davno popusili jer je zlato naraslo zadnjih par godina ?

ili ako trgujes na burzi npr. uvjek ces nac nesto sto je jako raslo odnosno jako padalo. Pa ako usporedis svoje ulaganje s tim kolko je neka dionica narasla u proteklo vrijeme opet si u minusu jer uvjek neka raste bolje ili losije od te tvoje.(tebi je ipak najbitnije kolko si ti zaradio odnosno izgubio u kunama dolarima ili eurima jer na kraju krajeva ipak si i BTC morao fiatom platit.

Sto da je npr BTC pao onda bi ti odnos Ark-a prema usd bio tih 10% al bi dans imao vise BTC-a koji bi vrijedili 60% manje novaca... al et oBTC nije pao. Al onda se opet vracamo na onu.Lako je bit general posle bitke.

Mislim da je sve puno bolje gledat krzo dolar nego kroz omjer prema BTC-u
Da si za primjer uzo umjesto ARK-a npr BCH sve bi izgledalo drugacije.

Onda bi na BCH zaradio *** dolara
al bi na BTC zaradio vise *** dolara.

Al tako je to u zivotu . neko ulaze u fondove visokog rizika neko u dionice manjeg rizika pa je normalono da i razlicito zaradjuju odnosno gube. a neko drzi fiat doma u carapi

Zadnje uređivanje livada2 : 17.11.2017. at 04:23.
livada2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 06:05   #1882
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Sto da je npr BTC pao onda bi ti odnos Ark-a prema usd bio tih 10% al bi dans imao vise BTC-a koji bi vrijedili 60% manje novaca... al et oBTC nije pao. Al onda se opet vracamo na onu.Lako je bit general posle bitke.
Svjestan si da se tada Ark mogao kupiti samo za BTC? (Danas se može i za ETH na Binance)

Da BTC sada vrijedi manje, i Ark bi vrijedio manje jer je vezan za cijenu BTC-a.

Ja ne planiram uskoro izlaziti iz kripta u fiat i cilj mi je imati što više BTC-a.
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 06:48   #1883
Normalno da se gleda btc, dolare gledam samo kod isplate
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:29   #1884
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Dobro mu je Markotros odgovorio. Ako trebaš novčić za prodaju u firmi tu su Litecoin i Ether broj jedan - uz Bitcoin naravno.
Ethereum bi ja na njegovom mjestu koristio, ali ne Ether. Ether tome nije namijenjen. Na ethereumu moze stvoriti svoju kriptovalutu i u potpunosti kontrolirati tijek novca. Tko zeli proizvod neka kupi valutu i s valutom neka kupuje proizvode. A valutu moze kupit bilo cim. Onda idealno etherom kad kotisti ethereum vec.
Old 17.11.2017., 11:01   #1885
@toranaga
kako je kolega vec reko, sve si platio fiatom. ili fiat-btc-altcoin ili fiat-altcoin.

a koliko dugo se ark moze kupiti fiatom? vise od pola godine sigurno.
Old 17.11.2017., 11:41   #1886
Ovo bi mogla biti uvertira u vikend, kao prosli tjedan. Ja sam isao allin na tu opciju. Vidjet cemo kako ce to ispast.
Old 17.11.2017., 11:54   #1887
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@toranaga
kako je kolega vec reko, sve si platio fiatom. ili fiat-btc-altcoin ili fiat-altcoin.

a koliko dugo se ark moze kupiti fiatom? vise od pola godine sigurno.
Recimo ovako.

U vrijeme divljeg zapada plaćao si zlatnicima. Tada ti je cilj bio imati što više zlatnika.

Onda je došao novac. Cilje ti je bio imati što više novca. Jer novcem sve kupuješ.

Moji novci koje sam uložio u kripto više nisu ovdje. Oni su u virtualnom svijetu. Tamo želim imati što više BTC-a jer sve plaćam BTC-om.

Novčiće koje kupuješ za novac, možeš gledati u odnosu na novac jer je to tvoj trading par.

Većina altcoina nema trading parove u fiatu.

Ukoliko altcoin kupuješ za BTC, trebao bi njegovu vrijenost gledati u BTC-u.

Na kojoj burzi možeš Ark kupiti direktno za fiat?
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:28   #1888
Quote:
Recimo ovako.

U vrijeme divljeg zapada plaćao si zlatnicima. Tada ti je cilj bio imati što više zlatnika.

Onda je došao novac. Cilje ti je bio imati što više novca. Jer novcem sve kupuješ.

