Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 09:43   #41
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
a jel plače puno? Jer grlo zna biti crveno i od plača
Ovo mi je previše antibiotika,mijenjaj pedijatra,samo joj imunitetu šteti.

Ne znam,kod temperatura bi možda trebalo pričekati da se vidi oće li pasti i nakon koliko će pasti.

Mi jednom dobili antibiotik nakon uredne krvne slike,nisam mu dala.

I sve ovisi o pedijatru neki ih daju kad treba,a neki kad treba i ne treba.

Kakav je inače vaš pedijatar po tom pitanju?Jel inače daje antibiotike tako i drugoj djeci?
da, promijenila sam pedijatra ali opet ista stvar...
prije par dana je bila malo prehlađena i nešto je malo kašljucala i ovaj novi pedijatar nam je dao sirup "za svaki slučaj"....
a nažalost u malom smo gradu pa i nemam neki veliki izbor....i to ju još i privatno vodim i opet isto
nikad nas nije ni poslalo vaditi krv nego su nam samo dali taj sirup i to je to...
a meni se isto čini previše da u 3 mjeseca pije tri puta antibiotik

nije nikad imala temperaturu, dobro osim ovog jednog puta kad je uho bolilo, e onda je vjerojatno i bio potreban antibiotik
ali meni pedijatar kaže da će dati sirup jer se može spustiti na pluća brzo, jel to istina???
šta da radim onda ubuduće, da joj ne dajem sirupe???

i ne, ne plače puno
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 10:40   #42
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
ali meni pedijatar kaže da će dati sirup jer se može spustiti na pluća brzo, jel to istina???
moja pedica nikad ne daje napamet i za svaki slučaj sirupe, posebno ne antibiotik, obično je ja dovedem za dan-dva ponovo da je ona posluša i pregleda.
i bez krvne slike nema antibiotika.
sad nedavno je mala bila užasno šmrkava, iskašljavala je puno, temp bila preko 38,5° 4 dana, ali sve što smo dobili je prospan i paracetamol za temp. slušala ju je 2 puta za svaki slučaj, ali nije dala antibiotik kao preventivu, jer je bila viroza u pitanju
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 11:55   #43
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
moja pedica nikad ne daje napamet i za svaki slučaj sirupe, posebno ne antibiotik, obično je ja dovedem za dan-dva ponovo da je ona posluša i pregleda.
i bez krvne slike nema antibiotika.
sad nedavno je mala bila užasno šmrkava, iskašljavala je puno, temp bila preko 38,5° 4 dana, ali sve što smo dobili je prospan i paracetamol za temp. slušala ju je 2 puta za svaki slučaj, ali nije dala antibiotik kao preventivu, jer je bila viroza u pitanju
a blago vama, ja sam bila kod jedne pedijatrice pa sam se sad prebacila kod druge, kao opet ista stvar...
i moja je prija par dana samo malo malo kašljucala, i ja ju odvela na badnja (jer su slijedili praznici) samo da ju malo posluša, kad ono za svaki slučaj cefaleksin
davala sam joj ga 5 dana...
ali nemam pojma šta ću napraviti po tom pitanju, jedino da ne dajem te sirupe na svoju ruku
ili možda da ju odvedem kao i ti za par dana da ju ponovo posluša....
stvarno sam ljuta na to, pa bezveze davati antibiotike, nije mi to jasno
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:04   #44
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
a blago vama, ja sam bila kod jedne pedijatrice pa sam se sad prebacila kod druge, kao opet ista stvar...
i moja je prija par dana samo malo malo kašljucala, i ja ju odvela na badnja (jer su slijedili praznici) samo da ju malo posluša, kad ono za svaki slučaj cefaleksin
davala sam joj ga 5 dana...
ali nemam pojma šta ću napraviti po tom pitanju, jedino da ne dajem te sirupe na svoju ruku
ili možda da ju odvedem kao i ti za par dana da ju ponovo posluša....
stvarno sam ljuta na to, pa bezveze davati antibiotike, nije mi to jasno
A zasto ne pitas? I ne kazes da bi htjela da joj napravi kks i bris prije antibiotika?
Pogotovo ako ides privatno.
Gle, ti njega placas! Nemoj se bojati doktora, on je tvoj zaposlenik. Ti si ga zaposlila da se brine o zdravlju tvog djeteta i ti imas pravo sudjelovati u tome i reci sto zelis i sto ne zelis a na njemu je da ti objasni strucnu stranu.

