Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 13:20   #1121
ja mislim vi preuvelicavate placebo ucinak... nitko od treniranih osoba nije neki fanatik koji vjeruje u svako polaganje ruku.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:26   #1122
Quote:
Endimion17 kaže:
shvaćaš li koliko je to jaki placebo?
ovo je za ne povjerovati. imaš jedno takvo, intimno (ne nužno sa seksualnim aluzijama) ozračje i onda to pripisuješ "energiji" za koju se uopće ne može dokazati da postoji, a zanemaruješ placebo efekt? ludo!

može li mi tko od vas alternativaca reći kako razlikuje placebo od reikija? jer mislim da niti sami ne shvaćate jakost placeba na uklanjanje tegoba i psihogenih poremećaja.
Endimion, kako misliš "intimno ozračje"?
Ako cura pije ketonal, onda stvarno ima grozne grčeve i bolove za vrijeme menstruacije...pa ono...mislim...daleko je to od intimnog ozračja

Ali Endi, kako placebo može "maknuti" tako jake bolove i grčeve?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:44   #1123
Quote:
Endimion17 kaže:
odakle ti to da životinje nisu sklone placebo efektu? koje životinje? dupini ili spužve i moruzgve? ne možeš sve gurati u jednu kategoriju.
na biljke ne djeluje uopće. daj mi dokaz da djeluje.
Kategorično izjavljujem da je to neistinita tvrdnja. Imam dokaz u svom domu. Da živiš samnom duže vrijeme, mogao bi biti nazočan razlici između dvije biljke, od kojih jedna dobiva tretman, a druga ne...
Ja sam probala ovoj drugoj bez reikia glumiti reiki da izazovem placebo efekt, ali nije pomoglo. Posušila se... *e*i ga, ne zna za placebo!
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:56   #1124
Quote:
diki kaže:
Endimion, kako misliš "intimno ozračje"?
Ako cura pije ketonal, onda stvarno ima grozne grčeve i bolove za vrijeme menstruacije...pa ono...mislim...daleko je to od intimnog ozračja

Ali Endi, kako placebo može "maknuti" tako jake bolove i grčeve?
da, znam kad se koristi ketonal. to su jake boli.
kako neće biti intimno ozračje? ne mislim sad na svijeće, ruže i te PM, nego mislim na dvoje ljudi koji se vole i pomažu jedno drugom, reagiraju na uzajamne dodire. ponavljam, bez seksualnih aluzija. ako je stanje za ketonal, nema ni s od seksa
potpuno ukidanje takve boli kod placeba je dosta rijetko, treba ti osoba koja je vrlo podložna placebu. u većini slučajeva (kod onih kod kojih placebo djeluje), placebo će sniziti razinu boli.
kod organskih boli, slučajevi potpunog izlječenja boli (dakle, da je više nema) su izuzetno rijetki. to kažem zato što nisam naišao na takvo nešto, a opet ostavljam mogućnost.
placebo pomaže u rješavanju tegoba, tu je njegova gotovo stopostotna primjena.
mozak je fascinantna stvar, on je razlog zašto osjećamo bol. petljaj po mozgu, i petljaš po doživljaju stvarnosti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:08   #1125
Quote:
arna kaže:
Reiki se primjenjuje samo na osobama koje to zatraže i odobre. Može se reći da ga je zabranjeno primjenjivati bez znanja onoga koga tretiraš.
Iz toga ti je jasan i odgovor: tko je skeptičan i reiki smatra farsom, zablokirat će prolaz energije , te od reikija neće imati ( dugoročne) koristi.

