Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 11:25   #1
Pedijatri u istoj smjeni a različit termin za zdravu djecu



Nisam htjela u temu pedijatri - preporuke, al ovo me zbilja izbacilo iz takta pa idem na novu temu (ako već ima molim promještaj)

Naime u DZ Velika Gorica dvije pedijatrice u istoj smjeni (vrata do vrata) imaju različite termine za zdravu djecu tako da su kod jedne zdrava a kod druge bolesna i obratno .
Ne moram napominjati da je čekaonica ista i ne baš nešto velika.
Mislite li da nije pretjerano što sam bijesna?
Mislila sam napisati im objema dopis (pitala sam sestru zašto je tako, rekla je - ne mogu se dogovoriti), ako ne upali onda ravnatelju?
Neki drugi prijedlog?

Curka je stara 4,5 mjeseca i nemam ideju gdje bih ju premjestila
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 12:58   #2
pa ovo je prestrašno! ne mogu vjerovat.... kod nas (u zaprešiću) su čekaone odvojene, sastrane je jedna mala čekaona (poseban ulaz) i uz nju ordinacija za zdravu djecu, dakle nema nikakvog kontakta između bolesne i zdrave djece... kužim da možda ne mogu fizički odvojit čekaone, ali barem bi mogli doktori u isto vrijeme primat zdravu djecu... pa kaj nije njima svejedno kad primaju koju djecu? ma glupost, definitivno se žali, pa i ravnatelju ako treba, jer nema smisla da zdravu bebicu, pa i veće dijete, vodiš među bolesne da se zarazi...
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:09   #3
meni je još gore; tj. ljuti me užasno kad neke "mame kozetine!!!!!!" iza 11 sati kada su zdrava djeca kod našeg peda dovedu dijete koje je bolesno ne za pedijatra nego za odvesti u zaraznu na hitan prijam (što je ped i preporučio!). Uglavnom čujem mamu kak objašnjava sestri da mala kuri 40 već 2 dana i tu cijelu noć i ima proljev, povraća, kašlje ma koma... i onda koza s tak bolesnom curicom dođe ko dama pedijatru u pol 12!!!!???? kaj si dosad čekala-di si bila od 7.30 ujutro do 11 sati??? pila kavicu valjda... ma užas, odmah se razljutim kad se sjetim... a ja dva metra dalje s bebom od 3 mjeseca čekam sistematski i cijepljenje... baš danas idemo pedijatru popodne na sistematski s 4,5 mj. pa se nadam da se nebu nekaj takvoga ponovilo!!!!!!
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:15   #4
ajd mame smirite se
zar su sve nove mame takve a očito jesu jer sam i ja bila takva pa su me tu mame sa iskustvom (hvala mame ) spuštale na zemlju u mojim paranojama.

ovako....

a da je jedna (npr jutarnja pedica) ima bolesnu dječicu od 10-13 a tvoja pedica radi popodne i prima zdravu dječicu od 13-16.... misliš da te ne bi prala paranoja... ajme tu su prije cca 10 minuta bila bolesna dječica (virusi i bakterije se šire i čekaonica ih je puna, ma krcata) i opet ne bi bilo po volji

a nikada nisi doživjela da u terminu zdrave dječice dođe hitan slučaj neke viroze i temperature cca 39 u zdravu dječicu... ja jesam puno puno puta

i što bih trebala

ne možeš dijete sačuvati od ostatka svijeta

prilagodi se, nema idealnih uvjeta... ili odi privatniku... tada termin imaš samo za sebe (a i to ti nije garancija da neće uletiti neki bolestan)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:29   #5
Quote:
agni kaže: Pogledaj post


Nisam htjela u temu pedijatri - preporuke, al ovo me zbilja izbacilo iz takta pa idem na novu temu (ako već ima molim promještaj)

Naime u DZ Velika Gorica dvije pedijatrice u istoj smjeni (vrata do vrata) imaju različite termine za zdravu djecu tako da su kod jedne zdrava a kod druge bolesna i obratno .
Ne moram napominjati da je čekaonica ista i ne baš nešto velika.
Mislite li da nije pretjerano što sam bijesna?
Mislila sam napisati im objema dopis (pitala sam sestru zašto je tako, rekla je - ne mogu se dogovoriti), ako ne upali onda ravnatelju?
Neki drugi prijedlog?