Nema gore stvari nego prekidati terapiju na pola. To je jos gore nego ne davati uopce ili davati kad netreba.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:45   #45
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
A zasto ne pitas? I ne kazes da bi htjela da joj napravi kks i bris prije antibiotika?
Pogotovo ako ides privatno.
Gle, ti njega placas! Nemoj se bojati doktora, on je tvoj zaposlenik. Ti si ga zaposlila da se brine o zdravlju tvog djeteta i ti imas pravo sudjelovati u tome i reci sto zelis i sto ne zelis a na njemu je da ti objasni strucnu stranu.

Nema gore stvari nego prekidati terapiju na pola. To je jos gore nego ne davati uopce ili davati kad netreba.
ma rekao mi je da joj dajem sirup 5-6 dana

malo je to komplicirano ovdje kod nas što se tiče vađenja odnosno, ja ti idem privatno al tu je samo doktor koji radi u ordinaciji gdje se ne može vaditi krv....
ja moram ići kod doktorice kod koje je dječji karton da mi da uputnicu i onda na vađenje krvi
al slijedeći put ću rađe prvo po uputnici pa na vađenje krvi negoli davati antibiotik

kad vi malo kašljucate jel vam daje išta?? jel vadite krv uopće tada??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 13:52   #46
Moja je negdje u 10mj pobrala od mene neku virozu, pocela je kasljati ko slon! Odmah smo otisli do pedice, nosek je samo malo curkao a temperature nije bilo. Poslala nas je na vadjenje krvi i bris, dala je bisolvon kapi i rekla da mozemo efedrinom kapati nosek ako se zastopa. Sve je bilo ok s krvi i brisom i nista nismo drugo dobili.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 14:24   #47
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
pa nisam tebi ništa ni "rekla"
sve ok


Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
a meni se isto čini previše da u 3 mjeseca pije tri puta antibiotik
previše je to antibiotika
moj je popio 2 puta u životu pa se opet lupam po glavi zbog toga jer prvi put nije bio za antibiotik. Drugi put je završio u bolnicu zbog povraćanja šlajma,leukociti visoki. Pedijatar nam je rekao da je vjerojatno zbog šoka,ali nije htio riskirati pa je odmah uveo antb.
Ujutro normalni leukociti,dakle bilo je od šoka,ali opet ga razumijem.
Nije mogao riskirati pa čekati do jutra

Ne znam kakva je procedura za grlo,forrest je to lijepo objasnila. Dakle radije više puta otići da posluša nego odmah gurat antibiotik.

Problem je u tome što neki pedijatri imaju previše djece pa im se ne da zajebavati s tim pa radije odmah daju antb.