Što se tiče mahanja rukama, to ti ovisi od osobe do osobe. Određeni pokreti su nužni zbog vrtloženja i usmjeravanja energije. Kao i kod glazbenika: neki mirno sviraju gitaru, a neki se toliko užive da se migolje i skakuću opijeni zvukom koji proizvode.
zanima me dali se reiki tretman može primjenjivati na djecu s obzirom na ovo šta si gore rekla?
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:08   #1126
kahm... znaci da je placebo kada je intimna atmosfera? znaci da je vec dovoljna prisutnost partnera, pa da manje boli? ili... a sto ako dajem tretman nepoznatoj osobi? znaci, nema intimne atmosfere?
too many kveščns..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:20   #1127
Quote:
shakti9 kaže:
zanima me dali se reiki tretman može primjenjivati na djecu s obzirom na ovo šta si gore rekla?
Ja sam se i upoznala s reikijem kada je tretirana moja kćer. Čovjek joj je rekao da će raditi nešto što će joj možda biti neobično, da se ne boji i da kaže kako se osjeća. Svidjelo joj se i tako je sve krenulo. Znači, i dijete treba na neki način upoznati s time što se radi i ako je prihvaćeno- stvar napreduje. Ako dijete pokaže nemir ili nelagodu, bolje je odustati. Interesantno je da djeca lakše prihvaćaju reiki od odraslih. Valjda zato što još nisu izgubila dodir sa svojom biti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:26   #1128
Quote:
arna kaže:
Ja sam se i upoznala s reikijem kada je tretirana moja kćer. Čovjek joj je rekao da će raditi nešto što će joj možda biti neobično, da se ne boji i da kaže kako se osjeća. Svidjelo joj se i tako je sve krenulo. Znači, i dijete treba na neki način upoznati s time što se radi i ako je prihvaćeno- stvar napreduje. Ako dijete pokaže nemir ili nelagodu, bolje je odustati. Interesantno je da djeca lakše prihvaćaju reiki od odraslih. Valjda zato što još nisu izgubila dodir sa svojom biti.
I moja kćer je oduvijek bila zaljubljena u reiki... sada me već žica da je odvedem nekome na inicijaciju, ali ne želim još... kad bude još malo starija, neka posve sama odluči hoće li i k kome...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:29   #1129
Quote:
arna kaže:
Ja sam se i upoznala s reikijem kada je tretirana moja kćer. Čovjek joj je rekao da će raditi nešto što će joj možda biti neobično, da se ne boji i da kaže kako se osjeća. Svidjelo joj se i tako je sve krenulo. Znači, i dijete treba na neki način upoznati s time što se radi i ako je prihvaćeno- stvar napreduje. Ako dijete pokaže nemir ili nelagodu, bolje je odustati. Interesantno je da djeca lakše prihvaćaju reiki od odraslih. Valjda zato što još nisu izgubila dodir sa svojom biti.
dobro, a ako djete nije sposobno razumijeti ni ono osnovno šta mu se kaže, ako je nemirno po prirodi?
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:31   #1130
Quote:
shakti9 kaže:
dobro, a ako djete nije sposobno razumijeti ni ono osnovno šta mu se kaže, ako je nemirno po prirodi?
Pogledaj, reki se ne mora nužno raditi fizičkim kontaktom. Može se raditi na mentalnom nivou. Kod II stupnja reikia se posebnom tehnikom kontaktira nadsvijest osobe koju se namjerava tretirati, i ako je odgovor pozitivan i dobije se dozvola, radi se tretman, ako je negativan, ne radi se. Nije nužno iscjeljivanje dodirom, to se radi u slučaju da nemaš II. stupanj s kojim možeš raditi mentalno.

