Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 23:01   #61
Ja sam se do prije tjedan dana dizala svaku noć pred jutro čim je ona malo zastenjala, kao dignut ću je prije nego se rasplaće i razbudi. Tad sam je hranila i vraćala u krevet već nakon par min jer je zaspala. Onda sam prošli vikend umjesto dizanja samo tiho rekla par puta ššš iz kreveta da zna da sam blizu ali da još mora spavati. I upalilo je! Samo se malo vrtila i u pola minute je opet spavala! Nisam mogla vjerovati da je to tako lako. A isto ti ide s uspavljivanjem, nisu djeca teška (osim one s problemima oko sna) nego im je samo potrebno naći položaj u kojem su mirna i spokojna. Moja mishica ih je promjenila već tri, ali ja sam imala sreću da sam svaki puta otkrila taj položaj nakon dan-dva. Samo kad djeca u milimetar osjete razliku između sigurnosti i nesigurnosti, s njima je mnogo teže. I onda je dojka i njima i tebi najbolje a vjeruj mi i najlakše rješenje.
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:19   #62
DAJ MALO BEBIMIL,AKO NEĆE STAVI MALO ČOKOLINA
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:28   #63
negdje na forumu sam pročitala da je jedna mama stavljala senf na cicu i govorila da se cica pokvarila....

ja nemam pojma kako bi to napravila...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 10:24   #64
mene ako grize, onda izvadim sisu i više nema. ionako se on samo igra kad gricka, a ne jede.
ako me za 10 min opet traži, dam mu, ali ako opet gricne odmah vadim i nema barem sat vremena.
rezultat je da me zbilja rijetko gricne.

ako ipak želiš prestati dojiti, možda da prvo smanjiš, pa da recimo doji samo po noći (li samo po danu, ili ti odredi kad). u doba dana kad ne dojiš, a sise ti se prepune (osjetiš da su teške) onda se izdoji ali samo malo (da popusti napetost). tako ćeš smanjiti količinu mlijeka.
nakon nekog vremena, prestaneš skroz dojiti. ako dođe do napetosti ili kvrga, izdojiš samo malo. zapravo, ne bi bilo dobro da dođe do kvrga, to se onda lako upali,...

također, neće ti biti lako odbiti ga od sise jer ima tek 9 mjeseci, a pretpostavljam da si ti na porodiljnom, tako da si cijeli dan s njim.
možda da pričekaš kad će imati godinu dana, kad počneš raditi, neće biti sise 9-10 sati... ne znam...
da sam ja na tvom mjestu ja bi ga pokušala odučiti grizenja, a ne dojenja. ti napravi kako ti misliš da je najbolje. preporučuje se barem godinu dana dojiti, a opet ti si debelo prešišala hrvatski prosjek dojenja (3 mjeseca je prosjek). obavezno mu moraš dati adaptirano ako prestane jesti majčino mlijeko.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 11:09   #65
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
mene ako grize, onda izvadim sisu i više nema. ionako se on samo igra kad gricka, a ne jede.
ako me za 10 min opet traži, dam mu, ali ako opet gricne odmah vadim i nema barem sat vremena.
rezultat je da me zbilja rijetko gricne.

ako ipak želiš prestati dojiti, možda da prvo smanjiš, pa da recimo doji samo po noći (li samo po danu, ili ti odredi kad). u doba dana kad ne dojiš, a sise ti se prepune (osjetiš da su teške) onda se izdoji ali samo malo (da popusti napetost). tako ćeš smanjiti količinu mlijeka.
nakon nekog vremena, prestaneš skroz dojiti. ako dođe do napetosti ili kvrga, izdojiš samo malo. zapravo, ne bi bilo dobro da dođe do kvrga, to se onda lako upali,...

