Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 08:32   #3221
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Mislim da je najjednostavnije rjesenje da ti kolega koji uspjesno igra na svom PCu instalira igru na tvoj komp
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:09   #3222
Iako se u mainstream znanosti i u medijima dinosauri klasificiraju reptilima, moram izraziti svoje neslaganje s obzirom da smo mi toplokrvni, imamo perje, stojimo uspravno i mozemo se kretati jako brzo na vece udaljenosti. Molim lijepo Ispravnije bi bilo nazvati nas Sauropsidima, jer ta grupa ukljucuje i ptice, a Reptilia ne
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:42   #3223
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Pokušavam instalirat igricu na kompu na poslu i kad instalacija završi, javi mi se ova poruka:

Klik za sliku

Kako da to rijepim? Želim igrati Simse!
Pa normalno da ti se javi ta poruka kad si s admin accom instalirala igricu samo za jednog usera, a ne za sve.

Ili prilikom instalacije pronađi opciju - instaliraj za sve - ili daj nekome da ti instalira...

Btw, vide ti se privatni podaci na slici.

Edit:
Mozda ovo pomogne
Restore to default to fix "Location is not available" error

1. Go to the drive where the Windows is installed, for most users, it's  C:\Users (or ).

2. Open the folder name with your user name.

3. Right-Click on the Desktop and select Properties.

4. Under the Location tab, click the Restore Default button.

5. Restart PC.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:46   #3224
Cure. Moze li se otvorit internet stranica besplatno?
skepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:31   #3225
Quote:
skepsa kaže: Pogledaj post
Cure. Moze li se otvorit internet stranica besplatno?
što znači besplatno? možeš izvesti da plaćaš godišnje nešto sitno za održavanje stranice, parsto kuna, to bi bilo najjeftinije.
ako biraš adresu, odaberi besplatne (info., org., net. itd), tu štediš, odaberi nešto od opcija za izgled web stranice s wordpressa (na primjer) to je besplatno kod nekih, i onda samo to održavanje platiš.

ili možeš pokrenuti svoj blog a da nije web, i onda ti je sve besplatno.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:07   #3226
Ima masu tih "besplatih" sajtova za otvaranje web stranice. Ali to nije pametno radit, pogotovo ako ima ozbiljnu namjenu Npr. Neko intelektualno vlasništvo, web shop i takve stvari.
Jako su ograničene mogućnosti u dizajnu., u samom storageu i file uploadu. Nemaš mogućnost da brandiraš email.
Stranica će ti bit puna reklama od kojih ti nemaš nikakve koristi. Te reklame su ti cijena tvog besplatnog sajta.
Teško će se nać tvoj website kad ga se traži preko Google-a.
Kad imaš web stranicu na tko nekoj besplatnoj platformi u stvari se odričeš svih svojih prava. U prijevodu, davatelj te "free website" usluge može radit šta hoće sa svim tvojim sadržajem
Ako ti se sruši stranica, ne možeš ništa napravit jer nemaš kontrolu backupom. i izgubiš domenu. A davatelja usluge boli briga, jer ti daje "besplatnu" uslugu.

Ukratko, ako imaš neke ozbiljne najmere sa veb'sajtom, kupi domenu. Ako ti ne bude išao posao, blog šta već. lako prodaš domenu.


