Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2012., 12:57   #61
Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Ja sam bio inače u Vinogradskoj tamo se lječio al pošto sam navršio 18 ove godine izbacili su me jer nemam pravo više pa su mi rekli da biram gdje ću nastavit lječenja ( koja bolnica; vinogradska, rebro itd... ) i odlučio sam privatno otić i jaaaako jakoooo sam oduševljen doktorom, i moji roditelji isto...i kako to sve funkcionira tamo, nema čekanja, nervoznih doktora i sestra, ničeg... I kod njega ću ostat na daljnje.. Na tebi je da odlučiš stvarno !
Možeš li molim te reći kod kojeg privatnika se sada liječiš? Hvala
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:06   #62
Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Ma samo ti odi pogledaj nemoj čekat jer se stvari samo pogoršavaju kad se čeka.. odi kod stručnjaka neka oni procjene šta je i šta treba daljeee..
Evo Bruno kad bolje razmislim opet nekako, imam osjecaj ko da sam si sama sve to prenapuhala.. sjetila sam se da si me savjetovo prvo da mazem 2 tj sa FAKTU pa ak ne viidim promjene ili se pogorsa stanje da onda odem kod doktorice... Razmisljam ako je stvarno neka fisura u pitanju da je tezi oblik sigurno bi bila jako uocljiva i vjerovatno bi me peckalo ili bolilo pri velikoj nuzdi...a vise me nista ni ne pecka ni ne boli, a i ne mogu bas uociti neku ranicu kod anusa..valjda je toliko mala bila da kad sam ju uocila, vise se kasnije i povukla.. ovo sto tak mal pecka i smeta trenutno nije nesto najgore na svijetu..Vjerujem da ako je tebi FAKTU mast pomogla kod fisure vjerovatno ce i meni.. Možda sam zaista sama sebi prenaglila..Vjerovatno bi bilo pametnije da odem kod doktorice po uputnicu za specijalista ako budem osjetila da se stanje pogoršava ili da ostaje isto nakon 2 tj? To je pametnije zar ne?
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 15:03   #63
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
morat cu do doktora sutra da...a zanima me ima li povišena tjelesna temperatura ikakve veze sa fisurom ili hemeroidima? Primjetila sam da imam blago povisenu temp.. i htjela sam jos pitati koliko dugo se ceka pregled kod specijaliste nekog?
Mislim da može, ali da li je to uzrok tvoje nešto više temperature ne znam. Svaka upala može da dovede do povišene temperature. Bit ćeš pametnija sutra nakon pregleda...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 15:20   #64
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
a vise me nista ni ne pecka ni ne boli, a i ne mogu bas uociti neku ranicu kod anusa..valjda je toliko mala bila da kad sam ju uocila, vise se kasnije i povukla..
Znači ništa ne boli, ne peče, nema ni ranice ali ti misliš da imaš fisuru ili čak Chronovu bolest u najmanju ruku?
Ne pratim ovu temu, ali stalno skače na vrh Zdravlja, pa rekoh ajmo vidjeti što je tako uzbudljivo. Totalno sam se navukla.

No šalu na stranu - djevojko, radi što ti je liječnica savjetovala i dođi na kontrolu kada je dogovoreno. Nemoj paničariti i zasad ti nikakvi specijalisti nisu potrebni, kako je rekao hrvoje dr. - prvo liječniku opće medicine, reci ako se što poboljšalo, pogoršalo ili promijenilo i on/a će te uputiti dalje. U međuvremenu prestani tražiti bolesti i simptome po internetu jer ćeš u roku tjedan dana misliti da imaš rak i tražiti biopsiju.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 15:42   #65
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Znači ništa ne boli, ne peče, nema ni ranice ali ti misliš da imaš fisuru ili čak Chronovu bolest u najmanju ruku?
Ne pratim ovu temu, ali stalno skače na vrh Zdravlja, pa rekoh ajmo vidjeti što je tako uzbudljivo. Totalno sam se navukla.

No šalu na stranu - djevojko, radi što ti je liječnica savjetovala i dođi na kontrolu kada je dogovoreno. Nemoj paničariti i zasad ti nikakvi specijalisti nisu potrebni, kako je rekao hrvoje dr. - prvo liječniku opće medicine, reci ako se što poboljšalo, pogoršalo ili promijenilo i on/a će te uputiti dalje. U međuvremenu prestani tražiti bolesti i simptome po internetu jer ćeš u roku tjedan dana misliti da imaš rak i tražiti biopsiju.
