Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2007., 11:41   #1
Naočale, cijene, preporuke

Kako mi je dojadilo biti corav i zmirkati kada gledam tv odlucio sam ponovo uzeti naocale, kazem ponovo jer prve izgubio prije 5 godina.

Sad me zanima, kako se krecu cijene okvira i stakla i gdje bi to bilo najbolje napraviti. Neda mi se u HZZO za 100 pisljivih kuna, al kako placa ne prelazi vise od 4000 mjesecno ne mogu si prisutiti ni neke preskupe.
Leveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 12:05   #2
a ja ne kuzim sta s tim HZZO-om - tu se dobije nesta besplatno ili neki popust or what? nikad mi nije bilo jasno kak' to sve ide, a nisu mi znali objasnit' kak' to sve ide.

sto se preporuka tice, tu ti ne mogu pomoci jer ni sama jos nisam nabavila naocale, ali jedno je sigurno: nikako ne kupuj one u dm-u/u postanskim uredima i na slicnim mjestima gdje ne rade pregled pa kupujes odokativno, a naocale ti se izgrebu i raspadnu u roku od nekoliko tjedana (uvijek ispadne neki saraf or something.).
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 12:26   #3
A dobijes kao neki popust ne znam... neki dobe 50 kuna, neki 100, mozda neki i vise, samo znam da mi se ne isplati cekati za te novce njihove nakon 9 sati rada, nego bi jednostavno otisao u npr. ghetaldus na pregled i uzeo naocale.
Samo je problem sto bi trebao negdje gdje se pregled ne neplaćuje, okviri nisu skupi ali opet da su kvalitetni. Možda ovo zvuči bezobrazno, kao za malo novaca puno, ali jebiga, mora se zivjeti do kraja mjeseca sa placom a izdataka je mnogo.
Leveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:24   #4
Svaka optika ima i skupih i jeftinijih naočala. Moja sestra je kupila naočale u onoj optici -50 na savskom mostu. Imaju super izbor i nisu skupi. Probaj tamo. Ja sam svoje radila u optici Miško ali platila sam sve skupa više od 1000 kuna. Sve ti ovisi kakva stakle želiš jer znaju izaći dosta skupo.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:25   #5
A za besplatni pregled uvijek možeš kod okulista u nekom domu zdravlja. Ne moraš u optiku. On ti napiše dioptriju i samo s tim odeš tamo gdje će ti naočale radit.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:29   #6
Preko HZZO se ostvaruje doista mizeran iznos za naočalne leće i okvire, ne mogu tvrditi sa 100% sigurnoću ali mislim da je iznos i manji od 100 kn. U Jukićevoj se to može provjeriti.
Što se cijena okvira tiće i omjera kvalitete i cijene, mislim da se tu ne može upotrijebiti ona stara"koliko para toliko muzike". Marže su ogroooomne na naočalne okvire tako da okvir od 1000 kn s potpisom Dior nije ništa vredniji od onog bezimenog za 300-400kn. Govorim nažalost iz vlastitog iskustav jer sam kupila skupe okvire pa su se iskrivili ko da su od plastelina dok sestra ima za 300 kn okvire i savršeno su kompaktni.
Što se Ghetaldusa tiće, mislim da je usluga bezobrazno i uvredljivo loša, prodavači su neprofesionalni i ponašaju se kao da rade za pikule a ne za plaću.
Ja sam baš nedavno tamo napravila naočale, krivo su mi izbrusili stakla, morala sam 6 puta ići na reklamacije, zvati direktora prodaje da mi odobri ponovnu izradu stakla, svađati se i sl, da bi na kraju priznali da je bila njihova greška!!!
Dakle, ja Ghetaldus NE BIH preporučila. Ne znam gdje živiš ali u Španskom u Zagrebu postoji optika kod tržnice, imaju prekrasne okvire po zaista prihvatljivim cijenama.
A pregled-kod doktora, bježi od kvazi oftalmologa koji hodaju po optikama, pogotovo ako ne nosiš naočale 5 godina, treba ti detaljan pregled.
Nadam se da je bilo od pomoći!

