Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 13:41   #41
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije istina. Nastavni i znanstveni rad su na sveučilištima neodvojivi.
To što su neodvojivi ne znači i da su jednako važni.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:27   #42
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ako je ova informacija točna i ako znaš o kojoj se učiteljici u kojoj školi radi, građanska dužnost ti je prijaviti to inspekciji, ali i Kaptolu. Naime, na rimokatoličkom vjeronauku nikad nitko nikoga nije podučavao tome da je zemlja stara 6000 godina. Što se podučava među protestantima (pogotovo američkim), ne znam. Dakle, ovaj slučaj, ako nije zlonamjerna fikcija iz kuhinje index.hr ili dnevno.hr (svejedno, isti kjurac na drugi način), vapi za hitnom intervencijom jer, na kraju krajeva, tvrditi da je zemlja stara 6000 godina u suprotnosti je i s naukom RKC.
Riba koja mi je to ispričala nije sklona laganju i vrlo dobro zna što učiniti s takvim i sličnim informacijama. Tako da možemo pustiti institucije da odrade svoj posao.

Što se tiče ovog "nikad" možda bi bilo točnije reći "sve do nedavno". Išla sam na župni vjeronauk, tamo se takve gluposti definitivno nisu pričale. A danas već čujem svašta, sa svih strana. Dezinformacija ko u priči, ne znam je li dolaze s vjeronauka, s interneta ili iz nečije guzice, ali da su ljudi generalno poglupili - jesu.

Pod hitno bi u škole trebalo uvesti neki predmet na kojem bi se proučavalo kritičko razmišljanje, osnove znanstvene metodologije, čitanje s razumijevanjem i provjera točnosti podataka. Recimo, ovaj sajt napravljen je u nastavne svrhe. Znači, učenici trebaju doći tamo i zaključiti jesu li informacije na njemu istinite ili nisu.

A fakulteti... da, potrebni su. Čak i društveni smjerovi, koliko god se mi sprdali s time da to "nije prava znanost". Online tečajevi ovoga i onoga ne mogu nadomjestiti neke stvari.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:05   #43
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
To što su neodvojivi ne znači i da su jednako važni.
Sofizam....anyway u kojem to postotku procjenjujes? Racuna se 4 sata za znanost I 4 za nastavu dnevno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:27   #44
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Racuna se 4 sata za znanost I 4 za nastavu dnevno.
Jel to piše negdje službeno?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 12:51   #45
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Riba koja mi je to ispričala nije sklona laganju i vrlo dobro zna što učiniti s takvim i sličnim informacijama. Tako da možemo pustiti institucije da odrade svoj posao.

Što se tiče ovog "nikad" možda bi bilo točnije reći "sve do nedavno". Išla sam na župni vjeronauk, tamo se takve gluposti definitivno nisu pričale. A danas već čujem svašta, sa svih strana. Dezinformacija ko u priči, ne znam je li dolaze s vjeronauka, s interneta ili iz nečije guzice, ali da su ljudi generalno poglupili - jesu.

Pod hitno bi u škole trebalo uvesti neki predmet na kojem bi se proučavalo kritičko razmišljanje, osnove znanstvene metodologije, čitanje s razumijevanjem i provjera točnosti podataka. Recimo, ovaj sajt napravljen je u nastavne svrhe. Znači, učenici trebaju doći tamo i zaključiti jesu li informacije na njemu istinite ili nisu.

A fakulteti... da, potrebni su. Čak i društveni smjerovi, koliko god se mi sprdali s time da to "nije prava znanost". Online tečajevi ovoga i onoga ne mogu nadomjestiti neke stvari.
Postoji predmet koji nudi mogućnost učenja kritičkog razmišljanja, zove se filozofila ili tako nekako. No, čovjeka je nemoguće podučiti kritičkom razmišljanju, to je nešto što svaki pojedinac mora sam za sebe odraditi, a najbolji temelji za to su poznavanje dovoljne količine podataka. Podučavanje kritičkom razmišljanju u osnovnoj (pa i srednjoj) školi je besmisleno, čak i opasno, jer praksa bi pokazala da bi se takvo što svelo na indoktrinaciju, u današnje vrijeme svakako samo i jedino lijevu. A tek tada nastupa sranje.

