Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2018., 12:12   #301
13) Plinsko oružje su pištolji, revolveri, puške i druge naprave koje pod pritiskom energije barutnog punjenja ili stlačenog plina usmjereno raspršuju neškodljive nadražljive tvari za onesposobljavanje pojedinca koje na ljudsko zdravlje imaju kratkotrajan učinak.

"15) Dozvoljenim neškodljivim tvarima smatraju se kemijski spojevi CN (kloracetofenon), CS (ortoklorbenzenmalon-dinitril) te OC (oleoresin capsicum) u dozvoljenim koncentracijama."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:58   #302
Cool

Bok ekipa jel netko zna gdje se jeftino moze kupit start streljivo 9mm za start pistolje u zagrebu..znam dosta mjesta, gdje sam I kupovao al cijena je 2,50kn po kom., pa nadalje...!mislim a je to dosta visoka cijena,.!
ChilensisKJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:06   #303
da meh skuplje nego prava municija.
u zg bojim se nigdje. (jos te uveravaju da je to super cijena)
znam da je bosansko pakiranje bilo jeftinije (doduse i malo vise ciscenja nego talijansko pakiranje)
ako nađeš kaj jeftinije molim da javis na pp
fala unaprijed

edit: malo zivkah okolo
hunter kž - 3,80kn komad
detonex - 2kn komad (nisam pitao tko je proizvođač)
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:55   #304
U Detonexu 2kn?
Neam pojma,ja sto sam gledao je bilo sve iznad 2,50kn..
Hunter kž, Detonex, Mirnovec itd to je sve iznad, 2,50kn..
Ima u Bosni za 2,10kn..
A gle ovisi koji je kalibar ovaj od 9mm je najskuplji.!

Ako budem kaj jeftinije nasao javim..!
ChilensisKJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:16   #305
Probat cu danas stici do Detonex-a mada sumnjam.
A gle, ak je doslo do"pokvarenog telefona" onda ja lazem tebe.
A u najgorem slucaju cu popusit kada odem (danas/sutra) do Det.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:44   #306
Wink

Dali je dozvoljeno prenosenje oruzja c kategorije preko granicnog prijalaza,recimo kupim oruzje u sloveniji ili BiH,,dali cu imat nekakve probleme oko toga na granici.!
pricam o trgovini koja se bavi stim znaci sve je legalno sa racunom?
i znam da moram prijavit u roku od 8 dana..znaci dodjem na gr prijelaz i prijavim na carini da imam kupljen taj pistolj 9mm sa nekoliko komada streljiva (10 kom) i naravno sa racunom?.,e sta me ceka jel zna netko? .? ..!ne bih htio da mi ga oduzmu .!nije to malo para!!!! plus kazne su dosta velike.!frend me uvjerava da je sve ok ako imam racun e sad mene zanima drugo misljenje.?
hvala na odgovoru.!
ChilensisKJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 09:33   #307
Ako voziš iz EU prijavljuješ policiji i slo i RH a iz Bosne i carini i policiji (obje države).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 22:18   #308
Provjerio i osobno presao granice sa pistoljem koji je kupljen u BiH,nasa carina bez problema a bosanska malo jebe lava u rogove...i to zesce, eto ja sam naletio i dobro prosao,dosta sam cekao da mi se potvrdi sve i onda gas samo da dodjem do nase carine e kad sam dosao do nase carine i granice vec mi je lakse bilo, jer dobro pazite gdje prelazite granice jer u BiH svaka regija ima svoje pravilo..i dobro bi trebalo provjeriti gdje se oruzje moze prenjeti a gdje ne jer nisu iste granice svugdje kod njih..!neki dan prijavio pistolj na Mup,danas bili murjaci doma i sve uredno zapisali ..znaci kupnja plinskog start pistolja je dozvoljena uz obaveznu prijavu na Mup ako je 9mm, slikaju, zapisu i salju policiju na vrata.plus dolazi ti Policija doma na razgovor ,pita te razne stvari i susjede, ja mislim da i njih ispituju... tako su mi bar rekli (nisam za njima isao i gledao),moras imat obavezno racun i sef.!
osobna iskaznica i gdje si odsluzio vojni rok.skim zivis koliko ukucana itd.!

zanimljivo!
gdje god sam pitao i gdje god sam trazio po forumima odgovore nitko nije naveo ove stvari sto sam ja prosao ..eto ja vama prenosim da znate sta vas ceka..!

A pljuca dere usi ...


sretno i pamet u glavu.!
ChilensisKJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 00:21   #309
Jesu li u trgovini u Bosni trazili kakve dokumente?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 20:20   #310
osobnu iskaznicu ili ti ga licnu kartu.!
ChilensisKJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 23:24   #311
Imam pitanje u vezi plinskog pištolja.. Dali se mora prijaviti na policiji da si u posjedu takvog pištolja, tj. da ga imaš ili si ga kupio? Da napomenem,nemam ga trenutno ali ga mislim kupiti čisto eto da ga imam doma onako ajmo reći za gušt. Ne mislim pucati na otvorenom,niti ga koristiti,isključivo bi stajao u ladici ili na zidu kao ukras. Gledam neke oglase ali većinom ljudi napišu da je potrebna prijava na policiji,a neki govore da nije i sad ga ti znaj što je točno..
Tino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 07:29   #312
I po novom zakonu treba prijava policiji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 15:37   #313
Da dignem temu iz mrtvih.

Našao sam stranicu koja prodaje plinske pištolje iz Češke, u EU dakle. Pretpostavljam da se ne može naručivati zbog prijave MUP-u te da treba kupovati u shopovima unutar HR? Ili ipak može izvana?
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 15:46   #314
Kupi,priloži račun i pištolj i završena prijava.Prijavljuješ kad ga kupiš a ne prije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 16:37   #315
Hvala, to me zanimalo. Dakle mogu bez problema kupiti pištolj i van HR.
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 08:30   #316
Naravno.Ako ide preko pošte ideš po primitku prijavit a da ga sam ideš uzet prvo prijavio graničnoj policiji a onda u postaji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2021., 10:36   #317
Da li plinski pištolj koji spada u kategoriju C se može nositi ili ga je dozvoljeno samo imati u kući? Dakle ako ga se prijavi kako zakon nalaže smije li ga se onda i nositi?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2021., 11:08   #318
naravno.
prvo probaj do banke/klade pa javi kako je prošlo.
šala mala, ali čini mi se da dozvola za posjedovanje i dozvola za nošenje nisu jedna te ista stvar.
bude te sivkić dalje uputio, on voli braniti revne hr zakone.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.