Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 12:02   #2221
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
što znači po novom?
koliko znam, imaš mjesec dana da bukiraš termin, i onda traje do tog termina, točno da je godinu i pol kasnije.

nego, koja je razlika u obradi mesa kad to rade kršćani, Židovi i muslimani?
Samo u obradi ili i načinu dobavljanja i tipovima mesa? Imaš dosta dobar članak na wikipediji o usporedbi islamskih i židovskih zakona o prehrani te posebno (kratak) o kršćanskima.
klonka is offline  
Old 17.11.2017., 22:54   #2222
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Inače, nevezano za tvoj komentar, često ljudi misle kako su doktori bolji u privatnim ordinacijama ili kako su oni u bolnici bolji od onih po Domovima zdravlja. A te predrasude su u biti samo predrasude.

Domovi zdravlja imaju često bolje uvjete rada za doktore i poznajem ih dosta koji bi se rado ubacili u DZ da mogu.
Nisu to predrasude.
Ljudi se općenito savjesnije i odgovornije ponašaju kad znaju da im plaća, posao ili firma ovise o tome, nego kad znaju da nema nikakvih posljedica osim ako te baš ne ubiju zbog očitog nemara.
Ceteris paribus, privatnik je uvijek bolji izbor.
JPK is offline  
Old 17.11.2017., 23:21   #2223
meni su bas drzavni doktori bili bolji od privatnika, konkretno ginekolozi i ginekologice.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 18.11.2017., 14:22   #2224
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nisu to predrasude.
Ljudi se općenito savjesnije i odgovornije ponašaju kad znaju da im plaća, posao ili firma ovise o tome, nego kad znaju da nema nikakvih posljedica osim ako te baš ne ubiju zbog očitog nemara.
Ceteris paribus, privatnik je uvijek bolji izbor.
Jesu.
Jer uzimaš premalo faktora u obzir.
I čini mi se da ne znaš baš kako sustav funkcionira.

Kažeš, privatnik je UVIJEK bolji izbor.

Opremljenost privatnika u odnosu na dr. koji radi u zdravstvenoj ustanovi je u pravilu slabija. Bez obzira na glazuru vizualno uređenijeg prostora.
Zato svatko kome je potrebna daljnja kompleksnija oprema, koja iziskuje malo veće pare, od privatnika završava lako i brzo u bolničkom sustavu.
Pa ima žena koje odu npr. privatno roditi, iskeširaju dobre pare, dožive komplikacije...ali ups, nema sale za reanimaciju kod privatnika, pa zovi hitnu i moli boga da ne iskrvariš ili da dijete ne umre dok ne dođeš do bolnice.

Također, kad već pišeš o psihološkom faktoru, zašto ne uzimaš u obzir taj da ako privatniku zarada ovisi o pacijentima, onda mu ovisi i o količini pacijenata.
Koliki je u tom slučaju interes privatnika da u istom vremenskom periodu primi više pacijenata od dr zaposlenog u zdravstvenoj ustanovi (čija primanja su fiksna i ne ovise o tome koliko pacijenata će ugurati u smjenu)?
A s količinom pacijenata, dokazano pada kvaliteta usluge.

Treće, ne znam zašto ljudi misle da doktorima koji rade u zdravstvenoj ustanovi plaća ne ovisi o kvaliteti usluge.
Ovisi, jer ih se u slučaju bilo kakve utvrđene nepravilnosti novčano kažnjava. I ne, ne kažnjava ih se samo kad pacijent umre (wtf?).
U biti je kontrola nad radom dr. u zdr. ustanovi daleko veća od kontrole privatnika.
Svaka pritužba (makar anonimna) i rado ih jebe ustanova za koju rade/HZZO i u krajnjoj liniji Ministarstvo. Radila sam na takvim, javnosti nevidljivim, predmetima, pa pišem iz iskustva.
Plus im za vratom vječito diše konkurencija drugih doktora koji nemaju sreću da imaju svoju ordinaciju.
Plus ih može direktno tužiti i pacijent.
U kojem slučaju barem ustanova stoji iza njih.
A privatnik? Njega možeš gonjati samo privatnom tužbom.


Četvrta stvar: znaš li da je dio dr. za koje misliš da su zaposlenici zdravstvene ustanove, u biti u koncesionarskom odnosu s zdravstvenom ustanovom? To su u biti privatnici koji samo koriste prostor zdravstvene ustanove. Samo što ih ne moraš plaćati nakon pregleda jer su u ugovornom odnosu s HZZ-oom.
Ali opet, ljudi više cijene i misle da je kvalitetnije ono što skuplje plate. To je taj psihološki moment.

Peto: privatnici često rade paralelno u zdravstvenoj ustanovi i u privatnoj ordinaciji. S tim da im je primarni cilj zadržati posao u ustanovi, s obzirom da im je tu plaća zagarantirana. Pa onda nakon jedne smjene rade drugu i obratno.
Što također utječe na kvalitetu usluge.

