Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2015., 14:21   #81
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Oprosti Marinica, ali ovo je tehnički nezamislivo..Slučajno eto pa radim u sali sa nekoliko kirurga koji rade uglavnom rinoplastike i otoplastike, pa da dam jedan uvid s "one strane" - potencirana anestezija i rinoplastika? Brrrr.

Zamisli samo, nos se otvori (čak i kada se radi zatvorenom tehnikom, reže se iznutra), krv krene teći, sestra počne saugerom uvlačiti krv. Ali avaj, eto kirurga sa dlijetom i čekićem -( to ne možeš izbjeći praktički, ako se radi prava rinoplastika), krv poteče ozbiljno. Nos inače jako krvari, jeste li čuli to ikad? I šta, krv se počne slijevati niz grlo. Što se desi ako pacijent samo spava a teče mu krv niz grlo koju ne može ni progutati ni pljunuti? A možeš li zamisliti da će te probuditi (jer samo spavaš u potenciranoj anesteziji) udarci dlijetom i čekićem po septumu? Vjeruj mi, hoće.
Dakle, zaključak, ne mogu ni zamisliti, da neka privatna poliklinika u svijetu radi svojim pacijentima rinoplastiku ili septoplastiku u potenciranoj anesteziji, avaj užasa.
A ako se bojite anestezije, mislim, da, svi se boje anestezije. Ali, probudiš se nakon pola sata štemanja, ništa te ne boli (jer rinoplastika ne boli poslije OP) i kažu ti: "bili ste u potenciranoj anesteziji. A sada ćete ovdje kod nas odležati sat, dva i onda kući!"
ne trebate se bojati anestezije, a ako mislite ići na operaciju nosa, ne govore istinu ako kažu da je rade u potenciranoj anesteziji! To bi bilo stvarno horor iskustvo i to više nitko ne radi u praksi bolnica, a kamoli u privatnom
Sto se mene tice,u pravu si ne znam ko bi jos volio da cuje,vidi ili osjeti kako mu razvaljuju nos dlijetom i cekicem,jos da u svoj toj muci mora da guta krv Evo jeza me je prosla od same pomisli na to
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:39   #82
Pa rekla sam ti pro &con za jedno i drugo,i to osnovno, treba čovjek biti informiran.Nitko ti ne brani lokalno potenciranu anesteziju
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 16:05   #83
Ja sam rekla da sam za opstu anesteziju
kucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 16:51   #84
Quote:
kucika kaže: Pogledaj post
Ja sam rekla da sam za opstu anesteziju
Oprosti, nisam quotala, odgovarala sam marinici88
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 17:54   #85
Draga Marinica
Evo, ja zbilja nisam konfliktna osoba i ako ne želite ove informacije koje vam ponudismo Milica i ja - "informacije s one strane OP stola", ne morate ih čak ni čitati.
Barem za sebe mogu reći, moj posao se odrađuje najprofesionalnije moguće. Volim svoj posao i od tuda dolazi osobni entuzijazam da čitam ove postove i pogledam što ljude zanima i što ih brine dok se spremaju na OP nosa ili su to odradili pa imaju pozitivna ili negativna iskustva.

Naravno, najvažnije je za početak imati povjerenja u svojeg odabranog kirurga i on će vam reći sve što trebate znati.

Ako ispadne da netko ima želje za drugačijim pogledom, neuljepšanim, bez onog - zaspao sam i probudio se sa novim nosom, dok imam volje za pisanjem, pisat ću.

U svakom slučaju, Marinica88, želim vam brz oporavak i podijelite ovdje na forumu kako je prošlo vaše iskustvo Sigurno ćete pomoći drugima u želji da se informiraju. A i mene zanima isto
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 18:07   #86
Joj, zaboravih iz gušta iskomentirati svoje "skandalozno medicinsko ponašanje"
Medicina nije crkva, nema pojmova poput "tajna vjere". Nema straha da će netko pročitati na forumu ovo i krenuti sam lomit ljudima noseve u potenciranoj anesteziji To nije horor, to su medicinske činjenice.

