Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 07:56   #381
Mislim da je 1m3= 650 kg peleta, a 2 m3 bi trebala valjda biti na jednoj paleti.
dxer is offline  
Old 20.09.2010., 09:07   #382
Sobni termostati

Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Treba imati na umu da viadrus ima viška temperature i da će ugradnjom predloženog imati novi problem, jer će najvjerojatnije doći do otvaranja sigurnosnog ventila na kotlu.
I ja mislim da bi se to možda moglo dogoditi, jer iako regulator propuha zatvori vrata za dovod primarnog zraka, temperatura u kotlu još neko vrijeme raste. E sad kako pomiriti te probleme, da mi ne bude prevruće a da se ne dogodi propuštanje vode na kotlu. Moj sistem je zatvoreni, ali to ste već i sami shvatili. Molim pomoć, hvala.
viadrus is offline  
Old 20.09.2010., 10:32   #383
moja kuća

Da li netko ima peć na pelet od Centrometala , zanima me iskustva sa tom peći i kojeg proizvođača peleta da koristim?
bebana is offline  
Old 20.09.2010., 10:48   #384
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Mislim da je 1m3= 650 kg peleta, a 2 m3 bi trebala valjda biti na jednoj paleti.
Ok ajmo malo računati... ako mi treba 5 tona to je onda cca 4 palete.
I sada je moje pitanje di ih vi spremate? Da ne govorim o tome kako premjestiti te 4 palete? Ne vjerujem da doma svi imaju viličara ili paletar....

Taj mi dio nikako nije jasan... A to je tek prepreka br. 1 u cijeloj prići oko grijanja
blue_one is offline  
Old 20.09.2010., 11:28   #385
U vecini slucajeva su peleti pakirani u vrečama od 15 kg. Ocito nema druge nego rucno to skidati sa kamiona i slagati negdje u zatvorenu prostoriju. Ja imam mjesta jer kotlovnica je u garazi 4,2x8m. E, sad, koliko je to posla pretovarit to sa kamiona , nemam pojma.
dxer is offline  
Old 20.09.2010., 11:44   #386
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
U vecini slucajeva su peleti pakirani u vrečama od 15 kg. Ocito nema druge nego rucno to skidati sa kamiona i slagati negdje u zatvorenu prostoriju. Ja imam mjesta jer kotlovnica je u garazi 4,2x8m. E, sad, koliko je to posla pretovarit to sa kamiona , nemam pojma.
Tnx...

Baš me zanima što će i ostali napisati....

Jer ja u tom slučaju imam problem Nažalost nemam kamo uskladištiti toliku količinu peleta... a da jednom tjedno idem u Bauahus isto tako nema smisla zar ne?

Zadnje uređivanje blue_one : 20.09.2010. at 12:20.
blue_one is offline  
Old 20.09.2010., 12:41   #387
moja kuća

Quote:
blue_one kaže: Pogledaj post
Tnx...

Baš me zanima što će i ostali napisati....

Jer ja u tom slučaju imam problem Nažalost nemam kamo uskladištiti toliku količinu peleta... a da jednom tjedno idem u Bauahus isto tako nema smisla zar ne?
Napravili smo veliko kotlovnicu i jamo vreče su nam dovezli kamionom i istovarili kranom a muž je kupio ručni viličar i onda ih vozimo kamo treba.
Sve smo unaprijed planirali pa nemamo posebnih problema, što znači da ako se planira grijanje na pelet ili drva morate predvidjeti i veču kotlovnicu sa dobrim pristupom kamiona i dr.
bebana is offline  
Old 20.09.2010., 16:18   #388
Ja kupujem paletu po paletu. Dovezem kombijem i istovarim ručno, cca 10 minuta posla za dvojicu. Inače sam u kotlovnici pripremio prostor za rezervoar cca 6 kubika za pelete u rinfuzi, koji će biti u funkciji kad netko počne dostavljati pelete cisternom.
agt is offline  
Old 20.09.2010., 17:00   #389
Agt, jel ti taj rezervoar spojen sa kotlom ili ćeš morati povremeno da prebacuješ pelet?
Koju peć imaš?

