Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2015., 14:09   #21
Jesi siguran da su zvali baš iz VIP-a , a ne iz neke firmice koja radi za VIP (Significo ili kako se već zovu)? Te male firmice se služe podlim trikovima (lažima, da ne uljepšavam) kako bi korisnika "natjerali" da s njima potpišu ugovor.
Ne vidim kako ti mogu naplatiti aktivaciju usluge ako ti je već aktivirana. Laž i laž. Istekom UO ostaješ bez, eventualno, pogodnosti koje si imao dok si imao UO. Ako ti isključe uslugu, možeš se žaliti (i HAKOM-u) jer nisi tražio isključenje usluge nego su to oni samostalno odlučili (u tvoje ime). Jedino tako (da ti isključe uslugu) mogu naplaatiti ponovno uključenje usluge.
Meni ovo smrdi na takve male firmice (SIgnifico) jer tamo rade prevaranti (ima puno postova iz kojih se vidi da su baš oni prevaranti, a ne sam VIP). Nije neka utjehaa, aali..
Nazovi SZK i raspitaj se. Siguran sam da će reći da ne moraš išta potpisivati (UO)
genius_one is offline  
Old 14.01.2015., 15:40   #22
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da su zvali baš iz VIP-a , a ne iz neke firmice koja radi za VIP (Significo ili kako se već zovu)? Te male firmice se služe podlim trikovima (lažima, da ne uljepšavam) kako bi korisnika "natjerali" da s njima potpišu ugovor.
Ne vidim kako ti mogu naplatiti aktivaciju usluge ako ti je već aktivirana. Laž i laž. Istekom UO ostaješ bez, eventualno, pogodnosti koje si imao dok si imao UO. Ako ti isključe uslugu, možeš se žaliti (i HAKOM-u) jer nisi tražio isključenje usluge nego su to oni samostalno odlučili (u tvoje ime). Jedino tako (da ti isključe uslugu) mogu naplaatiti ponovno uključenje usluge.
Meni ovo smrdi na takve male firmice (SIgnifico) jer tamo rade prevaranti (ima puno postova iz kojih se vidi da su baš oni prevaranti, a ne sam VIP). Nije neka utjehaa, aali..
Nazovi SZK i raspitaj se. Siguran sam da će reći da ne moraš išta potpisivati (UO)
Ne vjerujem da su to neke male firmice a ako i jesu vip ništa ne čini da odkanta te firmice. Kad sam isti ovaj tekst napisao na facebook stranici VIP-a nazvavsi ih ucjenjivacima izbrisali su mi komentare i na kraju me i blokirali pod izlikom da kršim pravila ponašanja. Da me nisu blokirali i brisali nebi to ni pisao ovdje ali sad neka se zna tko je VIP.
E da zaboravio sam reći da sam ja već u fazi prelaska na drugu mrežu i tad kad su me zvali za produženje ugovora samo sam im rekao ako nisu došla ekipa od drugog operatera doći će za koji dan i još sam im na kraju rekao da mi je drago što napuštan vip nakon svega što sam kod njih pretrpio
Jerry_nidžo is offline  
Old 15.01.2015., 09:46   #23
Takav način operiranja je tipičan za te male firmice. Isto tako, i jedan drugi operater ima takve male firmice koje za njih obavljaju "prljav" posao. Gotovo uvijek, kad je riječ o ovakvim lažima, iza njih stoje te male firmice.
AKo misliš da ćeš kod drugog operatera biti sretniji, ok. Mislim da nećeš (jer, iskreno, kod svih ima ovakvih priča). Ne nagovaram te na VIP (nemam ja ništa od toga) i potpuno te razumijem (vjerojatno bi i ja napravio isto što i ti da sam to doživio), samo ti govorim da se isto dešava kod svih (pripremi se za nešto slično i kod drugog operatera, pogotovo ako taj drugi imaa male firmice koje za njih sklapaju ugovore).
genius_one is offline  
Old 15.01.2015., 17:31   #24
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Takav način operiranja je tipičan za te male firmice. Isto tako, i jedan drugi operater ima takve male firmice koje za njih obavljaju "prljav" posao. Gotovo uvijek, kad je riječ o ovakvim lažima, iza njih stoje te male firmice.
AKo misliš da ćeš kod drugog operatera biti sretniji, ok. Mislim da nećeš (jer, iskreno, kod svih ima ovakvih priča). Ne nagovaram te na VIP (nemam ja ništa od toga) i potpuno te razumijem (vjerojatno bi i ja napravio isto što i ti da sam to doživio), samo ti govorim da se isto dešava kod svih (pripremi se za nešto slično i kod drugog operatera, pogotovo ako taj drugi imaa male firmice koje za njih sklapaju ugovore).
Ma ne idem ja kod drugog operatera zbog ovoga, poslao sam zahtjev drugom operateru još prije ovog poziva.
Prešao sam na VIP prije malo više od godinu dana i pokajao sam se već nakon mjesec dana i već sam tada bio 90% siguran da neću produžiti s njima suradnju, a onda se je to nezadovoljstvo s njima kroz cijelu prošlu godinu bilo sve veće i veće tako da sam jedva dočekao istek UO da pobjegnem od VIP-a.
VIP je zalutao u fiksnu telefoniju, a i u mobilnoj telefonijito više nije onaj VIP čiji broj imam 15 godina.
Možda se svo to poslovanje promjenilo dolaskom novog vlasnika u Austria telekom (a znamo da su oni i vlasnici VIP-a).
Doduše u mobilnoj telefoniji sam uvijek bio na bonove nikad pretplata, no u proteklih pola godine ovi iz VIP-a rade sve da se s bonova prijeđe na pretplatu.
Ukinuli su sve tarife na bonove koje su nešto valjale, ostale su samo zakon tarife, a one su samo zakon za VIP, a za korisnike je porast izdavanja.
Eto mnogi koji su odabrali zakon tarifu nisu ni svjesni da im se podatkovni promet troši bar pet puta brže nego kad su bili na tzv non-stop tarifama, zato na VIP-ovom forumu i facebook stranicama možete vidjeti kako korisnici kako mogu nadoplatiti, povećeti podatkovni promet i sl,. nisu bni svjesni da razlog nije u tome što su odjednom počeli više trošiti već da je razlog u VIP-ovim zakon tarifama.