Evo ovako... stvar je u tome sto me jeste bolilo par puta prilikom velike nuzde, odnosno zapeklo, i to se sve odvijalo prije 5-6 dana... nakon sto sam primjetila to da me nesto pecka/boli kad idem na wc prilikom velike nuzde,promjennila sam prehranu,pocela jesti puno vise vlaknaste hrane i puno tekucine piti i od tada me nista nije zabolilo, hvala Bogu vec dva tri dana.. ali sam otisla kod doktorice svejedno joj se pozaliti na to jer me stalno nesto smetalo izmedu guzova. dosla sam joj sa pretpostavkom da su u pitanju hemeroidi, objasnila da me svrbio anus dva dana, a nakon ta dva dana su me jedno 3 ili 4 odlaska na veliku nuzdu znala zaboliti i ona je meni na temelju toga dala faktu mast i rekla mazi.znaci, nije mi ni pogledala nista.niti je rekla da je potrebno da me netko pregleda..samo i je rekla jos ako primjetis da ide krv onda mi dođi opet... E sada, ja jesam uz to sve primjetila i jednu udubinu, mala je, nije strasna ispod odnosno pored anusa..i anus mi je ljubicaste boje, tako da valjda jesu i hemeroidi u pitanju.ali nista ne boli prilikom velike nuzde i ne ide krv... jedino sto osjetim da mi nesto "smeta" dok sjedim, dok se mal krecem i tako.. zna i malo zapecnuti/zasvrbiti ali nist strasno... I znam da ne trebam panicariti,ali naravno da se brinem jer ne zelim da mi se pogorsa stanje,pogotovo ako je ta fisura u pitanju... Nadam se da kod toga stvarno pomaze ta faktu mast..tako da i ako je imam da ce ona proci... Nekako sam odlucila da je najpametnije da ipak mazem jos tjedan dva s tom masti pa ako se ne promjeni nista onda cu otici kod doktorice joj reci to, ili ako se pogorsa stanje ali nadam se da nece.. usputno, svako jutro obavljam veliku nuzdu i nikako ne dopustam da mi se dogodi zatvor.. Usputno i krecem se stalno..tako da sam ozbiljno ovo shvatila.. Nadam se da sam dobro odlucila, sto vi kazete? I oprostite eto na romanu, ali cisto da ne ispadnem paranoicna bez razloga..
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 15:52   #66
i strah me toga sto neki kazu da faktu mast nikako ne treba stavljati ako se ima fisura...a opet Bruno kaze da je njemu pomogla ta mast.. Voljela bih onda makar koristiti nesto za sto znam da ne moze nastetiti niti hemeroidima niti fisuri... tako da sam sigurna da necu samu sebe zeznuti..kad vec koristim tu mast a nitko me nije ni pregledao..
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:16   #67
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Klaudija koliko si ti cekala da dodes kod specijaliste na pregled ili si otisla kod privatnika? Ako si isla kod privatnika koliko si mu platila taj pregled da ti pogleda to?
usput, ja sam ti podrska <33 ne prozivljavam bas istu bol i iste stvari, ali otprilike te razumijem i drzim ti fige da se u dva mjeseca izljeci ta fisura
Privatno me pregledao porodicni prijatelj,a i hirurg iz mog mjesta me pregledao i dali iste dijagnoze i vrlo slicne terapije.
A ti draga ne panici,mislim da ti nije nis strasno,ooo sigurno bi znala da imas ozbiljnije probleme koje si nameces.Ma moglo te peckati zbog x razloga,ako se to ne ponavlja svaki puta,ne brini...pozzz...
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:21   #68
Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
Privatno me pregledao porodicni prijatelj,a i hirurg iz mog mjesta me pregledao i dali iste dijagnoze i vrlo slicne terapije.
A ti draga ne panici,mislim da ti nije nis strasno,ooo sigurno bi znala da imas ozbiljnije probleme koje si nameces.Ma moglo te peckati zbog x razloga,ako se to ne ponavlja svaki puta,ne brini...pozzz...
hvala ti Klaudija <3 i na odgovoru i na informacijama.. Nadam se da ce mi faktu pomoci da nemam vise ni taj neugodan osjecaj I da se nece dogoditi nista ozbiljno.. Nebi trebala panicariti ako stvarno nije strasno.
