Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 09:52   #41
Pozdrav

Imam 26 godina i također moram ići na artroskopiju lijevog kuka. Nisam mislila da je to tako kompliciran i rijedak zahvat dok nisam vidjela vaše komentare. Bila sam kod dr. Mikačevića u Lovranu i rekao mi je da ako ne odem na operaciju da ću do 35-e morati ugraditi umjetni kuk. Na desnom kuku se također vide naznake kalcifikata ali nije još za operaciju, barem tako on kaže, i on bi me trebao operirati, no sad me strah kad sam vidjela komentare da nitko u RH nije iskusan u tom području. Privatno u PG županiji taj zahvat nigdje ne rade, pa me zanima da li rade privatno dr. Smoljanović i dr. Bojanić, pretpostavljam da su iz Zagreba?
Nisam dobila neke detaljnije upute kako se sad ponašati dok to ne operiram, tipa da li se smijem baviti sportom (trčanje, plivanje, teretana), koliko kg smijem dizati i da li smijem uopće, budući da sam odgajatelj to mi je svakodnevica.
Da budem iskrena nisam se ni sjetila pitati jer mi je u ušima odzvanjalo operacija...umjetni kuk...i slično pa ako netko zna molim da mi napiše

Hvala na odgovorima
*LadyBug is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 12:20   #42
Quote:
*LadyBug kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam 26 godina i također moram ići na artroskopiju lijevog kuka. Nisam mislila da je to tako kompliciran i rijedak zahvat dok nisam vidjela vaše komentare. Bila sam kod dr. Mikačevića u Lovranu i rekao mi je da ako ne odem na operaciju da ću do 35-e morati ugraditi umjetni kuk. Na desnom kuku se također vide naznake kalcifikata ali nije još za operaciju, barem tako on kaže, i on bi me trebao operirati, no sad me strah kad sam vidjela komentare da nitko u RH nije iskusan u tom području. Privatno u PG županiji taj zahvat nigdje ne rade, pa me zanima da li rade privatno dr. Smoljanović i dr. Bojanić, pretpostavljam da su iz Zagreba?
Nisam dobila neke detaljnije upute kako se sad ponašati dok to ne operiram, tipa da li se smijem baviti sportom (trčanje, plivanje, teretana), koliko kg smijem dizati i da li smijem uopće, budući da sam odgajatelj to mi je svakodnevica.
Da budem iskrena nisam se ni sjetila pitati jer mi je u ušima odzvanjalo operacija...umjetni kuk...i slično pa ako netko zna molim da mi napiše

Hvala na odgovorima
Do dr. Bojanića privatno možeš doći u poliklinici Axis: http://www.axisrehabilitacija.com/. Možda ti je najbolje dogovoriti tamo na pregled i porazgovarati s njim. Izrazito je normalan i vidi se po svemu da je stručan. Iako mu artroskopija kuka nije uža specijalnost, znat će ti postaviti dijagnozu i uputiti te na daljnje pretrage, a to je za naše uvjete jako puno.

Što se tiče naprezanja mislim da je sada najmudrije - što manje to bolje. Nastoj da klince dižu kolegice, koliko god je moguće.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 12:21   #43
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Do dr. Bojanića privatno možeš doći u poliklinici Axis: http://www.axisrehabilitacija.com/. Možda ti je najbolje dogovoriti tamo na pregled i porazgovarati s njim. Izrazito je normalan i vidi se po svemu da je stručan. Iako mu artroskopija kuka nije uža specijalnost, znat će ti postaviti dijagnozu i uputiti te na daljnje pretrage, a to je za naše uvjete jako puno.

Što se tiče naprezanja mislim da je sada najmudrije - što manje to bolje. Nastoj da klince dižu kolegice, koliko god je moguće.

Hvala na informacijama

a što se tiče vježbanja?? da li se taj kalcifikat razbija vježbanjem kako mi neki kažu??
*LadyBug is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:02   #44
Quote:
kukoviFAI kaže: Pogledaj post
Bok.