Kritičko razmišljanje, baš kao i kreativnost, samo su nadgradnja na golemu količinu temeljnih znanja. Škola se treba posvetiti prenošenju znanja. Sve ostalo vodi u katastrofu, jer svako preskakanje koraka je pogubno za ishod. I treba bježati k'o vrag od tamjana od svih onih "reformatora školstva i kurikul(um)a" koji trube o "kritičkom razmišljanju" i "kreativnosti" umjesto "bubanja" u osnovnom obrazovanju.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:50   #46
iz vlastitog iskustva i iz same obitelji,mogu zakljuciti da je kriticko razmisljanje isto alat kojeg dobijas rodenjem...kod nekih je vise razvijeno,kod nekih manje,a neki ga uopce nemaju...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:09   #47
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
promašio si ceo fudbal. Poanta je da dotični nije ništa bolji (ni nužno lošiji) od onih koje pljuje. Prema tome, zašto bi njegovo mišljenje bilo mjerodavnije od ostalih mišljenja?

Pogotovo kad izvaljuje stvari tipa- ukinuti sveučilište, mislim stvarno
pa stvarno si za vrijeme bana mogao proučiti što je argumentum ad hominem.
to da li je bolji od drugih ne znam i baš me ni ne zanima previše. meni je puno važnije što se govori nego tko govori, kojoj partiji pripada.

Tvoje kritike bazirane na činjenici da s privatnom firmom sudjeluje u državnim i eu projektima su promašene.

Zadnje uređivanje ivh8 : 05.11.2017. at 21:21.
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:14   #48
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Istina, ali paradoks je u tome da se napredovanje fakultetskog kadra određuje prema uspjehu u istraživačkom radu. To je otprilike kao da nacionalnu nogometnu reprezentaciju sastavljaš prema uspjehu u atletskom desetoboju, jer, eto, ne možeš biti dobar nogometaš ako nemaš dobru podlogu u bazičnim sportovima.
to bi značilo da su u hrvatskoj sve sami vrhunski znanstvenici, jer još nisam čuo da je netko dobio otkaz jer nije uspješno istraživao. u biti nisam uopće čuo da je netko dobio otkaz s fakulteta, a da je to u vezi s kvalitetom bilo nastavnog bilo znanstvenog rada.

osim toga ne znam na temelju čega zaključuješ da je nastava bitnija od istraživanja. razlog zašto je istraživanje mjerodavno za napredovanje u nastavi je pretpostavka da sveučilište mora biti fleksibilno, uvoditi nove sadržaje i izbacivati stare prema potrebi, a to ne ide ako ljudi nemaju pojma što se događa u svijetu i uglavnom prepisuju skripte svojih bivših ševofa, a sve zato što su izborom u nastavno zvanje de facto tenurizirani.

kako bi ti određivao napredovanje, a da ne bude paradoksalno?
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:17   #49
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Riba koja mi je to ispričala nije sklona laganju i vrlo dobro zna što učiniti s takvim i sličnim informacijama. Tako da možemo pustiti institucije da odrade svoj posao.

Što se tiče ovog "nikad" možda bi bilo točnije reći "sve do nedavno". Išla sam na župni vjeronauk, tamo se takve gluposti definitivno nisu pričale. A danas već čujem svašta, sa svih strana. Dezinformacija ko u priči, ne znam je li dolaze s vjeronauka, s interneta ili iz nečije guzice, ali da su ljudi generalno poglupili - jesu.

Pod hitno bi u škole trebalo uvesti neki predmet na kojem bi se proučavalo kritičko razmišljanje, osnove znanstvene metodologije, čitanje s razumijevanjem i provjera točnosti podataka. Recimo, ovaj sajt napravljen je u nastavne svrhe. Znači, učenici trebaju doći tamo i zaključiti jesu li informacije na njemu istinite ili nisu.

A fakulteti... da, potrebni su. Čak i društveni smjerovi, koliko god se mi sprdali s time da to "nije prava znanost". Online tečajevi ovoga i onoga ne mogu nadomjestiti neke stvari.
tebi je očito stalo do toga da se ovo pretvori svjetonazorsku raspravu

kad je ugledni smerdel poslao zalbu u.sudu, partija se odmah distancirala od svog jovanovica. a ustavni hdz-sdp sud se ekspresno oglasio, što mu inače baš nije običaj i ukinuo reformu, između ostalog argumentom kojeg bi se, da nije toliko bizaran, moglo nazvati nacionalističkim.
je li tada intelektualna i internacionalna ljevica organizirala proteste protiv zaglupljivanja naroda i vraćanja u srednji vijek? ili "fašizacije"? Normalno da nije, kad ih je pola neradnika s filozofskog i politologije.

