Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o V. Ferdeljiju je....
pozitivno 18 81.82%
negativno 1 4.55%
Ne poznajem tu osobu 3 13.64%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2013., 21:18   #81
Nema dobrih kandidata (za sada),što znači da treba dati šansu postojećem zlu kojeg znamo a to je Milan Bandić (ili posve izignorirati ove lokalne izbore).Ako se netko dovoljno dobar u međuvremenu pojavi kao kandidat treba vidjeti kakav je.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:30   #82
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Nema dobrih kandidata (za sada),što znači da treba dati šansu postojećem zlu kojeg znamo a to je Milan Bandić (ili posve izignorirati ove lokalne izbore).Ako se netko dovoljno dobar u međuvremenu pojavi kao kandidat treba vidjeti kakav je.
Jel ti ozbiljno?

Pa Bandić je najveće zlo, nije niti važno tko će biti izabran dok god to nije Bandić. Postoji zlo (Bandić) i postoji manje zlo (ostali kandidati). Ako nema dobrog kandidata, onda valjda barem glasaš za manje zlo, a ne pomažeš postojećem zlu da se održi.
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:34   #83
Ferdelji bi mogao otkinuti dosta Bandićevih i Ostojićevih glasova, što daje HDZ-ovom kandidatu veće šanse. Mogao bi HDZ sa Šternom ugodno iznenaditi.
VCF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:37   #84
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Jel ti ozbiljno?

Pa Bandić je najveće zlo, nije niti važno tko će biti izabran dok god to nije Bandić. Postoji zlo (Bandić) i postoji manje zlo (ostali kandidati). Ako nema dobrog kandidata, onda valjda barem glasaš za manje zlo, a ne pomažeš postojećem zlu da se održi.
Au contraire mon ami,au contraire.Bandića znamo i to je zlo poznato.Ostojića ne znamo,a obzirom na to da ga je nametnuo Milanović,a ne SDP,predpostavljam da bi Ostojić mogao se ispostaviti kao još veće zlo od Bandića.Iako sam protivnik obojice kandidata.Ionako će obojica raditi po nekim svojim agendama,a ne po onome što kao zastupaju.
Ovaj puta drugi su još veće zlo...vjerovali ili ne.
Pogotovo Ostojić,oktroirani kandidat Milanovića (a time i SDP-a)...drugi za sada mislim da nemaju nikakve šanse.
Ja ću vjerojatno (ako ne bude kvalitetnijih kandidata, zaobići lokalne izbore,jer ne rješavaju ništa,samo se bacaju novci na traćenje prazne slame).
A ovo da nije važno tko će biti izabran dok to nije Bandić,je posve pogrešno gledanje na politiku općenito.Na tu foru političari i pecaju birače.Zgadi im se jedna politička opcija do te mjere da prestanu razmišljati koju političku opciju u zamjenu instaliravaju na vlast.To je jedan od razloga zašto imamo uvijek lošu vlast.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 22:47   #85
On meni djeluje kao neki malo stroži pater familias, koji bolje od mene zna što mi treba i gdje mi je mjesto.

Tata! Ja bih novu haljinu!
Ne može! Hoćeš učit' francuski?

Tata! Nokti su mi skroz ispucali, daš mi za manikuru?
Nemam. Imam sezonski posao da zaradiš nešto. 'oćeš ić'?

Tata! Ja bih studirala antropologiju!
Nemam para za pizdarije. Jesi bila na onom tečaju za AutoCad?

Tata! Mrzim te! Mrzim! Zlotvore!
Odrasti. Batali te rodne gluposti, poštuj oca koji misli na tvoje dobro, daj mi taj ručak što je mati skuvala: a mogla bi i da joj malo pomažeš. Ja tebe volim sine i želim ti dobro!


