Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2016., 17:35   #161
Quote:
Nani99 kaže: Pogledaj post
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/25...ryer-hd-924090

ja gledam ovu trenutno! imala sam Tefalovu actyfry i prodala sam ju jer mi je predugo trajalo to pečenje pomfrita kojeg je uvijek falilo za svih a dva puta nema šanse! e sad, da li je ova ok, piše svuda da je??' pa ako netko ima? inače na ebayu sam vidila cijena 199,90 euro, bome velika razlika!
koja količina i koliko je trajalo?

navodno smrznutom krumpiru treba kraće

ova phillips nema mješač
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:08   #162
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
koja količina i koliko je trajalo?

navodno smrznutom krumpiru treba kraće

ova phillips nema mješač
40 minuta za pomfrit, domaći krumpir.
sad su ove nove 30% brže, za cca 1 kg treba oko 20 - 25 min to je ok!
gledala sam stalno Philips airfry 9240 ali sad se opet dvoumim između Tefal actyfry xl ili te od Philipsa. Philips je jači 2100W a tefal ima 1550W ali je Tefal puuuuno lakši za čišćenje. ne znam....dvojba....ima tko da ima jedno ili drugo pa da nam pomogne! Sad je u Elipsu Tefal na akciji za 1.575,00kn???
__________________

Pusu salje svjetska....
Nani99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 00:31   #163
Pomes smrznuti u veliki protvan na papir za pečenje i malo posolim i poškropim uljem. Stavim u pećnicu na 220°C na 15ak min, odnosno dok ne dobije malo boju kako treba i odličan je.
Sa domaćim se može na isti način ali duže peći i možda prije pečenja blanširati (bolje ispadne poslije) pa onda na pečenje.

Kupovati actifry samo radi pomesa mi se čini bezveze a ovaj gore opisani način daje super rezultate.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 13:57   #164
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Pomes smrznuti u veliki protvan na papir za pečenje i malo posolim i poškropim uljem. Stavim u pećnicu na 220°C na 15ak min, odnosno dok ne dobije malo boju kako treba i odličan je.
Sa domaćim se može na isti način ali duže peći i možda prije pečenja blanširati (bolje ispadne poslije) pa onda na pečenje.

Kupovati actifry samo radi pomesa mi se čini bezveze a ovaj gore opisani način daje super rezultate.
u potpunosti se slažem! samo za pomes se ne isplati. ali tu su lignji koje ne pržim jer mi pošpricaju sve živo, ovako ću moći. tu su još razno razni snackovi i gluposti koje se mogu raditi. ja u pećnici pečem samo ono što mogu stavit u vrećice za pečenje, nema špricanja po pećnici. dosta je bilo pranja i ribanja, treba se čuvati i odvojiti vrijeme za neke druge stvari! ovo samo bubneš u perilicu posuđa i čas posla! nažalost tempo života diktira svoje a provoditi cijelo poslijepodne ili veče u kuhinji...ne ne....barem ne više !
__________________

Pusu salje svjetska....
Nani99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:05   #165
Da li netko ima Actifry 2 u 1 da mi kaže da li je istina da to pečenje na dva nivoa u biti ne funkcionira tako da istovremeno peče na dva nivoa nego gore peče a dolje samo održava toplinu?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 13:51   #166
Pozdrav!
Trebala bi mi pomoc...
Dakle, kupila sam tefan tavu za palacinke i napravila smjesu kao sto sam i inace radila (mineralna,mlijeko, 2jaja,...) i palacinke su mi katastrofa!!!

Zilave, tvrde,suhe jos i jestive kad su tople, ali cim se ohlade - nejestive!


Da li postoji neka caka posto sam prije koristila onu staru zeljeznu od bake?
Naviknuta sam na socne, mekane i savitljive.

Znam da na tefan ide kap ulja, i Probala sam svasta, ali nikako na zelenu granu s njom.

Hvala unaprijed za svaki prijedlog!
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:06   #167
Jel staviš ulja/masnoće u smjesu? Ok je to što teflonu ne treba masnoća da se ne lijepi, al takve tijestaste stvari bez masnoće jednostavno ne mogu bit mekane i ukusne.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:42   #168
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Jel staviš ulja/masnoće u smjesu? Ok je to što teflonu ne treba masnoća da se ne lijepi, al takve tijestaste stvari bez masnoće jednostavno ne mogu bit mekane i ukusne.
Probala sam staviti ulja u smjesu i opet nista.
Kada stavim na tavu ulje, ono se skupi na sredinu tave i ostane fleka tamna na palacinki ali nema bas nikakvog ucinka...
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:49   #169
Staviš ulje u porcelansku zdjelicu, u nju smočiš salvetu ili komadić kuhinjske role i time premazuješ tavu između dva pečenja. Kad ju namažeš staviš na jaku vatru da se dobro zgrije i tek tad ulijevaš tijesto. I tako svaki put nakon što izvadiš pečenu palačinku, s time da ti vrijeme zagrijavanja bude kraće nego za prvih par.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:51   #170
Umjesto salvete ja koristim silikonski kist to

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:51   #171
Palačinke od mekog brašna su puno mekše nego one od oštrog.