Povjerenje prema odabranom kirurgu kojeg plaćate ne mora biti samo na temelju krasno uređene ordinacije ili prodornog pogleda šarmantnog doktora.

On je tu da odgovori adekvatno na svako vaše pitanje. Pa makar postavite
educirano pitanje i očekujte educirani odgovor.


Sretno!
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 18:33   #87
Quote:
Tandara97 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za vas koji su operirali nos kod dr.Glušca u Makarskoj,je li istina da on nema vlastitu kliniku nego samo ordinaciju u Domu Zdravlja?
Prijateljica mi je bila u blizini Makarske pa je navratila tu i poslala mi slike.Po slikama mi nekako ne izgleda čisto ni sigurno nimalo,pa je li moguće da je promašila adresu ili nešto? Nitko od vas koji ste kod njega operirali nije spominjao uvjete u kojima ste imali operaciju..

doktor ima vlastitu ordinaciju u domu zdravlja i ne vidim u čemu je problem.ordinacija i sala sasvim u redu izgledaju,sigurno je i čisto.

Quote:
marinica88 kaže: Pogledaj post
ja idem kod dr. Tončića i jedan od razloga je bio taj što oni rade noseve u lokalno-potenciranoj anesteziji. kao uspavan si ili spavaš, ne boli te ništa, a nije glupa opća anestezija. ja sam bila dva puta u općoj anesteziji i oporavak mi je bio groooozan! očito sam osjetljiva...
joj,tako sam i ja mislila,sve samo da izbjegnem opću.onda sam popričala sa anesteziologom,odličnim stručnjakom kojeg sam prije provjerila jer radi i u kbc.reka mi je da nema šanse da se nos (bar moja operacija) radi pod lokalnom potenciranom.razlozi su ovi koje je moccame navela.i završila sam pod općom anestezijom.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 09:35   #88
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Joj, zaboravih iz gušta iskomentirati svoje "skandalozno medicinsko ponašanje"
Medicina nije crkva, nema pojmova poput "tajna vjere". Nema straha da će netko pročitati na forumu ovo i krenuti sam lomit ljudima noseve u potenciranoj anesteziji To nije horor, to su medicinske činjenice.

Povjerenje prema odabranom kirurgu kojeg plaćate ne mora biti samo na temelju krasno uređene ordinacije ili prodornog pogleda šarmantnog doktora.

On je tu da odgovori adekvatno na svako vaše pitanje. Pa makar postavite
educirano pitanje i očekujte educirani odgovor.


Sretno!
ja mislim da smo svi ovdje da se dodatno educiramo i dijelimo iskustva - zato i služe forumi, zar ne? ja nisam nikoga napadala, pa tako niti tebe, a drago mi je što i među nama forumašima ima stručnjaka koji mogu reći svoju stranu priče. sve što sam ja htjela reći s komentarom o nemedicinskom ponašanju (nisam rekla skandalozno, citirajmo se točno, ako već ulazimo u to) je da se izbjegava širenje panike. meni, a mislim da ni večini, nije baš svejedno ići na bilokakvu operaciju, tako da dodatno plašenje s pričama o gušenju krvlju, traumama i slično jednostavno nije potrebno, zar ne? svemu tome ide u prilog i to što ti nisi prošla operaciju (koliko nam je znano po postovima), nego gledaš s druge strane, pa samim time imaš i drugu perspektivu. vidiš kako je onaj dečko negdje gore napisao da je bio u lok-pot. i da mu je sve bilo ok.
ugl, ako se već iznose činjenice, a drago mi je da se iznose, neka se onda iznesu realno, a ne preuveličano.

a ovaj komentar o tome da ne biramo kirurga samo na temelju lijepe ordinacije ili treptanja doktora... mislim stvarno, čemu to? ja sam došla na pregled pripremljena s hrpetinom pitanja (neka sam vidjela ovdje što su ljudi sugerirali da se pita, neka sam pokupila s drugih prostranstva interneta) i dr. tončić mi je sve lijepo odgovorio i objasnio. osjećala sam se ugodno, saslušano i informirano i zato sam se odlučila za njega. lijep prostor i sve ostalo može samo biti dodatan plus, jer sumnjam da bi se itko od nas osjećao ugodno da ga se operira u nekoj šupi

svakako javim kako je prošlo i hvala na dobrim željama!
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 09:43   #89
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post

doktor ima vlastitu ordinaciju u domu zdravlja i ne vidim u čemu je problem.ordinacija i sala sasvim u redu izgledaju,sigurno je i čisto.



