Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 22:42   #41
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
ma iskreno, meni su kad sam bila mlađa bile fine.
no s vremenom su mi postale preslatke, a i kvaliteta im stalno opada - od kremastih čokolada postale su kao šećerne table općenito su mi čokolade sve lošije, prije dva dana sam jela kit kat i iznenadila se kako je loš, nekad mi je bio finiji.
držim se dobrih tamnih čokolada
moje misljenje je da je kvaliteta na istom nivou, ali da su nam se ukusi vremenom razvili.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:37   #42
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
boršč

napominiem da nisam nimalo izbirljiv pa i da ću iz pristojnosti pojesti i ono što mi ne prija

zazivao sam ga jer mi je ostao u sjećanju kao često spominjan u romanima dostojevskog ali je usljedilo veliko razočarenje , ne znaš jel je goreg okusa, mirisa ili vizuelne nedojmljivosti - dvi žlice i kapitulacija
Ja sam kao klinac imao traume od odlaska kod rođaka jer me bilo strah da će opet imati boršč za ručak.
No, prije par mjeseci pojeo sam ponovo boršč u zagrebačkom restoranu Kiša i svidio mi se. Toliko da sam pitao svoju tetu za recept i sam si ga skuhao.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:23   #43
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
moje misljenje je da je kvaliteta na istom nivou, ali da su nam se ukusi vremenom razvili.
To i ja kažem. A i sve nam je dostupno, i svega ima puno vrsta - ne znam jel dozvoljeno na Gastronomiji reći, ali ja znam reći da su "nam guzice pune svega", pa nam ništa više nije niti tak fino...ili je fino kretko vrijeme, pa više nije...i tak, ako kužite kaj hoću reći.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:55   #44
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
moje misljenje je da je kvaliteta na istom nivou, ali da su nam se ukusi vremenom razvili.
ne znam, meni se zaista čini da nije.
mislim, ono što znam da sam prije voljela kod milke, a sad mi ne paše, je bila ona kremastost - čokolada se doslovno topila u ustima. ali ova jučerašnja nije ni to - nije uopće bila kremasta, samo preslatka i nekako bezukusna. možda je do toga što nije iz Mullera nego Spara, pa je za Istočno tržište, ali i toga nekad kao da nije bilo...

postoje stvari koje su mi dosadile, ili kojih se sjećam s previše nostalgije pa to više 'nije to' kada ih probam s vremenskim odmakom - ali milku jedem stalno, i zaista imam osjećaj da se ne mijenjam samo ja u tom našem odnosu.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 08:45   #45
I meni je milka postala preslatka, pojedem ju al nije mi to vise fina cokolada kao sto mi je bila

E sad, jel do mene ili do milke

Kupila sam neki dan munchmallow jer mi slatkis djetinjstva, i bio mi je neato savraeno
I sad kad sam ga probala ponovo nakon sto godina, to nista ne valja
Bilo mi je toliko zao para i unistenog djecjeg sna o munchmallowu
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 00:07   #46
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Kupila sam neki dan munchmallow jer mi slatkis djetinjstva, i bio mi je neato savraeno
I sad kad sam ga probala ponovo nakon sto godina, to nista ne valja
Bilo mi je toliko zao para i unistenog djecjeg sna o munchmallowu
Znači, nisam jedina. I ja bila kupila i bio mi grozan, to nije imalo veze s onim koji smo mlatili ko klinci
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 18:50   #47
Veronika jaja.
Nikad gora jaja u životu nisam pojeo
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 19:29   #48
Jedna od najdražih čokolada od riže mi je bila Mikado.

Nakon dužeg vremena sam ju opet jela, naime donio mi ju je Sveti Nikola , i to je sasvim neka druga čokolada
Jako je slatka, okus čokolade i riže se od te slatkoće i ne osjeća, a nekada se tako lijepo prožimao taj okus čokolade i riže i fino topio u ustima..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 00:58   #49
ovo oko milke milkice mislim da je kombinacija toga da je evidentno slađa i, kajjaznam, nekak masnija neg prije i onog kaj je gmit kazal o razvijanju ukusa s vremenom i svakodnevne dostupnosti širokog spektra ponude, puno šireg neg prije.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 01:09   #50
Dalmatinski jogurt s limunom i medom iz Lidla (Okusi zavicaja)
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 06:57   #51
Quote:
ljerkica kaže: Pogledaj post
Dalmatinski jogurt s limunom i medom iz Lidla (Okusi zavicaja)
slažem se

pojela žlicu i bacila
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 08:58   #52
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Znači, nisam jedina. I ja bila kupila i bio mi grozan, to nije imalo veze s onim koji smo mlatili ko klinci
I ja, neki dan sva sretna ubola munchmalowaste oblačiće i nakon prvog ugriza katapult u smeće
Nije to to, ma ne može biti
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 09:06   #53
Ljudi, budite realni.

Sastojci se JESU promijenili. S godinama su neki postali ili zabranjeni ili je smanjen udio šećera ili nešto sasvim stoto. Najbolje vam se vidi ako imate staru kutiju Domaćice ili nekog takvog keksa koji ima navedene nutritivne vrijednosti, samo po kalorijama se već razilikuju!

Ja sam to prije nekoliko godina skužila po Rami. Ima neka ambalaža od prije jako puno godina i začudo ima navedenu tablicu kalorija i razlika od današnje je i do 50kcal na 100 grama!

