Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 23:59   #1
Beba ostala bez kisika kod poroda. Ima li nade?

Beba ostala bez kisika kod poroda. Ima li nade?

Dogodilo se ono najgore. Beba je ostala bez kisika kod poroda. Izgubila je i dosta krvi. Uglavnom sve se jako zakomliciralo. Doktori su je oživljavali. Ima li nade za tu bebu?
Doktor kaže da će posljedice biti trajne za čitav život i da će dijete biti retardirano.
Postoje li neki alternativni oblici liječenja? Bionergija, iscjeljivanje po metodi Zdenka Dolmančića...itd?

Znate li kako pomoći toj maloj bebi?
Molim savjete!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:37   #2
Doktori će ti uvijek reći najgoru moguću dijagnozu i prognozu zato da sebe zaštite. U 90 % slučajeva ne bude tako crno kao što su rekli. Znam neke bebe koje su ostale bez kisika...dijete se nagutalo plodne vode, ali u konačnici je sve bilo ok. Probaj otovoriti temu i na alternativnom liječenju.

evo jedna slična priča. http://www.trudnoca.net/forum/viewto...p?f=20&t=39253
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 25.05.2010. at 00:44.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 07:21   #3
nista se jos ne zna. tek ce vrijeme pokazati posljedice. Medjutim, postoji mogucnost i ostecenja. Zavisi koliko dugo je ostala bez kisika. Ipak, djeca se razvijaju brzo, ni mozak nije skroz razvijen pri porodu, tek se razvija poslije. Tako postoji i velika mogucnost da ce se sanirati i stete.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 07:32   #4
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Beba ostala bez kisika kod poroda. Ima li nade?

Dogodilo se ono najgore. Beba je ostala bez kisika kod poroda. Izgubila je i dosta krvi. Uglavnom sve se jako zakomliciralo. Doktori su je oživljavali. Ima li nade za tu bebu?
Doktor kaže da će posljedice biti trajne za čitav život i da će dijete biti retardirano.
Postoje li neki alternativni oblici liječenja? Bionergija, iscjeljivanje po metodi Zdenka Dolmančića...itd?

Znate li kako pomoći toj maloj bebi?
Molim savjete!
Pretpostavljam da je uzv mozga napravljen?
Imate negdje naveden stupanj krvarenja i ostale promjene vezane za hipoksiju?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:05   #5
Moja mala je ostala bez kisika, imala krvarenje obostrano u mozgu 2/3 stupnja i danas je zdrava 7-godišnja djevojčica.
Vježbom se čuda mogu. Samo treba odmah početi. Mi smo sa nepunih mjesec dana.
Sretno i vjerujem da će sve biti dobro.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:07   #6
Dobro su ti cure rekle, sve ovisi o tome koliko je dugo bila bez kisika i jesu li nastala kakva oštećenja na mozgu a to se vidi na ultrazvuku. Moja je curica prestala disati nakon poroda i reanimirali su je, apgar je bio 5. Međutim uzv mozga je bio uredan. Danas je savršeno zdrava dvogodišnjakinja. Malo smo vježbali kroz prvu godinu a danas je sve super. Dosta toga se može popraviti jer kako su cure rekle mozak bebe se razvija još dugo.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:16   #7
meni je rečeno da samo teška krvarenja 4. stupnja uzrokuju trajne i ireverzibilne posljedice, kako motoričke, tako i mentalne.

Mia je imala periventikularno krvarenje I/II stupanj, Apgar 5, zatim 8 nakon reanimacije, isto rođena pod hipoksijom i 4 specijalista u 3 različite bolnice su mi potvrdila da to utječe uglavnom samo na motoriku.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:18   #8
Na žalost oštećenja se vide tek kasnije kada dijete raste.
Zato treba odmah krenuti u akciju.
Ja sam se puno time bavila i sama naučila mnoge metode vježbanja.
Za najefikasniju koju smo probali SU vježbe zvane VOJTA.
bilo je to davno i sada ne znam gdje je ta "teta" koja iz je izvodila.
Mi smo išli kod nje privatno u blizini VG, a poslije je otišla raditi u Klaićevu bolnicu.
Ne znam prezime ali vrijedi se raspitati.
Stvar je u tome da izuzetne rezultate postiže u beba.
Metoda se sastoji u tome da se beba polegne, malo je fiksiraju rukama ( ne smije se micati) i pritišću određene točke (sjećam se da je bilo na leđima kod rebra i još negdje - sada ne znam gdje) što stimulira mozak kod bebe, i počne jako širiti rukice/prste na rukama i nogama. To je bio znak da je točka pogođena.
Ne izgleda lijepo jer je moja mala plakala kao blesava i da nije bilo tamo stručnog osoblja ja bih je odvela na hitnu koliko je plakala...
Imala je 4 mjeseca i nije mogla dići glavicu od podloge kada leži na leđima.
Primiš je za rukice a ono samo se ramena odižu - glava ostaje na podlozi.
I poslije te vježbe - sutradan je digla glavu.
Ja sam isto naučila to tada raditi i vježbala doma.
Stvar je u tome (tako je rekla teta Ivana) da je kod malih beba pomak izvrstan dok kod veće djece taj isti tretman ne daje toliko velike rezultate - na žalost.
Pitajte u Klaićevoj - pretpostavljam da je otišla na radno mjesto fizioterap.-držim fige.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:20   #9
teta se zvala ivana
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:23   #10
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Beba ostala bez kisika kod poroda. Ima li nade?

Dogodilo se ono najgore. Beba je ostala bez kisika kod poroda. Izgubila je i dosta krvi. Uglavnom sve se jako zakomliciralo. Doktori su je oživljavali. Ima li nade za tu bebu?
Doktor kaže da će posljedice biti trajne za čitav život i da će dijete biti retardirano.
Postoje li neki alternativni oblici liječenja? Bionergija, iscjeljivanje po metodi Zdenka Dolmančića...itd?

