Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2010., 13:00   #1
Slomljena bedrena kost/prijelom bedrene kosti (femura) u djeteta

Zanima me jel ima ko iskustva s nečim ovakvim ili sličnim. Beba ima 8 mj pala je mm iz naručja i ima frakturu femura, tj. bedrene kosti, dobio je longetu i trebat će nositi mjesec dana gips???
Zanimaju me iskustva, na što trebam paziti, što ne smijemo raditi i slično, svaki savjet nam je dobrodošao??
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:06   #2
ajme, jadan mali miš nemam iskustva s tim, al drži m fige da bude sve ok i da ga ne buba puno
trebat ćete puno vježbati kad skine gips, da mu mišići ne atrofiraju. tako je i sa odraslima, al mislim da kod bebe treba još više vježbe poslije...
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:12   #3
citala sam o tome na americkim forumima, proguglaj malo, ima puno bebica sa takvim lomovima nazalost.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za misa, da se brzo oporavi!
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 17:05   #4
samo šaljem hrpu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se malac brzo oporavi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 19:37   #5
Ja sam slomila bedrenu kost, ali sam bila malo starija, 10 godina. Takoder sam nosila gips mjesec dana i nakon toga sam skroz ispocetka ucila hodati. Noga mi je bila skroz beskorisna. Ali nakon mjesec-dva intezivnog vjezbanja sa fizijatrom sve je ponovo bilo po starom.
Drzim fige da sve prode brzo i sretno!!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:44   #6
hvala vam svima na podršci, nama i je bolje, ali ne znam koliko je to dobro jer on sada nema sekunde mira, puže i neda se držat u ležećem položaju, mora ić nekam, užas...ne znam koliko je to dobro, da ne pričam da mu nemam kaj za obuči zbog longete, ak neko ima kakav savjet samo vičite )
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 13:59   #7
bebama to sve brzo zaraste ~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

a za odjeću - možda da probaš sa onim hlačicama što imaju kopčanje duž cijele unutarnje strane nogica, pa ostaviš otkopčano na toj nožici..
ili uzmi štramplice pa im odreži jednu nogavicu na kratko i još malo raspori sa strane da možeš navući preko longete.
ili možda puno veću trenirkicu sa širokim nogavicama pa potfrčeš ovo što je predugo?
ne znam..

držim fige da sve dobro zacijeli!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:18   #8
Nemam nikakav savjet, samo šaljem
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da se malenom šta prije oporavi nogica
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:43   #9
Quote:
somewhere in time kaže: Pogledaj post
Nemam nikakav savjet, samo šaljem
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da se malenom šta prije oporavi nogica
hvala svima na vibricama, mi smo super, pišem samo da ako nekome bude trebalo da zna što napraviti:

Ipak smo dobili pravi gips i to je bila totalna katastrofa (mali zapišan od jutra do sutra), nakon par dana se to toliko usmrdilo da smo otišli na hitnu da bi ga mijenjali, u međuvremenu sam ja dobro prosurfala i naišla na plastični gip (ima ga za kupiti u orti-medi centru i ljekarni u harambašićevoj). Uglavnom gips nas je spasio muka. To je totalni zakon, noga je lakša, skoro kao da nema gips, tanje i može imati normalnu pelenu...ma super
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.