Ja isto moram na tu operaciju ali za oba kuka. Na oba imam taj FAI i rupturu labruma a i neka oštećenja hrskavice. Uglavnom, bio sam kod Nemeca prije točno mjesec dana i uputio me u Lovran na tu operaciju kod dr. Rakovca. Kada je tebi rekao da to ne radiš kod nas? Nedavno ili prije koju godinu? Malo sam sada zabrinut jer kao što kažem, meni nije predložio da idem to van raditi već da idem u Lovran kod dr. Rakovca.
Ja sam bila na operaciji u 11/11, a Nemec mi je postavio dijagnozu i preporučio odlazak vani u 5/11.
I ja sam imala dosta oštećenja na hrskavici, plus rupturu labruma. Obavila sam MRI kod dr. Borića i nakon operacije mi je rečeno da su oštećenja bila točno onakva kakvim ih je dr. Borić opisao u svom nalazu.
Od tada su se i kod nas stvari vjerovatno pomakle, ali dr. Girffin je obavio na tisuće takvih operacija i samo se sa tim bavi. Vjerujem da se cijena u ovih godinu i pol nije promijenila i ako si to možeš priuštiti svakako preporučujem odlazak vani.
CrabQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:13   #45
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Znam za prof Griffina i imam ga namjeru kontaktirati. Mozes li mi teci koje godine si zahvat platila ovoliko i koliko dugo ti je trajao oporavak? Koja su post- operativna ogranicenja u kretanju, sjedenju i sl i koliko traju?

Hvala puno.
Zahvat sam obavila u 11/11.
Hodanje sa štakama i fizikalna terapija počinju jutro nakon operacije. Ja sam već nakon 10-ak dana hodala bez štaka u blago šepanje. Sjediti sam smjela odmah.
Fizikalna terapija je trajala 3 mjeseca i uglavnom se sastojala od vježbi s terapeutom svaki dan po 1h i vožnje sobnog bicikla. Ništa osobito.
Nakon tri mjeseca sam počela s pilatesom kojeg su mi i u UK preporučili, a nakon 6 mjeseci sam se vratila svim uobičajenim aktivnostima (rolanje, bicikla i sl.)
Ja sam oduševljena s rezultatom, prije nisam mogla sjediti duže od pola sata bez bolova, danas mogu i 11 h (u avionu) bez ikakvih problema.
CrabQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:34   #46
Evo sam tek sad pročitala ranije postove i vidjela koliko Griffin traži za operaciju po kuku i ne mogu vjerovati-6.000 funti???!!!
Meni je operaciju platilo zdravstveno osiguranje, budući imam međunarodno privatno osiguranje Bupa. Ali Bupa mi je nakon operacije poslala svoj memo sa cijenom koju su platili poliklinici u Coventry-u gdje Griffin operira i cijena je bila otprilike 2.000.
CrabQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:58   #47
Quote:
CrabQueen kaže: Pogledaj post
Evo sam tek sad pročitala ranije postove i vidjela koliko Griffin traži za operaciju po kuku i ne mogu vjerovati-6.000 funti???!!!
Meni je operaciju platilo zdravstveno osiguranje, budući imam međunarodno privatno osiguranje Bupa. Ali Bupa mi je nakon operacije poslala svoj memo sa cijenom koju su platili poliklinici u Coventry-u gdje Griffin operira i cijena je bila otprilike 2.000.
Po svoj prilici nisu iste cijene za osiguravajuće kuće i privatne pacijente.

Ima ih koji traže i duplo od 6.000.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 12:29   #48
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Dr. Bojanić ti je izvrstan za npr. gležanj i štošta drugo, ali za artroskopiju kuka konzultira se sa dr. Tomislavom Smoljanovićem koji izgleda ima namjeru specijalizirati se za artroskopiju kuka. Meni je dijagnozu postavio dr. Bojanić i tražio mišljenje kolege Smoljanovića, tako da ovo znam iz prve ruke.