Nije moj tip.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački

Zadnje uređivanje Ostoja Grubica : 01.01.2013. at 23:03.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 23:17   #86
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Au contraire mon ami,au contraire.Bandića znamo i to je zlo poznato.Ostojića ne znamo,a obzirom na to da ga je nametnuo Milanović,a ne SDP,predpostavljam da bi Ostojić mogao se ispostaviti kao još veće zlo od Bandića.Iako sam protivnik obojice kandidata.Ionako će obojica raditi po nekim svojim agendama,a ne po onome što kao zastupaju.
Ovaj puta drugi su još veće zlo...vjerovali ili ne.
Pogotovo Ostojić,oktroirani kandidat Milanovića (a time i SDP-a)...drugi za sada mislim da nemaju nikakve šanse.
Ja ću vjerojatno (ako ne bude kvalitetnijih kandidata, zaobići lokalne izbore,jer ne rješavaju ništa,samo se bacaju novci na traćenje prazne slame).
A ovo da nije važno tko će biti izabran dok to nije Bandić,je posve pogrešno gledanje na politiku općenito.Na tu foru političari i pecaju birače.Zgadi im se jedna politička opcija do te mjere da prestanu razmišljati koju političku opciju u zamjenu instaliravaju na vlast.To je jedan od razloga zašto imamo uvijek lošu vlast.
Za Ostojića vjerojatno neću glasati, ali daj mi pojasni kak je moguće da bude gori od Bandića. Kako je teoretski moguće da bi itko više krao, bio veća seljačina, veći nesposobnjak ili veća štetočina koja uništava grad nego što je to Bandić? Nemam dojam da je Ostojić ijedno od toga. A na kraju krajeva, što fali Ferdelju? Ili možda Holjevac?

Ne može se reći da nema raznovrsnih kandidata.
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 23:28   #87
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Jel ti ozbiljno?

Pa Bandić je najveće zlo, nije niti važno tko će biti izabran dok god to nije Bandić. .
Kome to možeš objasniti?
Ljudi vide da on nešto radi i misle to je puno.
Prosječan Hrvat ima 42 godine i srednju školu.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:48   #88
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Kome to možeš objasniti?
Ljudi vide da on nešto radi i misle to je puno.
Prosječan Hrvat ima 42 godine i srednju školu.
Natprosječan Hrvat vjerovatno ima fakultet, doktorat itd. školovao se u nekom drugom sustavu itd... i upravo takvi se spominju u krađama koje se spominju zadnjih dvadesetak godina.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:21   #89
Ferdelji je pristojan kandidat, ali uspjeha baš i neće imati, jer će stranački opredijeljeni birači (a to je ipak većina), bez obzira na svakodnevno jadikovanje nad bezidejnim i besplodnim stranačkim poslušnicima, ipak na kraju birati iste. Na kraju će pobijediti glupavi mentalitet "bolje da pobijedi moja stranka/kandidat", odnosno strah da ne pobijedi netko drugi (makar bio i bolji kandidat).

Quote:
novak63 kaže: Pogledaj post
Slažem se i potpisujem s tim da dodam i nevješt Demagog!
Kaj si ti plaćen da pljuješ po Ferdeljiju? Čitam temu, na svakoj stranici po jedan tvoj post u kojem su samo jedna ili dvije riječi, pri tom obavezno riječ demagog.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 02.01.2013. at 14:29.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 16:14   #90
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ferdelji je pristojan kandidat, ali uspjeha baš i neće imati, jer će stranački opredijeljeni birači (a to je ipak većina), bez obzira na svakodnevno jadikovanje nad bezidejnim i besplodnim stranačkim poslušnicima, ipak na kraju birati iste.
Ima točnosti u toj dijagnozi,ali vrijeme je vrlo neizvjesno i više je ljudi kojima je puna kapa strančarenja.
Bira se znanje,iskustvo,odgovornost,vizija.To je jedino važno.Stranka,partija ili zajednica,udruga ili pokret je bljah,ako nema pojedinaca koji imaju znanje.
Znanje,obrazovanje=moć!
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 16:14   #91
moj glas ima
ararit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 10:10   #92
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Za Ostojića vjerojatno neću glasati, ali daj mi pojasni kak je moguće da bude gori od Bandića. Kako je teoretski moguće da bi itko više krao, bio veća seljačina, veći nesposobnjak ili veća štetočina koja uništava grad nego što je to Bandić? Nemam dojam da je Ostojić ijedno od toga. A na kraju krajeva, što fali Ferdelju? Ili možda Holjevac?

