Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 00:34   #281
biodom 27

Molio bih sve koji imaju iskustva s peci na pelet biodom 27 da nesto napisu o tome .Pec je slovenskog proizvodjaca i po svim karakteristikama (moje misljenje )radi se o odlicnoj peci.hvala
dado66 is offline  
Old 30.06.2010., 21:36   #282
Baxi i Biodom

Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
ima tko kakva iskustva s ovom firmom:

www.ies-grupa.eu

dobila ponudu od njih koja je poprilično povoljna, ali neznam kakve su peći i da li se to isplati uzimati... peći su BAXI grupe i jedan od firme Biodom i ta bi nam odgovarala po kW, samo neznam koliko su one dobre
Kotlovi BAXI grupe su vrhunski kotlovi i nisu baš ni jeftini. Možda je bila neka akcija. Moj susjed ga ima, vrhunski je.
Biodom se isto pokazao sasvim dobrim kotlom. Mislim da ih zastupa IES-GRUPA.
terracota is offline  
Old 30.06.2010., 21:42   #283
BIODOM

Quote:
dado66 kaže: Pogledaj post
Molio bih sve koji imaju iskustva s peci na pelet biodom 27 da nesto napisu o tome .Pec je slovenskog proizvodjaca i po svim karakteristikama (moje misljenje )radi se o odlicnoj peci.hvala
Mislim da će Vam ovo pomoći:
http://www.njuskalo.hr/peci/kotao-pelet-oglas-669335
Možete ih izravno kotaktirati: www.ies-grupa.eu
terracota is offline  
Old 16.07.2010., 09:23   #284
Poštovani, ako imate više informacija o pećima na pelet SAHLIS A-3 ECO TEC ILI VIADRUS (40-60 kw) iskustva u radu, prodaja, zastupnik/servis.
Također, malo informacija/iskustva sa pećima na pelet firme PELLING (BiH, Jajce).
Unaprije zahvaljujem
skurinjac is offline  
Old 25.07.2010., 02:29   #285
Poštovani ukoliko je nekome interesantno ugraditi peć,i kupiti kvalitetu,funkcionalnost te ustedjeti molim da se javite na p.m ako Vas nešto zanima
SPLIĆO1 is offline  
Old 28.07.2010., 01:20   #286
BIODOM

Quote:
dado66 kaže: Pogledaj post
Molio bih sve koji imaju iskustva s peci na pelet biodom 27 da nesto napisu o tome .Pec je slovenskog proizvodjaca i po svim karakteristikama (moje misljenje )radi se o odlicnoj peci.hvala
Mislim da se radi o izvrnom kotlu na pelete. Do sada sam čula samo pohvale za taj kotao. Trebalo bi zatražiti informacije u tvtrci INOVATIVNI ENERGO SUSTAVI ili IES-GRUPA. Možda nešto ima i na njihovoj web stranici. www-ies-grupa.eu
terracota is offline  
Old 29.07.2010., 03:47   #287
Malo čitam ove teme i sve sam više u nedoumici. Želim savjet. Pošto se grijem na glamox radijatore koji nisu bog zna što odlučio sam ove zime prijeći na neki drugi sistem grijanja. Naime zanimaju me peći na pelete od najmanje snage jer neću zagrijavati prostor veći od 20-tak kvadrata. Visina prostora je 2,5 m zidovi su od stare kuće širine od 80cm a stolarija je aluminijska, lokacija - priobalje.Računi za grijanje me dolaze cca 350 - 450 kn mjesečno struje. Da li mi se isplati uzimati peć na pelete ili možda ići na ugrađivanje klime koja bi bila jedini izvor grijanja ( mislim da to nije baš pametno, jer se temp zimi zna spustit i na -12 stupnjeva - doduše rijetko ali zna se desiti ) Pokušao sam izračunati koliko bi me došlo mjesečno grijanje sa peći na pelete ali pas mater od tih silnih brojki sve mi se pomiješalo u glavi ( bem ti matematiku ) pa se nadam da će mi netko od vas pomoći. Zanima me još dali ima tko iskustava s pećima " KALOR " http://www.termag.hr/ContentDetails/...-Termag.wshtml ili s pećima " EDIL KAMIN " http://www.dimso.hr/pelet.html
Edimar is offline  
Old 29.07.2010., 07:39   #288
Quote:
Edimar kaže: Pogledaj post
jer neću zagrijavati prostor veći od 20-tak kvadrata. Visina prostora je 2,5 m zidovi su od stare kuće širine od 80cm a stolarija je aluminijska, lokacija - priobalje.
Jel se šališ! 20 kvadrata - pa kotlovnica ti skoro toliko zauzima
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 29.07.2010., 13:48   #289
Quote:
Edimar kaže: Pogledaj post
Da li mi se isplati uzimati peć na pelete ili možda ići na ugrađivanje klime koja bi bila jedini izvor grijanja
20m2? Definitivno klima. Tj inverter.
Danasnji mainstream inverteri bez problema griju do vanjske temp -15 sto je tebi za priobalje dovoljno. Samo se malo upoznaj sa ponudom i uzmi neki ozbiljniji model koji ce raditi kako treba na niskim temperaturama i ima odmrzavanje vanjske jedinice. Naglasi prodavacu da trebas za grijanje i bitne su ti karakteristike kod niskih vanjskih temp.
Na taj nacin uz najmanji ulog dobivas postenu toplinsku pumpu sa izvrsnom iskoristivoscu = malim racunima.