Da sad ne idem van topića, samo da kažem još to da mi vip-ov mobitel i broj služi za primanje poziva (nakon 15 godina popriličan broj prijatelja, poznanika...ima taj broj)tako da sam od prije 2 mjeseca i u mobilnoj telefoniji stavio VIP u zapećak.
Jerry_nidžo is offline  
Old 05.05.2015., 15:57   #25
Ima netko iskustva sa njihovim VDSLom preko T-coma i brzinom od 50/7,5mbps?
__________________
How about no?
Mister Stinsfire is offline  
Old 15.06.2015., 12:47   #26
ja sam presao na vip, cijelo prebacivanje trajalo jedan poziv i 20-ak minuta. pustili su mi "T com turbo 30" brzinu, dakle 30/5.

za sada radi uredno, ali propusnost mi je blizu 50/13 a obecana brzina do 40. za download mi svejedno, ali mogli su upload pustit do 7,5.

lito je i vrucina pa me nije briga
traktor123 is offline  
Old 30.06.2015., 00:04   #27
ne znam dali ovo pitanje spada pod ovu temu, ali pitanje je: imam vip pretplatnicki broj i jos jednu dodatnu multi sim karticu i sad mene zanima, dali ja tu karticu br.2 mogu koristiti kao podatkovnu karticu u wifi routeru ?? hoce li mi to raditi?