P.S. Iako moja mala uživa u reikiu, ja joj najčešće radim na daljinu, dok se igra u svojoj sobi ili kad spava, jer prije nemam vremena. Efekt ne izostaje.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:47   #1131
mislim da se u 2. stupanj mogu inicirati samo punoljetne osobe...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:56   #1132
Quote:
Taroth kaže:
mislim da se u 2. stupanj mogu inicirati samo punoljetne osobe...
Ja sam shvatila, da on pita, može li se i nemirno dijete tretirati reikiem, pa je takav i moj odgovor, da ga može mentalno tretirati netko tko ima II stupanj, pa tako dijete ne mora biti pri miru. Nisam mislila na njegovo dijete.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:57   #1133
aaaa
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:20   #1134
Quote:
Duhec kaže:
Kategorično izjavljujem da je to neistinita tvrdnja. Imam dokaz u svom domu. Da živiš samnom duže vrijeme, mogao bi biti nazočan razlici između dvije biljke, od kojih jedna dobiva tretman, a druga ne...
Ja sam probala ovoj drugoj bez reikia glumiti reiki da izazovem placebo efekt, ali nije pomoglo. Posušila se... *e*i ga, ne zna za placebo!
to nije nikakav dokaz. učini to sa petsto sadnica u kontroliranim, jednakim biološkim i fizikalnim uvjetima, napravi statistiku i onda mozemo pričati.
ovako kršiš cijeli postupak znanstvenog dokazivanja, jedinog mogućeg ispravnog.
žalim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:23   #1135
Quote:
Endimion17 kaže:
to nije nikakav dokaz. učini to sa petsto sadnica u kontroliranim, jednakim biološkim i fizikalnim uvjetima, napravi statistiku i onda mozemo pričati.
ovako kršiš cijeli postupak znanstvenog dokazivanja, jedinog mogućeg ispravnog.
žalim.
Ne mogu s petsto, jer nemam staklenik ni rasadnik. Ali sam to ponovila u više navrata, s istim biljkama u istim uvjetima. MENI je dovoljan dokaz.

P.S. Zabunom sam ostavila post za tebe na psihologiji, pod istom temom.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:31   #1136
Quote:
Duhec kaže:
Ne mogu s petsto, jer nemam staklenik ni rasadnik. Ali sam to ponovila u više navrata, s istim biljkama u istim uvjetima. MENI je dovoljan dokaz.

P.S. Zabunom sam ostavila post za tebe na psihologiji, pod istom temom.
možda tebi, ali nije ni blizu dovoljan dokaz da se može tvrditi da je tako. u tome je razlika između utvrđivanja činjenica u nekim uvjetima (znanost) i nečijeg osobnog mišljenja.
osobno mišljenje je osobno mišljenje.
činjenica je činjenica, i nju se ne razmatra. ona jest.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:34   #1137
Quote:
Endimion17 kaže:
možda tebi, ali nije ni blizu dovoljan dokaz da se može tvrditi da je tako. u tome je razlika između utvrđivanja činjenica u nekim uvjetima (znanost) i nečijeg osobnog mišljenja.
osobno mišljenje je osobno mišljenje.
činjenica je činjenica, i nju se ne razmatra. ona jest.
Eh, da nije smiješno, bilo bi tragično!
Iskustva koja ti navodim, nisu moje osobno mišljenje. Ona JESU. Moja obitelj, prijatelji i ja smo zadovoljni, a to mi je važno. Ne moram uvjeravati "potencijalne stranke" jer se time ne bavim. Ja sam zadovoljna onim što imam i kako djeluje. Understand?
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:40   #1138
Quote:
Endimion17 kaže:
.... u tome je razlika između utvrđivanja činjenica u nekim uvjetima (znanost) i nečijeg osobnog mišljenja.
osobno mišljenje je osobno mišljenje.
činjenica je činjenica, i nju se ne razmatra. ona jest.

A što je sa relativnošću?
Što je s ukusima, okusima, osjećajima, estetikom, sluhom ...da spomenem samo očito. Znanost tome ne poriče postojanje, pa ipak ne može činjenično utvrditi npr, jesu li ljepše plavuše ili crnke. Tu si prepušten osobnom mišljenju.