Njih dvojica zajedno dosad su obavili nešto preko 30 artroskopija kuka i dr. Bojanić je direktno i vrlo iskreno priznao da je to vrlo malo, ali više nego bilo tko drugi u Hrvatskoj.

Inače, i dr. Smoljanović je za kirurga izrazito mlad (rođen 1977.). Meni su njih dvojica na temelju nalaza MR-a obavljenog u Poliklinici Neuron kod dr. Maje Prutki (bilo je bitno da bude baš ona) preporučili observaciju i kontrolu za 6 mjeseci, ali imam previše prejakih bolova da bih to mišljenje prihvatila kao zadnje. Doduše, već su i prošla 4 mjeseca, a ja nikako da dogovorim taj pregled vani zbog obaveza na poslu.

Ja imam tek 17 godina i imam velikih problema sa koljenima i kukovima, iz Zadra sam i mozete misliti kakvi su ivdje doktori. Od dijagnoza multiple, do tumora strasno. Sad sam u prtak bila na Šalati kod dr. Smoljanovica moram reci da je taj covjek jako profesionalan u svom poslu a sto je najvaznije ulijeva povjerenje. Iako sam imala vec operaciju desnog koljena u Biogradu ove godine i MR desnog koljena moram ici na sve pretrage ponovno je je doktor ogorcen sa stvarima koji su mi radili. Naime ravnatelj bolnice me je stavio na koktele kortikodteroide, nakon tofa sam hitno prebacena na neurologiju u zadru gdje sam lezala min 2 tjedna, vodila me ravnateljica nrurologije i nidu mi znali uspistavi sto je. Radili su mi MR kukova ove godine u 5mj, rekli su da su mi kukovi u savrsenom redu. Prosle godine nisam mjesec i po dana mogla hodati, nisam imala nikakav odjet u nozi, zivcu su mi bili skroz umrtvljeni a za bolove da vam i ne govorim. Kraljeznica mi je u redu iako je dr. Mrden rekla da imam dishusherniju L3.L4 culi smo drugo misljenje iz zagreba covjek se samo nasmijao i rekao da nema veze sa dishushernijom.
Majka i ja smo ocajne i premorene otisle za zg, gdje sam poslana od strane dr. Smoljanovica na EMG, EMNG, pregled kod neurologa, MR desnog koljena i MRA To je magnet koji snima direktno hrakavicu jer misli da imam rupturu labruma. Mene zanima da li je to opasno, da li cu imati potrevu za umjetnim kukom jer sam stvarno mlada a ne zelim stavljati umjetni kuk. Meni su bolovi svaki dan ja sam se naucila zivjeti s njima i jako su neugodno ponekad u opce ne mogu sjediti na sjedali zbog njih ne mogu se ispraviti, pocnem gubit svjest zbog prejakih bolova, ali dalje se trudim ojaciti misice jer znam da je to vazno. I da li itko ima problema sa femoralnim zivcem jer meni se bl ocituje i u preponi i moze se napipati kao jedan konac misle da je i femoralis u pitanju.
Iman Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 12:53   #49
Iman Louise,

pričekaj nalaze koje je tražio dr. Smoljanović, pa ćeš vidjeti.

Ruptura labruma, koliko znam, tretira se artroskopijom kuka i nije potrebno ugrađivati umjetan kuk, ali tu informaciju uzmi s debelom rezervom jer nisam liječnik. Vidjet ćeš što ti kaže dr. Smoljanović kad vidi nalaze.

Žao mi je da toliko trpiš i nadam se da će se vrlo uskoro naći rješenje za tvoje probleme.
Mislim da ti nije pametno vježbati uz tolike bolove.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 20:55   #50
Smile

Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Iman Louise,

pričekaj nalaze koje je tražio dr. Smoljanović, pa ćeš vidjeti.