pa pa
__________________
Igram prljavo
baby01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:36   #7
Ja sam prije 2 mjeseca kupila police okvir... Cijena mu je bila 650 kn. Dok su mi još stavili stakla i zaštitu sve me je izašlo oko 1200kn! No ne mogu se požaliti. Naočale su stvarno za 5! Samo što sam ja iz Os i naočale sam kupila u Lensu! Kod nas isto ima Ghetaldus i ponuda im je vrlo loša. A o prodavačicama da i ne pričam!
..PaN@mA°) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 21:10   #8
Quote:
baby01 kaže: Pogledaj post
Preko HZZO se ostvaruje doista mizeran iznos za naočalne leće i okvire, ne mogu tvrditi sa 100% sigurnoću ali mislim da je iznos i manji od 100 kn. U Jukićevoj se to može provjeriti.
Što se cijena okvira tiće i omjera kvalitete i cijene, mislim da se tu ne može upotrijebiti ona stara"koliko para toliko muzike". Marže su ogroooomne na naočalne okvire tako da okvir od 1000 kn s potpisom Dior nije ništa vredniji od onog bezimenog za 300-400kn. Govorim nažalost iz vlastitog iskustav jer sam kupila skupe okvire pa su se iskrivili ko da su od plastelina dok sestra ima za 300 kn okvire i savršeno su kompaktni.
Što se Ghetaldusa tiće, mislim da je usluga bezobrazno i uvredljivo loša, prodavači su neprofesionalni i ponašaju se kao da rade za pikule a ne za plaću.
Ja sam baš nedavno tamo napravila naočale, krivo su mi izbrusili stakla, morala sam 6 puta ići na reklamacije, zvati direktora prodaje da mi odobri ponovnu izradu stakla, svađati se i sl, da bi na kraju priznali da je bila njihova greška!!!
Dakle, ja Ghetaldus NE BIH preporučila. Ne znam gdje živiš ali u Španskom u Zagrebu postoji optika kod tržnice, imaju prekrasne okvire po zaista prihvatljivim cijenama.
A pregled-kod doktora, bježi od kvazi oftalmologa koji hodaju po optikama, pogotovo ako ne nosiš naočale 5 godina, treba ti detaljan pregled.
Nadam se da je bilo od pomoći!

pa pa
Istina, Ghetaldus je sranje. Meni su rekli da takve leće kakve ja hoću uopće ne drže(-6 dioptrija, visoki indeks, fotosenzitivne) i da odem kod nekog drugog Sve druge optike su imale. Osim tog, prodavač je toliko nesposoban da nije znao naći kolika je kromatska aberacija za koje, što mu piše u katalogu.

Inače, u optici -50 daju popust 50% na prošlogodičnje modele okvira ako kupuješ leće kod njih, a i cijene leća su među nižima u gradu... A cijene leća se kreću od cca 300 do 2500kn, ovisno o dioptriji i debljini leća(dakle, ako ne želiš nosit dno boce pred očima, onda to može bit skupo za veće dioptrije).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 02:30   #9
Jeftinijih okvira bi se danas još i moglo naći, ali onda su tu još i stakla (ne jedno nego dva ). Dobro, cijena stakala može biti i nešto niža, ovisi od kojeg su materijala stakla napravljena, imaju li antirefleks ili ne itd.

Volim češće promijeniti okvire pa ne kupujem preskupe (cca 400 kn). Ali zajedno sa staklima, cijela priča me uvijek košta oko 1000 kuna.
reborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 02:50   #10
Quote:
Leveler kaže: Pogledaj post
A dobijes kao neki popust ne znam... neki dobe 50 kuna, neki 100, mozda neki i vise, samo znam da mi se ne isplati cekati za te novce njihove nakon 9 sati rada, nego bi jednostavno otisao u npr. ghetaldus na pregled i uzeo naocale.
Samo je problem sto bi trebao negdje gdje se pregled ne neplaćuje, okviri nisu skupi ali opet da su kvalitetni. Možda ovo zvuči bezobrazno, kao za malo novaca puno, ali jebiga, mora se zivjeti do kraja mjeseca sa placom a izdataka je mnogo.
mislim da taj popust, odnosno subvencija ovisi o dioptriji.. moj je bio oko 170 kn ak se ne varam (prije 2 godine).
u domovima zdravlja se ne plaća, treba ti samo uputnica, a meni je i nekako draže otić oftalmologu nego provjerit samo u optici..

ja sam svoje kupila u ghetaldusu, oxydo-700kn okvir plus stakla 600kn.
sad nosim leće već godinu dana, tak da mi više ni ne trebaju..
ali, optika u kojoj uzimam leće je navodno jeftinija, od većine drugih..
čula sam od nekolicine ljudi, sama ne mogu potvrdit jer nisam okvire tamo ni gledala. zove se ocularia i nalazi se u ilici.
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 03:31   #11
Quote:
reborn kaže: Pogledaj post
Jeftinijih okvira bi se danas još i moglo naći, ali onda su tu još i stakla (ne jedno nego dva ). Dobro, cijena stakala može biti i nešto niža, ovisi od kojeg su materijala stakla napravljena, imaju li antirefleks ili ne itd.

