Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 19:00   #21
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
I nema je u pravopisu!
Jesi li čula kad za rječnik? Ili ti je i to nepotrebna riječ, a bome i knjiga.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:01   #22
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Jesi li čula kad za rječnik? Ili ti je i to nepotrebna riječ, a bome i knjiga.
Nemam rječnik. Zla si. :
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:02   #23
Konačno otvorena tema da ne offtopičarim

Ini/ino koristim često, a kao što vidjeh i pola foruma. Normalna riječ.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:02   #24
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Zar vi stvarno mislite da ima još ljudi kao ja? To što drugi ne znaju da se negacije pišu odvojeno i ne razlikuju ć i č ne znači da ne znaju da postoje ino i iole.
Pa ne treba te bit sram ako nisi cula za neku rijec, ali izjave da je rijec glupa jer ju ti ne znas su mi u najmanju ruku smijesne
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:03   #25
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Čekajte, sad ispada da sam ja otvorila temu? A nemojte, kao da me nije dovoljno sramota! Što nije spojena s misterijima, ne zaslužuje posebnu temu, ionako imamo neku već vezanu za pravopis.
Piše da je izdvojeno. Jbg, od tvog posta je krenuo taj tok rasprave.

Ne brini, mislim da će tema brzo potonuti. A možda se pokaže i kao konstruktivna, šta znaš.

Evo, daću jedan svoj primer. Sećam se da sam se iznenadila nad "oftalmologom", mislila sam da je tipfeler.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:04   #26
Quote:
Pravnicica kaže: Pogledaj post
Pa ne treba te bit sram ako nisi cula za neku rijec, ali izjave da je rijec glupa jer ju ti ne znas su mi u najmanju ruku smijesne
I dalje mi je glupa. Zvuči mi kao skraćenica nečeg.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:04   #27
ima još ljudi. jednom sam se skoro posvađala s frendicom jer me ISPRDALA da ne postoji riječ ino dok smo rješavale križaljku.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:05   #28
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ako je moja tema, onda je mogu i obrisati, zar ne?
Ne. Forumaši ne posjeduju teme koje su otvorili, ni one koje su nastale odvajanjem postova, pa je njihov post prvi.


Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Zar vi stvarno mislite da ima još ljudi kao ja? To što drugi ne znaju da se negacije pišu odvojeno i ne razlikuju ć i č ne znači da ne znaju da postoje ino i iole. A ako vam ovo nije dovoljno, do nedavno sam mislila da se piše fajrunD.
A gle, Hrvatska je zemlja nepismenih ljudi. Mislim da ima jako puno ljudi koji ne znaju ni osnove hrvatskog jezika.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:07   #29
A što ti ljudi koji ne znaju za pridjevi ini misle, odakle dolazi riječ inače?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:07   #30
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
I dalje mi je glupa. Zvuči mi kao skraćenica nečeg.
OK, onda se ni ne zelis prestat sramotit
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:08   #31
A stvarno vam je dno od ovog napravit novu temu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:11   #32
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A što ti ljudi koji ne znaju za pridjevi ini misle, odakle dolazi riječ inače?
ne povezuju, valjda.

ajde, ja sam do nekog razreda mislila da imamo splovila.
ovo jadno o mi je sasvim promaklo.

coolInarika me još uvijek bode u oko.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:11   #33
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ne. Forumaši ne posjeduju teme koje su otvorili, ni one koje su nastale odvajanjem postova, pa je njihov post prvi.

A gle, Hrvatska je zemlja nepismenih ljudi. Mislim da ima jako puno ljudi koji ne znaju ni osnove hrvatskog jezika.
A shit, mislila sam da je to kao i s postovima.

Je, ali nisam mislila da i ja tu spadam.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A što ti ljudi koji ne znaju za pridjevi ini misle, odakle dolazi riječ inače?
Ne razmišljamo o tome da je to poseban pridjev.

Quote:
Pravnicica kaže: Pogledaj post
OK, onda se ni ne zelis prestat sramotit
Kakve to sad veze ima? Zašto mi riječ ne bi bila glupa? Ima još glupih riječi koje poznajem ali su mi svejedno glupe. Uostalom, sad je ionako kasno. All the way. Jedino što mogu je izbrisati se s foruma.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:13   #34
Evo i mog doprinosa: dok sam još klinka bila, spomenula sam Hidru u kontekstu životinje (Hidra je rod slatkovodnih životinja), a svi su me uvjeravali da mislim na HVIDRA-u Joj što volim kad me gluplje osobe od mene uvjeravaju u suprotno (da se razumijemo, nisu glupi zbog toga, nego su se više puta pokazali ignorantima) Isto vrijedi za hohštaplera
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:13   #35
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

ajde, ja sam do nekog razreda mislila da imamo splovila.
ovo jadno o mi je sasvim promaklo.


Ja sam dosta dugo MUTE na upravljacu citala tocno tako. Dok mi se nije upalila lampica

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Uostalom, sad je ionako kasno. All the way. Jedino što mogu je izbrisati se s foruma.
Ne mozes ni to Ajde ajde, pa vidis da se tema pretvara u zabavnu.
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:14   #36
Da si riješila više od dvije križaljke u respektabilnom enigmatskom časopisu, riječ ini/a/o ...bi ti bila itekako poznata. I ako želiš provjeriti, ne provjeravaš u pravopisu, nego u rječniku...
Hrvatski jezični portal je tata-mata za to (http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=main). JA ga obožavam jer me sprečava da bubnem neku glupost...

Ja sam ko mala mislila da je "natumračiti se" legitimna hrvatska riječ. Pa su me u srednjoj poučili da griješim. Moja majčica tak kaže kad se na nebo navuku tmasti oblaci prije neke gadne kišurine.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:14   #37
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne povezuju, valjda.

ajde, ja sam do nekog razreda mislila da imamo splovila.
ovo jadno o mi je sasvim promaklo.

coolInarika me još uvijek bode u oko.
Sve nas bode u oči
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:17   #38
Vidite da joj je neugodno, kroz više od jednog posta jasno daje do znanja da joj je neugodno, ali i dalje vam je smiješno upirati prstom i cerekati se? Jebote.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:18   #39
Quote:
Pravnicica kaže: Pogledaj post


Ja sam dosta dugo MUTE na upravljacu citala tocno tako. Dok mi se nije upalila lampica



Ne mozes ni to Ajde ajde, pa vidis da se tema pretvara u zabavnu.
Ja sam dugo (kao klinka) MENU čitala kako se piše Doduše, uvijek u sebi Jedna novija; prošle godine sam saznala da se ne čita MEME nego MIM
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:19   #40
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Da si riješila više od dvije križaljke u respektabilnom enigmatskom časopisu, riječ ini/a/o ...bi ti bila itekako poznata. I ako želiš provjeriti, ne provjeravaš u pravopisu, nego u rječniku...
Hrvatski jezični portal je tata-mata za to (http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=main). JA ga obožavam jer me sprečava da bubnem neku glupost...

Ja sam ko mala mislila da je "natumračiti se" legitimna hrvatska riječ. Pa su me u srednjoj poučili da griješim. Moja majčica tak kaže kad se na nebo navuku tmasti oblaci prije neke gadne kišurine.
Ne rješavam križaljke ni u nerespektabilnim časopisima i novinama, da bih negdje drugdje. A i kad to rješavam, ne znam. I očito je kako i zašto. Ja volim sudoku.
Kako onda iole postoji u pravopisu, a ino ne? I otkad je "ostalo" srpska riječ?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.