hvala
maja777 is offline  
Old 30.06.2015., 15:21   #28
Ima li netko solo internet preko vipa? Uzeo bih al ne znam da li se isplati. Ne kuzim uostalom u cemu je fora da su oni toliko jeftiniji od drugih operatera po pitanju interneta bez telefonske linije
superfiks is offline  
Old 30.06.2015., 15:50   #29
Quote:
superfiks kaže: Pogledaj post
oni toliko jeftiniji od drugih operatera po pitanju interneta bez telefonske linije
Ne bih se baš složio, ima dosta operatera koji su jeftiniji. Npr. Amis , Bnet, Iskon imaju jeftinije pakete s većim brzinama.
Mephisto is offline  
Old 01.07.2015., 11:44   #30
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne bih se baš složio, ima dosta operatera koji su jeftiniji. Npr. Amis , Bnet, Iskon imaju jeftinije pakete s većim brzinama.
Da ako si sretnik koji je blizu centrale i ima mogucnost uzeti njihovu ULL uslugu. Ali za one koji su osudjeni na 4Mbps bitstream, VIP je najpovoljniji (ispadne ispod 150Kn/mj. uz ugovor na 24mj). Malo skuplji je Terrakom sa 159kn/mj. Pa kad si vec osudjen na najlosiju (ali zato najskuplju) uslugu, onda je logicno potraziti najpovoljniju opciju.
canobi is offline  
Old 01.07.2015., 17:40   #31
Quote:
superfiks kaže: Pogledaj post
Ima li netko solo internet preko vipa? Uzeo bih al ne znam da li se isplati. Ne kuzim uostalom u cemu je fora da su oni toliko jeftiniji od drugih operatera po pitanju interneta bez telefonske linije


I mene zanima na koju su foru i zašto jeftiniji od t-coma ??? u mom slučaju za ponudu telefon + internet cca 130.00 kn mjesečno.
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Old 01.07.2015., 17:58   #32
Kako si uspio dobiti tako povoljnu ponudu?
Prema Konfiguratoru, redovna cijena je 180 kn, uz "Kombiniraj i uštedi" 155 kn.
Mephisto is offline  
Old 01.07.2015., 21:15   #33
Greška sa moje strane. Vaše vipove cijene su točne i jeftinije su za 130.00 kn od t-coma u mom slučaju.Ja imam mjesečnu ratu za internet i telefon u t- comu cca od 300-330.00 kn. Oni , t-com nešto sada nudi, ali vip je uvijek još povoljniji.Naravno, ta razlika u cijeni je za pohvalu , ali otvara mnoga pitanja , prije svega pitanje kvalitete koja mene najviše interesira.

Hvala svima na odgovoru.
LP
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Old 01.07.2015., 21:28   #34
Quote:
trmuntana kaže: Pogledaj post
I mene zanima na koju su foru i zašto jeftiniji od t-coma ???
Po regulativi, HT smije operatorima korisnicima naplaćivati 40% maloprodajne cijene koje naplaćuje svojim krajnjim korisnicima.
Kod t-coma je flat internet 4 Mb/s + telefon 215 kn uz ugovor na 2 godine.
Bez PDV je to 172 kn.
Znači da Vipu smiju najviše naplatiti oko 69 kn.
Vipov paket je 180 kn, bez PDV 144 kn.
Znači da im ostane 144-69=75 kn.
Mephisto is offline  
Old 07.04.2016., 11:17   #35
Hi... Nema novijih komentara?! Kakva je situacoja sada ima li tko tv+internet+telefon?
Janna85 is offline  
Old 09.04.2016., 10:28   #36
To mozes dobit na 3 nacina,optika od Vipa,bakar preko HTa i kabelska,tj Bnet(citaj VIP)...
Sta te konkretno zanima?

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Old 02.05.2016., 08:27   #37
Quote:
Janna85 kaže: Pogledaj post
Hi... Nema novijih komentara?! Kakva je situacoja sada ima li tko tv+internet+telefon?
Ja sam produžila ugovor telefonski. Trio paket M/M/M. Internet flat 50/7, TV programi osnovni + prošireni paket i telefon gdje su besplatni pozivi prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u RH bez uspostave poziva plus 500 minuta prema EU. Sve to za 250.00kn

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 02.05.2016., 12:39   #38
Ispravak...295.00kn. Pogrešno sam napisala. Mea culpa.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 03.05.2016., 22:20   #39
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ja sam produžila ugovor telefonski. Trio paket M/M/M. Internet flat 50/7, TV programi osnovni + prošireni paket i telefon gdje su besplatni pozivi prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u RH bez uspostave poziva plus 500 minuta prema EU. Sve to za 250.00kn

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
Koristite li usluge preko fiksne linije ili kabel? Koliku su vam brzinu sad dali?
Kakva su vam inače iskustva s njima, puca li veza?
BigMac is offline  
Old 03.05.2016., 22:26   #40
To je Vodatel/Metronet optika.
Mephisto is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.