Ne može se reći da nema raznovrsnih kandidata.
Izaberi ga pa ćeš vidjeti kako netko može biti gori od postojećeg zla.
Ne da nije teoretski moguće da bi itko više krao od Bandić, nego će to biti praktični slučaj ako bude izabran Ostojić.Šta misliš da će Ostojić biti drugačiji od Bandića?Samo zato jer izgleda uglađenije i finije.Pa i Milanović je izgledao uglađenije i finije i predstavljao se kao socijaldemokrat,a ustvari je zastranio u neoliberalizam...
Političari u Hrvatskoj (pogotvo HDZ-a i SDP-a) rade što hoće (u svom osobnom interesu) i nitko ih ne kontrolira,pa prema tome ne treba im davati ikakvu podršku.Cijeli ovaj politički sustav zvan demokracija je ustvari šarada...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:07   #93
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Cijeli ovaj politički sustav zvan demokracija je ustvari šarada...
Poanta demokracije je da na miran način smijeniš postojeću vlast, do početka 20stoljeća u većini svijeta to se moglo samo pučem, abdikacijom ili ubojstvom uz vrlo česta krvoprolića gdje je najčešće najviše stradao običan čovjek.
Druga bit same demokracije je da mijenjaš vlastodršce što češće, nije bezveze američki predsjednički mandat ograničen na samo jedan reizbor nakon toga ma koliko da je dobar predsjednik... by,by. Nema izuzetaka!!!
Tuđman je bio predugo na vlasti, HDZ je bio predugo na vlasti, BANDIĆ je predugo na vlasti
Ako promatrate mandate Bandića i Sanadera primjetit će te da glavno mažnjavanje kreće u drugom mandatu, tada skuže kako se to radi i postaju previše samouvjereni i nezasitni preko svake mjere.
Zato je po meni bit PROMJENA I SAMO PROMJENA.
ny 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 13:33   #94
Što je to neki konvertit izbačen iz SDP-a koji je najednom postao veliki HSLS-ovac?
__________________
And I thought my jokes were bad.
0Joker0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 15:05   #95
Quote:
0Joker0 kaže: Pogledaj post
Što je to neki konvertit izbačen iz SDP-a koji je najednom postao veliki HSLS-ovac?
Ferdelji nikad nije bio u SDPu.
KarayaOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 21:10   #96
Talking

Quote:
walter kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/vijesti/ferde...-clanak-455929

Što znamo o Ferdeljiju, je li on nekakav ekonomist opće prakse ili čovjek sposoban za upravljanje metropolom?

Hoće li mu propale stranke poput HSS-a i HSLS-a pomoći ili odmoći?

Ima li Ferdelji šanse pored Bandića, Bernardića i koga god HDZ-ovci od svojih utope?
Odlično je to što bi Ferdelji vodio grad kao tvrtku.

U Elektro-kontaktu mu dali priliku za odlazak, nakon što su mu našli 6 direktora sa rukama "duboko u pekmezu". Direktorima su dali otkaz, zaplijenili službene aute i računala. Svrgavanje direktora iz Elektro-kontakta bilo je doduše mirno, ali po "njemačkim metodama"!

Sve to vrijeme nije se Elektro-kontakt modernizirao. Stolovi u radnim sobama su oni iz SFRJ. Za novo računalo moraš proliti kavu, vodu ili sok po starom. Monitori se naslijeđuju ili donose od doma, jedva se nabavljaju noviji LCDi.