@Pješčani sat
Ne plaća se održavanje, nego domena/host
Cijene osciliraju uglavnom od toga kako će završavat domena (.hr /.com.hr/com/.biz.net/.org i ostali)
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:30   #3227
da, imaš pravo, plaća se hosting.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:11   #3228
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Ima masu tih "besplatih" sajtova za otvaranje web stranice. Ali to nije pametno radit, pogotovo ako ima ozbiljnu namjenu Npr. Neko intelektualno vlasništvo, web shop i takve stvari.
Jako su ograničene mogućnosti u dizajnu., u samom storageu i file uploadu. Nemaš mogućnost da brandiraš email.
Stranica će ti bit puna reklama od kojih ti nemaš nikakve koristi. Te reklame su ti cijena tvog besplatnog sajta.
Teško će se nać tvoj website kad ga se traži preko Google-a.
Kad imaš web stranicu na tko nekoj besplatnoj platformi u stvari se odričeš svih svojih prava. U prijevodu, davatelj te "free website" usluge može radit šta hoće sa svim tvojim sadržajem
Ako ti se sruši stranica, ne možeš ništa napravit jer nemaš kontrolu backupom. i izgubiš domenu. A davatelja usluge boli briga, jer ti daje "besplatnu" uslugu.

Ukratko, ako imaš neke ozbiljne najmere sa veb'sajtom, kupi domenu. Ako ti ne bude išao posao, blog šta već. lako prodaš domenu.
Ovdje se brkaju dvije-tri stvari: 1. nije istina da Google ne indeksira besplatne sajtove - upravo suprotno, WordPres.com (koji pripada Automatticu, privatnoj tvrtki) i Google imaju dogovor po kojem se novootvoreni blogovi tri mjeseca 'sponzoriraju' dobrim rezultatima na tražilici. A to nije jedini takav slučaj
2. ako se na besplatnom servisu sruši stranica, ne gubi se ni sadržaj ni generička poddomena. Jer, zamisli, takvi sajtovi imaju i bekape i administratore
3. domenu je dobro kupiti u svakom slučaju, ali ne treba miješati domenu i hosting. Domena se kupuje kod ovlaštenog registrara - koji može, ali i ne mora od ICANN-a biti zadužen za prodaju određene vrhovne domene. Naše su hosting-kuće ovlaštene za razmjerno malen broj vrhovnih domena, a ne prodaju ni tzv. 'premium'-domene kao što su .ninja, .cool, .expert... Za takvo što treba se obratiti GoDaddyju ili nekom sličnom globalnom registraru. Tu kupiš takvu domenu i preusmjeriš je na 'name'-servere tvrtke koja iznajmljuje prostor
4. domenu je 'lako prodati' samo ako je iznimno atraktivna. U principu, ne znam ni za jedan slučaj prodaje domene - a već dulje držim servere. Ako ti više ne treba, prestaneš je plaćati, vrlo jednostavno
5. vrhovne domene .com, .org, .net i slične razmjerno su jeftine. Ovisno o registraru, koštaju do stotinjak kuna na godinu. No kvalitetan hosting - s naglaskom na kvalitetan - stoji deset puta više. Pritom mislim na gomilu RAM-a, nekoliko dnevnih bekapa, (RAID) SSD, superbrzu podršku u svako doba dana i noći, neograničen 'bandwith'... Jasno da se hosting može naći i za manje novca, no bolje da o takvoj usluzi ne pišem, čisto da ostanem pristojan.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 07:14   #3229
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Ovdje se brkaju dvije-tri stvari: 1. nije istina da Google ne indeksira besplatne sajtove - upravo suprotno, WordPres.com (koji pripada Automatticu, privatnoj tvrtki) i Google imaju dogovor po kojem se novootvoreni blogovi tri mjeseca 'sponzoriraju' dobrim rezultatima na tražilici. A to nije jedini takav slučaj
2. ako se na besplatnom servisu sruši stranica, ne gubi se ni sadržaj ni generička poddomena. Jer, zamisli, takvi sajtovi imaju i bekape i administratore
3. domenu je dobro kupiti u svakom slučaju, ali ne treba miješati domenu i hosting. Domena se kupuje kod ovlaštenog registrara - koji može, ali i ne mora od ICANN-a biti zadužen za prodaju određene vrhovne domene. Naše su hosting-kuće ovlaštene za razmjerno malen broj vrhovnih domena, a ne prodaju ni tzv. 'premium'-domene kao što su .ninja, .cool, .expert... Za takvo što treba se obratiti GoDaddyju ili nekom sličnom globalnom registraru. Tu kupiš takvu domenu i preusmjeriš je na 'name'-servere tvrtke koja iznajmljuje prostor
4. domenu je 'lako prodati' samo ako je iznimno atraktivna. U principu, ne znam ni za jedan slučaj prodaje domene - a već dulje držim servere. Ako ti više ne treba, prestaneš je plaćati, vrlo jednostavno
5. vrhovne domene .com, .org, .net i slične razmjerno su jeftine. Ovisno o registraru, koštaju do stotinjak kuna na godinu. No kvalitetan hosting - s naglaskom na kvalitetan - stoji deset puta više. Pritom mislim na gomilu RAM-a, nekoliko dnevnih bekapa, (RAID) SSD, superbrzu podršku u svako doba dana i noći, neograničen 'bandwith'... Jasno da se hosting može naći i za manje novca, no bolje da o takvoj usluzi ne pišem, čisto da ostanem pristojan.
Samo da dodam - postoji svjetski registar koji je podijeljen na kontinentalne koji su pak podijeljeni na nacionalne. Naš je CARNet. No, svatko može u nečije ime otvoriti domenu npr. .hr kod CARNeta.

