Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 11:25   #61
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam i prije pisala da za predsjednika vlade želim sposobnog birokrata. Plenković u svakom slučaju bliže toj definiciji od Milanovića. I bez obzira što sam na izborima 2015. glasala za MOST, ne smatram Da Božo Petrov ima kapacitetea za biti predsjednik vlade.
I sam Božo Petrov smatra da nema kapaciteta za to, pa je to odbio i kad mu je nuđeno (u prošlim pregovorima).
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:47   #62
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam i prije pisala da za predsjednika vlade želim sposobnog birokrata. Plenković u svakom slučaju bliže toj definiciji od Milanovića.
Meni je to problem.

Plenka je daleko od sposobnog birokrata, on je stranački birokrat koji je (možda) u rijetkom broju slučajeva nadilazio mišljenje stranke. Prilikom gostovanja kod Stankovića nije rekao ništa šta bi predstavljalo njegov stav, lani je sirovo lagao po pitanju stranaca na vojnom mimohodu (čak i licemjerno izostavio Kitarovićku iz kritike), a nije se proslavio ni kampanjom u kojoj je SDP-ovce opisivao kao zaštitnike ubojica. Po meni, birokrati ispunjavaju zadaće drugih, a svojim je sluganstvom EU-u Plenka pokazao da je to.
Milanović je političar. Ponekad je to pokazivao u pozitivnom svjetlu (ne prihvaća uvjete EK-a), ponekad u negativnom, ali vodio je hrvatsku politiku.
Ukoliko se i sastavi nova vlada, bojim se da ćemo slušati EK je rekla ovo, EK je rekla ono.
Xenoborg is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:43   #63
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ukoliko se i sastavi nova vlada, bojim se da ćemo slušati EK je rekla ovo, EK je rekla ono.
pa to već i sada slušamo od dotičnog potencijalnog premijera i njegovih pozadinskih likova (posebno od ministra Marića)
istih likova koji su do jučer smjerno i poslušno stajali iza karamarka i njegove promašene i primitivne retorike, kao što i danas smjerno i poslušno stoje iza Plankija

i to je "nova snaga" hrvatske promjene i "pozitivnog ozračja" i smjera?
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 18:23   #64
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Meni je to problem.

Plenka je daleko od sposobnog birokrata, on je stranački birokrat koji je (možda) u rijetkom broju slučajeva nadilazio mišljenje stranke. Prilikom gostovanja kod Stankovića nije rekao ništa šta bi predstavljalo njegov stav, lani je sirovo lagao po pitanju stranaca na vojnom mimohodu (čak i licemjerno izostavio Kitarovićku iz kritike), a nije se proslavio ni kampanjom u kojoj je SDP-ovce opisivao kao zaštitnike ubojica. Po meni, birokrati ispunjavaju zadaće drugih, a svojim je sluganstvom EU-u Plenka pokazao da je to.
Milanović je političar. Ponekad je to pokazivao u pozitivnom svjetlu (ne prihvaća uvjete EK-a), ponekad u negativnom, ali vodio je hrvatsku politiku.
Ukoliko se i sastavi nova vlada, bojim se da ćemo slušati EK je rekla ovo, EK je rekla ono.

a kad to Milanovic nije prihvatio uvjete EK. to je vise stvar dojma koji postoji o Milanovicu nego stvarno stanje. Europski uhidbeni nalog je promijenjen par dana prije ulaska u EU i na pritisak EK se na kraju počeo primjenjivat. Zatvaranje granice prema Srbiji tijekom migrantske krize je propalo opet zbog pritiska EK, jer normalno kroz taj granicni prijelaz prolaze i kamione s robom iz drugih država članica, ne samo RH i SRB.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 13:17   #65
Sada kada je formirana Vlada mogu reći da nitko nije očekivao baš ovakav scenarij.

Dakle ni mjesec dana nakon izbora, Hrvatska je posve drukčija zemlja u političkom smislu.

Plenković je odjednom postao osoba broj jedan, političar koji će u anketama biti popularniji čak i od Josipovića u najboljim danima i kojima će se mainstream (uglavnom lijevi) mediji klanjati više nego Sanaderu.
Odjednom prestajemo biti zemlja sa jakom desnicom i sada svi govoroe o "o 5-6 marginalaca koji bi trebali izaći iz HDZ-a".

