Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 16:30   #41
Gle Hrc, ti si spomenuo jedan jedini certifikat koji i nije bogznakaj, s obzirom da je lockan na tehnologiju i određenog proizvođača. 7k Kn za to je dovoljno.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:40   #42
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Gle Hrc, ti si spomenuo jedan jedini certifikat koji i nije bogznakaj, s obzirom da je lockan na tehnologiju i određenog proizvođača. 7k Kn za to je dovoljno.
S tim da je daleko od toga da svi sa MCSA, MCSE ili CCNA imaju 7k kn. Masa njih ima i manje.
Ili?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:01   #43
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Totalna istina.
Ali nikad ne vjeruj takvom bulšitiranju u stilu "mediokritetne certifikate" i sličnim linux drkancijama
Može Microsoft cert biti slab (i je)....i područje je puno veće od onoga šta s njim dobiješ (CCNA je još slabiji ) ,ali i takav "slabi" MS cert (MCSA) u RH trenutno ima nešto više od 500 ljudi. cca 600
MCSE ima valjda 100-200 ljudi u cijeloj zemlji.
Ogromni dio ljudi koje firme pošalju na MS akademije niti ne polože certifikat, jer su preljigavi da si polože i tih 2, 3 ispita.
Masa ljudi nema apsolutnog pojma i može samo sanjati o "mediokritetskim certifikatima"

A i istina je da informatičari vole otrpjeti svašta za svakakve uvjete. To ti je ljubav. Nema tu drugog objašnjenja...

Ma linux je super...ali samo ne radi s ovom karticom, a ni s onom, a s ovom radi ako je vani sunčano itd...

Kako je Microsoft Cert slab ako ga ima 500 ljudi u državi? Naravno da je područje puno veće ali nitko ne zna sve. Toliko toga se izumi svaki dan da je nemoguće naučiti i 1 posto svega nego se mora specijalizirati, certificirati.?.? A pogotovo ako neki certifikat ima 100 - 200 ljudi u državi da nije toliko cijenjen i da se radi za 7000 kuna?? To mi je totalno nevjerojatno i debilno!

Cura je bila nekidan na uređenju noktiju i platila je 150 kuna za to a to je kako kaže super jeftino i pričala s ženom koja to radi i kaže da zaradi dnevno bar 800 kuna poslije posla ako joj se radi. Znam da ne laže jer ju rođaka pozna i zna koliko radi i koliko joj ona "mušterija" šalje. A tih cura koje uređuju nokte ima u Zagrebu milijun, +-5% Zar to onda nije malo premalo 7000 kuna za nekog čije znanje ima još samo 500 ljudi u državi?
Otkud ti ti podaci o broj ljudi s MS certifikatima?

Ako naučiš konfigurirat Ciscov router onda sigurno nećeš znati onaj Thomsonov ili čiji god već? Linux kao radi sa svime. Ali ne radi skoro s nijednim proizvođačem kartica tako da...

Zašto ljudi s tim certifikatima rade za manje od 7000 kuna ako ih ima toliko malo? Toliko im je dosadno ili imaju previše vremena? Nedavno sam se našao kod prijatelja na rođendanu i tamo neki njegovi prijatelji informatičari iz neke poznate firme i pričaju da nisu potrošili ni 5 dana godišnjeg, njegovog kuma nema nikad kod kuće koliko radi, žena mu rekla da će ga ostaviti, došao na pola sata i otišao... a sve to u nedjelju ujutro. Je li to vrijedno 12000 kuna? Raditi dvije ili više smjene za takvu plaću. Ja sam im se samo smijao.

Koje ti Milky imaš certifikate i koliku plaću? Šta uopće radiš? Nitko te ne pozna tako da valjda možeš reći.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:12   #44
hehehe...hrvatske žene. vole onoga koji malo radi. Ako počneš puno radit postaneš đubre Evo...mene bi žene trenutno trebale razgrabiti. Ja naime uopće ne radim. Ja sam nezaposlen.

