Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 00:06   #21
Evo da se i ja javim u malom zakasnjenju,naime bio sam u bolnici 23.10 sam operiran,i to u spinalnoj anesteziji(znaci injekcija u kraljesnicu i od kuka na dole mrtav).Operacija kao sama je trajala sa svim pripremama i ceremonijama koje idu uz to oko cca 30 min i naravno bio sam budan cijelo vrijeme i nisam osjetio ama bas nista.
Uglavnom dobio sam dren na ranu i bila je spika ides doma nakon prvog previjanja ,ustvari tako i biva ako ne glumis frajera ko ja pa se par sati nakon operacije unatoc strogoj zabrani anesteziologa osovis na noge i dobijes neugodne i epiduralne glavobolje(inace se nakon spinalne anest.mora mirovati 24h,znaci pisanje i sve to iz lezeceg polozaja).I tako sam ja u bolnici odlezao 6 dana dok nije malo popustila glavobolja i mucnine.
Dobro,da se vratim na temu...znaci sinus pilonidalus je odstranjen rez dugacak cca 5 centimetara otvoren(nezasiven) ali nije uopce toliko strasno koliko strasno izgleda ali kazu to je normalno,jos uvijek idem na previjanja svaki drugi dan ali evo danas me doktor razveselio i reko jos jedno previjanje i ja sam gotov:Znaci rana je ok zacjeljuje,nije se inficirala(sto je relativno cest slucaj pa previjanje traje do 3-4mj pa cak i do 6)
Prevencija je da se mjeto oko reza mora depilirati neko vrijeme i odrzavati povecana higijena te regije.
Znaci zakljucak je taj da je operacija vrlo jednostavna(naravno sve ovisi od slucaja do slucaja)i oporavak je malo duzi ali uglavnom sve je bezbolno,i jednostavno treba pustit da vrijeme napravi svoje!
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:50   #22
i ja idem na operaciju 14.3.
FUJ. gadi mi se pomisao da ću bit u bolnici ali dobro.
još gadnije zvuči depilacija kako ću ja to, ili će oni? nje znaš što je gore?
TOLIKO DUGO TRAJE PREVIJANJE? pa di ću ja 20km od grada svaki dan na previjanje?
ne šiju ranu? nema teoretske... zaboravi.

meni je to ful malena nakupina iako se još jedna stvara, ne bi bilo fora. strah me, jebiga.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:52   #23
zašto ne zašiju ranu? pa ja ću mjesec dana ležat na trbuhu?? panika me lovi jer inače ne mogu bit na miru baš dugo... kad ću moć sjest ponovo? na faxu sam pa...
čitam na 100 strana, jedni kažu da se reže, drugi da ne, nekima se šije nekima ne.,.. što se zapravo radi? nekima je rez 10cm nekima 5 iako ne kužim tu desetku pa ne vade dijete van...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 18:17   #24
Ne moras se brinuti,moci ces sjedit vec desetak dana nakon operacije...tim bolje da ti je sto manji kanal kroz kojeg ti prolazi ta urasla dlaka,imat ces manji rez!
A sto se tiče tog(ne)šivanja,stvarno ne znam zasto ne siju...valda jer je na trtici pa da ti ne zategnu kozu savovima jer se na tom mjestu koza puno rasteze.
Ja radim kancelarijski posao koji zahtjeva 8h sjedenja i na bolovanju sam znaci od operacije 22.10 i sad mi je komisija produzila do 11.12.
Preporuca se bit malo duže na bolovanju ak puno sjedis!
I josh jedan savjet;ako dobijes lokalnu anesteziju ni pod koju cjenu ne ustaj iz kreveta 24h nakon operacije!
SRETNO!
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 19:18   #25
odvratno ali hvala puno na toplim riječima fuul ohrabruju.
sjedim dosta na faxu..

danas sam sav u komi valjda psiha jer sma vidio one slike na netu haha, grlo me boli sav sam nikakav, skoro me temperatura pere a možda i da...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:17   #26
Ha ha ha ,sad ti je frka a di je 3.mjesec!?
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:49   #27
pa kužiš, frka mi je jebiga hehe.
ma smirio sam se, neda mi se mislit o tome do tad, a "ranu" mažem sad tim kapima još ću i medom probat pa ako iscuri super ako ne hebiga..
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 22:48   #28
Quote:
covpa kaže:
Ha ha ha ,sad ti je frka a di je 3.mjesec!?
Bok Covpa,

vidim da su te sredili, vidiš da je sve prošlo dobro, nije to tako strašno
...i reativno brzo su te pustili iz bolnice, a i rez je bio omaleni (za razliku od mojega)...

sretno s depilacijom
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:14   #29
Quote:
dinkudis kaže:
Bok Covpa,

vidim da su te sredili, vidiš da je sve prošlo dobro, nije to tako strašno
...i reativno brzo su te pustili iz bolnice, a i rez je bio omaleni (za razliku od mojega)...

sretno s depilacijom
Hvala puno,btw da mi je tako loshe ne bi sad sjedio i kvocao po forumu he he he

Pozz,...dinkudis! i sretno kod kardiologa!
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:19   #30
Quote:
covpa kaže:
Hvala puno,btw da mi je tako loshe ne bi sad sjedio i kvocao po forumu he he he

Pozz,...dinkudis! i sretno kod kardiologa!

