Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2015., 13:03   #1
Unhappy Kako reći roditeljima da padam na polugodištu?

Nigdje nisam mogao naći neku sličnu temu ovoj, većina je na foru "pao sam godinu", ali kod mene je u pitanju polugodište.

Prvi put ikad padam, druga godina srednje škole.
Padam iz matematike, mada imam još sutra šansu da ispravim, ako ne naučim sutra onda padam... kao i ostalih 21 u mom razredu, od njih 26.

Svi ostali predmeti su mi u redu, ali matematika je najveći problem.

Pomoć
sinisuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 14:19   #2
Zar oni ne znaju da imas problem u skoli?

Ja sam u tijeku sa svime sto se s mojom kcerkom dogadja u skoli i ako je potrebno, pruzam joj pomoc i podrsku na vrijeme, ne zadnji dan.

Reci im tocno tako kako si rekao i nama - i zamoli ih za pomoc.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 20:07   #3
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Zar oni ne znaju da imas problem u skoli?

Ja sam u tijeku sa svime sto se s mojom kcerkom dogadja u skoli i ako je potrebno, pruzam joj pomoc i podrsku na vrijeme, ne zadnji dan.

Reci im tocno tako kako si rekao i nama - i zamoli ih za pomoc.
Znaju, trebao sam i proći, ali je profesor dao test prošlu sedmicu a sad završavamo u srijedu, dobio sam 1 i sad je prosjek iz matematike 1.4...
sinisuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:38   #4
Bok! Eto ja ne padam niti jedan predmet na polugodištu, ali razumijem tvoju situaciju jer i meni je nekad problem reći roditeljima samo kad dobijem jedinicu. Smatram da je možda bolje nekad i prešutjeti neke ocjene pa reći kad ispraviš, ali ako imaš više jedinica pozvat će ih razrednik/razrednica ili predmetni profesor (tako je u mojoj školi). A i sami će roditelji to vidjet na e dnevniku ako se tvoja škola koristi time. Tako da bi bilo bolje da im što prije kažeš. Jer poslije će biti "Zašto nisi ništa rekao" i "Uvijek nam sve možeš reći". Pokušaj razgovarati s njima o školi pa im objasni ovo što si i nama napisao. Samo im sve lijepo objasni i reci da ćeš se potruditi da ispraviš. Nadam se da će shvatiti i da nećeš biti u nekakvoj kazni. Probaj sada preko praznika naučiti gradivo koje ti nije ispravljeno, ali kod matematike savjetujem da kreneš od početka s gradivom, znači počni sa prvom lekcijom koju ste ove godine obrađivali da ponoviš jer se gradivo nadovezuje jedno na drugo pa u zadacima trebaš i gradivo prošlih lekcija i prošlog razreda zapravo (smatram da si to gradivo savladao ako si sad drugi razred). Ako nešto ne razumiješ najbolje je pitati nekog iz razreda i oni će ti sigurno pomoći, a ako ne, uvijek možeš ići na instrukcije.
Nadam se da sam bar malo pomogla. Sretno!
CocoChan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 19:59   #5
Pokušaću, hvala.
sinisuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 17:33   #6
ja sam padala na polugodištu u dva razreda po jedan predmet i kod mene to nije bio nikakav problem jer sam znala da polugodište ništa ne znači, uvijek bih se aktivirala u 2. polugodištu i sve na vrijeme ispravila i digla prosjek, nikad popravnog nisam vidjela
tako im i ti reci da je to zbog nerada i da ćeš više učiti u sljedećem polugodištu

i ne kužim zašto vam je problem reći za jedinicu? pa ne učite za njih, znate da ste ju dobili svojim nemarom i sljedećeg puta se više potrudite
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 00:45   #7
Mama,tata...ja padam.
Asarha od Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 14:39   #8
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ja sam padala na polugodištu u dva razreda po jedan predmet i kod mene to nije bio nikakav problem jer sam znala da polugodište ništa ne znači, uvijek bih se aktivirala u 2. polugodištu i sve na vrijeme ispravila i digla prosjek, nikad popravnog nisam vidjela
tako im i ti reci da je to zbog nerada i da ćeš više učiti u sljedećem polugodištu

i ne kužim zašto vam je problem reći za jedinicu? pa ne učite za njih, znate da ste ju dobili svojim nemarom i sljedećeg puta se više potrudite
Ne znam za tebe, ali ja nikada nisam došla na ispit, a da nisam učila. Problem je u tome što su ispiti iz matematike takvi da lako pogriješiš u nekom jednostavnom postupku, a ako uz to dio gradiva nisi razumio, naravno da ćeš dobiti jedinicu. Nije to uvijek stvar nemara.
CocoChan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 19:19   #9
Quote:
sinisuba kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam mogao naći neku sličnu temu ovoj, većina je na foru "pao sam godinu", ali kod mene je u pitanju polugodište.

Prvi put ikad padam, druga godina srednje škole.
Padam iz matematike, mada imam još sutra šansu da ispravim, ako ne naučim sutra onda padam... kao i ostalih 21 u mom razredu, od njih 26.

Svi ostali predmeti su mi u redu, ali matematika je najveći problem.

Pomoć
Sta nije sad kao da se nemoze pasti na polugodistu tj da nema ocjena?? Iz mog osobnog iskustva ti mogu reci da to nije tako strasno ja sam imao valjda 4 ili 5 jedinica na polugodistu i sve sam popravio tako da to nije nista strasno, malo sjedni preko praznika i nauci tu matisu ako mozes plati si instrukcije ili nek ti pokaze neki frend sto zna matisu.
Issei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 21:26   #10
Quote:
sinisuba kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam mogao naći neku sličnu temu ovoj, većina je na foru "pao sam godinu", ali kod mene je u pitanju polugodište.

Prvi put ikad padam, druga godina srednje škole.
Padam iz matematike, mada imam još sutra šansu da ispravim, ako ne naučim sutra onda padam... kao i ostalih 21 u mom razredu, od njih 26.

Svi ostali predmeti su mi u redu, ali matematika je najveći problem.

Pomoć
Jesi četverogodišnja škola ?

Sad zavisi kakvi su ti roditelji, strogi ili ? Jebiga, svi su imali taj problem straha da priznaju da su dobili negativnu ocjenu u školi a naravno i da imaju čistu jedinicu iz nečega. Taj strah će nestati negdje krajem 3. i početkom 4. razreda jer se većini onda je.. fućka za sve.

Što se tiče ispravljanja tu je uvijek Toni Milun.

A što se tiče toga kako ćeš reći roditeljima najgore što možeš reći je "i ostali imaju jedinice" jer onda znaš što je odgovor - "Ne zanimaju me ostali !"

Ugl. učiš za sebe a ne za svoje roditelje i neg. ocjene ispravljaš zbog sebe a ne zbog roditelja. To isto tako postaje jasno negdje pri kraju srednje.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.