Podaci o MS certifikatima? Pa pošto ga imam i ja, interesirao sam se koliko ljudi ga ima u RH. da osjetim kak tržište diše...ne?..
I zvao ja M$ da ih nešto pitam i usput pitao vezano uz MS certificirane ljude. Kao prije je bio popis tih ljudi i podaci o njima na netu....kaže mi lik u MS-u da više nemoš vidjet podatke o MS ljudima.
Na što sam ja otišao na jedan od servisa na netu koji ima keširanu povijest web-a i pogledao sve šta me zanima. sa godinu i pol starim podacima..


E sad, ovo šta me pitaš o plaćanju IT rada, ti stvarno ne bi znao odgovoriti
A mislim da ti niti cijela IT "struka" ne bi znala odgovoriti
Naime, IT struka priznaje da nema definiciju IT stručnjaka.
Pošto nema niti definicije tko je to IT stručnjak, naravno da onda nemaš definirano niti ostale stvari....
šta ja znam.....
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:49   #45
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Baš i ne znam Znam da je meni automehaničar promijenio motor za 2 dana i uzeo 10 000 kuna. Mislim da on s tom lovom može biti komforan ostalih 29 dana .
Pa ok ali jasno ti je da se taj motor nije materijalizirao niotkud tj da nema on 10000kn profita na tebi?

Ako je samo radnik u servisu i ima 7k plaće, nije mu bitno naplatio on tebi 500 ili 5000kn kad dobije fiksnu plaću. Ukoliko je vlasnik obrta, to je druga stvar, ali isto tako nitko ne brani ni tebi da otvoriš softversku firmu pa naplaćuješ koliko te volja (tj. koliko su ljudi spremni platiti).
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Kako je Microsoft Cert slab ako ga ima 500 ljudi u državi?
Zar to onda nije malo premalo 7000 kuna za nekog čije znanje ima još samo 500 ljudi u državi?
Ne, nije.

Prvo, zato jer se ne plaća rijetkost nekog certifikata nego znanje koje on nosi i eventualno nekakav prestiž. Ako ja napravim certifikat BEZIDEJNI i imamo ga ja i dva prijatelja, on je rijedak ali nas nitko normalan neće platiti i zaposliti na temelju toga.

A kao drugo, to što 500 ljudi ima certifikat, ne znači da nema još 5000 ljudi s istim tim znanjem samo bez certifikata.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 18:07   #46
Quote:
bezidejni kaže: Pogledaj post
A kao drugo, to što 500 ljudi ima certifikat, ne znači da nema još 5000 ljudi s istim tim znanjem samo bez certifikata.
Znanje u skoro niti jednoj drugoj struci nije nikakav kriterij.
Primjer; mogu razvaljivati marketing i sve vještine vezane uz njega, mogu obrađivati materiju prije nego hrvatski "stručnjaci", pa me i dalje nitko neće zaposliti u marketingu ako nemam recimo VSS EFZG-a....
valjda

Uglavnom, živcira me ovakav tip rasprava jer se osjećam kmetski. Ja moram nekom poslodavcu unaprijed dokazati šta ja znam ili sam spreman naučiti u kratkom periodu. Za to vrijeme dok se ja drkam sa balkanskim poslodavcima sam mogao još više naučiti i s nekim otvoriti svoju firmu. I nakon toga bi ja jebao posloprimce sa mojim fiks idejama oko toga šta bi oni trebali imati ili znati.

Zadnje uređivanje Brogan : 20.10.2009. at 18:13.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 21:39   #47
Bezidejni...
Majstor je na tome motoru imao čistoga bar 9000 kuna. Naravno radi se o fušu jer novi motor košta oko 10 000€ plus posao, ulja i ostalo.