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:41   #69
E da! Htjela sam jos pitati pomazu li oblozi od kamilice da mi prije pode fisura?=)
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 18:20   #70
EVO ako ikome koristi informacija, zvala sam u ljekarnu da pitam dali FAKTU mast pomaze za fisure isto, i rekla mi je zena da pomaze... tako da eto
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 22:06   #71
Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Ne slažem se u potpunosti sa vama, već sa jednim djelom ( lječenje Crohna i to ) ali ja sam ležao na pedijatriji sa dosta njih koji su dijagnosticirani sa Crohnovom i svaki od njih je imao drugačije simptome prije nego što su im dijagnosticirali to.. jedini zajednički simptom većini njih jest proljevaste stolice, gubitak na kilaži, povišena temperatura... Par njih nisu imali nikakve simptome kada su došli u bolnicu, jedan je bio samo blijed u licu i ustanovili su mu Crohna... To su vanjski simptomi koji variraju očito a unutarnji su valjda kod večine isti ( ne bih znao, nisam prim.dr.sc ) - nekakve promjene na crijevima, upale i šta ja znam... tako da... Dobro je otići kod stručnjaka da oni procjene nego bezveze doma dangubit po internetu i čitat različite savjete i u konačnici se počet uvjeravat da imate nešto što nemate...
1.Stvarno sam imao svakvih slućajeva i također sam od kolega čuo za različite poput da brat mu ima mb. Chorna,pa sad njega dva-tri dana malo boli zglob na ruci,pa eto da vidi imali Chrona i sl., no za bljedilo još nisam čuo,zapravo takva rasprava nevalja jer nemjate pojma o njihovoj dg. i obradi, vi eto samo tako nešto vidjeli na odjelu,što u 90posto slučajeva nije toćno,a u ostlaih 10 posto se slućajno pogodi.
2.Napisali ste da se neslažem u vezi simptoma, a onda napisali isto što i ja.
3.Neznam zbog čega bi trebali biti primarius, doktror znanosti za to,pa čak ni gastroenterolog to vrlo dobro poznate činjenice koje dobro znaju,odnosno bi trebali znati dr. opće med. a također sam i vanjske opisao.
A dosta zna histološka slika zna dosta varirati iako su skip lesions dosta prisutne.
4.Što se tiće stručnjaka,treba stati na loptu i racionalno pristupiti problemu, u više od pola slućajeva simptoma SIC dovoljan je pregled i obrada dr. opće med. a ne spec. gastroeneterologa, ali svakim danom vidim u amb. sve više takvih u najblažu ruku rećeno neracionalnih slučajeva,tu je jaku usluglašeno mišljenje nas gastroenterologa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 21:41   #72
Bila kod doktora opce prakse na pregledu Nije bilo prstica u guzuu jeej Rekao je da vidi da je sve crveno, i da sumnja na fisuru..
Dobila sam prepisan hrastov čaj da moram od njega raditi kupku i biti u njoj 15 min minimalno.. makar jednom u danu. Rekao je i da nastavim sa mazanjem faktu kreme odnosno masti, to moram raditi 3 x na dan, i dao mi je cepice faktu uz to, i meni ti cepici iskreno uopce nisu strasni, samo da mi pomooognuuu :') Rekao je svakako da se jos moramo vidjeti do ovog vikenda da vidi kako sve napreduje... Molim se Bogu da mi pomogne ovo sve... I nadam se da ta moja fisura nije strasna posto stvarno ne boli dok idem na wc a i vidim da nije velika, tako da uuuf. Trebala bi brzo prociii.
I da, zanima me ako netko zna - jeli kome pomogla ta kupka od hrasstove kore? I ako je, kako ste je pripravljali?
Ja je radim ovako: 2 velike zlice hrastove kore stavim u 1 L vruce kipuce vode, drzim da to stoji pola sata i onda ocjedim te ostatke od hrastove kore. Zatim tako pripravljenu 1 L hrastove kore stavim u lavor i cekam da se ohladi, pa sjednem u to kad je mlaka voda. Nadam se da ju radim na dobar nacin.
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 07:00   #73
I ja sam citala da kupka od hrastove kore pomaze ,a nisam primjenjivala.E
sada hocu .Jel hrastova kora mora biti suha,i gdje si kupila caj.I ne brini ako je akutno,i ako pazis na stolicu velike sanse
su da fisura zaraste.pozz...
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 09:18   #74
Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
I ja sam citala da kupka od hrastove kore pomaze ,a nisam primjenjivala.E
sada hocu .Jel hrastova kora mora biti suha,i gdje si kupila caj.I ne brini ako je akutno,i ako pazis na stolicu velike sanse
su da fisura zaraste.pozz...
Hej Klaudija.. kupila sam to u obliznoj ljekarni u mome gradu... Ako nema u ljekarni onda pogledati kod travara lokalnih ili na tržnici, tamo se isto cesto znaju prodavati čajevi.. Hrastova kora jeste suha..