Ja planiram da napravim veći rezervoar za Pelling 75 i da jedina obaveza tokom sezone bude čišćenje pepela. Kada stigne pelet u džambo vrećama (1000kg), odmah ih pretovarim u rezervoar i odatle se dozira u kotao.

blue_one, skladištenje jeste problem, jer nema svako mogućnosti za tako nešto. Meni će za jedan objekat koji prebacujem na pelet biti potrebno oko 20 tona godišnje, a imam mesta za max 10ak. Objekat je na vrlo prometnoj ulici i nepristupačan za kamione, pa ću tek videti koliki će to sve problem da bude.
Mordred is offline  
Old 20.09.2010., 17:38   #390
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Ja kupujem paletu po paletu. Dovezem kombijem i istovarim ručno, cca 10 minuta posla za dvojicu. Inače sam u kotlovnici pripremio prostor za rezervoar cca 6 kubika za pelete u rinfuzi, koji će biti u funkciji kad netko počne dostavljati pelete cisternom.
mislim da bi mogao one u jambo vrećama ubacivat tu,
puno se jeftinije,
mada ne znam kakav pristup imaš

što se tiče kupovanja kupim jednom godišnje,
imam podrum ispod čitave kuće, tak da nije problem i da treba 30t peleta,

a istovar naravno ručni rad

ručni rad je još na cijeni
stmat is offline  
Old 20.09.2010., 22:47   #391
Quote:
Mordred kaže: Pogledaj post
Agt, jel ti taj rezervoar spojen sa kotlom ili ćeš morati povremeno da prebacuješ pelet?
Koju peć imaš?
Napravio sam tako da dozator samo prebacim iz sadašnjeg malog rezervoara u taj veliki. Moja peć VIADRUS inače ima doziranje peleta sa stražnje strane.
Što se tiče jumbo vreća jako su nezgodne za pretovar. Inače bih na ulaznu cijev koja ide u veliki rezervoar mogao ugraditi grotlo, ali za istresanje jumbo vreće bi morao imati viljuškar ili kamion sa kranom pa mi to komplicira stvar. Dostava cisternom bi bila idealna i znam tipa koje je planira kupiti.
agt is offline  
Old 22.09.2010., 09:49   #392
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
mislim da bi mogao one u jambo vrećama ubacivat tu,
puno se jeftinije,
U Srbiji je jumbo jeftiniji 5€ po toni, od pakovanja po 15-25kg (zavisi ko koje vreće koristi).

agt, samo prebaciš dozator (imaš samo jedan) ili imaš jedan dozator koji doprema iz velikog u mali, pa drugim iz malog u gorionik?

Kod mene opcija sa jednim dozatorom za sada nije moguća, ali možda ću da isečem originalni rezervoar, pa da zavarim nove stranice na njega, da dobijem na zapremini.

Alternativa je veliki rezervoar na oko 2 metra udaljenosti, koji bi sa erzervoarom na samom kotlu bio povezan drugim transporterom.
Mordred is offline  
Old 23.09.2010., 01:13   #393
Quote:
Mordred kaže: Pogledaj post
U Srbiji je jumbo jeftiniji 5€ po toni, od pakovanja po 15-25kg (zavisi ko koje vreće koristi).

agt, samo prebaciš dozator (imaš samo jedan) ili imaš jedan dozator koji doprema iz velikog u mali, pa drugim iz malog u gorionik
Imam jedan dozator koji je samo uronjen u sadašnji rezarvoar i njega prebacim u veliki rezervoar. On je crijevom spojen na drugi dozator koji pelete ubacuje u peć.
Kod nas je razlika cca 20% ako kupuješ u jumbo vreći.
agt is offline  
Old 25.09.2010., 10:11   #394
Prvi forum, prvi post. Izvinite ako sam nevest.
Da li je moguce na kotao vece snage 46.5 kW ugraditi gorionik na pelete manje snage 30 do 34 kW, i da se dobiju dobri rezultati grejanja?