O ekonomiji se ionako nije pričalo pa nije ni problem, ali sada doista imamo Živi zid u Saboru koji su zvijezda svake sjednice.

Što se tiče oporbe, ona je doslovno prestala postojati, jedan Pernar ima više istupa u tjedan dana nego sve lijeve stranke zajedno.

Dakle vratili smo se u 2003., samo bez jeftinih kredita i sa EU koja umjesto mitskog "Edena" je smiješna i poluraspadnuta institucija.

Plenković će odraditi dakle mandat,a vjerovatno i ponovo dobiti izbore 2020., svjetonazorske teme će se polako micati iz središta pažnje, ekonomija će izvan turizma i državnih službi i dalje biti nepostojeća, a nezaposlenost će se smanjiti jer sada ljudi makar mogu raditi u tržišno orijentiranim zemljama.

Dakle do 2024. možemo reći da se ništa posebno neće događati.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 13:38   #66
Meni je otac o ovome već davnih dana pričao, nisam teoretičar najvećih mogućih zavjera, ali pomalo zavjere je u ovome nemoguće ne pronaći.

Krug će izgleda biti vječan. 2 vlade HDZ-a, pa SDP-ova vlada gdje će oni optuživati HDZ da su sve uništili, pa pred kraj vlade stižu branitelji u obranu domovinske časti, pa onda apsolutna pobjeda HDZ-a, branitelji idu kućama i dvije uzastopne vlade gdje prozivaju prethodnu vladu da je bila najgora u hrvatskoj povijesti (i to ponavljaju stotine puta), pa onda nakon što je zemlja potpuno razrovana (opet), stiže SDP koji kaže da je opet sve pokradeno, da oni tu mogu malo i optužuju ove prije, HDZ ih proziva da su imali najgoru vladu u povijesti države, stižu opet branitelji na ceste, SDP s vremenom opet doživljava potpuni potop, branitelji idu kućama(ovaj puta sa Savske, tada u funkciji takozvanih gljivara), HDZ dobiva premoćno izbore.

Mislim ak oduzmemo ovih pola godine sa premijerom koji ne zna hrvatski (kad sam bio u inozemstvu i kad me netko pitao da mu kažem nešto interesantno o našoj zemlji, ovo je bar bio sjajan uvod), to je više manje to. Ako HDZ dobije sljedeće izbore, a onda SDP premoćno dobije one poslije nakon izbijanje nove gospodarske krize u Europi i svijetu(koja je neminovna), hrvatska politika nema više nikakva smisla.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:17   #67
Možda ipak pretjerujemo s dugoročnim prognozama. Naime, tko je prije godinu dana mogao reći da će i Milanović i Karamarko uskoro biti dio povijesti.
Ili da će Josipović, s 80-postonom potporom u anketama, za kratko vrijeme biti potpuno nevažan lik na političkoj sceni.
Već sljedeći lokalni izbori bi nam dosta toga mogli reći. Moje je predviđanje nikad manja izlaznost zbog dosta razočaranih HDZ-ovih birača i nekonsolidiranog SDP-a, te slab uspjeh velikih stranaka.
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:21   #68
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Već sljedeći lokalni izbori bi nam dosta toga mogli reći. Moje je predviđanje nikad manja izlaznost, te slab uspjeh velikih stranaka.
Što znači "slab uspijeh" na lokalnima?

MOST samo mora obraniti vlast u Metkoviću i Omišu.

HDZ se uvijek može braniti sa brojem župana i općinskih vijećnika, a dobite će i velike gradove Karlovac i Zadar, ako iznenade u Splitu, to je to.

SDP će dobiti Rijeku, u Splitu i Osijeku imaju solidne šanse za gradonačelnika, a nitko ni ne očekuje da će uzeti gradska vijeća tamo.
Od Zagreba su ionako odustali.

IDS se na lokalnima neće ni oznojiti, već se zna da su pobijedili.

HNS će obraniti vlast na sjeveru gdje i do sada imaju vijećnike.

Čak i HSS se može hvaliti ako dobije pokojeg župana.

Bandić je već osvojio novi mandat u Zagrebu, nemojmo se lagati.