Radijator mozes uvijek ostaviti montiran kao bkp opciju ako temp padne ispod -15.
nitko666 is offline  
Old 29.07.2010., 16:37   #290
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jel se šališ! 20 kvadrata - pa kotlovnica ti skoro toliko zauzima
Jbg stara jezgra mjesta, stara kuća, raspored totalno glupo napravljen tako da grijanje ostalih prostora nema smisla.
Edimar is offline  
Old 29.07.2010., 18:47   #291
Moj savjet je Panasonic inverter-plus Klima 12-stica, ako je jako dobro izolorano prošla bi i 9-ka
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Old 29.07.2010., 23:24   #292
Quote:
ninoras kaže: Pogledaj post
Moj savjet je Panasonic inverter-plus Klima 12-stica, ako je jako dobro izolorano prošla bi i 9-ka
Jedino Daikin dolazi u obzir i sad je pitanje dali zidnu ili podnu unutarnju jedinicu. Govore da je podna što se tiče grijanja najsličnija centralnom grijanju uz 5 puta manju potrošnju, a hlađenje mi i nije toliko bitno. Što se tiče peći na pelet zauzela bi mi previše ionako skučenog prostora.
Edimar is offline  
Old 30.07.2010., 09:20   #293
Quote:
Edimar kaže: Pogledaj post
Jedino Daikin dolazi u obzir i sad je pitanje dali zidnu ili podnu unutarnju jedinicu. Govore da je podna što se tiče grijanja najsličnija centralnom grijanju uz 5 puta manju potrošnju, a hlađenje mi i nije toliko bitno. Što se tiče peći na pelet zauzela bi mi previše ionako skučenog prostora.
Danas postoje zidni modeli invertera koji u rezimu grijanja otvaraju klapne prema gore i to bi trebalo biti dosta ugodno, pogotovo ti odgovara ako imas skucen prostor.
No u tvom je slucaju puno bitnije obratiti paznju na vanjsku jedinicu zbog grijanja zimi - da ima odmrzavanje (oko 0 se cesto smrzne zbog vlage u zraku) i eventualno da sace stoje okomito umjesto vodoravno ukoliko se to moze pronaci kod daikina - iz istog razloga: nezadrzavanja vlage. Treba ti neka bolja vanjska jedinica koja ce pouzdano i sa velikim faktorom raditi na niskim temp.
nitko666 is offline  
Old 01.08.2010., 15:52   #294
Naravno da se može grijati 20 kvadrata na pelet s malim pećima, znači ne na centralno. Mi imamo peć od Extraflame i grijemo 30 kvadrata. Izolacija je dobra jer imamo plastične prozore i nikad nismo bili zadovoljniji grijanjem.