joj,tako sam i ja mislila,sve samo da izbjegnem opću.onda sam popričala sa anesteziologom,odličnim stručnjakom kojeg sam prije provjerila jer radi i u kbc.reka mi je da nema šanse da se nos (bar moja operacija) radi pod lokalnom potenciranom.razlozi su ovi koje je moccame navela.i završila sam pod općom anestezijom.

točno to i govorim, da mi je doktor savjetovao opću, išla bi pod opću, jer je on stručnjak, a ne ja. meni je samo osobno drago da ne moram u opću, jer loše reagiram na nju. kako ti je prošla operacija?
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 12:33   #90
Quote:
marinica88 kaže: Pogledaj post
točno to i govorim, da mi je doktor savjetovao opću, išla bi pod opću, jer je on stručnjak, a ne ja. meni je samo osobno drago da ne moram u opću, jer loše reagiram na nju. kako ti je prošla operacija?
jesi pričala baš sa anesteziologom?
pitam te to jer i glušcu kod kojeg sam se operirala,na netu piše da se operacije izvode pod lokalnom potenciranom.a onda je anesteziolog reka no,no-samo opća.

užasavala sam se opće al eto,bilo mi je kasno za odustat.bilo je stvarno ok,nakon buđenja mala mučnina i to je to.
operacija je prošla dobro,nos je odličan,nikakvi bolovi nakon operacije.to je bilo prije 5 godina.

al dal bi nekom preporučila operaciju? ne.jedino ako ima gadne funkcionalne smetnje i ako mu nos stvarno užasno izgleda.jer jednostavno nema nikakve garancije da će nos izgledat dobro i tik nakon skidanja kalupa i godinama posli.i da ćeš dobro disat posli.previše toga ovisi o samom tkivu,koži,okoštavanju.

rad doktora je samo jedan dio.nažalost.

dal bi nekom preporučila dr.glušca il ijednog drugog doktora?ne bi.znam sto slučajeva di je sve bilo super,sto di nije.lutrija.
ja sam imala sreće.

jedino bi preporučila da se bira otorinac.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 18:32   #91
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
jesi pričala baš sa anesteziologom?
pitam te to jer i glušcu kod kojeg sam se operirala,na netu piše da se operacije izvode pod lokalnom potenciranom.a onda je anesteziolog reka no,no-samo opća.

užasavala sam se opće al eto,bilo mi je kasno za odustat.bilo je stvarno ok,nakon buđenja mala mučnina i to je to.
operacija je prošla dobro,nos je odličan,nikakvi bolovi nakon operacije.to je bilo prije 5 godina.

al dal bi nekom preporučila operaciju? ne.jedino ako ima gadne funkcionalne smetnje i ako mu nos stvarno užasno izgleda.jer jednostavno nema nikakve garancije da će nos izgledat dobro i tik nakon skidanja kalupa i godinama posli.i da ćeš dobro disat posli.previše toga ovisi o samom tkivu,koži,okoštavanju.

rad doktora je samo jedan dio.nažalost.

dal bi nekom preporučila dr.glušca il ijednog drugog doktora?ne bi.znam sto slučajeva di je sve bilo super,sto di nije.lutrija.
ja sam imala sreće.