Što se tiče modernizacije:
- nabava radi smo po principu "razmijene dobara", obično za 3-4 puta veću cijenu od nabavne te od tvrtke koju već ima neko od onih 6 direktora ili neku "prijateljsku"
- sva oprema se dobavlja samo ako postoji "zajednički interes"
- opravdanja za unaprijeđenja čekaju neko bolje vrijeme ili "prijateljevu ponudu"
- njemcima se podilazi, samo dok je kontrola u tvrtci
- sve se radi stihijski
- novci za promjene u poslovnje tvrtke su bili potrošeni, ali se promjene nisu napravile koje su zahtjevali Njemci
- te je tvrtka skoro nedavno izgubila ISO 9001 standard kvalitete, te je pod upitnikom za neke druge znakove kvalitete
itd...

Uglavnom, ne baš lijepo bi to Ferdelji onda vodio grad Zagreb ako zasjedne u fotelju gradonačelnika! Barem ako mogu suditi po izvorima iz same tvornice Elektro-kontakt...
AntiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:10   #97
Znam da je ovo forum i da ljudi pišu svašta ali bilo bi civilizirano kad bi ljudi naveli odkud im neke informacije radi vjerodostojnosti.
Elektro kontakt je preko 20 godin u vlasništvu multinacionalne kompanije EGO i teško mi je povjerovat da takva kompanija u svom vlasništvu ima neku balcanexpress-tvrtku gdje se godinama radi kao npr u HŽ-u HEP-u ZG Holdingu i da oni ništa ne poduzimaju i drže 20 godina Ferdeljija na čelu kompanije i onda nakon 20 godina shvate da i ovaj krade!?!?!?! Meni teško za povjerovat!
Osobno ne znam kako je u elektro-kontaktu ali eto volio bih da se ovdje javi netko ko tamo radi ili je radio pa da imamo priču iz prve ruke.
ny 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:37   #98
pa pitaj ih odmah za smijenjene rukovoditelje:
Alić
Balija - doduše otišao u penziju s otpremninom, ali su mu oteli nazad službenog Mercedesa E-klase kojeg si je želio privatizirati
rukovoditelj nabave - ne mogu se sada sjetiti njegova imena...budem već!

pitaj ih za afere oko krađe bakra i srebra...

probleme sa EKSA-om i Ugovore s njima...

za novac koji je EGO davao za unaprijeđenja, koja se nisu izvršavala...ali je novac nestajao!

itd.


prijatelj ima jako puno informacija o toj tvrtci...sada kao kreće na bolje, ali ove godine su otpustili točno 74 radnika (ispod 80, zbog Zakona)...sljedeće godine još toliko skidaju...cilj je sa prošlogodišnjih 1050 radnika na 900 radnika doći!
AntiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 03:56   #99
Quote:
ny 3 kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo forum i da ljudi pišu svašta ali bilo bi civilizirano kad bi ljudi naveli odkud im neke informacije radi vjerodostojnosti.
Elektro kontakt je preko 20 godin u vlasništvu multinacionalne kompanije EGO i teško mi je povjerovat da takva kompanija u svom vlasništvu ima neku balcanexpress-tvrtku gdje se godinama radi kao npr u HŽ-u HEP-u ZG Holdingu i da oni ništa ne poduzimaju i drže 20 godina Ferdeljija na čelu kompanije i onda nakon 20 godina shvate da i ovaj krade!?!?!?! Meni teško za povjerovat!
Osobno ne znam kako je u elektro-kontaktu ali eto volio bih da se ovdje javi netko ko tamo radi ili je radio pa da imamo priču iz prve ruke.
Ono sam i ja čuo od prijatelja prije nego je Ferdelji otpraćen u politiku od strane Njemaca.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:00   #100
Moj glas definitivno ima! Ferdelji ima iskustva u proizvodnji, 20 godina se time bavi i to koliko vidim uspješno. Elektro-kontakt ima preko 1000 ljudi što je dosta velika kompanija za vođenje i to u najgore vrijeme, vrijeme otvaranja tržišta i države koja je 20godina uništavala proizvodnju. Kad priča o radnim mjestima i proizvodnji barem zna o čemu priča.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.