također, neće ti biti lako odbiti ga od sise jer ima tek 9 mjeseci, a pretpostavljam da si ti na porodiljnom, tako da si cijeli dan s njim.
možda da pričekaš kad će imati godinu dana, kad počneš raditi, neće biti sise 9-10 sati... ne znam...
da sam ja na tvom mjestu ja bi ga pokušala odučiti grizenja, a ne dojenja. ti napravi kako ti misliš da je najbolje. preporučuje se barem godinu dana dojiti, a opet ti si debelo prešišala hrvatski prosjek dojenja (3 mjeseca je prosjek). obavezno mu moraš dati adaptirano ako prestane jesti majčino mlijeko.
ma,prestat će.Rastu mu/joj neki gadni zubići,boli pa dijete gricka da prestane bolit.
Maži bradavice,a u pauzi dojenja davaj stalno ono za grickanje gumeno.
S 10 mj će se pojačat strah od odvajanja.U kombinaciji sa skidanjem s cike to je pravi šok...
Inače,ako kako ćeš bebu skinit,osim ne nudi/ne odbij metodom-neznam(metoda funkcionira da ne nudiš ciku odma i da skreneš djetetu pažnju s cike na neš drugo,osobito kad je to cika za tješenje,al da ne odbijaš kad traži,u nadi da će i traženje smanjit.)
MOj je već bio razuman,lijepo dijete prihvatilo da je to-to
(imo debelo više od 9mj)
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:28   #66
Ma to je mala proždrljivica, jede svaka dva sata, i najviše voli na prsa. Još ću ju dojiti do godine dana (ako mi ne bude odgrizla bradavice) a onda ću probati smanjivati malo po malo. Hvala svima na savjetima!!
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:38   #67
Trik koji je meni najbolje upalio kad me dragi sin poceo gristi bio je slijedeci: cim on ugrize, ja mu pritisnem lice o svoju dojku (njezno, ali cvrsto) tako da mu dojka zacepi nos pa mora otvoriti usta i malo odmaknuti glavu da bi disao. Bez smijeska, bez komentara (ako ne zajaucem, jer je stvarno znalo opako zaboljeti). To ga je zbunjivalo i iznenadjivalo i ocito mu je bilo neugodno, jer ga je oducilo od grickanja prilicno brzo. Osim toga, manje je bolno za mamu nego vuci bradavicu van ili nagovarati dijete da pusti... Procitala sam to negdje na netu i pokusala i djelovalo je...
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 00:10   #68
MOja mladja me zna gricnut ali ona to radi da skrene paznju na sebe. Cesto ih dojim zajedno pa mala bas trazi tu extra paznju. Starija me znala gricnut kad su je zubi zezali i ja ne bi vukla nego bi je stisnula uz cicu i ona bi pustila. Uz redovno NE i nedam joj cicat vise. To je bio samo kratki period i kasnije joj vise ne pada na pamet jer joj je cica drazanego grickanje. ISto obje su grizle kad su se najele pa na kraju kad vis enisu gladne onda se igraju sa cicom i kad sam skuzila i par puta bas ih na vrijeme maknula vise se nije ponavljalo. Ja bi mozda i namazala zube(desni) sa onim gelom koji im umrtvi desni da ih ne svrbe, bole kada se spremas dojiti.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:59   #69
Quote:
Ivanita5 kaže: Pogledaj post
A kako da to učinim a da ne dođe do upale dojki?
kako smo sa 6 mjeseci krenuli s nadohranom (na žličicu) tako smo polako izbacivaji pojedine seanse dojenja
na kraju nam je, s godinu dana, ostalo samo ranojutarnje (oko 6-7) kojem je zapravo jedini smisao bio pridobiti moju curku da ostanemo još malo u krevetu
kad je ona spavanje malo produžila, a moje cice poprimile pretužan izgled jedno jutro smo 'popričale' - iako me nije razumjela ja sam joj pokazala cice i objasnila da su se umorile, nema više mlijeka i da ih nećemo više mučiti
nije ih više tražila
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 13:36   #70
I mene muci kako prestati, jer nekako ne mislim dojiti nakon godine dana, a cica mu je gotovo jedini nacin da zaspi, a nocu da i ne pricam.