Dakle na lokalnima 2017. - SVI SU POBJEDNICI
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:27   #69
Živi Zid će mislim doživiti veliki debakl. Građani vide samo trojicu, Pernara, Sinčića i Palfi, a Palfi je gotova i nju ionako mrze i u vlastitom selu a kamoli u Čakovcu ili gdje bi se već kandidirala. Pernar ne može osvojiti u Zagrebu, a Sinčić ne može u Karlovcu ili Zagrebu.....dakle sve zajedno ništa od njih.
S time da Pernar ide kontra Bandića da bi prikupio respektabilan broj glasova, ali niti blizu dovoljno.

Za Split znamo jedino da stiže novi gradonačelnik, a realno najveće šanse ima oni koji će se najviše zalagati za Naš Hajduk, ostalo je manje više nevažno.

I iz sveg srca istinski želim Metkovčanima sad kad infiltriraju ministarstva da im se vrati Jambo.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:39   #70
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Meni je to problem.

Plenka je daleko od sposobnog birokrata, on je stranački birokrat koji je (možda) u rijetkom broju slučajeva nadilazio mišljenje stranke. Prilikom gostovanja kod Stankovića nije rekao ništa šta bi predstavljalo njegov stav, lani je sirovo lagao po pitanju stranaca na vojnom mimohodu (čak i licemjerno izostavio Kitarovićku iz kritike), a nije se proslavio ni kampanjom u kojoj je SDP-ovce opisivao kao zaštitnike ubojica. Po meni, birokrati ispunjavaju zadaće drugih, a svojim je sluganstvom EU-u Plenka pokazao da je to.
Milanović je političar. Ponekad je to pokazivao u pozitivnom svjetlu (ne prihvaća uvjete EK-a), ponekad u negativnom, ali vodio je hrvatsku politiku.
Ukoliko se i sastavi nova vlada, bojim se da ćemo slušati EK je rekla ovo, EK je rekla ono.
"EK ili EU to traži" su mantre i spinovi.
Njihov utjecaj na Hrvatsku politiku, čak i vanjsku a kamoli na ekonomsku ili društvenu je nikakav.

EK ne mari kakva mi ekonomska ili manjinska prava imamo ili tko nam je ministar ovoga ili onoga.
Nikad nije, niti bi mogli išta postupiti oko toga.

Da ne spominjem da sada cijeli sporazum EU s Kanadom stoji jer se Valonija, federalna jedinica Belgije, protivi.

Dakle ne skrivajmo se iz neke "moćne EU koja određuje konce", politika Hrvatske je uvijek bila hir vladajučih političara, u svemu ostalome mi smo posve nebitni i izolirani.

Uostalom Hrvatska do sada nije ni imala neke veće kontakte ili odnose s EU politikom.
Bivši predsjednik je uglavnom posjećivao samo susjedne zemlje, prošle dvije Vlade se nisu nešto posebno petljale u EU pitanja i općenito, da nema itvaranja EU tržišta našim radnicima, nitko ne bi ni skužio da smo članica.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:51   #71
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
"EK ili EU to traži" su mantre i spinovi.
Njihov utjecaj na Hrvatsku politiku, čak i vanjsku a kamoli na ekonomsku ili društvenu je nikakav.

EK ne mari kakva mi ekonomska ili manjinska prava imamo ili tko nam je ministar ovoga ili onoga.
Nikad nije, niti bi mogli išta postupiti oko toga.

Da ne spominjem da sada cijeli sporazum EU s Kanadom stoji jer se Valonija, federalna jedinica Belgije, protivi.

Dakle ne skrivajmo se iz neke "moćne EU koja određuje konce", politika Hrvatske je uvijek bila hir vladajučih političara, u svemu ostalome mi smo posve nebitni i izolirani.

Uostalom Hrvatska do sada nije ni imala neke veće kontakte ili odnose s EU politikom.
Bivši predsjednik je uglavnom posjećivao samo susjedne zemlje, prošle dvije Vlade se nisu nešto posebno petljale u EU pitanja i općenito, da nema itvaranja EU tržišta našim radnicima, nitko ne bi ni skužio da smo članica.
Joj what a bunch of bullshit.

