Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 04:01   #1
ImageShack pulls plug on hotlinking

"ImageShack pulls plug on hotlinking to unregistered domains
Reported by The OS Freak on Thursday, February 24 2011 12:00 pm

Do you make use of ImageShack's image hosting services? Well, if you do, you might want to seriously start considering moving over to other alternative image hosting services. Apparently, it seems that ImageShack has made the decision to pull the plug on hosted images that have been hotlinked to 'unregistered domains'. And we all know what that means, don't we?"

Izvor:
http://vr-zone.com/articles/imagesha...#ixzz1FDGWmCW9

Nikada se nije desilo da tako iznenada ukinu hotlinking! Tu i tamo znale su slike nestati ali ovo? Ovo je prestrasno!

No da se ne zaboravi, ovime je direktno pogodjen blog.hr, vase i moje slike su jos uvijek tamo, no LINK ne radi jer blog.hr je takakav kakav je....

Ja sam platio za hostanje, ali ocito nemam utjecaja na ovo! Ja bih bio u stanju platiti hosting BLOG.HR-u te vjerujem da bi mnogi takodjer platili! Sto je danas komad opreme sa terabajtima diska? Pa placati se moze i sms-om ako treba, prepaid, ili dr. Ako treba financirati opremu, ma mozemo i to! Mi blogeri mozemo skupiti dovoljno siguran sam! Samo je potrebna inicijativa!
Ali ako toga nema, zao mi je.

Dokle god to blog.hr nije u stanju osposobiti, nece me biti. A bilo me je, preko 20 puta na naslovnoj stranici kroz 5 godina! Eto.

Sto vi mislite?

LP

Drazen
dbabicwa is offline  
Old 28.02.2011., 10:47   #2
uploadati na tinypic ili photobucket ili flickr
imageshack nisam koristila ni 2006. kad sam počela pisati blog
Vezica is offline  
Old 28.02.2011., 12:03   #3
Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
uploadati na tinypic ili photobucket ili flickr
imageshack nisam koristila ni 2006. kad sam počela pisati blog
Gle, da ovi imaju problem navela bi x,y,z...Stvar je u placanju hostinga i usluzi koju dobivas.

Za koga pisemo blog i od kuda dolaze citatelji? A od kuda moraju putovati slike da bi dosle na ekran?

Zapitaj se koji promet rade slike da bi dosle do 95% citatelja iz Hrvatske? Ak to ne shvacas, onda ne znam kaj dalje, sorry.

Prijedlog je da blog.hr hosta slike, nemoj mi sad reci da to i cini sa max. od 200 x 150 piksela

Ako ne znaju hosting pretvoriti u biz i profit, to je druga stvar, je li tako?!
dbabicwa is offline  
Old 28.02.2011., 12:15   #4
Tražim na naslovnici ali ama baš nigdje nisam uočila ikakvu obavijest po ovom pitanju, na blog.hr sam od 2005., dešavalo se da malo zašteka,ali je uslijedio i popravak.Mene zanima, da li je ovo trajno, da znam što i kako dalje.
safirasta is offline  
Old 28.02.2011., 16:17   #5
stavili su obavijest.

no, ja se ne razumijem u te stvari, hoće li se uspjeti vratiti slike?
kod mene su rijetki postovi u kojima nema slika, ako se ovo ne ispravi ne znam što ću, jer je blog tematski i bez slika je ništa, a da ponovo upload-am preko tisuću fotki... e ne da mi se.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Old 28.02.2011., 19:36   #6
A baš sam se pital zakaj mi se nijedna slika ne vidi. A uploadal sam sve na
imageshack jer sam mislil da s njima nebu bilo nikakvih problema. Nadam se da
če se ovo nekako rješiti ili me čeka puno posla
__________________
Linkovi i tutorijali
lynks is offline  
Old 01.03.2011., 03:31   #7
Jedina opcija je da blog.hr host slike...

Sve ostalo je ovisnost o drugim servisima po svijetu. Mi sada mozemo raspravljati o tome, ali za razumijeti je da su slike na blog.hr do ovog ne bi doslo.

Kako sada znati koje slike, koji raspored, itd itd da se stanje popravi kada nemamo uvid u predhodno stanje? Backup? Ja ga imam za prvih 5 godina.

Za cijelu proslu godinu nemam backup...
dbabicwa is offline  
Old 02.03.2011., 19:14   #8
Izgleda da je opet sve normalno.
__________________
Linkovi i tutorijali
lynks is offline  
Old 03.03.2011., 06:17   #9
Quote:
lynks kaže: Pogledaj post
Izgleda da je opet sve normalno.
Je, dovoljno da napravim backup svega, sto je samo 50Mb.

50 megabajta za 6 godina pisanja bloga uz 1400 slika (max 600x450, dovoljno)!

Po tome, jedan jedini disk od 1 terabajt moze lagano koristiti 200 blogera!

Dajte im 100Mb za koristenje - to je koliko blogera....Koliko ono kosta jedan disk (ajde, nek je par komada za backup, mirror itd itd...)? Ah, da, treba placati za promet (bandwidth) jel da? Pa je bolje nek se promet radi preko drugih.

Dajte ljudi, o cemu se tu razgovara...Da zele, napravili bi, ali ne zele ili ne znaju, ili...

Zadnje uređivanje dbabicwa : 03.03.2011. at 07:31.
dbabicwa is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.