Previše je tu faktora za uzeti u obzir.
Osobno, biram dr. koji radi u zdravstvenoj ustanovi i koji paralelno ne radi privatno.
To je neki statistički uzorak koji je po mom iskustvu i znanju o sustavu optimalan.
Iako, nije da i tu nema zajeba.
I najbolji/najhvaljeniji doktor zna zajebati. I to gadno.

Zadnje uređivanje choupette : 18.11.2017. at 14:34.
choupette is offline  
Old 18.11.2017., 15:12   #2225
Nije mi jasno (životne misterije) XX.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Jesu.
Jer uzimaš premalo faktora u obzir.
I čini mi se da ne znaš baš kako sustav funkcionira.

Kažeš, privatnik je UVIJEK bolji izbor.

Opremljenost privatnika u odnosu na dr. koji radi u zdravstvenoj ustanovi je u pravilu slabija. Bez obzira na glazuru vizualno uređenijeg prostora.
Zato svatko kome je potrebna daljnja kompleksnija oprema, koja iziskuje malo veće pare, od privatnika završava lako i brzo u bolničkom sustavu.
Pa ima žena koje odu npr. privatno roditi, iskeširaju dobre pare, dožive komplikacije...ali ups, nema sale za reanimaciju kod privatnika, pa zovi hitnu i moli boga da ne iskrvariš ili da dijete ne umre dok ne dođeš do bolnice.

Također, kad već pišeš o psihološkom faktoru, zašto ne uzimaš u obzir taj da ako privatniku zarada ovisi o pacijentima, onda mu ovisi i o količini pacijenata.
Koliki je u tom slučaju interes privatnika da u istom vremenskom periodu primi više pacijenata od dr zaposlenog u zdravstvenoj ustanovi (čija primanja su fiksna i ne ovise o tome koliko pacijenata će ugurati u smjenu)?
A s količinom pacijenata, dokazano pada kvaliteta usluge.

Treće, ne znam zašto ljudi misle da doktorima koji rade u zdravstvenoj ustanovi plaća ne ovisi o kvaliteti usluge.
Ovisi, jer ih se u slučaju bilo kakve utvrđene nepravilnosti novčano kažnjava. I ne, ne kažnjava ih se samo kad pacijent umre (wtf?).
U biti je kontrola nad radom dr. u zdr. ustanovi daleko veća od kontrole privatnika.
Svaka pritužba (makar anonimna) i rado ih jebe ustanova za koju rade/HZZO i u krajnjoj liniji Ministarstvo. Radila sam na takvim, javnosti nevidljivim, predmetima, pa pišem iz iskustva.
Plus im za vratom vječito diše konkurencija drugih doktora koji nemaju sreću da imaju svoju ordinaciju.
Plus ih može direktno tužiti i pacijent.
U kojem slučaju barem ustanova stoji iza njih.
A privatnik? Njega možeš gonjati samo privatnom tužbom.


Četvrta stvar: znaš li da je dio dr. za koje misliš da su zaposlenici zdravstvene ustanove, u biti u koncesionarskom odnosu s zdravstvenom ustanovom? To su u biti privatnici koji samo koriste prostor zdravstvene ustanove. Samo što ih ne moraš plaćati nakon pregleda jer su u ugovornom odnosu s HZZ-oom.
Ali opet, ljudi više cijene i misle da je kvalitetnije ono što skuplje plate. To je taj psihološki moment.

Peto: privatnici često rade paralelno u zdravstvenoj ustanovi i u privatnoj ordinaciji. S tim da im je primarni cilj zadržati posao u ustanovi, s obzirom da im je tu plaća zagarantirana. Pa onda nakon jedne smjene rade drugu i obratno.
Što također utječe na kvalitetu usluge.

Previše je tu faktora za uzeti u obzir.
Osobno, biram dr. koji radi u zdravstvenoj ustanovi i koji paralelno ne radi privatno.
To je neki statistički uzorak koji je po mom iskustvu i znanju o sustavu optimalan.
Iako, nije da i tu nema zajeba.
I najbolji/najhvaljeniji doktor zna zajebati. I to gadno.


Osim što nisam rekao da je privatnik uvijek bolji izbor, nego da je uvijek bolji izbor ako je sve ostalo isto (opremljenost, etc.).

Nadalje, to što ti nije jasno da su ljudi znatno više savjesni i odgovorni kad im direktno o tome ovisi zarada, posao ili firma mi kazuje da ti baš ne razumiješ kako sistem, a ni ljudska psihologija funkcioniraju.
Jer količina posljedica nemara koju neki liječnik ima u svojoj firmi i u državnom sistemu NIKAD nije ista, pa ni slična, čak ni u Švicarskoj, a kamoli jednoj Hrvatskoj s trulim pravnim sistemom i korumpiranim zdravstvom.
JPK is offline  
Old 18.11.2017., 15:19   #2226
Pa koliko sam do sad dozivjela, privatnici su imali bolje uzv aparate, privatni zubari moderniju opremu. Tata ide privatno kod kardiologa gdje odjednom u ordinaciji radi i uzv i ekg i ergometriju, ne treba ici u bolnicu na xy strana nego tu obavi sve isti dan.
Frendica isla privatno na gastroskopiju jer je tak mogla dobiti anesteziju, u bolnici ne.