EU je danas sve, neću ti čak spominjati neke teorije koje ne mogu dokazati makar su evidentne, ali EU nam određuje:

1) Direktive koje moramo primijenjivati-oćeš nećeš nema treće. Npr. zakon o računovodstvu, Hrvatska ima jedino pravo na neke kozmetičke promjene u vezi kontnog plana, ali sve mora biti prema njihovim direktivama
2) Pogledaj malo proizvode po dućanu i otkuda dolaze
3) Pogledaj naše firme i gdje izvoze one koji nešto i privređuju.
4) Sad ćeš imati i ove izbjeglice koje moramo udomiti i dati im mjesto za rad, ergo netko naš neće imat posao ili će dobivat izbjeglica novac za to da ništa ne mora raditi (a ja čak nisam strogo protiv kvota i mrzitelj istih)
5) za najkasnije 15 godina ćeš imat euro koji nemivno donosi znatnom rastu cijena u trgovinama i općenito.
6) Evo ti i najnoviji slučaj gdje EU nema utjecaja na živote građana. Hrvatska donese zakon o konverziji, građani se presele na euro, banka nas tuži europskim institucijama- a rezultat ovoga ne treba ni pričekati da bi se znalo da banke ne mogu biti poražene ( moje osobno mišljenje u vezi ovog zakona je pritom nebitno), eventualno može doći do nekakve pogodbe gdje bi opet država plaćala tuđe lopovluke, sve posredstvom EU.

Dakle to uz emigraciju koju si spomenuo, su itekako stvari koje vidiš u svakodnevnom životu. Ako ih želiš vidjeti.

Ali nije u svemu tome najveći problem, nego u tome da nas EU iskorištava na razno-razne načine. Ili misliš da su Rumunjska i Bugarska stvarno primljeni radi sjajne volje da se tim zemljama pomogne ?

Uglavnom mi neke posebne autonomije više nemamo. Hrvatska ne može odrediti smrtnu kaznu(teško da možemo i doživotnu) , Hrvatska ne može ni upravljati vlastitom valutom kako želi, Hrvatska ne može primijenjivati računovodstvo kakvo želi, Hrvatska ne može izrađivati proizvode kakvo želi već moraju biti po određenim standardima (iliti direktivama EU), itd itd.
Fora je u tome što brdo toga je uvedeno još prije ulaska u EU pa se stvara dojam da nema neke razlike. Ima itekako.

I ne kažem da je sve negativno(dapače), ali najnegativnija stvar je ipak ta da imamo premijera koji na pola pitanja odgovara : moramo vidjeti što nam naši partneri iz stranke euro-pučana kažu. A tu će ubrzo biti neočetnici. O čemu onda mi tu pričamo ?
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 15:05   #72
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post

1) Direktive koje moramo primijenjivati-oćeš nećeš nema treće. Npr. zakon o računovodstvu, Hrvatska ima jedino pravo na neke kozmetičke promjene u vezi kontnog plana, ali sve mora biti prema njihovim direktivama
Što smo potpisali, moramo poštovani, nisam ni tvrdio suprotno.

Quote:
2) Pogledaj malo proizvode po dućanu i otkuda dolaze
Od kuda?
Odjeća, tehnika, maltene sve je 99% Kina, nikakva EU.

Quote:
3) Pogledaj naše firme i gdje izvoze one koji nešto i privređuju.
Prehrambeni prozvodi se najviše izvoze u BiH, gdje pola milijuna Hrvata kupuje samo njih, onda nešto manje ali i dalje puno u Srbiju, RS i Bošnjačke dijelove.

Razne neprerađene stvari izvozimo najviše u Austriju i Italiju, a neke druge stvari uglavnom u Rusiju. Brodove kome uleti narudžba, često Bliski istok.

Quote:
4) Sad ćeš imati i ove izbjeglice koje moramo udomiti i dati im mjesto za rad, ergo netko naš neće imat posao ili će dobivat izbjeglica novac za to da ništa ne mora raditi (a ja čak nisam strogo protiv kvota i mrzitelj istih)
Tim kvotama se opire pola istočne Europe, dok su političari Hrvatske sasvim si OK da dođu, dakle opet hir naše politike.

Quote:
5) za najkasnije 15 godina ćeš imat euro koji nemivno donosi znatnom rastu cijena u trgovinama i općenito.
Nikada, ama baš nikada neće imati toliko zdravu ekonomiju da uvedemo Euro, čak ni na "lijepe oči"

Quote:
6) Evo ti i najnoviji slučaj gdje EU nema utjecaja na živote građana. Hrvatska donese zakon o konverziji, građani se presele na euro, banka nas tuži europskim institucijama- a rezultat ovoga ne treba ni pričekati da bi se znalo da banke ne mogu biti poražene ( moje osobno mišljenje u vezi ovog zakona je pritom nebitno), eventualno može doći do nekakve pogodbe gdje bi opet država plaćala tuđe lopovluke, sve posredstvom EU.
Banke su moćne, najebali bi i da nismo članica. Jebiga.