Moji novci koje sam uložio u kripto više nisu ovdje. Oni su u virtualnom svijetu. Tamo želim imati što više BTC-a jer sve plaćam BTC-om.

Novčiće koje kupuješ za novac, možeš gledati u odnosu na novac jer je to tvoj trading par.

Pa koliko ja znam, na nijednoj

Btw, baš si se raspisao na blogu, tu i tamo bacim oko i ima dobrih savjeta.

Da li imaš možda neku prognozu, šta će se dešavat za vikend što se tiče btca? Oćel padat, da čekam ili da kupim još dok nije podivljao na 10k
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:32   #1889
Dobro vam je Toranaga objasnio još ranije, gleda se cijena u satoshijima.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:28   #1890
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ovo bi mogla biti uvertira u vikend, kao prosli tjedan. Ja sam isao allin na tu opciju. Vidjet cemo kako ce to ispast.
Zar svih 20 € ?
Pentax K-20+Battery Grip BG-2, Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL,Pentax SMC-FA 28mm f/2.8 AL, Pentax SMC-FA 50mm f/1.4, Pentax SMC DA 55-300mm f/4-5.8 ED, Pentax SMC DA* 200mm f/2.8 ED [IF] SDM, Pentax AF-540 FGZ P-TTL, Canon skener + Epson 3u1 L355
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:54   #1891
Sve
Old 17.11.2017., 20:02   #1892
Što mislite o ovim pričama što se vrte već neke vrijeme kako Bitfinex vara ljude, tj stvara BTC iz ničega preko Tethera?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:44   #1893
Quote:

istina, vecina altova se nemre kupit za fiat.

al isto tako, vecina altova se ne moze ni na koji nacin kupiti na bittrexu (jer ih tamo ima manje od 300). i sto to znaci, da je bittrex sranje?

cudno da nikad nisi cuo za litebit burzu.
Old 17.11.2017., 21:06   #1894
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovim pričama što se vrte već neke vrijeme kako Bitfinex vara ljude, tj stvara BTC iz ničega preko Tethera?
U stvari tether stvaraju i kupuju btc. To je rumor. Ili istina tko zna, ipak su to kriptovalute
Old 17.11.2017., 21:13   #1895
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Pa koliko ja znam, na nijednoj

Btw, baš si se raspisao na blogu, tu i tamo bacim oko i ima dobrih savjeta.

Da li imaš možda neku prognozu, šta će se dešavat za vikend što se tiče btca? Oćel padat, da čekam ili da kupim još dok nije podivljao na 10k
Hvala. Što se tiče cijene, vidjela si što preporučam na blogu i što ja radim. Ne volim se igrati nagađanja

Čisto tehnički, probili smo se iznad kanala, što je bio buy signal (na oko 7600) ako si htjela biti sigurna da smo prošli 7500 i zadržali se tamo.

Danas smo ponovno testirali granicu kanala i ponovno otišli gore tako da bi rekao da je veća šansa da ćemo gore nego dolje. Posebno ako ponovno testiramo granicu i zadržimo je.

Edit: Evo i slikica

Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Teško je reći. Nekih opipljivih dokaza nema, a oni se prave grbavi i odbijaju pružiti neke dokaze u kojim bankama imaju pokriće za njega.

Mislim da su prije mjesec dana objavili neki nadzor, no i tu je bilo nešto sumnjivo.

Nisam to detaljnije proučavao, ali trebalo bi to istražiti.

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
istina, vecina altova se nemre kupit za fiat.

al isto tako, vecina altova se ne moze ni na koji nacin kupiti na bittrexu (jer ih tamo ima manje od 300). i sto to znaci, da je bittrex sranje?

cudno da nikad nisi cuo za litebit burzu.
Nisam.
Sad vidim da ga možeš kupiti i za britansku funtu i za dogecoin.
Tko voli te manje burze i želi fiat trading par očito ima izbor. Što je super
Toranaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:37   #1896
covjek uci dok je ziv
Old 18.11.2017., 08:19   #1897
Ajmo onda vidit kako ce ovaj vikend ispast za dobro jutro 20% odmah u startu
Old 18.11.2017., 08:53   #1898
koliko ti je to na 20 eura?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:22   #1899
4, mogu hranit obitelj prvi kvartal u 2018.
Old 18.11.2017., 11:59   #1900
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
4, mogu hranit obitelj prvi kvartal u 2018.
Decko iz bangladesa jesi to ti?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.