Domene funkcioniraju po ključu ip adresnog raspona, te se zato ne mogu sve domene otvoriti kod CARNet-a.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:53   #3230
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Pa normalno da ti se javi ta poruka kad si s admin accom instalirala igricu samo za jednog usera, a ne za sve.

Ili prilikom instalacije pronađi opciju - instaliraj za sve - ili daj nekome da ti instalira...

Btw, vide ti se privatni podaci na slici.

Edit:
Mozda ovo pomogne
Restore to default to fix "Location is not available" error

1. Go to the drive where the Windows is installed, for most users, it's  C:\Users (or ).

2. Open the folder name with your user name.

3. Right-Click on the Desktop and select Properties.

4. Under the Location tab, click the Restore Default button.

5. Restart PC.


Hvala, proslijedit ću tvoje upute kolegi prvi put kad budemo zajedno u smjeni.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:19   #3231
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Samo da dodam - postoji svjetski registar koji je podijeljen na kontinentalne koji su pak podijeljeni na nacionalne. Naš je CARNet. No, svatko može u nečije ime otvoriti domenu npr. .hr kod CARNeta.

Domene funkcioniraju po ključu ip adresnog raspona, te se zato ne mogu sve domene otvoriti kod CARNet-a.
Ne. CARNet je zadužen za besplatne nacionalne vrhovne domene. Ako imaš tvrtku, obrt, udrugu ili neku sličnu pravnu osobu - ili pak želiš domenu na svoje ime - dobit ćeš je od CARNeta. No prije toga moraš zadovoljiti određene uvjete (domena se ne smije previše razlikovati od imena pravne osobe, recimo). Ako pak želiš hrvatsku domenu po svom izboru, kupit ćeš je od ovlaštenih registrara po cijeni od 750 kuna s PDV-om, otprilike.

Po tome se vidi CARNetova briga za hrvatske poduzetnike - plaćaju cijenu premium-domene, praktički.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 04:27   #3232
zasto su mi nakon win10 apdejta nestale slike s kompa i sad su na drajvu? ja mu nisam to dopustila sta on meni radi i zasto???
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:40   #3233
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Ne. CARNet je zadužen za besplatne nacionalne vrhovne domene. Ako imaš tvrtku, obrt, udrugu ili neku sličnu pravnu osobu - ili pak želiš domenu na svoje ime - dobit ćeš je od CARNeta. No prije toga moraš zadovoljiti određene uvjete (domena se ne smije previše razlikovati od imena pravne osobe, recimo). Ako pak želiš hrvatsku domenu po svom izboru, kupit ćeš je od ovlaštenih registrara po cijeni od 750 kuna s PDV-om, otprilike.