Kotao PODVIS Knjazevac KK40, moguce probusiti vrata za gorionik, ima mesta, ali me zanima efekat.
Do sada se greje oko 140-160 kvadrata, Banovici i nekoliko puta "ruski". Ruski "zlata vredi", al pellet.
Eto, kao sto sam rekao, nisam bio pristojan, pa pozdravio sve i naravno zahvalio se svima.
Pozdrav i hvala Zika59
Zika59 is offline  
Old 25.09.2010., 10:22   #395
Prvi forum i prvi post. Izvinite ako sam nevest.
Pozdrav svima i hvala.
Pitanje
Moze li se na pec "vece" snage 46.5 kW, ugraditi gorionik na pellete snage 30 - 34 kW i grejati se pristojno.

Pec je Podvis Knjazevac na cvrsto gorivo KK40 (gorepomenute snage 46.5), na donjim vratima ima mesta da se probuse vrata i ugradi gorionik.
Za sada se greje 140-160 kvadrata. Banovici i ponekad, kad ga ima "Ruski", a prelazak na pellete je siguran.
Pozdrav svima i hvala Zika59
Zika59 is offline  
Old 25.09.2010., 19:39   #396
Quote:
Zika59 kaže: Pogledaj post
Prvi forum i prvi post. Izvinite ako sam nevest.
Pozdrav svima i hvala.
Pitanje
Moze li se na pec "vece" snage 46.5 kW, ugraditi gorionik na pellete snage 30 - 34 kW i grejati se pristojno.

Pec je Podvis Knjazevac na cvrsto gorivo KK40 (gorepomenute snage 46.5), na donjim vratima ima mesta da se probuse vrata i ugradi gorionik.
Za sada se greje 140-160 kvadrata. Banovici i ponekad, kad ga ima "Ruski", a prelazak na pellete je siguran.
Pozdrav svima i hvala Zika59
ne vidim nikakav problem,
smatram da je izvedivo, pogotovo što je griješ malu površinu
jačina kotla i jačina plamenika prelazi potrebnu količinu snage za toliko kvadrata.

na većini pelet peći, snaga ovisi o količini ubačenog peleta za određeno vrijeme.

naravno, premalo je informacija da bih bio 100% siguran
stmat is offline  
Old 25.09.2010., 20:02   #397
stmat Mnogo hvala.
Javljacu i objasniti citavu situaciju i izvedbu. A ako uspe a 'oce uz Tvoju i pomoc svih ostalih, na prolece veliki rostilj za sve forumase, na pellet il na cumur, nema veze. Pozdrav Zika
Zika59 is offline  
Old 29.09.2010., 09:25   #398
kvarenje peci

kakva su vasa iskustva sa pecima na pelete? ja se dvoumim izmedju loza i peleta. cujem da se peci na pelete znaju cesto kvarit, pa me zanimaju vasa iskustva iz prve ruke. namjeravam uzet pec od thermofluxa jajce 25kw tj kotao na pelet. pelling 25

Zadnje uređivanje nero81 : 29.09.2010. at 09:35.
nero81 is offline  
Old 29.09.2010., 11:06   #399
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
kakva su vasa iskustva sa pecima na pelete? ja se dvoumim izmedju loza i peleta. cujem da se peci na pelete znaju cesto kvarit, pa me zanimaju vasa iskustva iz prve ruke. namjeravam uzet pec od thermofluxa jajce 25kw tj kotao na pelet. pelling 25
stvar je relativno nova tako da nema velikih iskustava. Ja ima centrometala dvije godine i nisam jos imao problema.
mjojo is offline  
Old 29.09.2010., 11:39   #400
koliko tona peleta bi se trošilo uz grijanje 100m2 prostora uz PVC prozore s low-e staklima i (zasad je još nema, ali) stiropor fasadu od 10 cm?

sustav grijanja je podno s tim da bi se na istu peć (koju isto tak još nismo odabrali) grijala i voda za četveročlanu obitelj.

ne mislim sad točnu procjenu, znam da je to teško reći, ali barem okvirno... 5 tona? neznam da li nam se sad nakraju uopće isplati kotao na pelete ili nakraju ipak staviti plinski priključak i kondenzacijski bojler
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.