Curka je stara 4,5 mjeseca i nemam ideju gdje bih ju premjestila
Nije li u DZ Velika Gorica čekaonica za zdravu djecu lijevo a za bolesnu desno???
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:12   #6
Kod nas kad dolaziš na redovnu kontrolu sa zdravim djetetom odmah ulaziš unutra kod sestre i pedijatar dolazi pregledati dijete kod sestre u sobu, dok bolesna djeca čekaju u čekaonici i ulaze direktno kod pedijatra a ne kod sestre.
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:55   #7
Quote:
Ajme kaže: Pogledaj post
Nije li u DZ Velika Gorica čekaonica za zdravu djecu lijevo a za bolesnu desno???
Bome si me zbunila. Nisam vidjela da ima više čekaonica. A ono što me ponukalo da idem čitati po vratima kad je čiji termin je jedna mama koja je sjedila s nama s vidno bolesnom djevojčicom od jedno 2-3 godine...
Budem bolje pogledala drugi put, ali zar me ne bi onda i sestra upozorila na to? A njen komentar je bio: da, u pravu ste, miješaju se djeca, ali što ćete, neki ljudi se ne mogu dogovoriti...

Lara, u pravu si ...Frka me zbog cijepljenja kad je zdrava (jer sam ja imala lošu reakciju na cjepivo), a još da nešto pokupi tek bi onda nastala panika...

Mislim da ću drugi put s malom šetati vani a mm čekati unutra dok nas ne pozovu ili obratno
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:16   #8
Mene uzasno ljuti kada u termin zdrave djece dolaze oni sa bolesnom i obratno a kod moje pedice to najcesce rade upravo zene koje ne rade i koje su doma wtf i svaki put se svadjam.
.... evo primjera od neki dan, vodim malu na cjepljenje u 14 sati i dodje mi baba sa djetetom koje ima 40 temp, kaslje ko konj, sav slini i smrca i jos se koza buni kako sad mora cekati a kako mu cjelu noc ne moze skinut temp ispod 39. pa pobogu sta nije otisla na hitnu nego ceka do 14 sati i dodje u punu cekaonu malih beba koje cekaju cjepljenje, a ako je vec mogla cekat cijelu noc i pola dana do 14 sati onda se mogla strpit jos dva sata i doc u 16 tj. kada se primaju bolesna djeca
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:23   #9
kod nas su, , potpuno odvojene ordinacije za zdravu i za bolesnu djecu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:29   #10
draga agni, ne moraš se bojati, ja sam također iz V. Gorice i vec devet mjeseci posjecujemo taj dz i zaista su fizicki odvojene cekaonice - lijeva ti je za zdravu djecu, a desna za bolesnu. Samo mi nije jasno zar ti nisu to objasnili na prvom pregledu? Ili je neka mama zabunom usla u cekaonicu za zdravu djecu? Kod koje si dr.? Mi smo kod dr. Kovač i jako smo zadovoljni
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 17:42   #11
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
draga agni, ne moraš se bojati, ja sam također iz V. Gorice i vec devet mjeseci posjecujemo taj dz i zaista su fizicki odvojene cekaonice - lijeva ti je za zdravu djecu, a desna za bolesnu. Samo mi nije jasno zar ti nisu to objasnili na prvom pregledu? Ili je neka mama zabunom usla u cekaonicu za zdravu djecu? Kod koje si dr.? Mi smo kod dr. Kovač i jako smo zadovoljni
Mi smo kod dr. Čović. A nisu mi ništa rekle... do sada smo išle tamo samo na redovnu kontrolu pa sam bila samo u toj jednoj čekaonici. Ali nije baš jasno označeno jer se sjećam da je i na prošlom pregledu bila neka žena s bolesnim djetetom pa su je druge napale, ali mislila sam da je ona fulala termin a ne čekaonicu

U svakom slučaju fala ti na info, sad sam mirnija
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 21:47   #12
Kod nas u Grižanskoj nema termina za zdravu i bolesnu djecu, svi se primaju u isto vrijeme a čekaonica je samo jedna. Dio za zdravu djecu je odvojen kao nekim velikim drvenim naslonom od klupe u obliku slona, a pokraj te klupe se normalno može proći u dio za zdravu djecu. u biti uopće nema fizički odvojenog prostora osim te pregrade.
A da ne pričam da i bolesna djeca dolaze u taj dio.
Prije nego što su uredili cijelu ordinaciju i čekaonicu postojala je jedna mala čekaonica za zdravu djecu ( tj. hodnik s par stolica ) iz koje se direktno ulazilo u ordinaciju za zdravu djecu ali da bi uopće došli do tog "hodnikića" ( imao je čak i vrata ) morali ste proći pokraaj bolesne djece. No, danas nema ni te "čekaone".

A najveća glupost mi je da su ordinacije za zdravu i bolesnu djecu odvojene vratima koja su uvijek otvorena i dr. samo prelazi iz jedne u drugu, a bolesna djeca kad su gotova isto ulaze u ordinaciju za zdravu djecu jer je tamo sestrin stol i kompjuter i printer na kojem printa uputnice - i opet su zdravi i bolesni u istoj prostoriji.

Neznam jeste li skužili uopće kak to izgleda ali oni koji tam idu znaju o čem pričam.
Nema logike nikakve!