A sada ti meni reci:

Mit 1.: "EU traži što bolje odnose sa susjedima"
Jedan od najbesmislenijih mitova, pogtovo kada vidimo kako međusobno neke članice uopće komuniciraju i postupaju.

Mit 2: "EU traži dvojezičnost"
Neki su doista vjerovali u ovo, onda je netko iz EK objasnio da je to njima "lijepo" ali da nemaju nikakve ovlasti. Pogtovo jer većina EU članica takvo što ni ne poznaje kao koncept.
Hrvatska je sama odlučila imati najveća manjisnak prava u EU i vjerovatno u svijetu, nitko nas nije niti prisiljavao na to. To je isključvio naše unutarnje pitanje.

Mit 3: "EU traži da se ne obilježava ovo ili ono"
Čak i ovo čujem kada su neke obljetnice, što je jednao suludo kao da se Hrvatska protiv da neka EU članica ne obilježava neku bitku, ustanak ili Dan neovisnosti.

Mit 4: "U EU nije dopušteno imati desne stranke?"
Za razliku od Hrvatske, gdje desnica doista ne postoji ni u općinskim vijećima, a kamoli u Saboru, o Nizozemske i Francuske do Finske, ekstremna desnica ima i do 30% potpore danas. Pazi ekstremna desnica, nešto što u Hrvatskoj ni ne postoji kao koncept, a kamoli kao pokret sa više od 100 pristaša.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 15:48   #73
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što znači "slab uspijeh" na lokalnima?

MOST samo mora obraniti vlast u Metkoviću i Omišu.

HDZ se uvijek može braniti sa brojem župana i općinskih vijećnika, a dobite će i velike gradove Karlovac i Zadar, ako iznenade u Splitu, to je to.
Recimo usporedba broja glasova na proslil lokalnim i parlamentarnim s onim sto ce dobiti sada.
Cinjenica da u Splitu i Zagrebu vjerojatno nece imati kandidata ni u 2. krugu. Vjerojatno ni u Osijeku.
Pa mozda neki HDZov kandidat, uz podrsku Hasanbegovica, ostvari dobar rezultat, sad malo gatam, recimo u nekoj sredini gdje moze biti tijesno npr. Sisak.
Ili se Bruna Esih odluci kandidirati u Zg, vjerujem da bi ostvarila bolji rezultat od nekog bezlicnog Plenkovicevog kandidata. Ona ionako nije clanica HDZa da bi joj to mogli zabraniti.
Znam da su ovo nagadjanja pa i wishfull thinking, ali u hrvatskoj politici je pola godine postalo dugo vremensko razdoblje i svasta se moze dogoditi.

Uz to, ne zaboravimo da su upravo glasovi u zagrebackim izbornim jedinicama donijeli HDZu prevagu na nedavnim izborima.
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:52   #74
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post


SDP će dobiti Rijeku, u Splitu i Osijeku imaju solidne šanse za gradonačelnika, a nitko ni ne očekuje da će uzeti gradska vijeća tamo.
Od Zagreba su ionako odustali.

Bandić je već osvojio novi mandat u Zagrebu, nemojmo se lagati.
SDP je raspustio splitski ogranak i grad će izgubit, kao i Osijeku gdje zapravo Vrkić vlada kao nezavisan kandidat kojeg podupire široka koalicija stranaka. Ni u Splitu kao i Osijeku SDP nema kandidata koji može pobijediti

A Bandić bi mogao izgubiti ove izbore jer će ovo biti prvi put nakon dosta godina da će stvarno biti kandidata koji će ga moći ozbiljno ugroziti
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 18:01   #75
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
SDP je raspustio splitski ogranak i grad će izgubit, kao i Osijeku gdje zapravo Vrkić vlada kao nezavisan kandidat kojeg podupire široka koalicija stranaka. Ni u Splitu kao i Osijeku SDP nema kandidata koji može pobijediti

