Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 01:21   #1221
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ja do sada nisam čuo da jedan te isti lijek ide na obje liste i da postoji šansa da se jedan plaća a drugi ne.
trenutna lista; sumamed -azimed, čak ih ista firma radi jedan na a listi drugi na b listi, čisto marketing jer je sumamed znano ime tj brend, ali neka naivci plaćaju istu stvar više odterećuje se fond što je dobro ako mene pitaš. uzmi glupima... daj najsiromašnijima, oni u pravilu ne pate na takvo brendiranje.

ps vidim da neki nisu upućeni u farmakoekonomiku, ne gleda se samo kako dobiti optimalno liječenje već kako dobiti optimalno liječenje za što manje para. laički rečeno ne isplati se davati malčice bolji lijek ako je višestruko skuplji . sve to košta, a pacijenti kad dobivaju na fond često se i razmeću lijekovima, treba malo po džepu to lupati tako se najbrže uči odgovornom ponašanju...
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:13   #1222
Može li mi netko reći, može li se (i gdje u ZG) uplatiti dopunsko samo za jedan mjesec?
Anita P is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:19   #1223
Dopunsko se sklapa na godinu dana.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:33   #1224
Pitanje

Pozdrav ekipa.
Ja sam u Munchenu prijavljen već mjesec dana, imam zdravstveno tu, radim bla bla. A u Zagrebu sam radio do 9.12.2016 i trebao se kao do 9.1 prijavit na HZZ da imam obavezno zdravstveno, naravno to nisam ni uradio, a dopunsko važi do 19.2.
I kraljevi mi poslali na adresu da mi obnavljaju policu dopunskoga još godinu dana.
Ja nisam osim privremene odjave u mupu na 5 godina ništa odjavljivao drugo, poput HZZ ili u HZZO. Jesam li trebao ili me automatski oni izbrišu iz baze. A preko maila mi odgovorili nedavno:
Poštovani,
odjavu sa zdravstvenog osiguranja u nadležnoj područnoj službi Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje može se napraviti u dva slučaja:
1. ako utvrdimo da osoba ima osiguranje u drugoj državi članici EU. Odjavu u tom slučaju radimo uz potvrdu E104 iz države u kojoj je osiguranik stekao osiguranje, a na kojoj se vidi datum početka osiguranja.
2. ako utvrdimo da osiguranik više nema prebivalište ili boravište u RH. Odjavu se u tom slučaju radi na osnovu potvrde iz MUP-a o odjavi prebivališta.
Ja sam odjavu prebivališta preko konzulata ovdje u Munchenu odradio...Nije još riješeno to, ovo su mi prije tjedan dva odgovorili, a ovo produženje police nedavno poslali na adresu...
Hvala na odgovorima.
MarkTom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:55   #1225
Koliko se čeka na dopunsko osiguranje? Poceo sam radit prije mjesec dana, i danas su me zvali na magnetsku rezonancu za sljedeći utorak... To se ne moze do tada produžiti?

Poslano sa mog OnePlus3 koristeći Tapatalk
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 12:02   #1226
Žena mi troši lijek, Pradaxa 150,i dosad je to pokrivalo, croatia dopunsko osiguranje, b lista.Od nove godine oni otkazuju ljekove na b listi,pa vas molim gdje da je dopunski osiguram, da dopunsko pokriva b listu ljekova,llek stoji 265kn.Dopunsko je dosad bilo 89kn,sad su smanjili na 67,ali ne pokrivaju b listu.Help LP
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:51   #1227
Quote:
dfranc kaže: Pogledaj post
Žena mi troši lijek, Pradaxa 150,i dosad je to pokrivalo, croatia dopunsko osiguranje, b lista.Od nove godine oni otkazuju ljekove na b listi,pa vas molim gdje da je dopunski osiguram, da dopunsko pokriva b listu ljekova,llek stoji 265kn.Dopunsko je dosad bilo 89kn,sad su smanjili na 67,ali ne pokrivaju b listu.Help LP
Uniqa za 65 kn
ali za lijekova sa B liste se plaća pa Uniqa refundira...
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:34   #1228
Quote:
Nula plus kaže: Pogledaj post
Uniqa za 65 kn
ali za lijekova sa B liste se plaća pa Uniqa refundira...
Navodno Triglav isto plaća i ljekove sa B liste ,za 67kn.Lp
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:04   #1229
Nešto se šuška, da će i Croatia,ponovo uvesti b listu,ako nešto saznate javite,please!
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 10:07   #1230
Molio bi ako netko ima Triglav dopunsko,da mi potvrdi da ide B lista lijekova.Hvala.Lp
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:18   #1231
Za ostvarivanje besplatnog dopunskog zdrav osiguranja, ako su mi prihodu po kućanstvu su mi manji od.... koja mi potvrda porezne uprave treba? i jel mogu tu potvrdu preko e-porezna-uprava dobiti?
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:39   #1232
Jel ima netko Generali dopunsko? Kako funkcioniraju te njihove nove kartice?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:20   #1233
Razmišljam o promjeni DZO, pa me zanima koje su alternative Croatijinom paketu koji je dosad koštao 804kn(ne znam što točno obuhvaća, ali znam da je kolega proučavao i rekao da je sve isto kao kod HZZO, osim što MR nije pokrivena u cijelosti, nego samo do iznosa premije, maksimalno), s nižom cijenom i minimalno uvjetima identičnim croatiji? Ako postoji limit od 3000kn godišnje koji moram platiti u slučaju osiguranog slučaja, nije mi problem niti ako osiguranje ne plaća direktno liječenje.