Unatoć svemu tome, djeca mi se nikad nisu razboljela nakon dolaska među tu bolesnu djecu kad smo išli na cijepljenje, po uputnice i sl.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 21:54   #13
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Kod nas u Grižanskoj nema termina za zdravu i bolesnu djecu, svi se primaju u isto vrijeme a čekaonica je samo jedna. Dio za zdravu djecu je odvojen kao nekim velikim drvenim naslonom od klupe u obliku slona, a pokraj te klupe se normalno može proći u dio za zdravu djecu. u biti uopće nema fizički odvojenog prostora osim te pregrade.
A da ne pričam da i bolesna djeca dolaze u taj dio.
Prije nego što su uredili cijelu ordinaciju i čekaonicu postojala je jedna mala čekaonica za zdravu djecu ( tj. hodnik s par stolica ) iz koje se direktno ulazilo u ordinaciju za zdravu djecu ali da bi uopće došli do tog "hodnikića" ( imao je čak i vrata ) morali ste proći pokraaj bolesne djece. No, danas nema ni te "čekaone".

A najveća glupost mi je da su ordinacije za zdravu i bolesnu djecu odvojene vratima koja su uvijek otvorena i dr. samo prelazi iz jedne u drugu, a bolesna djeca kad su gotova isto ulaze u ordinaciju za zdravu djecu jer je tamo sestrin stol i kompjuter i printer na kojem printa uputnice - i opet su zdravi i bolesni u istoj prostoriji.

Neznam jeste li skužili uopće kak to izgleda ali oni koji tam idu znaju o čem pričam.
Nema logike nikakve!

Unatoć svemu tome, djeca mi se nikad nisu razboljela nakon dolaska među tu bolesnu djecu kad smo išli na cijepljenje, po uputnice i sl.
pa kaj nema u Grizanskoj odredjeni dani za zdravu djecu a odredjeni za bolesnu, barem mi tako kaze frendica cija djeca idu dolje kod dr., osim ako nije razlika u svakom doktoru tj. svaki vodi svoju politiku
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:49   #14
Kod nas u vk je termin za zdravu djecu od 7-9 ujutro,cijepljenja i tako to,ali svejedno dođu roditelji i s bolesnom djecom, ono dovedu ih prije posla i to...tako da ne možeš ništa posebno napraviti. Malo paziš da ti bolesno dijete ne kihne u tvoje,da ga ne dira i to je sve što možeš...ili ga izvedi van ako je toplo...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:44   #15
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa kaj nema u Grizanskoj odredjeni dani za zdravu djecu a odredjeni za bolesnu, barem mi tako kaze frendica cija djeca idu dolje kod dr., osim ako nije razlika u svakom doktoru tj. svaki vodi svoju politiku
Hm...u praksi nije tak kod naše dr.
Bilo je prije tak da su bolesna djeca mogla doći uvijek ( kao i sada ) a "preventiva" ( cjepljenja i sl. ) od utorka do četvrtka od npr. 10-12 kad je ujutro a popodne od 14-16 ali bolesna cijeli dan ( pa i u trminima cjepljenja )
sad je neka nova sestra ( od 1.1 ) i sad se za cijepljenje naručuje ( prije nije trebalo ) ali primaju i ovak, kad tko naleti jer je to sad novo pa neznaju svi za narudžbe, ali opet su to termini kad dolaze i bolesna djeca. Mi smo kod Perićke, neznam kod kog ti je frendica
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 08:49   #16
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Bome si me zbunila. Nisam vidjela da ima više čekaonica. A ono što me ponukalo da idem čitati po vratima kad je čiji termin je jedna mama koja je sjedila s nama s vidno bolesnom djevojčicom od jedno 2-3 godine...
Budem bolje pogledala drugi put, ali zar me ne bi onda i sestra upozorila na to? A njen komentar je bio: da, u pravu ste, miješaju se djeca, ali što ćete, neki ljudi se ne mogu dogovoriti...

Lara, u pravu si ...Frka me zbog cijepljenja kad je zdrava (jer sam ja imala lošu reakciju na cjepivo), a još da nešto pokupi tek bi onda nastala panika...

Mislim da ću drugi put s malom šetati vani a mm čekati unutra dok nas ne pozovu ili obratno
Ja idem s malom u isti dom zdravlja i čekaonica za zdravu djecu je s lijeve strane i ima poseban ulaz, a čekaonica za bolesnu djecu je s desne strane i ima svoj ulaz i čak su i termini za pregled zdrave i bolesne djece odvojeni (ne znam kod koje idete, kod dr.čović je sigurno tako). Sad, s obzirom da u tom domu zdravlja ima više pedijatrica, jedino ako koja ima drugačije organizirano al ja to do sada nisam primjetila.
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.