Po tome se vidi CARNetova briga za hrvatske poduzetnike - plaćaju cijenu premium-domene, praktički.
Frende, pročitaj što sam napisao sa razumijevanjem. Po ovome što pišeš mi jako djeluje da uopće nemaš ideju kako DNS raspodjela funkcionira, pa ti predlažem da pročitaš http://ftp.carnet.hr/pub/Internet/RFC/rfc1591.txt
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
zasto su mi nakon win10 apdejta nestale slike s kompa i sad su na drajvu? ja mu nisam to dopustila sta on meni radi i zasto???
Koji apdejt?

Drive je integriran u winse, get used to it.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:51   #3234
kajaznam koji apdejt, sve je apdejto sta je htio, legalan je pa sam mu dopustila. al ovo nisam ocekivala.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:10   #3235
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Frende, pročitaj što sam napisao sa razumijevanjem. Po ovome što pišeš mi jako djeluje da uopće nemaš ideju kako DNS raspodjela funkcionira, pa ti predlažem da pročitaš http://ftp.carnet.hr/pub/Internet/RFC/rfc1591.txt
Okej, jesam. A sad ti pažljivije pročitaj ovo, jer imam dojam da nikad u životu nisi kupio domenu, ni hrvatsku ni bilo koju drugu: od CARNeta ne možeš kupiti domenu. Je li ti to jasno? Da ponovim? Evo: od CARNeta ne možeš kupiti domenu.

Da si ikad pokušao takvo što, doznao bi da je CARNet svoja prava distribucije hrvatskih domena dobivena od ICANN-a prenio na hrvatske registrare čiji sam popis linkao, a sebi je ostavio samo dodjelu besplatnih hrvatskih domena. Teoretiziranje o DNS raspodjeli nema s tim apsolutno nikakve veze.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:17   #3236
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Okej, jesam. A sad ti pažljivije pročitaj ovo, jer imam dojam da nikad u životu nisi kupio domenu, ni hrvatsku ni bilo koju drugu: od CARNeta ne možeš kupiti domenu. Je li ti to jasno? Da ponovim? Evo: od CARNeta ne možeš kupiti domenu.

Da si ikad pokušao takvo što, doznao bi da je CARNet svoja prava distribucije hrvatskih domena dobivena od ICANN-a prenio na hrvatske registrare čiji sam popis linkao, a sebi je ostavio samo dodjelu besplatnih hrvatskih domena. Teoretiziranje o DNS raspodjeli nema s tim apsolutno nikakve veze.


Uopće nemam volje objašnjavati ti tvoj krivi zaključak.

Da malo pažljivije čitaš, i da zbilja radiš godinama sa DNSom kao moja malenkost shvatio bi da nisam ni opovrgnuo tvoj upis, nego dodao razlog zbog čega je tome tako. Informiraj se, RFC je temelj svega vezano uz računalne mreže.

I ne, Carnet nije ništa dobio od ICANNa, ne funkcionira to tako, Carnet komunicira sa RIPEom koji je kontinentalno tijelo zaduženo za raspodjelu DNSa.

Sad zbilja mogu donijeti zaključak da imaš samo površno znanje, stoga ne mislim dalje ići s tobom u rasprave. 'Njoy.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:06   #3237
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Da malo pažljivije čitaš, i da zbilja radiš godinama sa DNSom kao moja malenkost shvatio bi da nisam ni opovrgnuo tvoj upis, nego dodao razlog zbog čega je tome tako. Informiraj se, RFC je temelj svega vezano uz računalne mreže.
Da, bez toga dodatka čovjek uopće ne bi mogao shvatiti da su domena i hosting dvije različite stvari.

Nego, još nisi napisao koliko si to domena kupio "od CARNeta".

Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
I ne, Carnet nije ništa dobio od ICANNa, ne funkcionira to tako, Carnet komunicira sa RIPEom koji je kontinentalno tijelo zaduženo za raspodjelu DNSa.
Osim što si polupismen, teško ti je dešifrirati napisano, je li? A jednostavno je, samo trebaš slovkati: za upravljanje globalnim domenskim internetskim prostorom i sustavom 'root'-poslužitelja koji osiguravaju funkcioniranje DNS sustava zadužen je ICANN, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, koji je poslove upravljanja preuzeo od tijela poznatog kao Internet Assigned Number Authority (IANA). IANA je Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži CARNet 1993. godine dodijelila na upravljanje vrhovnu domenu .hr - nacionalnu domenu Republike Hrvatske. I to je ono što sam rekao. Uopće nisam govorio o raspodjeli DNS-a ni trkeljao o nebitnim stvarima. Poput tebe.

Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Sad zbilja mogu donijeti zaključak da imaš samo površno znanje, stoga ne mislim dalje ići s tobom u rasprave. 'Njoy.
Šteta. Ja, eto, uvijek volim komunicirati s forumašima kojima je čitanje i razumijevanje pročitanog nerješiv problem. Nazovi to filantropijom ako baš želiš, no meni je to jednostavno gušt.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 00:28   #3238
Ako ste gotovi s natjecanjem u pišanju u dalj, možda da netko priupita ženu kakvu točno web stranicu želi i da eventualno sugerira nešto od besplatnih ili jeftinih opcija koje postoje? Možda je za njene potrebe besplatan wordpress, weebly, wix ili google site sasvim ok, a ako želi kupiti domenu za desetak kuna godišnje, možda je može samo forwardati na besplatan sajt, ili može plaćati 4-8 dolara mjesečno za najbazičniji plan na nekom od tih sajtova koji omogućuje da poveže domenu sa sajtom.

skepsa, što trebaš?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:11   #3239
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako ste gotovi s natjecanjem u pišanju u dalj, možda da netko priupita ženu kakvu točno web stranicu želi i da eventualno sugerira nešto od besplatnih ili jeftinih opcija koje postoje?
Da se pojavila, pitao bih je. Ali nije. Pa se zabavljam pišanjem.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možda je za njene potrebe besplatan wordpress, weebly, wix ili google site sasvim ok, a ako želi kupiti domenu za desetak kuna godišnje, možda je može samo forwardati na besplatan sajt, ili može plaćati 4-8 dolara mjesečno za najbazičniji plan na nekom od tih sajtova koji omogućuje da poveže domenu sa sajtom.
Za njene su potrebe besplatni sajtovi, pretpostavljam, okej. Da uzme hosting i domenu, trebala bi štogod znati o WordPressu, Joomli, Drupalu ili nekoj drugoj platformi, također besplatnoj, ali koju treba instalirati i prilagoditi svojim potrebama, što je na servisima koje si spomenula neusporedivo lakše.

A tu je i server sa svojim web-panelom. Hoće li to biti cPanel, CentOS ili neka druga Linux-distribucija, ovisi o hostingu, ali trebala bi i time ovladati prije nego što se upusti u cijelu priču. Pomoći će joj ljudi iz održavanja, razumije se, ali neće joj uvijek biti na raspolaganju. A to je bitno kad instaliraš loš 'plugin' pa ti se stalno pojavljuje 'internal server error', recimo.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:24   #3240
Postoje i vrlo idiot friendly templejti koji ne zahtijevaju ništa osim nešto vremena. Možda joj treba stručnjak, a možda joj je dovoljan jedan od nekoliko vrlo user friendly vrlo jednostavnih alata koji danas postoje i može je boljet kurac za cPanel i CentOS. Možda joj ne treba ništa složeno nego sajtić od jedne stranice na kojem pišu adresa i broj telefona njenog frizerskog salona ili prevodilačkog obrta i može to napraviti sama sutra popodne. Otkud ljudima uopće potreba da nekome tko očito ne zna apsolutno ništa o imanju web stranice i nemaju blage veze što mu točno treba krenu s "morat će ovladati web panelom"?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.