Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2015., 15:06   #261
Naravno da treba pozvat nekog da ih opomene u kojim uvjetima drze pse i kako ne brinu o njima.ne moraju znat da si to ti
jednom im se mora stat na kraj ne mogu tako dalje se ponasat,jadne zivotinjice
O kojem je gradu uopce rijec?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 19:18   #262
Zagreb. A gle, jedino mogu na mene sumnjati, s obzirom da smo im kuća prek puta i sve vidimo kaj se dešava. A mislimda smoi jedini kojima je stalo do tih životinja. Uglavnom, bila rodbina, ostavila hranu, nakon kaj smo mikupili hranu i nahranili pse (nas nije bilo). Nebitno, odustajem, sad dokse susjedi ne vrate, davat ću im hranu i vodu, i to je to, nadam se da kiša neće padati dokse ovi ne vrate. Hvala svima na javljanju.

e i da, kome prijaviti? iz suze su mi rekli da zovem komunalno redarstvo, oni su me prebacili na vet. inspekciju, (doduše nisam ih dobila u pet popodne), a policiju zvat, pa ne dešava se ništa "ilegalno"...ili?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.05.2015. at 23:48. Reason: spajanje postova - koristiti edit
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:20   #263
Opet kiša... ne želim ni pomisliti kako im je ako su još sami

Jesu se vratili susjedi u nedjelju?
Iskreno se nadam, radi tebe i peseka, da jesu

Jeste li riješili što s njima?
Stvarno ne znam kome se drugom obratiti pored ovih koje si već navela...
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:06   #264
aha da, mogla sam i novosti napisati. Dakle, u uto su došli neki "prijatelji" po Peksija, rekla sam im da stupe u kontakt sa susjedima i da kažu da netko dođe i po ostale pse ili neka netko dođe se brinuto oko njih. Isti dan popodne je došla neka ženska sa dvoje klinaca u autu i uzela Huskycu, a Šuć Muća nije (jer je moj blesavi muž "preblago" naglasio, da ima još jedan pas o kojem se treba brinuti. Ja sam odmarala, jer mi one vrućine nikako ne sjedaju ,tako da nisam ni mogla reagirati, a on me nije htio buditi. Da sam ja bila budna, oba psa bi taj tren ošla sa njom. Tako da sam ja ljepo ŠućMuća preselila sa smrdljive terase u prostor ispod stepenica, u čistu kutiju, sa čistim ručnicima, danas mu donjela prastaru jaknu od MM-a (jer je to mali pas, sa nekom slabom dlakom, da mu nije zima, ipak je ful zahladilo danas). Kupila mu dve konzerve u DM-u, dajem mu dva puta dnevno i to je to; račune ću im uredno staviti pod nos, to je sad skoro 100kn. Jadničak je tak sretan kad me vidi, veselio bi se, al ga očito cijeli zadnji dio tijela boli, cvili kad ga podignem da ga vratim u tu kutiju). Za sad ga držim sitim i napojenim u nekim boljim uvjetima ,a za kasnije ćemo vidjeti.

Sad čekam da se susjedi vrate sa svog odmora, onda će ljepo dobiti bukvicu od mene, pitat ću ih da li žele da ja preuzmem ŠućMuća, da ga probam nekak preko neke udruge staviti na liječenje i da ga maknem od njih. Ja bi vrlo rado preuzela, al nemamo toliko novaca, vremena i snage i volje za brigu o psu. Da smo željeli psa kao kućnog ljubimca, nabavili bi psa, a ne mačku.

Zadnje uređivanje Noise : 21.05.2015. at 16:44.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 18:01   #265
Jel ima novosti?Kako je maleni invalid?
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 18:35   #266
pa nema ništ novoga, vlasnka nema još uvijek (par dana se pretvorilo u eto, 10), ja sam ga preselila k nama u šupu zbog ovog nevremena, dajem mu konzerve jer ne može jesti suhu hranu, račune čuvam i pi****.
Razmišljam okolo nazivati udruge i vidjeti da li bi se moglo nešto organizirati, da kad se vlasnici vrate, da ga daju (prepišu, ugovorom) meni, pa da ga ja dalje proslijedim, da se netko pobrine za njega (veterinar, da mu se osigura normalan dom), jer čisto sumnjam da će oni išta napraviti po tom pitanju ako pas ostane kod njih.
Da se razumijemo, ja bih ga vrlo rado odvela kod veta, vidim da se pati i da ga boli, da se vidi kaj mu je sa nogom, da li mu je još nešto, ali nemam toliko novaca, a čisto sumnjam da bi mi oni namirili dug...

i to je to. da ne zatrpavam temu, javim se kad se vlasnici vrate.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 14:46   #267
Vratili se vlasnici. Preuzeli ŠućMuća, rekli su da će i njega i Huskicu odvesti veterinaru. Onaj dio obitelji koji se isto tako trebao brinuti oko pasa, je na tom polju djelovanja malo zaštekao, tako da je sve manje više palo na nas i njima je žao da je to tako ispalo. Bili su jako sretni i zahvalni da smo im se tako dobro brinuli za pse, pogotovo za ŠućMuća.