Pogledaj malo Extraflame peći. Investicija cca. 10 000 kn, ali grijanje zakon
Tiffany_lampa is offline  
Old 02.08.2010., 00:08   #295
Ipak zbog nemogućnosti stavljanja peći ( kamo god da je stavim smeta pas mater ) moram ići na klimu.
Edimar is offline  
Old 02.08.2010., 14:20   #296
Quote:
lecu kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim na ovu temu. Imam centromrtalovu peć na pelete (kupio ove sezone grijanja). Upravo sam došao iz kotlovnice jer mi je automatika naravno otkazala kao svaki drugi dan.Peć od 35kw sa ugradnjom platili smo 25000kn.Naravno nisam zadovoljan jer se automatika stalno kvari, a do ovlaštenog servisera se ne može doći. Naime pošto je to relativno novo na našem tržištu nema dovoljno kvalitetno obučenih ljudi koji se time bave, pa smo u Primorsko-goranskoj županiji osuđeni na svega dva ili tri ovlaštena koji naravno ne stignu sve obaviti.Nemamo se kome žaliti a tko voli nek izvoli. KAda bih svoje postupke mogao ponoviti, sigurno bih opet odabrao pelete samo bih razmislio bolje o onome kupujmo hrvatsko.
Ja sam kupila u Finvestu u rijeci imaju odlicno osoblje koje zna sve o pecima i meni su pomogli odabrati pec idealnu za moju kvadraturu i raspored stana peć je od edilkamina i super sam zadovoljna sa njom imaju suradnike koji ugraduju i održavaju peći stvarno sam zadovoljna i evo vec ce sad druga sezona bez ikakvih problema
alice100 is offline  
Old 12.08.2010., 13:35   #297
Pošto su ti peleti danas i gdje ih se sve u Zagrebu ili blizoj okolici moze kupiti. Naravno i cijena prijevoza me zanima. Molim preporuke kvalitetnih proizvođača, jer sam čuo da akopeleti nisu kvalitetni mozes ih potrositi duplo vise nego sa onima kvalitetnijim.
dxer is offline  
Old 12.08.2010., 15:43   #298
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Pošto su ti peleti danas i gdje ih se sve u Zagrebu ili blizoj okolici moze kupiti. Naravno i cijena prijevoza me zanima. Molim preporuke kvalitetnih proizvođača, jer sam čuo da akopeleti nisu kvalitetni mozes ih potrositi duplo vise nego sa onima kvalitetnijim.
Ja sam ih kupio po 1,20kn,navodno će ove jeseni poskupiti,zbog poskupljenja struje,imam ih i viška,pa ako nekome treba,nek se javi...
F@@hrenheit is offline  
Old 15.08.2010., 11:05   #299
Zanimljive su bile price da peleti samo mogu pojeftiniti, ali ako su ovisni o struji zbog proizvodnje, onda nista od toga. No, ono sto mene zanima dalje.....kolika je potrosnja tih peleta. Kod mene ce biti fasada 8-10 cm stiropor, podno grijanje, lokacija kuce je Zagreb-Sesvete . Grijani prostor 185 m2. U jednoj drugoj temi covjek je mislim negdje blizu Mrkoplja , grije 500 m2 sa 6 tona po sezoni. Onda netko pita tamo koliko bi trosio za 120 m2 pa mu kazu 4-4.5 tone. Sve su to neki cudni podaci tako da covjek na kraju nista opet ne zna.
Vi koji imate direktnih iskustava, napisite kakvu izolaciju imate, koju pec koristite, koliki prostor grijete, gdje se nalazite i naravno koliko potrosite peleta na sezonu.
dxer is offline  
Old 15.08.2010., 19:50   #300
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ja sam ih kupio po 1,20kn,navodno će ove jeseni poskupiti,zbog poskupljenja struje,imam ih i viška,pa ako nekome treba,nek se javi...
gdje si ih kupio po 1,20 kn?

može kakav kontakt?
stmat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.