Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2002., 01:03   #1
Smile Kuharice - preporuke, pohvale, pokude, omiljene

Sasvim slucajno sam danas na Internetu naisla na opis ove knjige. http://www.hic.hr/dom/282/dom08.htm

Mislim u sebi, to je bas ono sto meni treba. Narucit cu je iz Sveznadara.com za Bozic. Imate li vi omiljenu kuharicu?
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 01:44   #2
Bas tu kuharicu koristim. Odlicna je, ima sve moguce tradicionalne recepte. Ali ima manu, racuna da znas neke stvari... kao npr ono sa mlincima. Kaze ti koliko brasna, ali ne kaze koliko vode.

Ili u receptu za brodet, nabroji sve sastojke, ali zaboreve spomenuti vodu...

svejedno, cesto je koristim...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 02:38   #3
E bas mi je drago da je netko i osobno preporuci. Jedva cekam
Je, to s vodom u mlincima mi je bilo sumnjivo, ali polako sam dodavala dok tijesto nije bilo OK pod rukom... Na zalost za masinu za kruh moras znati tocno koliko treba...
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 07:00   #4
Meni je najbolja "Kuharica" Mire Vučetić.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 07:24   #5
Thumbs up

Najbolja kuharica mi je ona od Jamiea Olivera.
FRAJER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 17:53   #6
I meni se jako svidja Vucetickina kuharica. IMa svakakvih detalja, cak i o higijeni, postavljanju stolova... Malo su recepti mozda staromodni (stvari se pripremaju na svinjskoj masti, dosta zaprske...)

Najdraza kuharica koju imam je jedna talijanska - Carla Capalbo: Italian (tradicionalni recepti), jako me podsjeca na nasu domacu kuhinju, a opet sve je u nekoj laganoj izvedbi... Nije onako previse modernisticki, kao sto neke mediteranske kuharice znaju biti.

Cordon bleu je prekrasna knjiga koja opisuje tehnike i sastojke. Recepti su mozda malo prekomplicirani, tako da mi se rijetko sto od toga da raditi.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 18:32   #7
Jedina kuharica koju koristim je "Il cuoco di tutti", Ettore Grati, izdana 1923. godine, naslijedjena od none. Potpisani primjerak.

I kineske i orijentalne reepte skidam s neta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 01:52   #8
Od Vuceticke sam nasla naslov "Ja sam mala kuharica".. jel to ta kuharica, ili je ovo nesto za djecu>
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 02:30   #9
Quote:
Originally posted by T.C.
Od Vuceticke sam nasla naslov "Ja sam mala kuharica".. jel to ta kuharica, ili je ovo nesto za djecu>


Ona o kojoj sam ja pricala definitivno nije.
Ta je neki reprint, a nemam pojma koje godine je izvorno napisana, u svakom slucaju zvuci jako konzervativno i sto se tice recepata, ali i bontona. Ali savrseno je za procitati... Opisuje kako pozvati ljude na veceru, pa na sto ih sve mozes pozvati (hladni buffet, topli sendvici) daje ti cijeli scenarij i jos kako sloziti goste za stol kad je dvoje , troje, petero, mislim imas crteze stolova i gostiju za svaku mogucu brojku... pa onda tablice s visinama i tezinama za muskarce i zene (ali sve neke velicine iz devetnaestog stoljeca, nema bas visokih spodoba, ali zato s kilazom su dost velikodusni). Ma prekrasna je knjiga, mozes stvarno naci o tradicijama i stvarima koje su znale nase bake., a nase mame u sezdesetima i sedamdesetima u emancipaciji zaboravile, pa sad moramo same kopati po knjigama...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 03:40   #10
Evo upravo sam narucila To mi je bas cool sto si napisala za Vuceticku, ali eto nisam je nasla. Mozda za Uskrs
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 09:38   #11
kuharice

o knjigama je riječ,ali i o gastronomiji,pa nek ostane tu...

da li kuhate po receptima iz kuharica i koje koristite?

ja sam kupio nedavno "hrvatsku kuharicu" autora nikice gamulina - game i mogu vam reći da je dosta korisna.ja sam početnik u kuhanju,a uz tekst,u ovoj su kuharici i fotografije uz pripremu.
napravio sam nekoliko jela po njoj i ispala su mi jako dobro.

možete preporučiti još koju dobru?
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 11:06   #12
Imam jednu prastaru iz sezdesetih godina, zove se Kuharica, ne znam autora, morala bih ici pogledati. Inace, ne koristim kuharice, osnove sam davno naucila od mame, a sve ostalo dodje spontano.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 11:08   #13
ma znaš kaj je moj problem?
ja ti ne volim kuhati nabrzaka i ova jednostavna jela.ako ih i kuham,ne radim to s guštom.
a početnik sam u gastronomiji,pa mi ova knjiga dođe jako dobro.
uglavnom ja još dodam koji svoj detalj improvizacije i baš mi je ok tak kuhat...
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 12:10   #14
Quote:
FFE kaže:
Imam jednu prastaru iz sezdesetih godina, zove se Kuharica, ne znam autora, morala bih ici pogledati. Inace, ne koristim kuharice, osnove sam davno naucila od mame, a sve ostalo dodje spontano.

hm...jel Dika Marijanovic?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 19:09   #15
Suvremeni KUHAR
3200 recepata i savjeta
(Prosvetino izdanje,objavljeno'89).
the best!
sloboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 07:24   #16
nemam kuharicu ali imam puno recepata - neznam gdje su mi
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 07:41   #17
Joj, pradavno sam prelistavala maminu Miru Vucetic. Sad koristim Dragec-ovu (ma ne da mi se ici vidjeti, Dragecove recepte napisala neka zena), onda jednu Talijansku, s tradicionalnim receptima. Prava domaca kuhinja. Neku francusku (Cordon Bleu , nju koristim kad imam vremena i zivaca ( ) Ali dobro dodje za informirati se o sofisticiranim jelima. I onda jos jednu narodsku francusku. Ta nije losa.
I internet!! www.epicurious.com tamo sam svako malo.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 09:05   #18
E, da....Vuceticka je zakon! (naravno da je ima i kod mene doma )

Kad smo vec kod kuharica, zapanjila me jednom jedna kaj sam vidio kod tete.
Izdanje je nekih 30-ih godina, Njemacka, a radi se o Kuhinji Schwarzwalda (iz doba prije prof. Brinkmanna i kompanije ) - dakle relativno malog podrucja na 1000+ stranica...
Naravno, ima svih mogucih vrsta jela, ali 1000 stranica... svasta.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 09:55   #19
MOja baka ima Vuceticku jos od kad je isla u srednju skolu! Bila ima je ucbenik u srednjoj uciteljskoj skoli .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 11:16   #20
shefe,
ti inace kuhas?
****** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.