Ruptura labruma, koliko znam, tretira se artroskopijom kuka i nije potrebno ugrađivati umjetan kuk, ali tu informaciju uzmi s debelom rezervom jer nisam liječnik. Vidjet ćeš što ti kaže dr. Smoljanović kad vidi nalaze.

Žao mi je da toliko trpiš i nadam se da će se vrlo uskoro naći rješenje za tvoje probleme.
Mislim da ti nije pametno vježbati uz tolike bolove.
Naravno razumije, rekao mi je da vozim biciklu a ne mogu bez sporta. I plivam ali bez peraja jer ne mogu, nema jacinu u nozi da bi mogla raditi kontra silu u moru.
Pokusavam je sto manje opterecivati. Obavezno jedva cekam 9 mjesec kad cu na sve pretrage
__________________
Iman Louise Rozga
Iman Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 19:17   #51
Javljam da je danas tjedan dana od moje prve artroskopije kod prof. Damiana Griffina. Rezultat je, zasad, jedno sto puta bolji nego što bih se i u najoptimističnijim predviđanjima usudila nadati.

Operacija je obavljena u ovoj bolnici: http://www.bmihealthcare.co.uk/meriden

Tu su i dan prije operacije obavljeni MR, CT, rendgen kukova i pregled kod prof. Griffina, sve odjednom. Budući da situacija nije bila jasna od prve, netom prije operacije u sedaciji su obavljene i dijagnostičke injekcije anestetika u oba kuka koje su gotovo u potpunosti eliminirale bol, što je bio znak da problem jest kuk i da je artroskopija potrebna.

Dijagnoza koju je postavio dr. Bojanić u konzultaciji s mlađim kolegom dr. Smoljanovićem bila je pogrešna, kao i veći dio nalaza MR-a učinjenog u Poliklinici Neuron o mom trošku. Ispostavilo se, mojom velikom srećom, da nemam ni FAI ni plitke acetabulume, ali da postoji ozljeda labruma, istegnuće/deformacija ligamenta teres (ne znam naziva li se to točno tako u hrvatskom) i raširen sinovitis. Punom opsegu kretnji kuka nije smetala koštana deformacija kao što se činilo na rendgenu zdjelice snimljenom u Medikolu (također o mom trošku) nego upaljeno meko tkivo koje je artroskopijom odstranjeno, fiksiran je ligament i zašiven labrum. Kad sam vidjela da se pacijent tamo za rendgen gotovo minutu i pol namješta na stolu jer mora biti namješten na milimetar (naš te okine onako odoka maltene čim legneš), a MR zdjelice traje duplo duže nego kod nas, shvatila sam koliko traljavost tehničara i radiologa utječe na dijagnozu. Prof. Griffin je nakon uvida u MR, CT i RTG nalaz rekao da moj kuk može staviti u svoj sljedeći udžbenik kao ilustraciju savršeno normalne koštane anatomije kuka, a ja odavde imam RTG zdjelice na kojem i svaki primarijus i ja i moj susjed Perica možemo jasno vidjeti nepostojeći koštani trn na desnom kuku. Bravo, hrvatska radiologijo.

Artroskopija je obavljena u općoj anesteziji, a iz bolnice sam otpuštena nakon dva dana. To je privatna bolnica i standard nije vrhunski, ali je vrlo solidan. Naravno, vlastita soba s poštenim bolesničkim krevetom i vlastita kupaonica prilagođena invalidima. Osoblje je ljubazno, iako prilično dezorganizirano. Hrana je grozna, ali bože moj. To mi je zadnji prioritet u ovakvim stvarima, pa napominjem usput.

Oporavak je tekao točno kako mi je rečeno. Odmah mi je dozvoljeno puno opterećenje kuka i već drugi dan mi nisu bile potrebne štake. Treći dan sam na nakon četiri godine konačno stabilnoj jednoj nozi (onoj operiranoj) u suradnji s već tada gorom drugom normalnim hodom šetala uz Temzu.