Volim češće promijeniti okvire pa ne kupujem preskupe (cca 400 kn). Ali zajedno sa staklima, cijela priča me uvijek košta oko 1000 kuna.
Mene su stakla nedavno koštala 2200kn + 400kn za okvire... Ali to je bilo s vrha ponude, stakla kao dno boce od pola kile po komadu se mogu naći i za 400kn
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:09   #12
Na HZZO se ne isplati trošit vrijeme jer se više izgubi nego dobije. Barem je tako bilo u mom slučaju kad sam odustala jer su mi rekli da će mi odobrit (ako mi odobre) nekih 60kn ali su za to tražili neku dodatnu dokumentaciju ili tako nešto.. jer mi je kao premalo prošlo od prošlih naočala i premala je valjda bila razlika u dioptriji da bi mi dali nove! uglavnom od njih se baš ne može niš očekivat...
Ja sam pak bila jako zadovoljna pregledom u optici i puno je bio detaljniji i duže trajao nego pregled koji sam išla obavit u dom zdravlja nakon toga (jer sam mislila da ću preko HZZO dobit nešto pa sam morala obavit i taj pregled). To nisu kvazi oftamolozi.. bar ne gdje sam ja bila. To je žena koja ima privatnu ordinaciju i kojoj u ordinaciju dolaze ljudi koji su izabrali naočale u toj optici, i optika joj uredno plaća za te preglede. Doktorici kojoj sam išla preko socijalnog sam na kraju na pregledu ja zapravo morala reći da mi provjeri još malo da bi tek onda došla do iste dioptrije koju mi je ova iz optike rekla, a da je ja nisam navela zanemarila bi potpuno astigmatizam.
Naočale mislim da se može u najboljem slučaju naći za nekih 700-800kn. Okviri od 300-400kn, mislim da ispod toga jako teško može... stakla recimo dođu par sto kuna ako se uzima platična s antireflexom što obično svi preporučuju. Čisto sumnjam da će pokretaču topica trebati stakla od 2000kn jer ne vjerujem da ima neku strašnu dioptriju kad godinama funkcionira bez naočala.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:55   #13
ja ću se nadovezat na ovu temu. zanima me di mogu popraviti naočale? pronašla sam stare dioptrijske i sunčane, triba im zamjena stakla, i šarafa.
di? u zagrebu.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 18:04   #14
Evo nešto sam surfao i vidio da je Davids posebno morao dozvolu tražiti od Uefe za nošenje naočala. A i nije ih nosio zbog kratkovidnosti. Jel ima netko iskustva da je igrao nogomet ili bilo koji drugi sport s njima?
Zanima kako je? i da li se igrat pošto ja više ne mogu nositi leće!

http://nemapredaje.bloger.hr/
pava3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 10:01   #15
Ja bih htjela samo zamijeniti okvire jer mi se ovi moji više ne sviđaju...
Samo ne znam di ih ima jeftinih? (Netko zna još neku optiku, osim gore preporučenu -50 kod Save?)
Jel bude problema sa odabirom novog okvira zbog debljine stakla i starog oblika...?

Evo, našla sam neke oblike koji bi bili ok... ali to su baš marke, iako znam da neke optike imaju stare modele na sniženjima strah me uopće pomisliti kolko bi tak nešt koštalo.
http://i44.tinypic.com/n4jsao.jpg
http://i44.tinypic.com/f1f88p.jpg
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 10:19   #16
Mislim da nema baš velike šanse da ćeš moći iskoristiti stara stakla jer novi okviri će sigurno biti barem malo drugačijeg oblika od tvog starog okvira.

Ja sam početkom 4. mjeseca ove godine kupila Vogue naočale u Optici Ćurin u Maksimirskoj u Zagrebu. Okvire sam platila 590 kn, a zajedno sa plastičnim staklima ukupna cijena je bila 1125 za gotovinu. Da sam platila na kreditnu karticu cijena bi bila 1250 kn. Jako sam zadovoljna sa tim naočalama, stakla su kvalitetna, uzela sam malo stanjeno staklo, iako nije velika dioptrija. Dobila sam i nekakvu garanciju i račun na ime koji će mi poslužiti za povrat poreza. Tako da ti preporučujem optiku Ćurin.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:54   #17
A onda ne budem sad išla mijenjat, nego kad mi se promijeni dioptrija... jer ipak nemam tolko love da još sad i nova stakla kupujem...
Zapravo, ne znam... možda odem provjerit koje bi mi mogli nekak skombinirat...ako mogu uopće...
Thanx! P.s. Ako ima netko drugi još kakvu preporuku, nek napiše!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:57   #18
Pogledaj jel imaju di specijalne neke ponude blizu tebe
Ja sam nedavno bila u potrazi i tolika je borba za kupce da ti svugdje guraju neke popuste, daju stakla za 200kn oba (prije su tražili 400-600), daju gratis stakla na okvir i sl. Ja sam kupila Max Marine i super sam zadovoljna.
Ne znam da li jednostavno pogoditi novi okvir da ti on može ugraditi ta stara stakla, teško je to pogodit.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:40   #19
di da nabavim ovakve naocale

http://www.judiciaryreport.com/image...do-7-18-08.jpg
hrc_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 19:09   #20
Rayban ti ima taj model i sa takvim staklima, pogledaj malo po optikama
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.