jedino bi preporučila da se bira otorinac.
Potpisujem ovo što se tiće operacije nosa i konačnog ishoda. Naravno, tu isključujem sve otorince koji su svježi pa još mogu dosta toga zeznuti u neznanju.
Ali operacija nosa je, kao što sam već pisala, po mojem sudu najzahtjevniji zahvat, baš zbog toga poslije. Operacija može teći savršeno, kirurg napravi baš sve kako treba, rani postoperacijski tijek prođe b.o., okoštavanje, cijeljenje, stvaranje ožiljkastog tkiva, zadebljanje sluznice...nosu treba 6 mjeseci da se vidi kako je ispao. Svašta može krenuti neželjenim putem, a za ništa od toga kirurg nije kriv (uvijek postoje iznimke, ali ovo je uglavnom pravilo a ne iznimka).
Da uopće ne spominjem sekundarne rinoplastike/septoplastike ili čak operacije 3,4,5 puta. Očekivanja trebaju biti realna, isto tako treba biti svjestan da nema garancije da taj nos na kraju izgleda savršeno.
Dobro promisliti i koga god odabrali, neka bude stručan. I iskusan. :klap:
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 02:28   #92
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovo što se tiće operacije nosa i konačnog ishoda. Naravno, tu isključujem sve otorince koji su svježi pa još mogu dosta toga zeznuti u neznanju.

Ali operacija nosa je, kao što sam već pisala, po mojem sudu najzahtjevniji zahvat, baš zbog toga poslije. Operacija može teći savršeno, kirurg napravi baš sve kako treba, rani postoperacijski tijek prođe b.o., okoštavanje, cijeljenje, stvaranje ožiljkastog tkiva, zadebljanje sluznice...nosu treba 6 mjeseci da se vidi kako je ispao. Svašta može krenuti neželjenim putem, a za ništa od toga kirurg nije kriv (uvijek postoje iznimke, ali ovo je uglavnom pravilo a ne iznimka).

Da uopće ne spominjem sekundarne rinoplastike/septoplastike ili čak operacije 3,4,5 puta. Očekivanja trebaju biti realna, isto tako treba biti svjestan da nema garancije da taj nos na kraju izgleda savršeno.

Dobro promisliti i koga god odabrali, neka bude stručan. I iskusan. :klap:

Sve ok, osim "najzahtjevniji zahvat" - ili niste nikad prisustvovali operaciji uha?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 09:30   #93
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
jesi pričala baš sa anesteziologom?
pitam te to jer i glušcu kod kojeg sam se operirala,na netu piše da se operacije izvode pod lokalnom potenciranom.a onda je anesteziolog reka no,no-samo opća.

užasavala sam se opće al eto,bilo mi je kasno za odustat.bilo je stvarno ok,nakon buđenja mala mučnina i to je to.
operacija je prošla dobro,nos je odličan,nikakvi bolovi nakon operacije.to je bilo prije 5 godina.

al dal bi nekom preporučila operaciju? ne.jedino ako ima gadne funkcionalne smetnje i ako mu nos stvarno užasno izgleda.jer jednostavno nema nikakve garancije da će nos izgledat dobro i tik nakon skidanja kalupa i godinama posli.i da ćeš dobro disat posli.previše toga ovisi o samom tkivu,koži,okoštavanju.

rad doktora je samo jedan dio.nažalost.

dal bi nekom preporučila dr.glušca il ijednog drugog doktora?ne bi.znam sto slučajeva di je sve bilo super,sto di nije.lutrija.
ja sam imala sreće.

jedino bi preporučila da se bira otorinac.
nisam razgovarala s anesteziologom, mislim da je on tamo prije zahvata. meni je puno značilo mamino mišljenje (ona je med. sestra već 30 god). ne znam dal ti je to bila prva opća, ali velim, ja sam bila u dvije i jako sam ih loše podnijela pa baš i ne bi opet ako ne moram (ne daj bože). ja imam manju korekciju, samo estetika, ništa funkcionalno, tako da mislim da je kod mene to jednostavnije nego kod nekih koje sam vidla na netu. a što se tiče zarastanja i to, kužim to, to su mi i oni objasnili u poliklinici - kao i sve u životu, malo znanja, malo sreće, malo vjere i eto!
ja se trudim biti pozitivna, jer si ovo već dugo želim i sad si napokon mogu priuštiti, tako da mi je to kao neka nagradica.