Nije malo premalo 7000 kuna za nekog čije znanje ima još samo 500 ljudi u državi? Onda jebem državu. Jebem ju ovako i onako.
Zna se točno koje znanje nosi koji MS certifikat.
Ja znam super skijat, ali to ne znaći da će me netko uzeti bez položene licence za učitelja skijanja.
I stvarno mi se neda biti kmet kako ti je Brogan rekao i dobro objasnio.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:14   #48
ak ne želite radit, nemojte radit. to je barem jednostavno.
ne želite radit za nekog gulikožu? otvorite svoju firmu. vjerojatno bute pomeli svu konkurenciju.

jebote, alaj komplicirate. a i usporedbe su vam malo jače... mogli ste pitat i zakaj u birtiji plaćate kavu 7kn, kad šalica tople vode košta 4 lipe, a tih 8g kave isto tak nekak.
tipično hrvatstvo.
a jel se tko zapital kolko automehaničar ima alata, mašinerije, dizalica i ostalih pizdarija za kupit i održavat? plaćat struju, prostor i pitajboga kaj još?
s druge strane, da mu sve to i raste na drvetu, ak može naplatit svoj rad 10k kn, fala bogu. informatičari i cijeli IT sektor su si sami krivi kaj su se isprostituirali i rade za male pare. prije 15-20 godina se na informatici moglo jako lepo zaradit.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:33   #49
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post
informatičari i cijeli IT sektor su si sami krivi kaj su se isprostituirali i rade za male pare. prije 15-20 godina se na informatici moglo jako lepo zaradit.
Ovo je posanta svega. I nije mi jasno zašto je to tako.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:58   #50
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Ovo je posanta svega. I nije mi jasno zašto je to tako.
Možda su svi bili pohlepni i težili su da budu ekstremno konkurentni jedni drugima, pa su išli u pretjerano dampanje cijena...
Javni bilježnici npr. to ne rade. Pametni su, pa iako su si konkurencija, cijene su im tolike da im konkurencija ništa ne može.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:06   #51
Quote:
Equilibrium kaže: Pogledaj post

ne želite radit za nekog gulikožu?
Želimo raditi za državu. Želimo da nam gazda bude država.
I ne zato jer smo lijeni ili priglupi (ajde, možda malo i radi toga ), nego zato jer ne želimo da nam trollovi budu VLASNICI. Da me neki troll rodom iz Jebanca Gornjeg posjeduje i modelira mi struku na svoj način....

Da ta ekipa koja šefuje po IT firmama ima medicinski tim, naredili bi kirurzima da istovremeno operiraju mozak, srce, i leđnu moždinu, te da na mjesto lijeve ruke zašiju glavu, a na mjesto glave lijevu ruku. I za sve to bi im dali 15 minuta. Plus kaj bi se morali javljati istovremeno i klijentima na help-desk.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:08   #52
Svi bilježnici imaju iste cijene, svi automehaničari imaju iste cijene, svi maleri imaju iste cijene, pravnici... ali jedino informatičari se natječu tko će raditi više i jeftinije. Zašto? Zato što to vole? Zato što vole gazdu? Btw, jeste vidjeli koliko pravnika godišnje može postati javni bilježnik? Može ih se na prste ruku nabrojati. To su frajeri. Jednom prilikom mi je jedan stolar rekao da nema šanse da ide ispod cijene kako su neki počeli raditi jer će si uništiti posao. Kaže da će bolje napraviti jedan posao mjesečno, uzeti više para i zaraditi isto kao da radi 50 poslova mjesečno a uzme manje. A ako ne bude mogao tako neće ni raditi.

Ovo zadnje ti je istina totalna. Ali neki to ne žele priznati.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:17   #53
Hm, stvarno, brijem da to ima neke veze i sa emocijama.
Zašto? Evo....ekipa radi IT doma. Ljudi obožavaju IT i doma se sebi za dušu, uvjetno rečeno- besplatno, razbijaju od IT-a. Ajd mi sad nabrojite jednog brokera koji bi besplatno radio doma za klijente, ili pravnika koji bi malo radio praksu doma sam i rješavao doma ljudima pravne probleme iz ljubavi..
Odnosno...možda sam se krivo izrazio. Hoću reći da je dosta često ljudima IT i hobi i posao. Još uvijek ima jako puno struka koje su SAMO posao.

IT je malo specifičan i zato JOŠ UVIJEK sam sebe definira kao struku. Kaos.