Preostaje ti jedino da budeš dosadna i inzistiraš na pretragama i pregledima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:34   #48
moja (2 god) nikad nije, a ne mogu ni zamisliti neki poseban scenario da hoće. Antibiotici su opasni, o tome se tek nedavno počelo više pričati.. (candida u crijevima, tijelu, povezuje se i s rakom, itd...). Postoje različite prirodne alternative, i najvažnije od svega- preventiva i jačanje imuniteta. To bi bili neki preparati koji su dio naše kućne ljekarne, iako ni njih ne koristimo baš. (eventualno ovo što bi spadalo pod preventivu i jačanje imuniteta)
Mi se toga držimo, a uopće je ni ne štedimo, niti držimo pod staklenim zvonom, nikad ni nismo. Sve je ok, karton je prazan.
Mislim da je većini roditelja teško prihvatiti to da smo a priori sami odgovorni za zdravlje vlastite djeca te da se u tome smislu barem donekle treba i informirati, te da liječnici nisu sveznajući,a kamoli svemogući. Ne znam, osobno dolazim iz obitelji gdje ima visoko pozicioniranih liječnika sa zavidnim karijerama, pa i s prve ruke znam koliko su i oni samo ljudi, i koliko u stvari "znaju da ništa ne znaju". Mislim, da ako nam je razvoj bilo koje znanosti (egzaktnije) išta dosada dokazao, to je da će vrijeme za 90% stvari u koje danas vjerujemo, pokazati da su bile pogrešne. Zato treba maksimalno ispitati sve opcije, sve strane medalje, a sve to prvenstveno cum grano salis.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:15   #49
moja je popila 2x antibiotik, i to oba puta radi uroinfekta.
za kašljanje i šmrcanje pedica kaže da daje antibiotik u slučaju komplikacija - upala uha, pluća ili baš bronhitis. inače ide sirup za/protiv kašlja, čišćenje nosa fiziološkom, inhaliranje, i ako je nos jako zaštopan po kap operila prije spavanja. uz med, topli čaj i vitamine iz voća.
sad zadnje što je mala bila prehlađena, meni je njen kašalj baš ružno zvučao, ali pedica je rekla da su pluća ok, i da je svaka takva bolest savladana bez antibiotika velika stavka u imunitetu
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:48   #50
za pedicu!
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:58   #51
ma super je u nekim stvarima, ali ima i ona bljeskove gluposti - jednom se maloj upalilo malo na glavi gdje ju je piknuo komarac, napravila se čvorugica i ja ju odvela da vidi, nisam bila sigurna jel od komarca ili nije, a ova fino dala odmah kortikosteroidnu mast.. da prije prođe. prošlo je i bez toga, ali me baš neugodno iznenadila
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 20:56   #52
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
moja je popila 2x antibiotik, i to oba puta radi uroinfekta.
za kašljanje i šmrcanje pedica kaže da daje antibiotik u slučaju komplikacija - upala uha, pluća ili baš bronhitis. inače ide sirup za/protiv kašlja, čišćenje nosa fiziološkom, inhaliranje, i ako je nos jako zaštopan po kap operila prije spavanja. uz med, topli čaj i vitamine iz voća.
sad zadnje što je mala bila prehlađena, meni je njen kašalj baš ružno zvučao, ali pedica je rekla da su pluća ok, i da je svaka takva bolest savladana bez antibiotika velika stavka u imunitetu
uf, kako sam sad samo ljuta na ove pedijatre...blago vam se koje vi imate....
meni odma čim je grlo upaljeno - antibiotik....ne mogu vjerovati....ja tuka mislila da je to normalno..
e ne, ne... neće više za to moja mala piti antibiotik makar je svaki dan vodila kod doktora da joj pluća posluša
ma zamisli ti njih
jooooooooooooj, šta sam ljuta sada

Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ma super je u nekim stvarima, ali ima i ona bljeskove gluposti - jednom se maloj upalilo malo na glavi gdje ju je piknuo komarac, napravila se čvorugica i ja ju odvela da vidi, nisam bila sigurna jel od komarca ili nije, a ova fino dala odmah kortikosteroidnu mast.. da prije prođe. prošlo je i bez toga, ali me baš neugodno iznenadila
e vidiš, tako ti je i meni prošli put moj pedijatar dao takvu mast malenoj za osip....kaže on to je pelenski osip i dao mi tu mast...
ja joj nisam to stavljala, nego je prošlo za dva dana
samo sam malo sa kamilicom ispirala, i luftala guzu

ljuta sam užasno, para mi iz ušiju izlazi...
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:17   #53
ane ako je grlo ili bilo što upaljeno antb je obavezan..to je i forrest napisala
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:09   #54
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ane ako je grlo ili bilo što upaljeno antb je obavezan..to je i forrest napisala
da, ona je napisala da ide sirup za ili protiv kašlja....a jel to antibiotik???
da, ali mojoj je malo grlo bilo crveno, pa zar odma ide antibiotik?
e, to me zanima
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 08:40   #55
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
Antibiotici su opasni, o tome se tek nedavno počelo više pričati.. (candida u crijevima, tijelu, povezuje se i s rakom, itd...). Postoje različite prirodne alternative, i najvažnije od svega- preventiva i jačanje imuniteta. To bi bili neki preparati koji su dio naše kućne ljekarne, iako ni njih ne koristimo baš. (eventualno ovo što bi spadalo pod preventivu i jačanje imuniteta)