A Bandić bi mogao izgubiti ove izbore jer će ovo biti prvi put nakon dosta godina da će stvarno biti kandidata koji će ga moći ozbiljno ugroziti
Za Bandića smo to čuli i nakon izgubljenih predsjedničkih i nakon debakla njegove liste na parlamentarnima 2011.
I gle čuda, jači nego ikad je nakon toga bio.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:43   #76
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za Bandića smo to čuli i nakon izgubljenih predsjedničkih i nakon debakla njegove liste na parlamentarnima 2011.
I gle čuda, jači nego ikad je nakon toga bio.
Jedna je stvar navijanje medija protiv Bandića i za nekoga. Kad je grad Zagreb ima stvarno dobre kandidate da si imao o čemu razmišljati. HDZ nije imao poštenog kandidata već cijelo desetljeće, a o ostalim da ne pričam, Vesna Pusić 2005., pa Boris Mikšić, Kregar ...
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 23:25   #77
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Jedna je stvar navijanje medija protiv Bandića i za nekoga. Kad je grad Zagreb ima stvarno dobre kandidate da si imao o čemu razmišljati. HDZ nije imao poštenog kandidata već cijelo desetljeće, a o ostalim da ne pričam, Vesna Pusić 2005., pa Boris Mikšić, Kregar ...
Ako se na idućim izborima za gradonačelnika Zagreba kandidiraju npr. i Sandra Švaljek i Anka Mrak Taritaš, onda će se glasovi raspršiti na njih dvije, od čega bi opet mogao profitirati Bandić.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:47   #78
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post

A Bandić bi mogao izgubiti ove izbore jer će ovo biti prvi put nakon dosta godina da će stvarno biti kandidata koji će ga moći ozbiljno ugroziti
Nitko u Zagrebu Bandica ne može ugroziti... Matematika...

Bandiceva lista dobiti ce nesto manje nego sto je dobila prije 3 i pol godine, ali bez Bandiceve liste vlast vecina u Gradskoj skupstini bit ce moguca jedino ako koaliciju sklope HDZ i SDP... Bez obzira na Plenkovica, nemoguce...

Dakle Bandic ili s HDZom s kojim je i sada u koaliciji ili u Gradu, a nije nebitna podrska koju Bandic daje Plenkovicu, pogotovo ako pukne Mostpova podrska u sred mandata...

Ili Bandic s SDPom... Manja mogucnost iako ne i nemoguća...

Gradonačelnik????

Bandic jedino moze ispasti ako ne udje u drugi krug? SDP/HNS kandidat ce sigurno uci, sto znaci da poganovlaškom profesoru ONO i DSZ-a drugi krug može pobjeći samo ako kandidat HDZa (ili Mosta a to je nemoguće) osvoji veci postotak...

Koga bi HDZ mogao kandidirati da osvoji veci postotak u prvom krugu od Bandica?

Kameleona Prgometa??? Sandru Švaljek, koja je izrazilča podršku Plenkovićevoj politici? Brunu Esih??? Ne budimo smješni...

Npr Haso bi vjerojatno osvojio veci postotak od Bandica u prvom krugu, ali u drugom (strah od nadirućeg fašizma najbolje mobilizira birače po trnjanskim kompleksima koje je gradila JNA, po novozagrebačkim kvartovima u kojima su stanovi za komunizma podijeljeni poštenoj inteligenciji....) nema izgleda protiv kandidata SDP/HNS-a... I mislim da će ovaj toga biti svjestan da bi mogao biti žrtzvovan u nemogućoj misliji i odustati od kandidature ako ta tema uopce bude na tapeti prije lokalnih izbora...

Dakle u drugi krug kako god okreneš ulaze predstavnik SDP/HNS-a i Bandic...

Ako Bandica u tom slučaju podrži HDZ (sjetimo se proslih izbora i drugog kruga Bandic-Ostojic) predstavnik SDP-a/HNS-a nema izgleda... Makar to bio Bernardić ili Mrkli Mrak Taritaš...

A po svojoj prilici podrzat ce ga, jer je HDZu u interesu da SDP ne vlada Zagrebom, i s druge strane Bandic ga podrzava na nacionalnoj razini...

Dakle prilično izvjestan scenario, koji moze spriječiti samo Bandićevo prinudno preseljenje u prekosavsko odmaralište... Koje sada u ovom trenutku vlasti nije u interesu...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.