inače, tončić je otorinac
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 17:06   #94
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Sve ok, osim "najzahtjevniji zahvat" - ili niste nikad prisustvovali operaciji uha?
Poznajem površno operacije uha, i jesu, poprilično nezgodne. Ali uglavnom dobro poznajem rinoplastike, otoplastike, blefaroplastike, te ortopediju i vertebrologiju. I plastičnu kirurgiju - naravno.
No nos je sasvim druga priča od svega toga. Ljudi su stvarno osjetljivi na svoj nos
I najkompliciraniji je zahvat ne zbog same operacije. sama operacija, tehnički je zapravo banalna. Ne da se niti usporediti sa stresom recimo operacije vratne kralježnice. Ali, klasificiram rinoplastike kao najkompleksnije samo zbog oporavka i neizvjeznosti. Zato ova tema na forumu ovako dugo i dobro opstaje. Nos je stvarno posebna priča...
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:15   #95
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Poznajem površno operacije uha, i jesu, poprilično nezgodne. Ali uglavnom dobro poznajem rinoplastike, otoplastike, blefaroplastike, te ortopediju i vertebrologiju. I plastičnu kirurgiju - naravno.

No nos je sasvim druga priča od svega toga. Ljudi su stvarno osjetljivi na svoj nos

I najkompliciraniji je zahvat ne zbog same operacije. sama operacija, tehnički je zapravo banalna. Ne da se niti usporediti sa stresom recimo operacije vratne kralježnice. Ali, klasificiram rinoplastike kao najkompleksnije samo zbog oporavka i neizvjeznosti. Zato ova tema na forumu ovako dugo i dobro opstaje. Nos je stvarno posebna priča...

Ne slažem se - misliš da rezultat operacije uha a to je poboljšanje sluha nije kompleksnije od operacije nosa. Oporavak i neizvjesnost je u svim kirurškim zahvatima ista - ništa nis nije složeniji, to je praktični postupak od kojeg potom ovisi oporavak. Funkcija nosa se estetikom ne mijenja, ali se sluh mijenja - to je prilično kompleksnija problematika.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 10:46   #96
ej ljudi! evo ja sam u utorak bila na operaciji i danas sam vadila tampone iz nosa. zasad je sve ok, a operacija je prošla mirno i bezbolno. dali su mi u ruku neki sedativ i to mi je jako pomoglo da me smiri, jer sam bila dosta nervozna i preplašena prije operacije. kroz nekih desetak minuta, bar mi se tako čini, sam zaspala ko top i iskreno se ne sjećam puno od operacije. kad sam se probudila bilo mi je čudno kaj ne mogu disat na nos i onak si sav začepljen, ali nema bolova niti mi je muka. negdje oko 11 je bila gotova operacija, a ja sam oko 14:00 išla doma. došo je dečko po mene, jer sam nisi baš sposoban ić doma. malo mi se mantalo, al vjerujem da je i od gladi to malo. čim sam došla doma sam pojela nešto i odmah mi je bilo bolje, hehe. nije baš neki osjećaj imat te tampone u nosu i taj kalup što ti stave je dosta velik, izgledam si ko hanibal malo. moram reći da nisam imala, niti imam sad neke bolove. dali su mi tablete protiv bolova u klinici za doma, ali nisam trebala uzeti niti jednu. do danas sam hladila čelo i vrat, kao da ne poplavim. naotečena jesam i malo sam plava pod očima, al niš strašno! čim skinem kalup, šaljem nove fotke!!
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:40   #97
Je li ima tko tu da je smanjivao vršak nosa? Svi većinom pričaju o grbici koja je vidljiva iz profila, a moj problem je taj što mi je nos, tj. vršak nosa dosta bublast sprijeda. Ima li koji dr. koji je baš za to stručnjak? Hvala
__________________
I'm not afraid of dying, I'm afraid of not trying.
Marlenne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:55   #98
Koliko mjeseci nakon operacije nosa moraš izbjegavati sunce i kupanje u moru ?
Crni00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 00:54   #99
A ima li netko da je komplet cijeli nos operirao znaci i grbu i vrsak i smanjivanje? Imam solidnu grbu, a sto se velicine tice upola manji bi mi trebao
pcelica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:01   #100
Koliko sam ja informisana, posle operacije treba izbjegavati vruču okolinu bar dva mjeseca , znači savne, kupanje u bazenima, moru, i izlaganje suncu..
Angevil9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.