Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2011., 16:27   #1
Aktivna pricuva

zanima me sto je to aktivna pricuva i ponesto o tome jer na internetu ne nalazim nista
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:31   #2
e vidiš to ti je upravo ono što nalaziš na internetu
__________________
A znate li zbog cega se vodi ovaj rat, ova bitka?
A od kud znam? Sta ja znam? Kol'ko ja kuzim to ovi kao 'oce da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo...
AMARU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 19:32   #3
ok vjerojatno je k... od ovce ali to je jedno od potencijalnih pitanja za drzani ispit pa bi volio znati nesto vise
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:01   #4
Aktivna pričuva planirana je nakom odluke o ukidanju vojne obveze, kao i dobrovoljno služenje vojnog roka iz kojeg kontigenta bi se popunjavali profesionalni sastavi ,kao i kroz program Kadet.

Aktivna pričuva je trebala biti snage 6 tisuća ljudi za koji bi bili osigurane oprema, formirane postrojbe,osigurano uvježbavanje a svaki pripadnik bi imao osigurana primanja od 1 600 kn.
Podizala bis e u slučaju vojnih napetosti, katastrofa u zemlji a vjerojatno bi se neki pripadnici aktivne pričuve i slali u neke međunarodne misije.

Od toga ti nema niti A a to nikad nitko nije objasnio, još manje odgovarao.Jednostavno magla kao i masa drugih stvari kao npr. civilna obrana.
Prazan skup.
Niti aktivna aktiva nije aktivna a nekmoli pričuva koja je spomenuta u nekim strateškim dokumentima obrane zemlje.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:09   #5
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Aktivna pričuva planirana je nakom odluke o ukidanju vojne obveze, kao i dobrovoljno služenje vojnog roka iz kojeg kontigenta bi se popunjavali profesionalni sastavi ,kao i kroz program Kadet.

Aktivna pričuva je trebala biti snage 6 tisuća ljudi za koji bi bili osigurane oprema, formirane postrojbe,osigurano uvježbavanje a svaki pripadnik bi imao osigurana primanja od 1 600 kn.
Podizala bis e u slučaju vojnih napetosti, katastrofa u zemlji a vjerojatno bi se neki pripadnici aktivne pričuve i slali u neke međunarodne misije.

Od toga ti nema niti A a to nikad nitko nije objasnio, još manje odgovarao.Jednostavno magla kao i masa drugih stvari kao npr. civilna obrana.
Prazan skup.
Niti aktivna aktiva nije aktivna a nekmoli pričuva koja je spomenuta u nekim strateškim dokumentima obrane zemlje.
Smanjena je na 1000, i moglo bi krenut se tek nakon preustroja jer ce neke postrojbe koje su trebale imati sada pricuvu biti ukinute.
sicer2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:37   #6
A je li ? Pa plana se ne držimo niti u maštarenjima. Godine 2006. planira se 6 tisuća a sad 1 tisuća. Dobro to je smanjenje imaginacije za jedno cca 85%.Tako se radi
Pa se ti sad pripremaj za državni ispit.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:41   #7
ajde sad bar znam nesto malo.hvala. ako netko sazna nesto vise o ovome molio bi ga da podjeli ovdje sa nama
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 15:07   #8
DPR do 2015 nitko ne šljivi ni dva posto. Tako da ta pričuva (a po onome što je pisalo na netu trebala je bit, među ostalim, oformljena i oklopno-mehanizirana brigada sa 5 000 ljudi sa sjedištem u Zagrebu) nije zaživjela. Sad nedavno je ministar izjavio da će nam pričuva imat 30 000 ljudi

Jel to neki novi DPR u izradi?
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:25   #9
Čuj AKTIVNA PRIČUVA (aktivno pričuvaju stolice) su svi oni koji sjede u MORH-u i primaju lovu.
Ali ovo nemoj nigdje spomenuti jer sigurno si tropnuo na ispitu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.