Dakle, prioritet je imati iste ili bolje uvjete, po nižoj cijeni(i naravno, sigurno pokrivanje troškova).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:42   #1234
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Razmišljam o promjeni DZO, pa me zanima koje su alternative Croatijinom paketu koji je dosad koštao 804kn(ne znam što točno obuhvaća, ali znam da je kolega proučavao i rekao da je sve isto kao kod HZZO, osim što MR nije pokrivena u cijelosti, nego samo do iznosa premije, maksimalno), s nižom cijenom i minimalno uvjetima identičnim croatiji? Ako postoji limit od 3000kn godišnje koji moram platiti u slučaju osiguranog slučaja, nije mi problem niti ako osiguranje ne plaća direktno liječenje.


Dakle, prioritet je imati iste ili bolje uvjete, po nižoj cijeni(i naravno, sigurno pokrivanje troškova).
nije točno, polica CZO je što se pokrića tiče potpuno ista polici HZZO-a, neograničeno pokriće participacije.
kartel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:30   #1235
Kolega je picajzla i čitao je uvjete, i bio mu je bitan podatak. Ja ih nisam čitao, ali ovo nije porekao ni drugi kolega, koji mi je prodao policu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:56   #1236
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kolega je picajzla i čitao je uvjete, i bio mu je bitan podatak. Ja ih nisam čitao, ali ovo nije porekao ni drugi kolega, koji mi je prodao policu.
Kolega onda očito ne zna svoj posao, participacija za SVE je pokrivena u neograničenom iznosu.
kartel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:47   #1237
Exclamation Obvezno zdravstveno osiguranje

Pozdrav nadam se da ce mi netko pomoci tko je imao mozda slicno iskustvno sa HZZO..

Prijavila sam supruga (stranac inače nezaposlen) na obvezno zrastveno osiguranje prije 3 godine.
Rečeno mi je da se uplate za policu plaćaju na mjesečnoj bazi i da čekamo račune.
Do sada on nije dobija niti jedan račun niti rješenje od fine a iskaznica je dosla u roku mjesec dana.. Na HZZO stranici vidim da mu je polica nevažeča normalno neplaceni racuni ..

Dali se imamo pravo pozvati se zastaru ili uloziti nekakvu zalbu posto nikad nismo dobili racune?

Znam sto ce se dogoditi otici cu tamo "duzni ste ovoliko" i bit cu sretna ako mi ne nabiju neka extra kamatu na dug, a to sto netko nije odradija svoj posao nikom nista..
Lakrdija od drzave...

Molim vas savjet !
Majamrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:13   #1238
Moš se žalit ali vjerovatno ništa od toga, jer ti je to nemar. Ako očekuješ neke račune onda se valjda vodi briga oko toga ako ne dođe u nekom razumnom roku. Pa nazoveš pitaš di je zapelo. Nebitno jel država ili neki privatni operater. Znaš da će doć na naplatu kad-tad. A ti se to pitaš nakon 3 godine. Kao da će ti oprostit dug. Još će ti stisnut ovrhu.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:52   #1239
Zar nije on mogao biti osigurani član obitelji?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:31   #1240
Kaj mislite isplati li se imati dopunsko zdrav.osiguranje (u mom slučaju)?

Plaćam to već jedno 3-4 god...
Svaki mj 70 kn...
Imam 27 god, bolestan (hvala bogu( skoro nikad, nikakve ozljede...idem zubaru cca 3 put god i to mi je free (inace bih platio 3x10 kn) i tako to...

Stedljiva sam osoba i uvjek stavljam nesto na stranu...

Mislim si zdravstveno nam je ionako 80% pokriveno, a ovo dopusnko je tih 20 % dodatno, znaci ni u kom slucaju ne prelazi 2000 kn kaj god da si napravis...al to sad manje bitno...

Znaci ima li uopce smisla svake god 800 kn pljunut kad si mlad/zdrav...??

(a onda vidis da penzici svaki 3.dan vise kod doktora a ti to placas...)
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.