Tako da u svemu ima istine. Em smo odrasli, em su to lijepa sjećanja (ko što je bolje ne gledat Leteće medvjediće sad), em su nam okusi sad profinjeniji, em je hrpa toga dostupno, em su nešto u sastavu ionako promijenili.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 09:46   #54
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ljudi, budite realni.

Sastojci se JESU promijenili. S godinama su neki postali ili zabranjeni ili je smanjen udio šećera ili nešto sasvim stoto. Najbolje vam se vidi ako imate staru kutiju Domaćice ili nekog takvog keksa koji ima navedene nutritivne vrijednosti, samo po kalorijama se već razilikuju!

Ja sam to prije nekoliko godina skužila po Rami. Ima neka ambalaža od prije jako puno godina i začudo ima navedenu tablicu kalorija i razlika od današnje je i do 50kcal na 100 grama!
to ti nije nuzno tocan argument jer je moguce da su se referentne vrijednosti sastojaka promijenile. ako se ne varam, do nedavno su bile u opticaju nekakve tablice iz sedamdesetih
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 09:52   #55
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
to ti nije nuzno tocan argument jer je moguce da su se referentne vrijednosti sastojaka promijenile. ako se ne varam, do nedavno su bile u opticaju nekakve tablice iz sedamdesetih
Govorim o ambalaži kakvu imam doma, ne s neta, i na kojoj sam vidjela laganu razliku o sastojcima.

Nisam tvrdila da sam sto posto u pravu, mislim da je ionako nit vodilja svega nostalgija za djetinjstvom.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 11:03   #56
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ljudi, budite realni.

Sastojci se JESU promijenili. S godinama su neki postali ili zabranjeni ili je smanjen udio šećera ili nešto sasvim stoto. Najbolje vam se vidi ako imate staru kutiju Domaćice ili nekog takvog keksa koji ima navedene nutritivne vrijednosti, samo po kalorijama se već razilikuju!

Ja sam to prije nekoliko godina skužila po Rami. Ima neka ambalaža od prije jako puno godina i začudo ima navedenu tablicu kalorija i razlika od današnje je i do 50kcal na 100 grama!

Tako da u svemu ima istine. Em smo odrasli, em su to lijepa sjećanja (ko što je bolje ne gledat Leteće medvjediće sad), em su nam okusi sad profinjeniji, em je hrpa toga dostupno, em su nešto u sastavu ionako promijenili.

Apsolutno točno.
Svi sastojci su puno lošije kvalitete nego su nekad bili.
O tome uopće nema rasprave
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 11:15   #57
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Apsolutno točno.
Svi sastojci su puno lošije kvalitete nego su nekad bili.
O tome uopće nema rasprave
dosta hrabro ti to nastupas
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:04   #58
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Apsolutno točno.
Svi sastojci su puno lošije kvalitete nego su nekad bili.
O tome uopće nema rasprave
ne mora biti

u industriji u kojoj ja radim neke stvari su bitno napredovale, i neke sirovine su puno bolje
nešto je lošije ali to je najčešće uvjetovano cijenom koju je potrošač spreman platiti za proizvod
neke stvari su se promijenile uvjetovane zakonskom regulativom

al svjedno, priče o prozvodima od prije 15-20 god su prenostalgične jer nije bilo tada ništa toliko bolje kako bi se moglo pomisliti slušajući legende kakvi su bili ti isti proizvodi nekad
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:06   #59
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
u industriji u kojoj ja radim neke stvari su bitno napredovale, i neke sirovine su puno bolje
nešto je lošije ali to je najčešće uvjetovano cijenom koju je potrošač spreman platiti za proizvod
neke stvari su se promijenile uvjetovane zakonskom regulativom
To što je nešto bolje isto tako može utjecati na okus, možda je neka namirnica jednostavno puno kvalitetnija, samo jedna i ta sitnica jest dovoljna da promijeni to nešto...

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
al svjedno, priče o prozvodima od prije 15-20 god su prenostalgične jer nije bilo tada ništa toliko bolje kako bi se moglo pomisliti slušajući legende kakvi su bili ti isti proizvodi nekad
Upravo to, sve je to nostalgija.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:56   #60
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
ne mora biti

u industriji u kojoj ja radim neke stvari su bitno napredovale, i neke sirovine su puno bolje
nešto je lošije ali to je najčešće uvjetovano cijenom koju je potrošač spreman platiti za proizvod
neke stvari su se promijenile uvjetovane zakonskom regulativom
A u kojoj industriji ti radiš?
Proizvodite auto gume pa je kaučuk bolji?
Ili ?
Kakve to veze ima sa hranom?

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
al svjedno, priče o prozvodima od prije 15-20 god su prenostalgične jer nije bilo tada ništa toliko bolje kako bi se moglo pomisliti slušajući legende kakvi su bili ti isti proizvodi nekad

15 godina je premalo.
Ja govorim o minimalno 30.
I da , sve od sastojaka je bilo puno bolje, što je potpuno normalno jer prehrambena industrija i konvencionalna poljoprivreda nisu još uzeli maha, tako da nisu uništili sve što se dalo uništiti.

Ovo što se danas prodaje u Konzumu pod hranu nema 30% kvalitete sirovina od prije 40 godina.

Što se tiče samih proizvoda i oni su u većini slučajeva gori danas nego prije iz jednostavnog razloga što koriste inferiorne sirovine onima otprije, ali slažem se da su okusi nekih proizvoda samo lijepo sjećanje iz druge perspektive.
Tako da su nam neke stvari u super sjećanju jer bolje nismo imali
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.