Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste organizirali ili prisustvovali hrvatsko inozemnoj svadbi
Da li ste prisustvovali kojoj mjesovitoj svadbi? 0 0%
Kakvo je vase misljenje i iskustvo? 0 0%
Glasovatelji: 0. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2013., 23:55   #61
diplome ce trebati ako misli raditi u neko doba negdje
a krsni list ce joj trebati nekoliko puta, izmedu ostalog i za dobiti boravak i za vjencanje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 23:56   #62
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Niste se nikad vidjeli uživo, odlučili ste se na vjenčanje preko interneta? Pitam, zanima me- ne osuđujem te (da se razumijemo).
Mislim da je ovo bolje negdje drugdje prebaciti gdje će ti pomoći, al okej.
Nismo se vidjeli uživo i da odlučili smo se vjenčati.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 23:58   #63
niste prvi zorane
nadam se da ce kod vas biti drugacije, ali jako je puno prica o ljubavi koja traje dok se ne stekne zeljeni status i onda bye-bye
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:00   #64
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
diplome ce trebati ako misli raditi u neko doba negdje
a krsni list ce joj trebati nekoliko puta, izmedu ostalog i za dobiti boravak i za vjencanje
Em diploma nije baš prva na popisu stvari o kojima se trebaju brinuti, em ti krsni list ne treba za vjenčanje, a pogotovo ne za boravišnu dozvolu.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:01   #65
ne?
onda dobro, ispricavam se, bio sam u krivu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:02   #66
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
diplome ce trebati ako misli raditi u neko doba negdje
a krsni list ce joj trebati nekoliko puta, izmedu ostalog i za dobiti boravak i za vjencanje
Imam jedan primjerak toga nečega na tri lista, gdje je rođena, kad je rođena, imena roditelja, koliko djece ima, dali je u braku.... Ma sve piše na ta tri lista i imam kopiju njene osobne i kopiju putovnice. Znam da će trebati ti papiri friški prije nego će doć ali to trenutno nije problem a ni te papire nije problem izvaditi tamo.
Problem je sad kako do vize i koliko turističkom može ostati kod nas. Malo je glupo jer se mora kupit i povratna karta, mora se platit i neko osiguranje da će se ona vratiti nazad i sto čuda glupih i nepotrebnih.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:05   #67
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Em diploma nije baš prva na popisu stvari o kojima se trebaju brinuti, em ti krsni list ne treba za vjenčanje, a pogotovo ne za boravišnu dozvolu.
šta tebi nije očito da je on vrlo upućen u te stvari?

ja mu ne bi više proturječila



Quote:
niste prvi zorane
nadam se da ce kod vas biti drugacije, ali jako je puno prica o ljubavi koja traje dok se ne stekne zeljeni status i onda bye-bye
nažalost, i ja bih rekla da je tako.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:06   #68
Jeste li probali kontaktirati, ne znam, mvep?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:07   #69
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
šta tebi nije očito da je on vrlo upućen u te stvari?

ja mu ne bi više proturječila
Nije mi očito.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:11   #70
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Em diploma nije baš prva na popisu stvari o kojima se trebaju brinuti, em ti krsni list ne treba za vjenčanje, a pogotovo ne za boravišnu dozvolu.
Milslim da je došlo do nesporazuma, misim da je Sash htio reći krsni list=rodni list jer još uvijek u nekim krajeima RH postoji neslužbeni naziv za rodni list kao "krsni", npr. moji stari kažu: idi si kod matičara izvadi "krsni list"... eto toliko - mislim da je tu nastao nesporazum...
Ako sam u krivu nemojte se ljutiti..
__________________
... cijeli život govorim: "od sutra sam na dijeti"
Nedžla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:15   #71
Quote:
Nedžla kaže: Pogledaj post
Milslim da je došlo do nesporazuma, misim da je Sash htio reći krsni list=rodni list jer još uvijek u nekim krajeima RH postoji neslužbeni naziv za rodni list kao "krsni", npr. moji stari kažu: idi si kod matičara izvadi "krsni list"... eto toliko - mislim da je tu nastao nesporazum...
Mislim da krsni list kao krsni list ni ne postoji, postoji samo potvrda da si primio sakramente...
Ako sam u krivu nemojte se ljutiti..
Ahaaaa, onda kužim kako je došlo do greške , ali krsni list kao krsni list itekako postoji, samo se dobije u župnom uredu, a ne matičnom uredu.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:16   #72
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji ja sam u velikim problemima i molio bi nekog ko zna da pomogne. To je cijeli cirkus u mom slučaju i neznam šta napraviti.
Našao sam si curu ali iz Filipina je. Trenutno je u Hong Kongu, tamo radi i ima vizu da može biti tamo i raditi tamo, poslodavac joj je njemac. Sad je tu problem šta učiniti, kojom vizom da dođe u hrvatsku? Šta se tiče papira za vjenčanje u Hrvatskoj to nam nije problem, problem je sad viza.

