Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2009., 21:27   #1
Davanje lijeka maloj bebi

modovi, slicnu temu nisam nasla... ako postoji slicna spajajte...

lijek pijemo dva puta dnevno na zlicicu, rastopljenog u malo glukoze... gospodjica ga ponekad popije sa samo malo zagrcavanja na pocetku, ali ga ponekad ne zeli uopce popiti pa se nadmudruje sa mnom...
najnovija baza su cvrsto zatvorena usta sa lamatenjem ruku, pa se ti majko misli kako ces ga dati...
sve u svemu, dogodi nam se ponekad da nam dio lijeka zavrsi van usta... imate li kakvih prijedloga kako nadmudriti malu mulicu i olaksati svakodnevne muke?!
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 21:31   #2
Evo tu ima zanimljivih savjeta...

lijek
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 21:32   #3
Mi smo imali muke sa antibioticima tako. Nece i nece,njemu je to fuj. I sve u svemu uvijek je bilo natezanja. Al eto ako ti sta pomaze nama je bar mrvu lakse bilo kad sam davala sa onom spricom sto dode uz antibiotik nego sa zlicom. Manje je bilo van usta Sretno!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 21:37   #4
mi dajemo sve na špricu i to tako funkcionira
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 21:40   #5
ma ako joj dajem sa spricom, onda joj moram staviti vise tekucine, sto automatski znaci vise muke...

zaskia, tnx... mogu probati jedino ovo s magicnom pastom...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 18:18   #6
........

pa doza lijeka je valjda ista u sprici ili zlici.....ne maskiraj sirup s nicim.....mozes samo neke vitamine da izmrvis u mrvicu caja hladnog....sprica mi je najsigurnija...mogu kontrolirat stvar.....pomalkice mu davas kao da sisa...da ce nauci da vuce iz sprice....i ne kad je skroz sit....a ne ni na skroz gladan stomak...kad mu je najslade jesti prekini ga (nazalost) i daj mu.....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 03:36   #7
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
modovi, slicnu temu nisam nasla... ako postoji slicna spajajte...

lijek pijemo dva puta dnevno na zlicicu, rastopljenog u malo glukoze... gospodjica ga ponekad popije sa samo malo zagrcavanja na pocetku, ali ga ponekad ne zeli uopce popiti pa se nadmudruje sa mnom...
najnovija baza su cvrsto zatvorena usta sa lamatenjem ruku, pa se ti majko misli kako ces ga dati...
sve u svemu, dogodi nam se ponekad da nam dio lijeka zavrsi van usta... imate li kakvih prijedloga kako nadmudriti malu mulicu i olaksati svakodnevne muke?!
Meni je tako drago čuti da je Tonkica dobro. Samo neka je ona dobro i nek te zeza i pljucka.
Nama isto uvijek iscuri vitamin D sa strane, pa nikad ne znam koliko je za pravo dobio. Valjda i drugoj djeci iscuri, pa opet nema toliko rahitične djece.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 06:00   #8
Ima za kupiti u ljekarni mala bočica za davanje lijekova. Izgleda smješno za poludit, gore ima dudu i sve je normalno ali dole je jako mala i naravno nacrtani su mililitri pa pogledaj u ljekarni za to. Mi smo to Dori kupili zato kaj je na špricu bilo strašno, više oko nje nego u ustima a ovo kad sam joj dala automatski je povukla i progutala. Lijek sam joj davala prije obroka ili prije vode tak da sam morala brzinski uvalit "PRAVU bočicu"
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 11:35   #9
Nažalost u takvoj sam situaciji da moram malo obnoviti ovu temu.Malecki mi je sa 12 dana završio na rebru radi urinoinfekta te se mikcijom otkrilo da ima refluks 3 stupnja. nakon 20 dana u bolnici od subote je kod kuće ali mora svakodnevno primati profilaksu.Nakon svakog davanja sirupa on nakon 30-40 minuta počne da povraća i ja sam sad na mukama jer neznam dali je izbacio i sirup ili nije. Pa ako imate bilo kakvog iskustva molim vas pomagajte.
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 16:46   #10
Jel moguće promjenit profilaksu?
Što kaže nejgov doktor?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:35   #11
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Jel moguće promjenit profilaksu?
Što kaže nejgov doktor?
kaže da prva profilaksa mora biti ova u obliku sirupa pa će po potrebi mijenjati tek kada budemo radili kontrolne urinokulture. prvi put je dobio razvagani Ninur ali njega nismo uspijeli ni davati jer je u međuvremenu ponovno završio u bolnici.Zaključila je da mu je osijetljiv želudac na sirup pošto je još maleni i da će biti bolje ali ona mu mora dati što su stručnjaci napisali. Mada se nadam da neće više biti kriza kao jučer i prekjučer kad je navečer pio lijek jer sam bila skroz luda. Danas sam mu dala sirup u 18 sati i hvala bogu nije povraćao,
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:39   #12
Nemam pojma jelostane i koliko ako povrati nakon 30-40 min...