Što se tiče daljne brige oko pasa, uopće me ništa više ne zanima, znaju u kakvom su im stanju psi, ja sam rekla da su imali malo probavnih smetnji od konzerve koju je donjela šogorica, pa eto, možda se i na to malo trgnu. Laknulo mi je da je to tako ispalo, da su svjesni zdrastvenih poteškoća i da žele nešto napraviti po tom pitanju; sad više ne moram razmišljati o tome. Fala lepa, nikad više.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:32   #268
Dobro što su se vratili ali nije neka utjeha kad znamo kako brinu o njima..no,nadajmo se da budu se sad ipak pokrenuli i brinuli o njima kako treba.

Ajde javi ako budu kakve novosti o psima..znam da više nemaš ništa sa njima ali ono ako što načuješ ili primijetiš-ipak su ti susjedi
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 12:05   #269
Vidim po Facebooku se vrte ovakve slike iz dana u dan

Pozdrav, da li ste mozda udomljavali jrt-a u zadnje vrijeme? Saljem fotku psa koji danima vec boravi na balkonu, bez vode i hrane, u fekalijama...
Ako nije problem molim vas da objavite, ako ga niste vi udomljavali mozda je neka druga udruga pa se nadam da ce ga prepoznat i oduzet.
(u međuvremenu zvali su policiju, inspekciju ....i ništa se nije desilo)




ili danas ovakav
Misli li netko od nadleznih reagirati???psi su zatvoreni u stanu sami bez hrane i vode vec 4 dana!!!policija,inspekcija,dumovec nista!!sherajte da se procuje kako nitko ne radi svoj posao..moramo spasiti pse dok su jos zivi!!!



Tko bi trebao kako i ili na koji način reagirati da se ovakve situacije ipak krenu rješavati?

Napominjem da oba teksta i slike prenosim, nisam osobno niti vidjela a niti sudjelovala no ipak me srce boli da se takvim nebrižnim ljudima ne može ništa.

inače mogu staviti i linkove ako nekoga zanima detaljnije ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 15:25   #270
iz svog iskustva, komunalci i inspekcija ne mogu ništ bez policije jer su psi na privatnom posjedu. kad se zove policija (neznam da li u prisutstvu nekog od nadležnih ili neke udruge), onda se pokuša stupiti u kontakt s vlasnikom, i onda za dalje ne znam. al za privatni posjed, prvo policija, jer nitko drugi ne smije ništ.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 20:53   #271
poznanica ima pinčicu koju je vlasnica pustila samu u stanu više dana. otišla na put.
susjedi su zvali policiju koja je došla skupa s vatrogascima i odvela je u šinteraj. kako je poznaničin frend tamo vet i ranije mu je rekla da bi udomila mini-psa, kujica je odmah završila kod nje. nakon takvog napuštanja, tj. puštanja psa u neadekvatim uvjetima nema zakonske osnove po kojoj bi ludača mogla tražiti psa nazad.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:35   #272
Strasno je to da su te zivotinje i dalje zatocene i da policija za pocetak nd
e reagira. Cisto zlostavljanje
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:35   #273
molim za savjet
došla sam na vikendicu u Podravinu, u malo mjesto
moji susjedi imaju štene, oko 6 mjeseci staro koje živi u dvorištu, često na lancu, ne bave se s njim ali ga hrane, nabavljen je "da bi se mali imao s kime igrati"
radi se o ljudima sa sela kojima je pas biće bez emocija a ne kućni ljubimac

jučer sam doputovala,vidim susjeda nema - otišli na more
psa su ostavii u dvorištu, na lancu, susjed do njih obilazi psa i daje mu jesti i piti nekoliko puta dnevno. cijelo vrijeme štene je samo, preplašeno i cvili za poludit. ako ne cvili onda laje. vjerojatno je preplašen.
meni je to nepojmljivo i smatram da nije dovoljno osigurat da neko dođe 3 put dnevno na par minuta a da je pas sam i to još zavezan.
strašno je slušati to cviljenje i lajanje

želim prijaviti vlasnike ali ne znam kome da se obratim, znam da u mjestu postoji žena koja je vetrinarski inspektor, da li da se njoj obratimi ili ako je psu osigurana hrana onda nisu u prekršaju?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:06   #274
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
molim za savjet
došla sam na vikendicu u Podravinu, u malo mjesto
moji susjedi imaju štene, oko 6 mjeseci staro koje živi u dvorištu, često na lancu, ne bave se s njim ali ga hrane, nabavljen je "da bi se mali imao s kime igrati"
radi se o ljudima sa sela kojima je pas biće bez emocija a ne kućni ljubimac

jučer sam doputovala,vidim susjeda nema - otišli na more
psa su ostavii u dvorištu, na lancu, susjed do njih obilazi psa i daje mu jesti i piti nekoliko puta dnevno. cijelo vrijeme štene je samo, preplašeno i cvili za poludit. ako ne cvili onda laje. vjerojatno je preplašen.
meni je to nepojmljivo i smatram da nije dovoljno osigurat da neko dođe 3 put dnevno na par minuta a da je pas sam i to još zavezan.
strašno je slušati to cviljenje i lajanje

