Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 19:57   #1441
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
to boraviste i meni nije jasno. ja imam vise kuca i non stop sam vamo tamo. nekad provedem 3 mjeseca na jednom mjetu pa bi zbog tog trebao ic na policiju? ako dode do problema. pa taj vlasnik nek potpisuje izjavu
boravak prijavljuješ samo ako traje duže od 3 mjeseca
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:37   #1442
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
boravak prijavljuješ samo ako traje duže od 3 mjeseca
procitao sam to

evropljane 15 dana?

ostale unutra 24 sata
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:14   #1443
eu se ne mora sam prijavit do 3 mjeseca a ako si ti iznajmljivač onda kao i sve ostale goste.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 09:14   #1444
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne treba se odjavljivati, samo se prijaviš na novu adresu.

Sent from my Passport using Tapatalk
Odlicno, hvala puno
Urubllz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:37   #1445
Molim savjet, uskoro se udajem i svoj muža bih prijavila na adresu na kojoj ja stanuje. Ja nisam vlasnica tog stana, nego moj otac koji nije u Zagrebu. Sa ocem imam sklopljen ugovor o doživotnom uzdržavanju i zanima me da li na temelju tog ugovora mogu svog muža prijaviti na adresu ili je dovoljno da otac potpiše izjavu koju ovjerim kod javnog bilježnika da bi bila pravovaljana pošto fizički ne može doći u Zagreb?
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:46   #1446
Samo ovjerena izjava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:04   #1447
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
eu se ne mora sam prijavit do 3 mjeseca a ako si ti iznajmljivač onda kao i sve ostale goste.
jel ovo tocno? nisam znao
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:32   #1448
Naravno da je točno.
čl.157 https://www.zakon.hr/z/142/Zakon-o-strancima
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:10   #1449
Pozdrav, ima netko da je nedavno produžio boravište?

Zanima me kakva je procedura, je li isto kao i kad se prvi put prijavljuje, tj. mora li stanodavac opet doći sa mnom u postaju i potpisati izjavu ili je dovoljno tipa da samo ja odem i kažem da ostajem tamo još?

Hvala na odgovoru.
tiiniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:02   #1450
Quote:
tiiniica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima netko da je nedavno produžio boravište?

Zanima me kakva je procedura, je li isto kao i kad se prvi put prijavljuje, tj. mora li stanodavac opet doći sa mnom u postaju i potpisati izjavu ili je dovoljno tipa da samo ja odem i kažem da ostajem tamo još?

Hvala na odgovoru.
Itko?
tiiniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:23   #1451
procedura je ista kao i prije
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:01   #1452
Pozdrav svima,

prijavljujem boravište u drugom mjestu od onoga od kojeg imam prebivalište. Tu imam svoju kuću koja mi je ostavljena temeljem Rješenja o naslijeđivanju. Nažalost, buraz i ja nikad nismo sebe uknjižili u katastar već je sve ostalo na starcima (pokojnima).
Međutim, danas odem u policijsku postaju nadležnu za ovo područje gdje mi rekoše da prijavu boravišta (mada sam vlasnik) mogu izvršiti samo na temelju katastarskog upisa a ne na temelju Rješenja o naslijeđivanju mada je čestica uredno upisana u katastar od strane mojih roditelja i njih kao vlasnika. Na taj način je i njihova imovina uvedena u ostavinsku raspravu koja je uredno provedena a njihove nekretnine su naznačene da smo mi zakoniti naslijednici.

E sad, čitajući Zakon o vlasništvu, čl. 114 vidim da se i temeljem naslijeđivanja, odnosno da dokaz vlasništva nije isključivo uknjižba u katastar, tzv. izvanknjižno vlasništvo koje se ovdje spominje: http://www.hazud.hr/stjecanje-vlasni...no-vlasnistvo/

Zašto sve ovo preispitujem? Zaključila sam Ugovor o radu, a ne mogu izvaditi Poreznu karticu ukoliko nemam upisanu prijavu boravišta u općini u kojoj radim a razlikuje se od mog mjesta prebivališta. I tako - nastade KALODONT!

Hvala na konstruktivnoj pomoći: je li policija tu malo zabrijala ili doista moram provesti postupak upisa, a za to vrijeme ne mogu niti dobiti Poreznu karticu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 02:37   #1453
Ne gledaju katastar nego gruntovnicu.a brat ti kao suvlasnik mora dat potpis za prijavu.upiši nekretninu i prijavi se.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:25   #1454
Pozdrav,

imam pitanje vezano za prijavu boravišta odnosno koliko dugo se boravište može produživati?
Ja sam do sada dva puta prijavio boravište na godinu dana na dvije različite adrese, sada bi opet prijavio boravište na godinu dana na trećoj adresi.
Trenutno sam u radnom odnosnu na neodređeno, iako sam na neodređeno ne mogu reći da mi je posao siguran, mogao bih dobiti otkaz samo tako.

Zanima dali moram promijeniti prebivalište i mijenjati sve dokumente ili mogu opet produžiti boravište na godinu dana?
sram te bilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:57   #1455
Quote:
sram te bilo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam pitanje vezano za prijavu boravišta odnosno koliko dugo se boravište može produživati?
Ja sam do sada dva puta prijavio boravište na godinu dana na dvije različite adrese, sada bi opet prijavio boravište na godinu dana na trećoj adresi.
Trenutno sam u radnom odnosnu na neodređeno, iako sam na neodređeno ne mogu reći da mi je posao siguran, mogao bih dobiti otkaz samo tako.

Zanima dali moram promijeniti prebivalište i mijenjati sve dokumente ili mogu opet produžiti boravište na godinu dana?
Na istoj adresi mozes imati prijavljeno privremeno boraviste dvije godine. Mozes produziti u slucaju skolovanja, posla na odredjeno...
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:19   #1456
Pozdrav,

Da li mi možete reći ako imam prebivalište u mjestu A gdje živim od petka do nedjelje i radim u mjestu B gdje bi iznajmio stan i tamo bi bio dakle od ponedjeljka do petka, da li moram prijavljivati boravište?
Robotex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:53   #1457
Kako se odjavljuje boravište, koji su dokumenti potrebni?
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:16   #1458
Ti i tvoja osobna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:13   #1459
Imam jedan "zanimljiv" primjer.

Recimo da je netko zaposlen u tvrtci izvan mjesta prebivališta dovoljno daleko da dnevno putovanje kući (u mjesto prebivališta) nije realno moguće (moguće je, ali je iznimno skupo). Taj isti je vikendima, praznicima i za vrijeme godišnjeg odmora pretežitim dijelom vremena (skoro cijelo vrijeme) u mjestu prebivališta. Pri tome ponedjeljkom, obično, zbog kliznog radnog vremena, dolazi na posao iz mjesta prebivališta oko podneva i petkom oko podneva ide nazad u mjesto prebivališta. Također, za račun tvrtke povremeno radi i u mjestu svog prebivališta s time što taj povremeni rad može trajati i dulje (i do nekoliko mjeseci u komadu).

Dakako, tijekom radnog tjedna u kojem nema praznika, službenih puteva i sl. (od ponedjeljka u cca. 12 h do petka u cca. 12 h) je ili na radnom mjestu ili na mjestu gdje privremeno boravi (otprilike pola-pola).

Je li u tom slučaju potrebno prijavljivati boravište? Ako da, što učiniti nakon dvije godine?

Radni odnos je zasnovan na neodređeno vrijeme uz uvjetnu klauzulu. Naravno, cilj je promijeniti posao i zaposliti se bliže ili u mjestu prebivališta.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:45   #1460
Ne moraš prijavit boravište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.