Znate li kako pomoći toj maloj bebi?
Molim savjete!


Niko nas ne može pripremiti na nešto teško.
Nažalost se dešava.
Mogu reći da su doktori korektni u tome što su vam rekli, premda je neizmjerno teško to uopće čuti, a kamoli prihvatiti.
Mislim bolje da su rekli, nego da šute, pa da sami kasnije otkrivate neke stveri.
Ne znam koja je dijagnoza konkretno, pa ne mogu ništa ni reći.
Znam da vas čeka jako puno truda, jako puno odricanja, jako puno energije koju ćete pokloniti vašoj bebi.
Puno više nego se i nadate, jednostavno ćete naći.
Djeca su čudesna, pogotovo novorođenčad.
Čudesni su oporavci, čudesna je borba malog bića da se izbori za svoje mjesto na ovome svjetu.
Dajte joj vremena, ona će se boriti.
Dajte joj snage, ljubavi i volje ona će vam uzvratiti.
Sama ljubav je već bioenergija.
Samo polako, trebaće vam vremena.
O svemu ovome što su vam doktori rekli, moće se utvrdit tek nakon dugo vremena, tako da u međuvremenu možete uključiti svu svoju snagu da toga ne bude.
Pomaže sve u što vjerujete. Najviše vaša volja i uloženi trud.
Sretno
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:25   #11
Uvijek ima nade. bebe su veliki borci.

Moja malena srećom nije imala krvarenje, nego samo edem mozga, ali je Apgar pri porodu bio 2 što je jako loše. Oživljavali su je i nakon 5 minuta je bio 7.

S vježbicama smo počeli pri izlasku iz bolnice sa 2 tjedna i vježbali samo prvu godinu. dalje nismo ni trebali. danas je sve skroz OK.

Nitko ne može garantirati da će se stanje skroz popraviti,ali treba biti uporan i vježbati,vježbati,vježbati... To stvarno čini čuda.

Sretno malom anđelu
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:26   #12
I vježbe BOBAT pomažu izvrsno.
Nije ih teško ni naučiti.
Sretno!
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:26   #13
o tome bas nista ne znam, al bebici zelim svu srecu ovog svijeta!!! nadam se da ce ipak u konacnici biti sve ok!!!
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 10:19   #14
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
o tome bas nista ne znam, al bebici zelim svu srecu ovog svijeta!!! nadam se da ce ipak u konacnici biti sve ok!!!
i ja isto, bas se mislim nesto napisat a nemam pojma........zelim sve najbolje !!! i da, bebe su veliki borci.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 10:41   #15
2005 godine rodila se moja kčer pri porodu došlo do komplikacija njihovom greškom, moja se kčerkica rodila plava ko Dinamov dres(tamni), nije davala znakove života,bio sam na porodu i sve sam to gledao nakon par sekundi babica ju je isfurala van kao ide do pedijatra i vratila se za cca 20 sekundi valjda ju je vani izlupala ili kaj vec nije htjela pred nama, mala je odmah stavljena na aparat za kisik, cijevčica dugačka joj je ugurana u usta, dijete je zaplakalo i živjeli smo u strepnji, danas je živahna i bez ikakvih komplikacija osim tvrdoglavosti ali to je genski, govorili su da bu imala poteškoča u motorici ali več sa dvije godine pokazivala je da joj je motorika jača strana.Nikad nitko ništa nije spominjao vezano za porod mi smo bili sretni da je sve ispalo dobro nakon svega, da dodam da joj se pupčana vrpca omotala oko vrata pri porodu i da je zato ostala bez kisika to je jedino objašnjenje ali kažem kak je sve išlo kak treba nismo ništa poduzimali, nemora uvjek biti najgore eto naš slučaj to pokazuje mada je bebica imala težak porod.Nadam se da bu i s ovom bebicom sve prošlo kak treba
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 11:21   #16
Sva moja dobra energija je usmjerena prema vama i bebici , želim vam najbolje što se može izvući i zaista mislim da ne bi trebalo biti tako strašno kako kažu...javljaj situaciju s vremena na vrijeme! pozdrav!
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 11:34   #17
Mi smo imali problema pri porodu, isto hipoksija. Pupčana vrpca mu se omotala oko vrata i predugo je bio u porođajnom kanalu jer su meni stali trudovi. Apgar 6, nakon 5 min 8. Bio je tamnoplav. Bio je u inkubatoru 5 dana jer nije mogao postići tjelesnu temeperaturu i primao je antibiotike zbog sumnje na perinatalnu infekciju. Nasreću kod nas je sve u redu, UZV mozga uredan, motorika u redu, vježbamo i sve 5
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Šaljemo vam vibre da sve bude u redu
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 12:11   #18
nakon što su nas doktori dobro izmučili i konačno poslali na carski (u zadnji čas)i moja curica je rođena i imala problema sa disanjem, prvi apgar 6 drugi 8. prvi dan je uopće nisam vidjela jer je bila na intenzivnoj.. napravili su uzv mozga i sve je ok, hvala bogu! doktori kažu da se dobro oporavila.
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 14:43   #19
Šaljem dobre vibrice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 15:03   #20
Moja prijateljica je imala porod na vakum... mala rođena mrtva...reanimirali je...imala je drugi stupanj krvarenja u mozgu plus neku infekciju( ne znam koju ali CRP je bio jako povišen )..danas ima 6 godina i sve je super...nema nikakvih posljedica na svu sreću...a prognoze su bile naj gore...naravno išla je na vježbice od samog početka...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.