želim prijaviti vlasnike ali ne znam kome da se obratim, znam da u mjestu postoji žena koja je vetrinarski inspektor, da li da se njoj obratimi ili ako je psu osigurana hrana onda nisu u prekršaju?
Popis veterinarskih inspekcija

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1318
http://www.veterinarstvo.hr/default.aspx?id=152

potraži i neko društvo za zaštitu životinja
ne znam gdje si točno u Podravini
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 21:14   #275
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
molim za savjet
došla sam na vikendicu u Podravinu, u malo mjesto
moji susjedi imaju štene, oko 6 mjeseci staro koje živi u dvorištu, često na lancu, ne bave se s njim ali ga hrane, nabavljen je "da bi se mali imao s kime igrati"
radi se o ljudima sa sela kojima je pas biće bez emocija a ne kućni ljubimac

jučer sam doputovala,vidim susjeda nema - otišli na more
psa su ostavii u dvorištu, na lancu, susjed do njih obilazi psa i daje mu jesti i piti nekoliko puta dnevno. cijelo vrijeme štene je samo, preplašeno i cvili za poludit. ako ne cvili onda laje. vjerojatno je preplašen.
meni je to nepojmljivo i smatram da nije dovoljno osigurat da neko dođe 3 put dnevno na par minuta a da je pas sam i to još zavezan.
strašno je slušati to cviljenje i lajanje

želim prijaviti vlasnike ali ne znam kome da se obratim, znam da u mjestu postoji žena koja je vetrinarski inspektor, da li da se njoj obratimi ili ako je psu osigurana hrana onda nisu u prekršaju?

Slična situacija u kojoj sam se ja našla.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=166

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=180



ili nazovi SUZU pa će ti oni u detalje objasniti kaj možeš napraviti. Pa češ zvat vet inspekciju i komunalno redarstvo koji će te malo prebacivat jedni na druge, pa ti reć da zoveš policiju.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:26   #276
hvala na savjetima

vlasnici su se maloprije vratili s mora
prvo ću probat razgovarat s njima,objasnit da moraju štene adekvatno zbrinuti, vjerojatno nije ni očišćen od parazita i buha niti cijepljen, pa ako ne upali onda ide prijava
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:40   #277
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima

vlasnici su se maloprije vratili s mora
prvo ću probat razgovarat s njima,objasnit da moraju štene adekvatno zbrinuti, vjerojatno nije ni očišćen od parazita i buha niti cijepljen, pa ako ne upali onda ide prijava


držim fige
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:32   #278
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post


držim fige
hvala
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 17:44   #279
Prijave zlostavljača

Molim pomoć tu jer mi prijatleji životnja nisu od apsolutno nikakve pomoći.
Dok oni rade performanse ne stignu odgovarati na poruke i jednostavna pitanja kao ovo iz naslova.
Kome se obratiti? Nije se desilo sad, desilo se prije i osoba nije prijavljena policiji, međutim, psa su udomili i sve se stišalo da bi sad nakon par godina nabavili novog štenca. Pas će sigurno nastradati jer znam o kakvoj se osobi radi... Savjeti?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 02.04.2016. at 22:16. Reason: ubuduće pogledati popis tema prije otvaranja nove
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:04   #280
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Molim pomoć tu jer mi prijatleji životnja nisu od apsolutno nikakve pomoći.
Dok oni rade performanse ne stignu odgovarati na poruke i jednostavna pitanja kao ovo iz naslova.
Kome se obratiti? Nije se desilo sad, desilo se prije i osoba nije prijavljena policiji, međutim, psa su udomili i sve se stišalo da bi sad nakon par godina nabavili novog štenca. Pas će sigurno nastradati jer znam o kakvoj se osobi radi... Savjeti?
Imamo temu o ovome, ali sad ne znam na pamet pa vjerujem da će premjestiti i tvoje pitanje i moj odgovor. Kao i ostale odgovore ako ih bude više.

Ako sam te dobro razumjela, riječ je o nekome tko je zlostavljao psa, ali je taj pas preudomljen drugom vlasniku koji dobro postupa s njim, a zlostavljač nije prijavljen policiji. Tebe sad brine što će biti s novonabavljenim štenetom?

Bojim se da nemožeš ništa učiniti osim pratiti što se događa, ako si u prilici, pa prijaviti svako zlostavljanje koje primijetiš ili zakoje doznaš, smao što bi onda osoba od koje doznaš morala biti voljna svjedočiti.

Nego, tko je pomogao da se pas preudomi i nađe novi, bolji vlasnik? Ako je to bila neka udruga, kod njih mora postojati nekakva evidencija o tom događaju. Možda da se njima obratiš i porazgovaraš?

Mislim, osoba koja je nabavila štene time nije prekršila nikakav zakon ni propis, a kod nas se teško pokreću postupci i u slučaju stvarnog zlostavljanja životinja, a kamoli u vezi sa zlostavljanjem koje se samo pretpostavlja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.