I samo da napomenem da nije neka balavica nego ozbiljna žena 43 godine i nije scammer šta je najvažnije. Na skypu smo svaki dan po 5-6 sati već nekoliko mjeseci.

Ako netko ima slična iskustva neka mi se javi na PM sa brojem imoba ili mailom. Ako netko zna kome se obratiti neka napiše jer ja stvarno neznam kud i koga pitati jer ovo kod nas koga god nešta pitaš niko niš nezna a uredno primaju plaće svaki mjesec.

---------------------P O M O Ć ----------------------

Hvala.

Jesi siguran da nije muškarac?

Drugo, jesi siguran da nije prevara? Čemu odmah vjenčanje?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:18   #73
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
šta tebi nije očito da je on vrlo upućen u te stvari?






nažalost, i ja bih rekla da je tako.
Koliko sam ja upoznat ne može dobiti naše državljanstvo idućih 8 godina kad se vjenčamo ako se nije šta promjenilo od 2010. Našao sam na nekom našem forumu slična iskustva ali iz 2010 godine.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 01:22   #74
Premjestila sam ovdje, ali mozda su Pravo ili cak Dijaspora bolji izbor
Zorane, probaj pitati i tamo, ako vec ne mozes dobiti odgovore od nadleznih tijela.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 12:45   #75
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja upoznat ne može dobiti naše državljanstvo idućih 8 godina kad se vjenčamo ako se nije šta promjenilo od 2010. Našao sam na nekom našem forumu slična iskustva ali iz 2010 godine.
pa treba li im baš državljanstvo da bi tu ostali?

siguran si da se želiš ubračiti s nekim koga nisi nikad vidio u životu?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 10:45   #76
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
pa treba li im baš državljanstvo da bi tu ostali?

siguran si da se želiš ubračiti s nekim koga nisi nikad vidio u životu?
Ne treba im odmah državljanstvo i ako i traje 8 godina sa tim se slažem, neka traje.
Jesam siguran sam i ne želim od toga odustati.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:04   #77
Ako netko ima iskustva s vjenčanjem s državljaninom EU nakon ulaska, molim da napiše iskustvo oko papire i tih stvari
Zailing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 18:45   #78
Quote:
Zailing kaže: Pogledaj post
Ako netko ima iskustva s vjenčanjem s državljaninom EU nakon ulaska, molim da napiše iskustvo oko papire i tih stvari
Mi još ganjamo papire, a vjenčanje je za 4 tjedna. Ako možeš pričekati, napisat ću nakon svega kako je prošlo.
Mislim da državljanstvo članice EU ne znači ništa, nas su pitali točno iz koje je zemlje, pretpostavljam da potrebni papiri ovise od zemlje do zemlje.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 19:45   #79
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Mi još ganjamo papire, a vjenčanje je za 4 tjedna. Ako možeš pričekati, napisat ću nakon svega kako je prošlo.
Mislim da državljanstvo članice EU ne znači ništa, nas su pitali točno iz koje je zemlje, pretpostavljam da potrebni papiri ovise od zemlje do zemlje.
Aha,hvala i sretno.

Ne zurimo se nikam,sam mi je palo napamet pitat ovdje
Zailing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 11:20   #80
Ja sam ganjala papire sto godina za brak sa kanadskim drzavljenom,ali samo zato jer su u BiH bili neupuceni u sve to,pa onda milijun puta su me zvali da treba jos nesto
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.