A što se tiče činjenica, danas znanost više ne zatvara oči pred alternativom. Priznaje da postoji nešto što ona još ne može objasniti svojim metodama i poučcima. A i teško da će čisto materijalističkim pojmanjem moći objasniti duhovnu sferu našeg postojanja. No promijene se događaju i neumitne su.
Zadnjih je desetak i više godina alternativa prokrčila put među toliko ljudi, da je više nemoguće zanemarivati je. A smiješno je i dalje glumiti noja.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:51   #1139
Quote:
Endimion17 kaže:
možda tebi, ali nije ni blizu dovoljan dokaz da se može tvrditi da je tako. u tome je razlika između utvrđivanja činjenica u nekim uvjetima (znanost) i nečijeg osobnog mišljenja.
osobno mišljenje je osobno mišljenje.
činjenica je činjenica, i nju se ne razmatra. ona jest.
Ti kažeš da su činjenice i znanost na tvojoj strani.
Ja kažem da su iskustvo i doživljaj reikia na mojoj strani.
Ti ga nisi iskusio.( ispravi me ako griješim )
Ja jesam.
Mislim, da mi to daje kompetentnost govoriti o reikiu i uvidjeti razliku.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 00:17   #1140
Quote:
A što je sa relativnošću?
Što je s ukusima, okusima, osjećajima, estetikom, sluhom ...da spomenem samo očito. Znanost tome ne poriče postojanje, pa ipak ne može činjenično utvrditi npr, jesu li ljepše plavuše ili crnke. Tu si prepušten osobnom mišljenju.

A što se tiče činjenica, danas znanost više ne zatvara oči pred alternativom. Priznaje da postoji nešto što ona još ne može objasniti svojim metodama i poučcima. A i teško da će čisto materijalističkim pojmanjem moći objasniti duhovnu sferu našeg postojanja. No promijene se događaju i neumitne su.
Zadnjih je desetak i više godina alternativa prokrčila put među toliko ljudi, da je više nemoguće zanemarivati je. A smiješno je i dalje glumiti noja.
što s relativnošću? ne razumijem.
što se tiče ukusa, okusa, osjećaja, estetike, sluha, to su individualni ljudski odabiri. ne možeš to odrediti i postaviti točnu tvrdnju, jer je svaki čovjek drukčiji. tu vlada kaos. onaj fizikalni, ne onaj prenesenog značenja.

te stvari nisu biljke pred kojima mašemo rukama. to je nešto sasvim drugo.

znanost ne zatvara oči pred alternativom i nikad nije ni zatvarala, samo je od svojih početaka objašnjavala stvari, gdje god one bile.
znanost ne priznaje da postoji nešto što spada u alternativne dogme. jer to jesu dogme, utvrđene bez dokazanog iskustva.
ako misliš na to da se na top shopu reklamira magnetski jastuk, onda se grdno varaš. jedno je što je utvrđeno i stoji kao istinita činjenica, drugo je ono u praksi, koje je iskrivljeno.

alternativa je progurala nos u današnje društvo najviše zato jer je današnjem društvu toliko dobro da mu je dosadno. uljuljkano je u svijet u kojem kemijske reakcije gorenja i fizikalni događaji donose iskoristivu energiju, u svijet umrežen metalnim žicama i mikro/radiovalovima.
više se ne mora brinuti za ogrjev, više se ne mora brinuti za slanje poruka, za putovanje. um je rasterećen pa se opet vraća starim glupostima, koje su prije palile zato što čovjek nije znao kako svijet radi. alternativac pali svjetlo u svojoj ordinaciji ne shvaćajući da žarna nit ispušta prilično isto što i njegova ruka, samo manje. ne shvaća kako tijelo zapravo radi.
to se zove moderno društvo.


Quote:
Ti kažeš da su činjenice i znanost na tvojoj strani.
Ja kažem da su iskustvo i doživljaj reikia na mojoj strani.
Ti ga nisi iskusio.( ispravi me ako griješim )
Ja jesam.
Mislim, da mi to daje kompetentnost govoriti o reikiu i uvidjeti razliku.
nisam rekao da su na mojoj strani. u znanosti nema strana. imaš znanost, koja je istinita, i imaš ono što nije znanost, koje je ili neistinito ili neutvrdljivo.
to što si iskusila je placebo. da ljudima iz ruku izlazi išta osim slabog i niskofrekventnog EM zračenja te vodene pare i još mnoštva drugih organskih/anorganskih spojeva, onda bi to bilo utvrđeno ili bar teorijski potpomognuto.
ovako, ne samo da nikad nije ništa utvrđeno ili teorijski potpomognuto - čak su druge, točne teorije i dokazi protiv toga.

neodrživo je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.