Dobila sam iscrpan i vrlo pregledan izvještaj s operacije i niz fotografija kuka. Imam četiri reza na bočnom dijelu natkoljenice duljine otprilike 2 cm. Bol se u odnosu na predoperativnu niti prvi dan nakon operacije nije povećala. Odmah nakon operacije krenula je fizioterapija, a prof. Griffin je rekao da me neće otpustiti iz bolnice bez fizioterapeuta s kojim ću nastaviti terapiju. Ako nemam svog, rekao je da će on kontaktirati kolege i naći mi nekoga u Hrvatskoj za kojeg netko od njih može garantirati da je dobar. Znala sam koga ću zamoliti (reklamirat ću je kad mi dozvoli ) tako da je i taj dio prošao bez problema.

Što se tiče stručnosti i pristupa prof. Griffina, doista sam bez teksta. Takav kalibar još nisam vidjela, unatoč tome da sam spletom nesretnih okolnosti u zadnjih pet godina prošla troznamenkast broj specijalista kod nas i vani. Zamislite idealnog liječnika, odete tamo i ovaj ga jedno deset puta premašuje u čemu god hoćete. Apsolutan pozitivan šok. Pripremila sam se unaprijed na šest tjedana štaka, a vratila se nakon pet dana u boljem stanju nego što sam otišla. Štake nakon operacije daju svima. Netko mora biti s vama u pratnji.

Troškovi ove zdravstvene idile (nije sarkazam) bili su sljedeći (u funtama):

MRI i CT zdjelice: 1.500
RTG: 105
Pregled: 250
Operacija: 6.000

Uključeni su troškovi boravka u bolnici (dvije noći). Na ovo idu, naravno, avion, hotel i rent-a-car. Cestarina se tamo ne plaća, pa bar to možete odbiti.

Za drugu operacjiu treba mi "samo" 6.000, ovo ostalo više neće raditi.

Svakome tko ikako može naći novce najtoplije preporučujem da ode tamo. Naši do nivoa tima prof. Griffina garantirano neće evoluirati u narednih tisuću godina, a artroskopija kuka nije tehnički jednostavan zadatak niti je zahvat bez ozbiljnih rizika.

Odgovorit ću rado na sva eventualna pitanja vezana uz moje iskustvo tamo.