akademska solidarnost je očito jača od partijske ili religijske, i bilo kakvo svođenje ovoga na lijevo-desni konflikt je odvraćanje pozornosti od stvarnog problema.
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:58   #50
Quote:
ivh8 kaže: Pogledaj post
'MISLIM DA NAŠE SVEUČILIŠTE NIJE MOGUĆE POPRAVITI' - Ugledni profesor smatra da Sveučilište u Zagrebu treba ili ukinuti ili ga pustiti da propadne

http://www.jutarnji.hr/vijesti/obraz...padne/6694689/





konačno se netko vlastitom čoporu usudio reći istinu u facu
Mislim da vuku možeš promjeniti dlaku, ali ćud nikada. Hoće reći, naša država će biti banana republika dok god u njoj žive ljudi koji žele živjeti u banana republici. A realno želimo svi, svi želimo preko reda do lječnika, na šalteru u pošti, do posla, dozvole i tako sve redom. Možemo se mi posipati pepelom koliko nas je volja, svatko od nas želi ovakvu državu i zato ju imamo. Promjena fotelja ništa neće rješiti jer će doći samo novi ljudi koji će postavljati slična pravila. Ono dođeš u Albaniju i znaš da si u Albaniji, nije problem u ploči na kojoj piše Albanija, već u ljudima koji tamo žive...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:03   #51
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da vuku možeš promjeniti dlaku, ali ćud nikada. Hoće reći, naša država će biti banana republika dok god u njoj žive ljudi koji žele živjeti u banana republici. A realno želimo svi, svi želimo preko reda do lječnika, na šalteru u pošti, do posla, dozvole i tako sve redom. Možemo se mi posipati pepelom koliko nas je volja, svatko od nas želi ovakvu državu i zato ju imamo. Promjena fotelja ništa neće rješiti jer će doći samo novi ljudi koji će postavljati slična pravila. Ono dođeš u Albaniju i znaš da si u Albaniji, nije problem u ploči na kojoj piše Albanija, već u ljudima koji tamo žive...
Točno. Svi bi da smo Švicarska, a nikome se neda ponašati poput švicaraca
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:15   #52
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Točno. Svi bi da smo Švicarska, a nikome se neda ponašati poput švicaraca
Pa naravno, oni koji rade žale se kako je država u kurcu, da su potplaćeni pa ne žele ni raditi već percipiraju da zaslužuju mnogo više nego što poslodavac plaća..
Oni koji ništa ne rade misle da je to super da je to dugoročno održivo i da im može bit, drže se stranke i potrebe da se ništa ne mijenja..
Oni koji bi htjeli raditi znaju da ovdje od toga nema koristi..
Oni koji bi htjeli zaraditi gledaju kako da varaju i kradu jer znaju da se poštenjem i radom ne može doći do novaca, država ti uzme sve što si radio, ako ne država onda inspekcija i mjesni šerifi...
Mladi ne žele učiti i raditi jer vide u kakvoj državi žive i uzor su im oni mladi, bogati i razmaženi pa bi i sami htjeli biti takvi..
Ostatak radi jer mora od nečeg živjeti, šuti, trpi i pokrije se ušima..
To je naša država i to se neće promjeniti slobodno mogu reći nikad..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:38   #53
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Jel to piše negdje službeno?
Moram vidjeti, znam da sindikat kod onih normi tako računa.......dakle 300 sati normirane pa se to zapravo podupire polovinom radnog vremena za nastavu plus sve ono što ide uz normiranu nastavu....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:39   #54
Quote:
ivh8 kaže: Pogledaj post
....
akademska solidarnost je očito jača od partijske ili religijske, i bilo kakvo svođenje ovoga na lijevo-desni konflikt je odvraćanje pozornosti od stvarnog problema.
al i ta dobro dođe kad se brani osnovni nerad.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:40   #55
Quote:
ivh8 kaže: Pogledaj post
.... kad ih je pola neradnika s filozofskog i politologije.
....
Na žalost, neradništvo je daleko ukorijenjenije.....al da vode društveno-humanističke...vode a uz to ih je i više.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:03   #56
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisi razumio tekst jer nisi čitao izgleda ništa osim naslova. Dotični je daleko bolji od onih koje pljuje.
ako ti tako kažeš...
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:04   #57
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije istina. Nastavni i znanstveni rad su na sveučilištima neodvojivi.
imaš problema s razumijevanjem?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:24   #58
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
ako ti tako kažeš...
Ne ja nego njegova karijera....o kojoj jasno nemaš pojma.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:24   #59
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
imaš problema s razumijevanjem?
Između nas dvojice jedan svakako ima problema s razumijevanjem a i znanjem o temi o kojoj želi pričati..
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:08   #60
slažem se. siguran sam da si najpametniji u birtiji. srećom pa fakulteta nećeš vidjeti.

razumijem kako nekome poput tebe karijera dotičnog može biti impresivna. još kad kaže nešto što je popularno u birtiji to je čouk i po, može čitavo janje izist
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.