...a da, ja sam to radio ležeći na trbuhu , vjeruj mi, jer sam isto bio vezan za komp cijelo vrijeme...

btw. HVALA!
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 09:51   #31
sto s depilacijom? neugodnjak ili?

koliko dugo treba ležati da zaraste rana kad cu se moci dici?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 14:26   #32
Pa meni rana jos zacjeljuje..ako budes imao srece ako ti se rana ne inficira i ne zagnoji onda si za mjesec dana ko nov...ma ustvari ne brini se ici ces na previjanje kod kirurga svaki drugi dan pa ce te on izvjestavati.
Asto se tice depilacije nije nimalo neugodnjak osim ako ti nije neugodnjak da ti neko drugi depilira dupe .To isto moras ciniti jos 2-3mjeseca nakon zahvata da ne bi slucajno dlaka opet zarasla...
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 10:38   #33
najžešće bi bilo da opet uraste haha.
ali zar nije to moguće i nakon ta 2 3 mjeseca...dakle treba se stalno brijat, nema šanse haha.

u gornjem linku sa slikama najgora mi je ona slika kad je koža razmaknuta sa nekim vilicama, osjećam se ko šnicla, FUJ!

mogu li tražiti da mi tu cistu da u alkoholu za doma ali fakat mislim. stajala bi na stolu kod kompa
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:57   #34
Ja sam jedne prilike imala cir na nozi, koji je bio uzasno veliki i bolan.
naravno, to nije ista stvar, ali oni koji zele pokusati nesto uciniti bez operacije....

non stop sma stvaljale obloge od kuhanog kupusa......
i paradaiza
i zahvaljujuci njima sazrio ej veoma brzo i puko....i kad je puko nastavila sam sa oblogama i sve je iscurilo.
dakle, samo malo obaren list kupusa i svjez paradaiz.
inace to izvlaci sve sto je zagnojeno.....

Drzim vam svima palcheve, al bolje je to rijesiti sto prije, ne dozvolit da naraste bas veliko.....
Orca26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:19   #35
pozdrav svima

pozdravljam vas ljudi, moram i ja na operaciju 25.12.2006 sam bio ko operisan dala mi je doktorica injekcije 2-3 da mi utrne prostor oko urasle dlake i danas dosao sa kontrole kaze mi mora se ovo pravo operisati u sali u cetvrtak sto dolazi,citao sam sva vasa misljenja,u mene je mala rana ko košpa mozda mrvicu veca i sad ne znam koliko ce mi rezati nije mi nista rekla.sta mislite koliko bi mi mogla rezati i jeli u redu sto mi drugi put mora raditi.inace boli me kad mi injekciju daje
ali kad mi je rezala nije me nista bolilo jer mi je utrnulo sve
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:25   #36
Ja isto moram na to za nekih 2 tjedna, al sta je tu je, moram se tog rjesit jel me muci od ljeta, nemogu vjezbat u teretani kako treba ni nista.
Htio bi pitat dali je bolje nakon operacije otici naravno kad sve to zacijeli na lasersko micanje dlaka pa da se rijesim zauvjek toga ili? stvarno mi je bed da me neko depilira stalno, malo smjesno ono..
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 20:33   #37
ljudi termin se prilbližava a ja sam saznao za koncert odnosno događaj života. to je u 6 mjesecu.
i to ne želim propustiti nizašto, zbilja sam sve u stanju učiniti za koncert.
cista malo curi tu i tamo, ponekad osjećam nekakvu sitnu bol unutra. koda se nesto desava, nije to jaka bol ali nesto osjecam. mene je jako strah to ici vaditi jer što ako bude sranja pa od koncerta nista? ubio bi se- doslovno!
strah me to pustiti jer što ako sranja dođu u 5 mjesecu. što da radim? želio bi se toga riješiti... a opet..
da li se to može lokalno? rekli su 10cm rez, neda mi se to trpit...
kako se ide na wc par dana dok je rana friška?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 13:06   #38
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
ljudi termin se prilbližava a ja sam saznao za koncert odnosno događaj života. to je u 6 mjesecu.
i to ne želim propustiti nizašto, zbilja sam sve u stanju učiniti za koncert.
cista malo curi tu i tamo, ponekad osjećam nekakvu sitnu bol unutra. koda se nesto desava, nije to jaka bol ali nesto osjecam. mene je jako strah to ici vaditi jer što ako bude sranja pa od koncerta nista? ubio bi se- doslovno!
strah me to pustiti jer što ako sranja dođu u 5 mjesecu. što da radim? želio bi se toga riješiti... a opet..
da li se to može lokalno? rekli su 10cm rez, neda mi se to trpit...
kako se ide na wc par dana dok je rana friška?



Ja ti savjetujem da to ides sto prije rijesit i to odmah, do tada ce proci sigurno a i npr neces ni sjedit na koncertu sta ne?
Sta te ne ubije te ojaca, pa se nadam da cu postat schwarzenegger kad se vratim u teretanu salim se ali evo meni se rana zagnojila pa moram ic do bolnice previjat svaki dan a tamo sam bio 8 dana, a sta ces mora se to rijesit, nakraju se definitivno isplati, i ovaj da mi se nije zagnojilo izasao bi doma za 3-4 dana poslije operacije i previjanja su tada sigurno laksa, ali nikako nemoj cekat da to raste jer ce samo bit gore..

PS mozda sam se dvoumio oko laserskog micanja dlaka ali sad nemam dilema
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:55   #39
a reci mi jel to boli kad anestezija popusti i kako ides na wc, nakon koliko se mozes micati?
boli li samo previjanje?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 19:08   #40
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
a reci mi jel to boli kad anestezija popusti i kako ides na wc, nakon koliko se mozes micati?
boli li samo previjanje?
I ja sam se bojao kako cu ic na wc i dal ce mi puknut neki savovi il nesto ali ne brini, pa stave ti flastere na tu ranu i ides bez problema. Ne boli kad popusti anestezija mozda mrvica, samo ono kad se dizes iz kreveta moras polako na stranu i tako, a ovaj nakon operacije se ne smijes dizat iz kreveta 24 sata ali kad to prodje sve je ok.
Toni185 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.