:lux. da je krenulo na bolje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da i dalje ostane tako te da se refluks riješi sam od sebe
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:41   #13
Quote:
nina 28 kaže: Pogledaj post
Nažalost u takvoj sam situaciji da moram malo obnoviti ovu temu.Malecki mi je sa 12 dana završio na rebru radi urinoinfekta te se mikcijom otkrilo da ima refluks 3 stupnja. nakon 20 dana u bolnici od subote je kod kuće ali mora svakodnevno primati profilaksu.Nakon svakog davanja sirupa on nakon 30-40 minuta počne da povraća i ja sam sad na mukama jer neznam dali je izbacio i sirup ili nije. Pa ako imate bilo kakvog iskustva molim vas pomagajte.
slicnu situaciju smo i mi imali...

malisa je zavrsio u Klaicevoj radi urinoinfekta, sumnjali su na refluks (kasnije se ispostavilo da ga nema) i dali su nam lijek kao preventivu. pio je Furantoinu i od tog je redovito povracao pa sam mu ja prestala davat i otisla do doktorice koja nam je onda propisala Sinersul,odnosno Sulotrim jer sinersula vise nema. kad je to poceo pit,prestao je povracat.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:02   #14
Fluonatril

Kako bebi dati Fluonatril za zubiće kad se ta tabletica tako teško topi? Rekla je pedijatrica rastopiti u vodi i tako dati, ali je to poprilično teško
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:01   #15
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Kako bebi dati Fluonatril za zubiće kad se ta tabletica tako teško topi? Rekla je pedijatrica rastopiti u vodi i tako dati, ali je to poprilično teško
da neda se on otopiti u vodi,ja sam čekala satim i ništa i onda sam se dosjetila,ja bi jednu tableticu stavila u papir i presavinula bi ga,onda bi staklenkom lupala po papiru da tableticu pretvorim u prah i zatim bi namočila prst u vodu i onda u prah(to zato da mi se prah zalijepi za prst) i onda bi joj prst obrisala o njen jezik da to ostane u ustima

btw. djeci neide cijela tabletica,mislim da ide četvrtina ili polovina koliko se sjećam
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:51   #16
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
da neda se on otopiti u vodi,ja sam čekala satim i ništa i onda sam se dosjetila,ja bi jednu tableticu stavila u papir i presavinula bi ga,onda bi staklenkom lupala po papiru da tableticu pretvorim u prah i zatim bi namočila prst u vodu i onda u prah(to zato da mi se prah zalijepi za prst) i onda bi joj prst obrisala o njen jezik da to ostane u ustima

btw. djeci neide cijela tabletica,mislim da ide četvrtina ili polovina koliko se sjećam
E vidiš, dobra ideja, hvala. Ja probala smrvit i otopiti u vodi ali isto ne ide.

Djeci ide doza od 0,25, 1 dnevno nakon 6 mjeseci starosti, ako sam dobro zapamtila, ali pogledat ću upute još jednom.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 22:10   #17
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
E vidiš, dobra ideja, hvala. Ja probala smrvit i otopiti u vodi ali isto ne ide.

Djeci ide doza od 0,25, 1 dnevno nakon 6 mjeseci starosti, ako sam dobro zapamtila, ali pogledat ću upute još jednom.
mislim da je to najidealniji način,jer koliko se sjećam8možda krivo ali nešto mi je u glavi) da se te tabletice trebaju cuclati a ne progutati onda je ovaj način koji sam ti rekla super,staviš joj prah na jezik a ona će dalje to s slinom rastopiti do kraja
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 19:52   #18
Evo da podijelim s vama frendičino iskustvo, njezina kćer ima 16 mjeseci i nedugo je bila bolesna imala je temperaturu 39,5 koja nije padala niti nakon što su joj dali čepiće, a poslije i sirup, na kraju su saznali u bolnici da su na krivi način davali sirup, on se daje malo po malo da ga beba lakše popije nije ga nužno davati odjednom jer je veća šansa da ga beba izbaci van. Kada su joj na taj način dali sirup u bolnici temperatura se vrlo brzo snizila.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.