Mene je iskreno strah da nije mozda FISTULA u pitanju... :/ Samo me to strah... Zanima me ima li netko iskustva s time? I dali mi moze netko objasniti njene simptome? Cula sam da je kod nje karakteristicna bol u stomaku, a mene svako jutro prije nego trebam otici na wc boli stomak ali onda vise nakon toga ne.. i Zanima me o kakvom se to gnoju radi? Izađe li ga puno ili? pošto sam jucer primjetila kao nekakav bieli mali iscjedak, ali mozda je to od FAKTU masti.. i kako izgleda da fistula? Kao nekakav veći kanal ili? Moooolim Vas da mi netko makar nešto kaže o tome <3

I jeli analna fistula lako primjetna?

...Sad nesto malo vise nadjem na netu o tome, i citam.. piše da je karakteristican ŽUTKAST iscjedak...i da on zaprlja rublje čak,ali ga ljudi ignoriraju dok zaista ne bude problem taj kanalić iz kojeg to izlazi.. (fistula).. Iskreno, nisam primjetila da sam ja imala žut iscjedak.. niti ga je bilo puno...tako da tjesim se zaista da se ne radi o tome... a i vjerovatno bi mi rekao nesto doktor opce prakse valjda, da je uvidio da imam kanalić... :/

mene zanimaju simptomi te analne fistule... kakav je to gnoj sto izlazi,koje boje? mora li se tiskati da izadje ili sam izlazi? svrbi li ta fistula ili boli ili nista od navedenog? Jeli velika ta rupa i gdje se nalazi tocnije, bas na anusu ili je udaljena od anusa? Molim Vas odgovorite...voljela bi cuti odgovor od nekoga tko je imao s time problema, a na internetu nema bas puno objasnjenja simptoma... hvala
__________________
You always pass failure on the way to success.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.10.2012. at 18:32. Reason: spajanje postova
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 12:27   #75
Usput Klaudija čaj od hrastove kore nije skup, ja sam ga u ljekarni platila 11 kn
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 15:48   #76
Kod fistule moras imati vani otvor,kao manji cir koji gnoji povremno
pored anusa,i bolno je.Moja mama je operirala fistulu,i vjeruj da ju imas znala bi.
A mislim da bi to znao i ljekar koji te pregledao.
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:16   #77
Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
Kod fistule moras imati vani otvor,kao manji cir koji gnoji povremno
pored anusa,i bolno je.Moja mama je operirala fistulu,i vjeruj da ju imas znala bi.
A mislim da bi to znao i ljekar koji te pregledao.
a jel to veci otvor, mislim jel veca rupa ili? :/ Ja imam ko neku rupicu ali je jako blizu anusa tako da kad ju rasirim ona postane kao dio anusa, to nije to jel tako? To je fisura jel? Btw nisam primjetila nikakav gnoj iz toga da curi...
Bas mi je zao zbog tvoje mame,nadam se da joj je sada dobro <3
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:27   #78
Ona je to operirala prije 15 god i od tada nema nekih vecih problema hvala bogu.
Moja fisura nije tako vani da se vidi,unutra je i ako imam malo tvrdju stolicu jako je bolna,i poslije boli po nekoliko sati.
A sada se smirila jer reguliram prehranu,i imama redovnu i mekanu stolicu.A ranica pored anusa bi gnojila da je fisula.
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:34   #79
Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
Ona je to operirala prije 15 god i od tada nema nekih vecih problema hvala bogu.
Moja fisura nije tako vani da se vidi,unutra je i ako imam malo tvrdju stolicu jako je bolna,i poslije boli po nekoliko sati.
A sada se smirila jer reguliram prehranu,i imama redovnu i mekanu stolicu.A ranica pored anusa bi gnojila da je fisula.
Aha, onda se stvarno nadam da nije fistula nego da je fisura i da ce zarasti.. mene zna isto boliti, ali ne više nakon nuzde jer sam stvarno izregulirala ju koliko god sam uspjela da bude taman, ni tvrda ni meka...nego onako zna na trenutak malo zaboliti ali nista da se ne moze pretrpiti stvarno.. Tako da eto, nadam se da nije ovo sto imam fistula... ona se valjda onda nebi kada se rastvori spojila sa anusom, nego bi bila vjerovatno dalje od anusa malo..makar dva cm ili cm .. :/ a i gnojila bi se valjda.. A meni je ovo na anusu, blizu samoj rupi, nastavljam kupke i čepiće i mazanje. btw koliko treba da prode ta fisura?
Usput drago mi je zbog tvoje majke.. Hvala Bogu da nema problema vise!
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 18:53   #80
LJUDI MOJI. ima li koja druga mast osim faktu koja pomaze da fisura zaraste? Jer mene to sve svrbi nakon mazanja tom masti... i ne znam da to pomaze bas :/ Ali cepice i dalje koristim.. ima li tko prijedlog za neku drugu kremu/mast? Hvala
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.