Sretno svima.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell

Zadnje uređivanje Godiva : 18.07.2013. at 19:44.
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:54   #52
Pozdrav svima!
Evo uključujem se u raspravu jer mi je također dijagnosticiran FAI kukova (oba), oštećenje hrskavice lijevo i zadebljani ligamenti obostrano. Iako mi je žao što imamo takve probleme, drago mi je što barem s nekim mogu raspraviti o ovoj temi i različitim iskustvima i mogućnostima.
Moja priča je sljedeća (ukratko): jedini liječnik kod kojega sam bila je dr. Smoljanović koji mi je prvo zabranio aktivnosti tako da su bolovi sada povremeni (vrlo rijetko pri hodanju, gotovo nikako pri sjedenju, tek pri dužem stajanju me boli jedan kuk, ali osjetim bol u određenim pozicijama jako skvrčenih nogu). Nakon MRA, kada je i ustanovljen FAI rekao je kako mi ne bi preporučio operaciju budući da nemam izraženih tegoba kada ništa ne radim (tj. ne vježbam), a operacija uvijek nosi određene rizike. Osim toga, kazao je kako se ne operira na temelju nalaza (jer MR može pokazati svašta) nego na temelju tegoba, što se meni sve skupa čini kao sasvim u redu zaključak. No, gotovo se cijeli život bavim sportom pa mi apstinencija teško pada, no nakon 6 mjeseci mi je dopušten spori povratak, a u slučaju pogoršanja otvorit ćemo opciju artroskopije. Pri pitanju hoće li i može li aktivnost dovesti do pogoršanja stanja, odgovorio je kako imam položaj kukova koji predisponira stvaranje smetnji, no nije spominjao artrozu/artritis i umjetne kukove.
Zasada planiram polako se vratiti aktivnostima pa vidjeti razvoj situacije, no zanima me je li vama itko išta govorio (pročitala sam da ste bili kod nekoliko specijalista) da odgađanje operacije i fizička aktivnost mogu drastično pogoršati stanje? Preporučate li svakako odlazak i drugim specijalistima u Hrvatskoj (Bojanić, Nemec, Rakovac, Borić) ili je to gubljenje vremena i novaca ili je to dobra opcija jer ovih 6000 funti za jedan kuk nije uopće mala stvar i ne znam otkud da ih izmislim. Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru, komentaru i savjetu!
tincica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:48   #53
Poz
evo imam ja par pitanja !
Skupljam mišljenja od nekolicine ortopeda i više manje su svi isti u mišljenju da bi trebao napraviti atroskopiju ljevog kuka, no rečeno mi je da krenem sa vježbanjem u rasterečenju i vožnjom bicikla i da bi se na taj način hrskavica trebala obnavljati, a puknuće hrskavice vanjskog rubnog djela od 2mm za sada nebi trebalo raditi problem. Kako cca 3 mj. ne radim bol se je smanjila i bila je prisutna samo kod čućnja i eventualno kod dužeg hodanja, a sada je u tragovima i bojim se da će se vratiti ukoliko počnem ponovo sa fizičkom aktivnošću - tu mislim svakodnevni rad , a ne sport!
Kakva iskustva imate sa dr. Prpičem iz Lovrana u vezi atroskopije, tko ima više iskustva on ili dr. Rakovac.
Godiva molio bi te ako mi možeš poslati na e-mail ([email protected]) ili ovdje napisati ime fizioterapeuta kojeg si koristila nakon operacije jer to je završni dodir na uspješnu operaciju! Bez toga operacija kako god uspješna bila može završiti kao katastrofa bez dobre fizioterapije.
Kako se sad osječaš nakon toliko vremena iza operacije?
ena0409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 16:27   #54
Za fizioterapiju možeš poslati privatu poruku lahor i vidjeti s njom može li te uzeti. Ja sam iznimno zadovoljna s njom.

Prije 6 mjeseci operirala sam i lijevi kuk. Unatoč tome što još uvijek imam jak mišićni spazam u mišićima nogu i zdjelice jer sam 4 ozljede vukla godinama, puno mi je bolje i žao mi je samo što ranije nisam dobila dijagnozu i obavila te artroskopije prije 4 godine kada je trebalo. Ali, iskreno, ne bih se usudila raditi taj zahvat u Hrvatskoj, a kod Prof. Griffina bih (kad bi bilo love i potrebe) skoro bez straha operirala sve kukove i da ih imam još deset. Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 22:51   #55
hvala na odgovoru!
ako sam dobro shvatio bila si ponovo u Londonu na operaciji drugog kuka - opet atroskopija ili cijeli kuk ?
ena0409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 15:30   #56
Quote:
ena0409 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru!
ako sam dobro shvatio bila si ponovo u Londonu na operaciji drugog kuka - opet atroskopija ili cijeli kuk ?
Nije London, nego opet Coventry (cca 3 sata vožnje od Londona, točnije od Gatwicka). Opet je bila artroskopija i opet je super prošla s minimalnim postoperativnim bolovima i bez štaka nakon dva dana.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 18:40   #57
Jel ima itko da je operirao labrum u Hrvatskoj i da je ok nakon operacije??
Iskustva?
Moze i na PM.
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:34   #58
Ja također imam puknuće labruma i ciste pa moram na artroskopiju ali nakon svega ovdje pročitanog više nisam pametna. I mene zanima ima li tko da je radio kod nas i da mu je sad bolje.
crazybaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:38   #59
crazybabo imas PM
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:35   #60
zanima me jeli netko radio artroskopiju /otvorenu toaletu kuka/ kod dr.haspla u akromionu? kako ti funkcionira i kakav je tijek oporavka?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.