Prelazak na Tefal tavu mi je donio samo mekše palačinke tako da ne kužim kako bi se mogao desiti suprotan efekt.

Osim ako je, kako piše, riječ o tefaNu, za koji ne znam što je, a ne TefaLu
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:01   #172
Smile

Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Palačinke od mekog brašna su puno mekše nego one od oštrog.

Prelazak na Tefal tavu mi je donio samo mekše palačinke tako da ne kužim kako bi se mogao desiti suprotan efekt.

Osim ako je, kako piše, riječ o tefaNu, za koji ne znam što je, a ne TefaLu
Tefal. Krivo sam napisala .

Koristim blatko brasno, nikad za palacinke ostro.
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:10   #173
Quote:
arad kaže: Pogledaj post
Tefal. Krivo sam napisala .

Koristim blatko brasno, nikad za palacinke ostro.
Radim po klasicnom omjeru 1 jaje, 12 dag brasna i 2,5 dl mlijeka, malo soli i vanili secera i savrseno su meke. Nikakvu masnocu ni mineralnu ne dodajem, a tavu mastim kako mi dodje. Za prvu palacinku tavu premazem namascenom salvetom, kasnije stavljam mrvicu masnoce po palacinki, a na Tefalu se ne mora nista ni stavljati ako ne zelis.

Edit: podrazumijevam da znas, al za svaki slucaj pisem: palacinke pecem kratko na najjacoj vatri. Mozda ih presusis ako peces polako i dugo?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 11:53   #174
Ne znam omjer sastojaka jer odokalno procjenjujem gustoću, stavljam malo jaja (max 2 na litru mlijeka), radim s bilo kojim brašnom, stavim malo soli i šećera, vanilija i limun kako kad. Prije prve palačinke stavim jednu jušnu žlicu ulja u tavu i kad se skroz zagrije obrišem listom role papira i kasnije s njim prebrišem tavu nakon svake 2-3 palačinke. Nikad se ništa ne lijepi, ne gori, radim tanke palačinke i budu meke, nježne i svjetle (ne volim plikuše). I pečem na dosta jakoj vatri da budem čim prije gotova.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 07:50   #175
Da li se onaj crveni krug na Tefal tavi obavezno mora zacrveniti kao znak da je tava spremna? Moj ne crveni, tava jucer kupljena. Ovaj model:
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 13:47   #176
Imam par njihovih tava (od one za palačinke do woka), moja mama također i kod svih se uvijek zacrveni znak, čak i na jednoj staroj valjda 15 god. Probaj na malo jaču vatru i pričekaj minutu-dvije.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 16:52   #177
Gledala sam danas upute i skuzila da treba nestati znak, tj. pocrveniti u smislu da se znak na vidi. Ja sam očekivala ne znam ni ja kakvo crvenjenje..
Obzirom da sam malo corava, malo bolje moram obratit paznju next time
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 08:02   #178
Pozdrav, ima li netko možda ovaj model actifrya i kakva su iskustva?
Je bolje kupiti taj ili onaj 2 u 1 model? Hvala

https://www.mall.hr/friteze/tefal-ah...ifry-genius-xl
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 09:25   #179
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li netko možda ovaj model actifrya i kakva su iskustva?
Je bolje kupiti taj ili onaj 2 u 1 model? Hvala

https://www.mall.hr/friteze/tefal-ah...ifry-genius-xl
ja imam 2 u 1 i, ako će ti to pomoći u odluci, u njemu se ne mogu pripremati dvije stvari istovremeno, može se pripremiti jedno jelo u donjem dijelu pa ostane na toplom dok se priprema u gornjem dijelu, što npr za pomfri nije neka opcija
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 13:39   #180
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
ja imam 2 u 1 i, ako će ti to pomoći u odluci, u njemu se ne mogu pripremati dvije stvari istovremeno, može se pripremiti jedno jelo u donjem dijelu pa ostane na toplom dok se priprema u gornjem dijelu, što npr za pomfri nije neka opcija
Hvala, već sam ovu sa linka naručila. Nadam se da bude dobra
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.