Ono sa senfom na bradavici sam procitala u jednoj knjizi o dojenju. Tamo pise i da litranje cajem od kadulje (zalfija) zaustavlja mlijeko. Znam i da ako stavite lisce persina u grudnjak na neko vrijeme da i onda mlijeko nestane (rekla mi osoba koja je to 2x napravila), ali bolje je nekako postepeno odviknut bebu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:54   #71
a kako odviknut dvogodišnjakinju kroničnu ovisnicu o cici?
evo, prošle dvije godine, i meni je sad stvarno dosta. rekla sam da ću dojit sve dok mi dojenje ne postane tlaka, a sad to polako postaje. ima tko kakav prijedlog? opcija da budemo razdvojene par dana ne dolazi u obzir. razmišljam da probam ovo sa senfom. mrzit će me dijete
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 15:08   #72
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
DAJ MALO BEBIMIL,AKO NEĆE STAVI MALO ČOKOLINA
ti se šališ ili ti je klavir pao na glavu?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:37   #73
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
a kako odviknut dvogodišnjakinju kroničnu ovisnicu o cici?
evo, prošle dvije godine, i meni je sad stvarno dosta. rekla sam da ću dojit sve dok mi dojenje ne postane tlaka, a sad to polako postaje. ima tko kakav prijedlog? opcija da budemo razdvojene par dana ne dolazi u obzir. razmišljam da probam ovo sa senfom. mrzit će me dijete

u knjizi je ta zena kceri pocela govoriti da se cica pokvarila i da vise ne valja. mala joj nije skroz vjerovala i onda je mama namazala senfa na bradavicu tak da je mala nakon probanja rekla fuj. e sad, koliko bi to svakom funkcioniralo, nemam pojma al vrijedi pokusati
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:52   #74
Mi smo odbijanje obavili tako da sam mu uvijek dala sisati kad je htio, ali sam sve vise i vise skracivala podoje. On ciku u usta, pustim ga da siki nekih 30 sekundi, onda kazem, "super, a sad drugu," pa 30 sekundi na drugu, onda kazem "to je to, a sad idemo raditi xy (nesto zabavno)." I za uspavljivanje je to palilo - mazili smo se na druge nacine... doduse, njemu je bilo 3.5 godine
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:56   #75
To sa senfom mi zvuči obećavajuće, ali kad malo bolje promislim o tome dođe mi nekakva krivica, tj. žao mi je da curicu varam tako , al opet, kad se sjetim kako grize, hmhm.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:06   #76
ivanita, i moja je jedno vrijeme grizla ko luda... no prođe ih i ta faza, ako te to imalo tješi
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 20:28   #77
A što velite na četiri godine i osam mjeseci?
A što se tiće ugriza nedajte da beba gricka jer će se zaigrati i jako ugristi pa onda nastaju pravi problemi i od sisanja više ništa.Ako te grize taj dan nedaj sisu.Brzo će skužiti o ćemu se radi vjeruj mi.
cucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 20:58   #78
Quote:
cucek kaže: Pogledaj post
Brzo će skužiti o ćemu se radi vjeruj mi.
istina...barem u našem slučaju.

mom mišu su nedavno krenuli očnjaci i to je prava muka i pokora. počeo me grist, no na svaki njegov ugriz ja bih ga makla sa sise. u početku ga je nasmijavalo i zabavljalo moje bolno jaukanje pa sam prestala (pregrizem jezik od boli, al ne pustim ni glasa, a na taj način mu ne dajem povoda za tom vrstom zabave)

nakon nekoliko dana prestao me grist jer vidi em da nema sise ako grize, em nije nikom smiješno kad to radi
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 21:05   #79
ja sam primjetila da moj puno manje cicka od kad je počela ozbiljna dohrana. sad ima tri obroka dnevno i cika je samo za žeđ (bar se meni tako čini) i za noćno uspavkivanje.
ujutro nekad malo pocicka, nekad ne. zaspe preko dana i bez cike. ja ga nahranim redovnom hranom, malo se poigramo i onda ide spavanje - nekad hoće ciku, a nekad se samo okrene, stavi prst u usta i zaspe.
nadam se da će i dalje tako
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 21:48   #80
Probati ću to sa nedavanjem cice kad me gricne, nadam se da će brzo shvatiti.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.