Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2015., 21:10   #21
Sviđa mi se demonstracija za gamere. Performanse DX12, multiplatform gaming Xbox-One > Windows 10 i game streaming...
Rocco18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 23:41   #22
Zanimljivo - Windows 10 Will Be A Free Upgrade If You Have Windows 7 Or 8

S obzirom da DX12 dolazi u paketu s W10 - How DirectX12 will affect gaming
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 22:13   #23
Bio sam jednom prilikom govorio o konceptu za dizajn prozora u stilu Office-a 2013., sad sam našao i sliku:


Meni je koncept genijalan, ali sudeći po screenshotovima Win10 ...
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 02:14   #24
Nadam se da ce Microsoft popravit stvari s novim windowsom 10, jer je 8 katastrofa kakve nema, windows 7 je zadnje sta su napravili dobro
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:23   #25
do kraja godine izlazi i Office 2016. Screenshotove možete vidjeti ovdje.

Zadnje uređivanje Jobi : 23.01.2015. at 18:50.
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 11:45   #26
Ovako na prvu mi ne izgleda Office2016 baš nešto, previše mi vuče na izgled Android aplikacija.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 14:32   #27
meni se svida.. ugodan oku, jednostavan (mozda prejednostavan? ) ... kazu da ce biti i search alat za postavke (slicno kao sto npr Sibelius vec dugo ima), pa npr mozes upisat header and footer i automatski ti ponudi uređivanje headera
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 21:47   #28
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce Microsoft popravit stvari s novim windowsom 10, jer je 8 katastrofa kakve nema, windows 7 je zadnje sta su napravili dobro
Ja sam na 8.1 i potpuno sam zadovoljan brzinom, kvalitetnom (samostalnom) pronalaženju drivera za hardver, brzinom instalacije, podizanja sustava, korisničkim sučeljem itd..itd

Što se tebi ne sviđa na osmici ?!

Desetica će samo donijeti user friendly interfaceu i ništa više.
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:56   #29
nakon malo boljeg čitanja o win 10... mogu reć da sam samo super ultra super duper mega giga uzbuđen.

dakle da kažem što mi se sviđa - Cortana - OMAGAAAAD HYPE - s obzirom da je to microsoft, gigan, blah blah blah inovator, uskoro očekujem da Cortana bude u rangu onog OS-a sa filma Her. s kojim možeš popričat, napavit sve dnevne zadatke and more. Ok, realno očekujem da radi jako dobro. Dosta sam istraživao i kažu da je Bing tražilica i bolja od googlove, koju će Cortana koristit, čujem da će glasovne naredbe radit perfektno (a ne ko siri od applea ), da će moć čitat mailove, davat obavijesti i svašta nešto, dakle - HYYYYYYYYPEEEEEEEEE
ok, cortana je prva stvar.

druga stvar - DX 12 - performanse, performanse, optimizacija, još malo performansi, HW bliski pristup za developere (thnx microsoft), i sl. - jednostavno perfektno za mene. muzika za moje uši. naravno očekujem da cijeli dx12 bude feno meno jebeno menalan i da poboljša sve aspekte od rada sa WPFom koji lagano zamjenjuje winformse, do igrica i sl. a meni to ko gameru i game devu znači sve

windowsi općenito - brži, bolji, novi menu - to mi je malo meh, al štaš kad se ljudi ne mogu naviknut na metro, nadam se da će radit uredno ono "prepoznavanje" uređaja i sl. nadam se boljim performansama i od win 8.1.
zatim ultra me uzbuđuje više displeja - uz alt tab to će bit revolušn za developere ja mislim s obzirom da je to linux imao već godinama a i mene živo zanima kako će to radit i dal će mi bit od masne koristi (vjerojatno hoće).

e sad negativne stvari - novi meni. iskreno meni je metro bio sasvim ok, da ga i nije bilo (dakle da je bio samo desktop bez ičega bilo bi idealno. Kud nemam puno ikona, kud mi ne treab ni metro ni ništa slično, ovo mi je samo bilo meh. Pogotovo ako ne bude charmsa na čiji sam se search navuko samo tako. Također ako maknu kratice tipa winkey+q (search xD) ne bu dobro.
ostalo mi je manje više nebitno. windowsi ko windowsi do sad su svi dobri bili poslije xp-a. (meni je vista radila uvijek besprijekorno )
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 01:10   #30
koliko sam ja skuzio start menu ces moc birat oces li windows 8 style (fullscreen) ili windows 10 style u win7 stilu, a iz charmsa čujem miču samo Settings botun
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:10   #31
šta nije da je start svima isti, onaj kombinirani metro + win7 u jednom - a onda možeš potpuno ugasit metro ak ti ne treba. - WOT D FAK ? speaking of, vjerojatno ću ostavit metro XD
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:02   #32
taman sam si instalirao na viška kompjuter taj win10, po defaultu ti stavi kombinirani start u lijevom kutu win7+metro, ali imas u opcijama (desni klik na taskbar) da ti stavi normalni win8 full screen metro
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 20:15   #33
Pozdrav

Čitam o Windows10 već duže vrijeme i jako se veselim njegovom dolasku, ali nigdje da pročitam neki konkretni datum izbacivanja, koliko sam uspio do sada pohvatat dolazi negdje sredinom 2015???

Morpheus007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 20:59   #34
mislim da je krajem 2015. mada ja mislim da je to prebrzo.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:02   #35
Mid july bi trebao rtm
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:30   #36
Jebate kako vrijeme leti, sjecam se kad su tek izbacili osmicu a gle sad vec je 10. iza ugla.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:54   #37
Obično u 8. mjesecu bude RTM gotov.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:06   #38
Quote:
saiyadjin kaže: Pogledaj post
dakle da kažem što mi se sviđa - Cortana - OMAGAAAAD HYPE - s obzirom da je to microsoft, gigan, blah blah blah inovator, uskoro očekujem da Cortana bude u rangu onog OS-a sa filma Her. s kojim možeš popričat, napavit sve dnevne zadatke and more. Ok, realno očekujem da radi jako dobro. Dosta sam istraživao i kažu da je Bing tražilica i bolja od googlove, koju će Cortana koristit, čujem da će glasovne naredbe radit perfektno (a ne ko siri od applea ), da će moć čitat mailove, davat obavijesti i svašta nešto, dakle - HYYYYYYYYPEEEEEEEEE
ok, cortana je prva stvar.
S obzirom da je Bing standard za Xbox One i da tamo mozes raditi dosta toga glasom, mogu ti reci da osim ako ga nisu jebeno upgrejdali, glasovni dio ce biti teski prosjek ili ispod.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 22:57   #39
Pirated copies of Windows can be upgraded to Windows 10 for free
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 23:26   #40
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce Microsoft popravit stvari s novim windowsom 10, jer je 8 katastrofa kakve nema, windows 7 je zadnje sta su napravili dobro
ova konstatacija jednostavno ne stoji.

windows 8 je u odnosu na sedmicu poboljšan višestruko, optimiran je da troši manje resursa i slično. To što je korisničko sučelje ne odgovara svima je stvar individualnog mišljenja.

Windows 10 neće biti ništa novo naspram windows 8, osim što će napraviti univerzalnu platformu za sve uređaje (phone, tablet, PC), optimizacija i promjena sučelja.

Žalosno je što svi windows 10 očekuju zbog kozmetičke izmjene u start sučelju.
Tehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.