Drugo je rodiliste i npr.operacije i sl. Al za preglede smatram da su privatnici bolje opremljeni s novijim aparatima. Barem oni koje ja biram
Snow Fairy is offline  
Old 18.11.2017., 17:57   #2227
Ode i Malcolm Young. Demencija.

Na zadnjoj turneji na kojoj je svirao cesto je morao uciti kako svirati pjesme koje je on sam napisao prije samog koncerta. Grozna bolest.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 18.11.2017., 18:33   #2228
A ne znam to s doktorima..neke specijaliste svoje ne bih mijenjala nizašta, i toliko su dobro da svi privatnici uglavnom pacijentima preporuče kontakt i s bolnicom. Zaposlenik bolnice će imati pristup istraživanjima, resursima, novim studijama brže i češće nego privatnik.

Trenutno ne idem nijednom privatniku, ali zubar, ginekolog i lomica imaju ugovor s hzzoom, dakle, jesu u neku ruku privatnici ali im ništa ne plaćam. Ne znam postoje li više liječnici opće prakse a da nisu pod ugovorom.
Što se tiče nezadovoljstva radom, napustila sam gina jer nije imao uzv i slao me bolnici, gdje bih čekala satima svoj termin koji bi prošao 4 sata ranije, pa sam par puta digla frku.
Promijenila sam gina, otišla drugom koji ima dobar uzv. Kad mi je ginekolog trebao više i češće, imala sam privatnika jer je išlo brže.
Što se tiče neke usporedbe, i jedni i drugi mi rade jako dobro, ali to je zato što loše napustim i ne mislim da se zbog dva loša svi trpaju u isti koš.
Što se tiče naručivanja, nedavno sam bila na ekgu i ergometriji i dobila termin za dva tjedna i to zato jer ja nisam mogla ranije. Rade do 7 navečer da ne morate izlaziti s posla, jako ljubazni, sve objasne i dobiješ odmah nalaze.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 19.11.2017., 16:13   #2229
U kojem se sistemu liječnici ponašaju odgovornije i savjesnije je očito već po tome što je u jednom mito normalna stvar, a u drugom nije.

Govoriti da sličnu razinu odgovornosti imaju liječnici u nekoj državnoj bolnici gdje se masovno prima mito, a u zadnjih 30 godina ih je osuđeno valjda troje, kao i u sistemu u kojem bi za nešto slično bilo promptno otpušteni bez beskrajne birokracije i Uskoka, krajnje je glupo.
JPK is offline  
Old 19.11.2017., 17:40   #2230
Kad bismo barem znali da neke stvari nisu primjenjive na sve pojedince.
Kao kad kažemo da su sve žene glupe, svi Hrvati visoki, a sva plavooka djeca najbolje pjevaju.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 19.11.2017., 20:12   #2231
Joj, da mi je barem kuna za svaki put kad je netko na forumu lupetao o generalizacijama i pojedincima tamo gdje ne treba.
JPK is offline  
Old 19.11.2017., 20:32   #2232
Ako ostavim negativni komentar na uber vozača, hoće li on znati što je napisano i tko ga je ostavio? I koje su posljedice po njega, dobivaju li oni nekakve opomene, ili što?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 20.11.2017., 00:28   #2233
Koliko znam, ne.

Ako imaju puno complaints ili jednu dovoljno veliku ne voze više za Uber.
E da, kad god sam imala problem - preduga ruta ili nešto, uvijek su me refundirali.
Aese is offline  
Old 20.11.2017., 08:59   #2234
misterij: nekako mi je na fejsu nestao onaj dio obavijesti u desnom stupcu, iznad popisa ljudi za chat, tamo di se može stalkat tko je šta lajkao. kako da to vratim nazad da vidim tko šta lajka i komentira.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 20.11.2017., 09:04   #2235
Nije nestao, FB ga je uklonio.
tiluriumm is offline  
Old 20.11.2017., 09:08   #2236
Pomislila sam na to pa sam provjerila na dečkovom facebooku još uvijek postoji. Jel njegov facebook zaostao pa još nije maknuo?
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 20.11.2017., 09:11   #2237
Misterij : tko to još koristi fejs uopće, kaj nisu svi na Instaću?
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 20.11.2017., 09:15   #2238
Na fejsu imam više ljudi za stalkat. Nemam pojma tko od njih ima instagram.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 20.11.2017., 09:15   #2239
Možda ga nije update još zakačio, ali uklanjaju ga... ni meni ga nema...
@partyboy a ono... nek stoji iako ga se koristi rijetko i nikad, doduše ja nikad nisam ni bila nakačena. Služio za messenger i newspage prije nego su uhvatili zamaha clickbaitovi.
Ariana ako povežeš FB i Instagram ponudit će ti da pratiš sve ljude s Fb-a koji imaju Inst.
tiluriumm is offline  
Old 20.11.2017., 11:08   #2240
Meni je isto nestalo to, ali mi je nejasno da bi to micali jer nije li da na tome cca opstoji fejs?
Jedino ako slijedi nešto još stalkerskije.
nalij pero is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.