opet pričaš gluposti

SVAKI lijek je opasan ako se s njim rukuje nestručno

i ajde molim te, izliječi tuberkulozu ili neku sličnu bolest prirodnom alternativom pa se javi

i za tvoju informaciju, ni biljke nisu bezopasne, a to jako malo ljudi zna ..npr. ja kao epileptičar ne smijem ni prisprditi švedskoj grenčici koja je poznata kao "lijek za sve"....ima još gomila takvih primjera, ali mi se sada ne da sve navoditi



ono što meni nije jasno u cijeloj ovoj priči je zašto vodite klince za svaki kašalj, šmrcanje ili temperaturu kod doktora kad ionako ne vjerujete u ono što on/ona prepišu ...ja ni jedno dijete nisam vodila pedijatru za kašalj, tek ako im ne bi bilo bolje od sirupa protiv kašlja, o šmrcanju da ne pričam

stvar je u tome da oni skidaju odgovornost sa svojih leđa kad daju antibiotik ....a ako već u startu znaš da ga nećeš poslušati, čemu onda uopće odlazak k njemu
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:21   #56
A koja je to prirodna alternativa za antibiotik? Daš djetetu da jede češnjak?
Ili mu daš da popije MMS? Ili kolonoidno srebro? Ili živu vodu?
Jebate.

Kad je dijagnosticirana upala, liječi se antibioticima. Viroze se ne liječe antibioticima. To je sva mudrost. Viroze se ne liječe antibioticima ali ne zato što su oni štetni već zato što nema nikakve koristi od njih. Pio, ne pio, isto ti je. A upala koja se ne liječi neće ti ojačati organizam neko ti će ti samo stvoriti veće komplikacije.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:32   #57
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
A koja je to prirodna alternativa za antibiotik? Daš djetetu da jede češnjak?
Ili mu daš da popije MMS? Ili kolonoidno srebro? Ili živu vodu?
Jebate.

Kad je dijagnosticirana upala, liječi se antibioticima. Viroze se ne liječe antibioticima. To je sva mudrost. Viroze se ne liječe antibioticima ali ne zato što su oni štetni već zato što nema nikakve koristi od njih. Pio, ne pio, isto ti je. A upala koja se ne liječi neće ti ojačati organizam neko ti će ti samo stvoriti veće komplikacije.

__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:41   #58
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
opet pričaš gluposti

SVAKI lijek je opasan ako se s njim rukuje nestručno

i ajde molim te, izliječi tuberkulozu ili neku sličnu bolest prirodnom alternativom pa se javi

i za tvoju informaciju, ni biljke nisu bezopasne, a to jako malo ljudi zna ..npr. ja kao epileptičar ne smijem ni prisprditi švedskoj grenčici koja je poznata kao "lijek za sve"....ima još gomila takvih primjera, ali mi se sada ne da sve navoditi



ono što meni nije jasno u cijeloj ovoj priči je zašto vodite klince za svaki kašalj, šmrcanje ili temperaturu kod doktora kad ionako ne vjerujete u ono što on/ona prepišu ...ja ni jedno dijete nisam vodila pedijatru za kašalj, tek ako im ne bi bilo bolje od sirupa protiv kašlja, o šmrcanju da ne pričam

stvar je u tome da oni skidaju odgovornost sa svojih leđa kad daju antibiotik ....a ako već u startu znaš da ga nećeš poslušati, čemu onda uopće odlazak k njemu
ja sam ga poslušala 3 puta al ako bude sljedeći ut kašljala samo onda neću
koji je to sirup za kašalj??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:45   #59
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
ja sam ga poslušala 3 puta al ako bude sljedeći ut kašljala samo onda neću
koji je to sirup za kašalj??

Apipol, Prospan, Sirup od islandskog lišaja i sl. biljni sirupi...imaš ih gomilu i možeš ih kupiti u svakoj ljekarni
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:52   #60
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Apipol, Prospan, Sirup od islandskog lišaja i sl. biljni sirupi...imaš ih gomilu i možeš ih kupiti u svakoj ljekarni
ako kašljuca onako nekako suho onda mogu to davati
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.