Zadnje uređivanje Brogan : 20.10.2009. at 23:22.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:23   #54
Pogledajte malo na forumu legalis.hr savjete pravnika... Pitanje: Vozio sam pijan, zaustavila me policija, napisali mi kaznu...kako da izbjegnem plačanje, kolika je kazna... i sad odgovor... "Pij guzo, plati guzo". "Odi kod odvjetnika". "Nemaš se šta žalit nego plati". A znamo koliko uzima odvjetnik za dobar dan - 500 kn. A na IT forumu se svi pokidaju od traženja rješenja mogućih i nemogućih.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:26   #55
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Pogledajte malo na forumu legalis.hr savjete pravnika... Pitanje: Vozio sam pijan, zaustavila me policija, napisali mi kaznu...kako da izbjegnem plačanje, kolika je kazna... i sad odgovor... "Pij guzo, plati guzo". "Odi kod odvjetnika". "Nemaš se šta žalit nego plati". A znamo koliko uzima odvjetnik za dobar dan - 500 kn. A na IT forumu se svi pokidaju od traženja rješenja mogućih i nemogućih.
E, to! FOSS, GNU, open source, free i kako li sve to u IT-u ne zove. Milijuni i milijuni zaljubljenih hobista "zlatnog srca".
al to ti je poseban geek community i geek etika. Tu je cilj pomoći, naučiti, podučiti, cilj je pokazati koliko puno znaš, cilje je ponositi se što rješavaš probleme usput. Cilj je da se hvališ kolko prezireš novac i "zapadne kapitalističko-svinjske vrijednosti".
Wall Street i cijeli svijet dovedu kapitalizam ekstremnom pohlepom na rub ponora, dok je IT-evac najsretniji kad radi besplatno (drugi ekstrem), jer to za njega zapravo niti nije rad... Dok će za njegovog šefa itekako biti.

Zadnje uređivanje Brogan : 20.10.2009. at 23:31.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 07:58   #56
kako osjetim vise gorcine nego u pelinu
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 09:46   #57
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
E, to! FOSS, GNU, open source, free i kako li sve to u IT-u ne zove
A misliš da se na open source softveru ne može zaraditi ili?
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Milijuni i milijuni zaljubljenih hobista "zlatnog srca".
al to ti je poseban geek community i geek etika. Tu je cilj pomoći, naučiti, podučiti, cilj je pokazati koliko puno znaš, cilje je ponositi se što rješavaš probleme usput.
Pa i neka je, iz takvog entuzijazma i altruizma često nastane kvalitetan komad softvera dan na korištenje svima. (Django framework npr.)

To ako zarađujem svoju plaću u nekoj firmi ne znači da neću tu i tamo, iz gušta, pomoći u nekom open source projektu. Nema jedno s drugim veze.
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:56   #58
bezidejni, kad već spominješ django, reci znaš li neku kredibilnu firmu da se bavi razvijanjem django riješenja u HR. Treba odradit news portal za firmu (tu je django doma), a nebi volio da uzmu ezPublish ili neki PHP CMS to mi je noćna mora za proširivat, ono codebase od godinama starog PHP-a
Anyway, ako netko zna firmu koja se bavi takvim stvarima a da imaju refrence, par projekata iza njih, zahvalio bi se ako bi me mogao uputit.

Ono je OT, ali kad je chat tema
__________________
Our best hope is that the enemy kills so many of us that they become slightly depressed.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 16:20   #59
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
bezidejni, kad već spominješ django, reci znaš li neku kredibilnu firmu da se bavi razvijanjem django riješenja u HR.
Ne znam nažalost, što je velika šteta. Web developeri kod nas uglavnom kuckaju u PHPu (uključujući i mene )
__________________
My scythe... I like to keep it next to where my heart used to be.
bezidejni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:40   #60
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
A kad kažeš - open solaris - ili nekaj slično, brijem da linux ekipi malo i pobjegne u donje rublje ... jer je solaris nešto još bolje
Tocnije - ne dobis posel, jer se zaseru od straha i neznanja.

"Zao nam je, ali mi smo se odlucili za Linux kao strategiju..."

Assholes.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.